Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Зовнішньоекономічна діяльність та валютний контроль » Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті »

Чи можна боргові кредитні зобов'язання резидента перед нерезидентом перевести на іншого резидента?

Надрукувати документ
25.08.2011

Постановою Правління Національного банку України від 17 червня 2004 р. №270 зі змінами та доповненнями затверджено Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам (далі – Положення №270). Відповідно до п. 1.7 гл. 1 р. I Положення №270 договори, які передбачають виконання резидентами-позичальниками боргових зобов'язань в іноземній валюті перед нерезидентами за залученими від них кредитами, підлягають обов'язковій реєстрації в НБУ. Необхідність такої реєстрації передбачена Указом Президента України "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства" від 27.06.99 р. № 734/99 (далі – Указ № 734). Пунктом 1.8 гл. 1 р. I Положення №270 передбачено, що реєстраційні свідоцтва видаються резидентам-позичальникам, які не є банками, територіальним управлінням за місцезнаходженням обслуговуючого банку. Відповідно до пп. 1.2 п. 1 Порядку застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, затвердженого наказом ДПАУ від 04.10.99 р. № 542 (далі – Наказ № 542), резидент, який одержав кредит або позику без реєстраційного свідоцтва, зобов'язаний зареєструвати договір та повідомити про це орган державної податкової служби. Тобто одержання кредиту чи позики без реєстраційного свідоцтва НБУ зобов'язує резидента зареєструвати договір в НБУ та повідомити про це орган ДПС. Отже, договори, які передбачають виконання резидентами-позичальниками боргових зобов'язань в іноземній валюті перед нерезидентами за залученими від них кредитами, підлягають обов'язковій реєстрації в НБУ. Пунктом 1.9 гл. 1 р. I Положення №270 передбачено, що резидент-позичальник зобов'язаний зареєструвати договір до фактичного одержання кредиту. Відповідно до п. 2 Указу № 734 у разі одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів без реєстрації договорів до резидентів застосовується штраф у сумі, еквівалентній 1 % від одержаного кредиту чи позики, перерахованій у національну валюту України за офіційним обмінним курсом НБУ на день одержання кредиту, позики, з подальшою обов'язковою реєстрацією зазначених договорів. У разі неповідомлення органу ДПС про реєстрацію договору в НБУ протягом 60 днів з моменту встановлення порушення (дати складання акту перевірки) орган державної податкової служби відповідно до пп. 1.3 п. 1 Наказу № 542 подає матеріали для застосування санкцій, передбачених ст. 37 Закону України від 16.04.91 р. № 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність". Враховуючи вищевикладене, переведення резидентами – позичальниками боргових зобов’язань в іноземній валюті перед нерезидентами за залученими від них кредитами іншому резиденту можливе з урахуванням вищевикладених вимог.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.