Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій » Обов’язки суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуІ. Чи потрібно суб’єктам господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним, залізничним, авіаційним, річковим та морським транспортом (перевізникам), а також суб'єктам господарювання, який на підставі укладених договорів з перевізниками

25.08.2011

Коротка: Згідно з вимогами наказу Міністерства транспорту та зв’язку "Про затвердження Порядок оформлення пасажирських перевезень на транспорті", оформлення пасажирських перевезень на транспорті здійснюються з застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. При цьому, використання книги обліку...

Читати далі »

ІІ. Чи потрібно суб’єктам господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним, залізничним, авіаційним, річковим та морським транспортом (перевізникам), а також суб'єктам господарювання, який на підставі укладених договорів з перевізниками

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі – Закон) реєстратори розрахункових операцій та розрахун...

Читати далі »

Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО?

25.08.2011

Суб`єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО. Крім суб`єктів підприємницької діяльності, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства.

Читати далі »

Чи може підприємство торгівлі прийняти готівкові кошти від ФО за передані їй корпоративні права без застосування РРО?

25.08.2011

Підприємство, яке здійснює торговельну діяльність, при отриманні від фізичної особи, за передані їй корпоративні права, має здійснювати розрахункові операції із застосуванням реєстратора розрахункових операцій або проводити розрахунки у безготівковій формі через установи банків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно проводити розрахунки через РРО при видачі пального за відомостями, талонами, якщо покупець розрахувався у безготівковій формі через банківську установу?

25.08.2011

Суб`єкти господарювання зобов`язані проводити розрахункові операцій при реалізації пально-мастильних матеріалів згідно відомостей, талонів з використанням РРО та касовий чек, який надрукований РРО та отримує покупець, повинен містити такі обов’язкові реквізити як позначення форми оплати „талон” або "відомість" та суму коштів за даною формою оплати.

Читати далі »

Діє до 10.04.2009. Чи потрібно застосовувати РРО, якщо суб’єкт господарювання за готівку здійснює продаж основних засобів?

25.08.2011

Суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж основних засобів зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій або здійснювати такі розрахункові операції у безготівковій формі через установи банків.

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати РРО, при реалізації тари, яка безпосередньо використовується при продажу продукції власного виробництва?

25.08.2011

Якщо вартість тари, як обов’язкової не включається до ціни продукції власного виробництва, то реалізація такої тари за готівку повинна здійснюватись підприємством через реєстратор розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи передбачено законодавством при реалізації товарів чи наданні послуг використовувати цінники в іноземній валюті?

25.08.2011

Відповідно до п.8 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, суб’єкти підприємницької діяльності які здійснюють розрахункові операції в готівковій або б...

Читати далі »

При цілодобовому режимі роботи, коли необхідно знімати Z-звіт?

25.08.2011

При цілодобовому режимі роботи господарської одиниці фіскальний звітний чек (Z-звіт) повинен роздруковуватись щодоби.

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати РРО при продажу аптеками лікарських засобів за безкоштовними рецептами?

25.08.2011

При реалізації лікарських засобів за безкоштовними рецептами у аптеках, суб`єкти господарювання зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати РРО при реалізації товару (наданні послуг) за готівку своїм працівникам, отриманого за бартерними операціями?

25.08.2011

Суб’єкти господарювання при реалізації за готівкові кошти товарів, які отримані за бартером (тобто такі товари не є продукцією власного виробництва), зобов’язані проводити розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або здійснювати такі розрахунки в безготівковій формі через установи банків.

Читати далі »

Чи передбачено в одному місці здійснення розрахунків застосування двух систем оподаткування коли на загальній системі СГ застосовує РРО?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної...

Читати далі »

І Чи потрібно при продажу основних засобів, які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку "Основні засоби" застосовувати РРО?

25.08.2011

У разі продажу основних засобів (основних фондів) за готівкові кошти, які вилучені з активів (списані з балансу) внаслідок їх продажу і які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку 10 "Основні засоби", суб'єкти господарювання можуть проводити такі розрахунки у касах цих суб'єктів з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, або у безготівковій формі через банківські установи. Крім того, у разі здійснення розрахунків в касі у готівковій формі суб'єкти господарювання зобов'язані дотримуватись вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.04 № 637, та постанови Правління Національного банку України від 09.02.05 № 32 "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку".

Читати далі »

ІІ Чи потрібно при продажу основних засобів, які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку "Основні засоби" застосовувати РРО?

