Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Зовнішньоекономічна діяльність та валютний контроль » Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті »

Діє до 24.11.2009 Чи продовжуються терміни розрахунків за експортними (імпортними) операціями до 180 днів, якщо вантажна митна декларації оформлена в 2007 році, а граничний 90-денний термін надходження валютної виручки на рахунок підприємства в уповноваже

Надрукувати документ
25.08.2011

Законом України від 23.09.94 р. №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (далі - Закон №185) передбачено 90-денний термін розрахунків за експортно-імпортними операціями. З 1 січня 2008 року, згідно із Законом України від 31.05.2007 р. №1108-V "Про внесення змін до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (далі - Закон №1108), передбачається збільшення строку зарахування виручки в іноземній валюті (відстрочення імпортних поставок) до 180 днів. Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність. Це означає, що до події, факту застосовується той закон (нормативно-правовий акт), під час якого вони настали або мали місце. Разом із тим Конституція України, закріпивши частиною першою статті 58 норму щодо неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, водночас передбачає їх зворотню дію в часі у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують юридичну відповідальність особи, що є загальновизнаним принципом права. Беручи до уваги вищевикладене, у разі незавершення 90-денного терміну розрахунків за експортними (імпортними) операціями резидентів станом на 01.01.2008 р. будуть поширюватись норми того закону, який скасовує або пом'якшує відповідальність резидента. Тобто, якщо вантажна митна декларації оформлена в 2007 році, а граничний 90-денний термін надходження валютної виручки на рахунок підприємства в уповноваженому банку України припадає на 2008 рік, то відповідно до Закону N 1108 він збільшується до 180 днів. По операціях, по яких 90-денний термін розрахунків закінчився у 2007 році, подовження термінів не здійснюється. Зазначене наведено в листі ДПА України від 14.01.2008р. №362/7/22-5017.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.