Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Зовнішньоекономічна діяльність та валютний контроль » Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті »

Чи може комітент здійснити розрахунок за товари, імпортовані на території України комісіонером в межах договору комісії?

Надрукувати документ
25.08.2011

Згідно ст.6 Закону України від 16 квітня 1991 року №959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність" суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право укладати будь-які види зовнішньоекономічних договорів (контрактів), крім тих, які прямо та у виключній формі заборонені законами України. Відповідно до п.1 ст.1011 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента. Документом, який засвідчує факт здійснення імпортної операції є вантажна митна декларація (ВМД), що оформляється згідно з Постановою КМ України від 09.06.97 №574 "Про затвердження Положення про вантажну митну декларацію" та наказом Держмитслужби України від 9 липня 1997 року №307 "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації", зареєстрованим у Мін’юсті України 24.09.97 №443/2247 (далі - Інструкція). Так, згідно Інструкції у графі 28 ВМД "Фінансові та банківські відомості" наводяться відповідно до умов зовнішньоекономічного договору (контракту) фінансові та банківські відомості про особу, що здійснює розрахунки за зовнішньоекономічним договором, тоді як при декларуванні товарів, що переміщуються за цим договором та пов’язаним з ним договором комісії, укладеним між резидентами у графі 9 ВМД "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання" зазначаються відомості про комісіонера, що уклав зовнішньоекономічний договір і вчиняється запис "Див. доп.", а в доповненні наводяться відомості про комітента. Враховуючи викладене, за зовнішньоекономічним договором комісії між резидентами на придбання товару комітент-резидент може перераховувати іноземну валюту нерезиденту – продавцю товарів, якщо це передбачено умовами договору та при декларуванні товарів на митній території України у графі 28 ВМД зазначено фінансові та банківські відомості комітента як особу, що здійснює розрахунки.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.