В який термін необхідно повідомити ОДПС про факт здійснення експорту або імпорту робіт, послуг за бартерним договором?
Протягом п'яти робочих днів з дня підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт чи надання послуг
Читати далі »Які терміни ввезення на територію України імпортних товарів у разі експорту за бартерним договором високоліквідних товарів?
У разі експорту за бартерним договором високоліквідних товарів строки ввезення на митну територію України імпортних товарів не повинні перевищувати 60 календарних днів з дати оформлення вивізної вантажної митної декларації.
Читати далі »В які терміни підлягає ввезенню на територію України каучук натуральний або синтетичний, що імпортується за бартерним договором?
У разі імпорту за бартерними договорами каучуку натурального, синтетичного, прискорювачів вулканізації каучуку готових з країн Північної та Латинської Америки, Японії, Південно-Східної Азії, Центральної та Південної Африки строк їх ввезення на митну територію України не повинен перевищувати 150 календарних днів з дати митного оформлення товарів, що фактично експортовані за бартерними договорами.
Читати далі »Чи можливе надходження коштів від нерезидента на заміну поставки товару (робіт, послуг), що імпортуються за бартерним договором?
Так, можливе, в разі укладення додаткових угод, які зумовлюють зміну характеру договору.
Читати далі »В які терміни підлягають ввезенню на територію України товари, що імпортуються за бартерним договором?
Товари, що імпортуються за бартерним договором, підлягають ввезенню на митну територію України у строки, зазначені в такому договорі, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення (дати оформлення вантажної митної декларації на експорт) товарів, що фактично експортовані за бартерним договором, а в разі експорту за бартерним договором робіт і послуг - з дати підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг.
Читати далі »В яких випадках можливе перевищення законодавчо встановлених строків - 90 днів ввезення товарів (виконання робіт, послуг), які імпортуються за бартерним договором?
За наявності у суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України, який є стороною відповідного бартерного договору, разового індивідуального дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики безоплатно у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, на строк, визначений у такому дозволі.
Читати далі »Чи підлягають ліцензуванню товарообмінні (бартерні) операції суб'єктів ЗЕД?
Відповідно до частини 48 ст.16 розділу ІІ Закону України від 16 квітня 1991 року №959-ХІІ "Про зовнішньоекономічну діяльність" із змінами і доповненнями ліцензування товарообмінних (бартерних) операцій здійснюється в тому разі, якщо предметом цих операцій є товари, експорт (імпорт) яких підлягає ...
Читати далі »Якою датою рахуються ввезенні товари за бартерним договором на митну територію України?
Датою ввезення товарів за бартерним договором на митну територію України вважається дата їх митного оформлення (дата оформлення вантажної митної декларації на імпорт).
Читати далі »Якою датою рахується вивезення товару за бартерним договором за межі митної території України?
Датою вивезення товарів за бартерним договором за межі митної території України вважається дата митного оформлення товарів, що фактично експортовані, тобто дата оформлення вантажної митної декларації на експорт.
Читати далі »Чи подовжуються терміни розрахунків за бартерними договорами у зв’язку з обставин непереборної сили або форс-мажору?
Якщо заборгованість за бартерними договорами виникла через обставини непереборної сили або форс-мажору законодавчо встановлені строки зупиняються і пеня за їх порушення протягом дії цих обставин не стягується. Настання та закінчення дії обставин непереборної сили повинно бути підтверджено довідкою офіційного органу, уповноваженого державою, де такі обставини мали місце. Обставини форс-мажору підтверджуються в установленому законом порядку.
Читати далі »Чи можлива заміна зобов’язань резидента в грошовій формі за зовнішньоекономічним договором на зобов’язання по зустрічній поставці товарів (робіт, послуг)?
Суб’єкти ЗЕД мають право на заміну зобов’язань резидента в грошовій формі за зовнішньоекономічним договором на зобов’язання по поставці товарів (робіт, послуг) за умови оформлення таких змін бартерним договором, який необхідно надати до органу державної митної служби, та за умови, що товари (роботи, послуги) не включені до переліку товарів (робіт, послуг), з використанням яких здійснення товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності забороняється.
Читати далі »