Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Зовнішньоекономічна діяльність та валютний контроль » Інші питання щодо валютного законодавства (іноземні інвестиції, готівкова валюта тощо) »

Діє до 15.03.2010 Які документи від податкових органів резиденти мають надавати банку у разі купівлі іноземної валюти з метою повернення нерезидентам прямих інвестицій?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до п.3.2 Постанови Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року N 280 "Про врегулювання питань іноземного інвестування в Україну" купівля іноземної валюти з метою повернення іноземної інвестиції, а також прибутків, доходів, інших коштів, одержаних іноземним інвестором від інвестиційної діяльності в Україні, здійснюється відповідно до вимог Правил торгівлі іноземною валютою, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 N 281 (далі - Правила). Зокрема, уповноважений банк здійснює купівлю та перерахування коштів з метою повернення резидентом інвестиції, внесеної іноземним інвестором, та прибутків, доходів, інших коштів, одержаних іноземним інвестором від інвестиційної діяльності в Україні, а також перерахування на зазначені цілі коштів в іноземній валюті (які не куплені на міжбанківському валютному ринку України та не отримані як кредит від уповноваженого банку) на підставі документів, що зазначені відповідним підпунктом пункту 2 глави 3 Правил. Так, відповідно до підпункту "а" зазначеного пункту Правил до переліку документів, на підставі яких резиденти та іноземні інвестори мають право купувати, обмінювати іноземну валюту з метою повернення прямих іноземних інвестицій, зокрема, входять копії декларації з податку на прибуток підприємства, яка підтверджує отримання прибутку підприємством з іноземними інвестиціями; копії податкового звіту про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи; документа про розподіл прибутку на користь іноземного інвестора за результатами спільної діяльності без створення юридичної особи; засвідченої у встановленому порядку копії довідки податкового органу про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) або легалізованої довідки (чи її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування доходів (далі - Довідка). Слід зауважити, що при поверненні нерезидентом іноземних інвестицій (прямих, майнових та у вигляді інвестиційного вкладу) з України в сумі фактичного внеску (що підтверджується випискою банку про фактичне надходження іноземної валюти в Україну, або, у випадку здійснення майнової інвестиції, документом, що підтверджує фактичне внесення майнової інвестиції в Україну, тобто вантажною митною декларацією), немає необхідності в наданні Довідки, оскільки кошти, що повертаються в розмірі внесеної іноземної інвестиції, не є доходом (прибутком) нерезидента із джерел походження з України, з якого сплачується податок. У разі перевищення суми іноземної інвестиції, що повертається іноземним інвестором, над сумою фактично раніше внесеної ним іноземної інвестиції на відповідну суму курсової різниці, що не є доходом з джерелом походження з Україні, можлива купівля іноземної валюти без надання до уповноваженого банку Довідки. Відповідні роз’яснення стосовно цього питання були надані ДПАУ та НБУ в листі від 06.09.2006 р. № 13-214/3285-9377.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.