25.08.2011

Закінчення. Початок див. І. Облік основних засобів ведеться на рахунку 10 "Основні засоби". На цьому рахунку здійснюється облік та узагальнення інформації про наявність, рух власних або отриманим на умовах фінансового лізингу об'єктів та орендованих майнових комплексів, які віднесені до складу о...

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати рро, у разі, якщо товар видається працівникам підприємства за відомостями, талонами, тощо в рахунок заробітної плати?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детально...

Читати далі »

Чи необхідно проводити розрахунки через РРО у разі якщо покупець товарів (послуг) розрахувався за відомостями, талонами?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детально...

Читати далі »

Чи потрібно при продажу основних засобів, які при їх ліквідації обліковувались у бухгалтерських обліку на рахунках „Товари” або „Виробничі запаси”, застосовувати РРО?

25.08.2011

У разі продажу за готівкові кошти матеріальних цінностей, що були вилучені з активів (списані з балансу) та обліковуються в обліку як сировина і матеріали, паливо, запасні частини тощо і які не є продукцією власного виробництва, суб'єкти господарської діяльності зобов'язані здійснювати розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, або здійснювати такі розрахункові операції у безготівковій формі через установи банків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи зобов’язані СПД друкувати контрольні стрічки та який термін зберігання контрольних стрічок?

25.08.2011

Суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Читати далі »

Діє до 19.07.2010 Чи необхідно застосовувати РРО суб'єктами господарювання при здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (з використанням POS-терміналу)?

25.08.2011

Згідно із ст. 1 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”(далі – Закон) реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або ...

Читати далі »

Чи має право ФОП здійснювати реалізації уайт-спіриту та керосину без застосування РРО використовуючи КОРО та РК?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »

Яким чином проводити розрахунки в машині-таксі (перевезення пасажирів) СПД на загальній системі оподаткування?

25.08.2011

Суб’єкти підприємницької діяльності, що перебувають на загальній системі оподаткування, у машинах-таксі при розрахунках з пасажирами готівкою повинні застосовувати належним чином зареєстровані електронні таксометри - реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи передбачено застосування РРО суб’єктом господарювання при здійсненні торгівельної діяльності, якщо отримання товарів здійснюється в одному місці, а розрахунки у готівковій формі - в іншому?

25.08.2011

При здійснені торгівельної діяльності в місці отримання товарів, де розрахунки у готівковій формі не здійснюються, РРО не застосовується, але в місці отримання готівкових коштів суб’єкт господарювання зобов’язаний застосовувати РРО, або проводити розрахунки у безготівковій формі через установи банків.

Читати далі »

Яким чином проводити через РРО попередню (авансову) оплату за товар, реалізацію товару з "відстроченням платежу", остаточний розрахунок та повернення готівки?

25.08.2011

Розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через РРО окремим відділом, з зазначенням у касовому чеку “передоплата товарів” або у разі проведення розрахунків за відстроченим платежем проводяться через реєстратори розрахункових операцій за відділом "погашення кредиту". Остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. При поверненні товару суб’єкти господарювання зобов’язані видавати особі, яка повертає товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції через РРО.

Читати далі »

Чи потрібно друкувати Х та Z звіти, якщо на протязі зміни через РРО не здійснювалися розрахункові операції та здійснювати відповідні записи в КОРО?

25.08.2011

Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання та здійснювати відповідні записи в книгах обліку розрахункових операцій.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи передбачено застосування РРО ФОП платником ПДВ при реалізації продукції, яка підпадає під отримання пільгового торгового патенту?

25.08.2011

Фізична особа-підприємець, яка зареєстрована платником ПДВ, при проведенні розрахункових операції зобов’язана застосовувати РРО, незалежно від того, що здійснюється реалізація продукції, яка підпадає під отримання пільгового торгового патенту. При цьому, СПД- фізична особа, яка не зареєстрована платником ПДВ, при проведенні розрахункових операцій за реалізовану продукцію, яка підпадають під отримання пільгового торгового патенту, мають право проводити без застосування РРО з обов’язковим веденням такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Читати далі »

Чи обов'язково застосовувати РРО у сфері грального бізнесу?

25.08.2011

При здійсненні розрахунків у сфері грального бізнесу, суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Читати далі »

Чи зобов’язані СПД щоденно друкувати на РРО фіскальні звітні чеки та забезпечувати їх зберігання в КОРО?

25.08.2011

Відповідно до п.9 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95 - ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій аб...

Читати далі »

Чи поширюється дія норми (п. 1 ст. 9) Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на діяльність ФОП?

