Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Зовнішньоекономічна діяльність та валютний контроль » Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті »

Яким чином здійснюється валютний контроль операцій з надання (отримання) об'єктів інтелектуальної власності в сфері ЗЕД за допомогою мережі Інтернет?

Надрукувати документ
25.08.2011

Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, відповідно до статті 6 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", мають право укладати будь-які види зовнішньоекономічних договорів (контрактів) , крім тих, які прямо та у виключеній формі заборонені законами України. Валютний контроль за експортно-імпортними операціями, в тому числі за договорами купівлі-продажу об’єктів інтелектуальної власності або надання послуг, здійснюється відповідно до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", та Інструкцією про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 24 березня 1999 року №136 зі змінами та доповненнями. При цьому слід мати на увазі, що у розрахунках між резидентами та нерезидентами в межах торговельного обороту використовується як засіб платежу іноземна валюта. Такі розрахунки здійснюються лише уповноважені банки (ст.7 Декрету Км України від 19.02.1993 №15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю"). У разі укладання з нерезидентом договорів щодо передачі прав інтелектуальної власності (ліцензійні договори), які належать нерезиденту, здійснюється контроль за оподаткуванням доходів нерезидентів із джерелом походження з України. Крім того, порядок розрахунків з нерезидентами при оплаті робіт і послуг регламентується постановою НБУ від 30 грудня 2003 року №597 "Про переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями" зі змінами та доповненнями, нормами якої передбачено, що у разі коли загальна вартість послуг, робіт, прав інтелектуальної власності за договором перевищує 100000 євро або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день укладення договору, для переказу коштів нерезиденту до згаданих вище документів до установи банку додається також акт цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків, який засвідчує відповідність контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, що є предметом договору, кон'юнктурі ринку (п.4 Постанови №597).


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.