Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Зовнішньоекономічна діяльність та валютний контроль » Відповідальність »

Чи застосовуються штрафні санкції, передбачені ст.16 Декрету КМУ "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" до резидентів за здійснення експорту, імпорту товарів, які підлягають ліцензуванню без отримання ліцензії?

Надрукувати документ
25.08.2011

Перелік валютних операцій, які потребують індивідуальної ліцензії Національного банку визначені у пункті 4 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 №15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі-Декрет). Зокрема індивідуальної ліцензії потребують операції щодо вивезення, переказування і пересилання за межі України валютних цінностей, за винятком платежів у іноземній валюті, що здійснюються резидентами за межі України на виконання зобов'язань у цій валюті перед нерезидентами щодо оплати продукції, послуг, робіт, прав інтелектуальної власності та інших майнових прав. Відповідно до ч.3 п.2 ст.16 Декрету за здійснення резидентами та нерезидентами операцій з валютними цінностями, що потребують одержання ліцензій Національного банку України згідно з пунктом 4 статті 5 Декрету, без одержання індивідуальної ліцензії Національного банку України застосовується штраф у сумі, еквівалентній сумі зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день здійснення таких операцій. Згідно із Законом України „Про зовнішньоекономічну діяльність” квота експортна (імпортна) це граничний обсяг певної категорії товарів, який дозволено експортувати з території України (імпортувати на територію України) протягом встановленого строку та який визначається у натуральних чи вартісних одиницях. Рішення про застосування режиму ліцензування експорту (імпорту) товарів, у тому числі встановлення квот (кількісних або інших обмежень), приймається Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики з визначенням переліку конкретних товарів, експорт (імпорт) яких підлягає ліцензуванню, періоду дії ліцензування та кількісних або інших обмежень щодо кожного товару. Перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсяги квот у 2008 році, затверджено постановою КМУ від 29 грудня 2007 р. № 1411. При цьому контроль за обсягами здійсненого суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності експорту та імпорту товарів, які підлягають ліцензуванню і на які встановлено квоти, здійснюється Державною митною службою. Таким чином, відповідальність, передбачена ст.16 Декрету в частині здійснення операцій з валютними цінностями, що потребують одержання ліцензій Національного банку України застосовується до резидентів та нерезидентів лише за порушення вимог п. 4 статті 5 Декрету і не розповсюджується на операції щодо здійснення експорту, імпорту товарів, які підлягають ліцензуванню та квотуванню відповідно до постанови КМУ №1411.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.