25.08.2011

Дія вказаної норми Закону не розповсюджується на фізичних осіб - підприємців, в зв'язку з чим при здійсненні розрахунки в готівковій формі вони зобов’язані застосовувати РРО.

Читати далі »

Чи необхідно реєструвати автомати з продажу штучних товарів (скетч-карток) в органах ДПС?

25.08.2011

Фізична особа - підприємець, на загальній системі опоадткування, або юридична особа мають право здійснювати діяльність з продажу скетч-карток за готівкові кошти з використанням автоматів для продажу штучних товарів, які внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та зареєстровані в органі державної податкової служби в установленому законом порядку.

Читати далі »

Яким чином здійснюється повернення (чи часткове повернення) готівки в разі невиконання умов договору?

25.08.2011

При поверненні товару суб’єкти господарювання зобов’язані видавати особі, яка повертає товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції через реєстратор розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи має право підприємство яке займається ремонтом радіоелектронної апаратури, побутових машин та електроприладів з чотирма працівниками здійснювати діяльність без застосування РРО, з використанням РК та КОРО?

25.08.2011

Якщо загальна кількість працюючих складає чотири особи, то таке підприємство при розрахунках зі споживачами повинно застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи має право підприємство зберігати кошти у сейфі поруч з РРО до моменту їх інкасації, якщо торгівля здійснюється цілодобово і протягом робочого дня за допомогою функції "службова видача" вилучається готівка з місця здійснення розрахункових операцій?

25.08.2011

Якщо підприємство не має можливості зберігати всю суму готівкових коштів у ящику реєстратора, частину готівки можна зберігати в сейфі за умови його знаходження на місці проведення розрахунків. При цьому сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків (у ящику РРО та сейфі) має відповідати сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора. Видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операції "службова видача", якщо така видача не пов'язана з проведенням розрахункової операції.

Читати далі »

Чи застосовуються РРО при здійсненні реалізації газу скрапленого (в тому числі системного природного) через автоматичні газонаповнюючі компресорні станції (АГНКС) кінцевому споживачу?

25.08.2011

При проведенні розрахункової операції, а саме реалізації газу скрапленого (у тому числі системного природного), суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій з числа включених до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій з урахуванням сфери їх застосування.

Читати далі »

Чи повинен СПД (ЮО або ФО на загальній системі оподаткування) здійснювати реалізацію в кіоску, палатках, павільйонах, приміщення контейнерного типу та магазинах на території ринку із застосуванням РРО?

25.08.2011

При реалізації продукції власного виробництва на ринках через розташовані на їх території - магазини, кіоски, палатки, павільйони, приміщення контейнерного типу, застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим.

Читати далі »

Чи повинна ЮО, яка є акредитованим агентством ІАТА (Міжнародна асоціація авіаперевізників) та має сертифікати ІАТА та Державіаслужби України на право продажу авіаперевезень, займається бронюванням та продажем авіабілетів на регулярні рейси авіаперевізникі

25.08.2011

Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів. Порядок оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на авіаційному транспорті на даний час відсутній. Тому розрахункові операції при продажу проїзних і перевізних документів на авіаційному транспорті повинні проводитися із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Читати далі »

І. Чи потрібно застосовувати РРО при заправці власного автотранспорту через пересувні АЗС, суб’єктам господарювання, які надають транспортні послуги?

25.08.2011

Роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу автозаправних станцій (АЗС), що призначені для заправки транспортних засобів моторним пальним. Пересувні АЗС дозволяється використовувати тільки в певних випадках, а саме для реалізації населенню пічного палива, а також для реалізації пального на місці розташування стаціонарних АЗС у разі проведення їх ремонту або чищення резервуарів. Суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки нафтопродуктів, через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи спеціалізовані реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів (касових чеків), що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, розрахунковий документ (касовий чек) встановленої форми на повну суму проведеної операції, при будь-якій формі оплати (готівковій, безготівковій, за електронними картками) та з використанням будь-якої форми розрахунків (передоплати чи оплати за фактично отримані нафтопродукти).

Читати далі »

ІІ. Чи потрібно застосовувати РРО при заправці власного автотранспорту через пересувні АЗС, суб’єктам господарювання, які надають транспортні послуги?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: .....Відповідно до Технічних вимог до спеціалізованих електронних контрольно-касових і апаратів для роздрібної торгівлі нафтопродуктами. Затверджених рішенням Державної комісії з питань і впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошови...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП здійснювати реалізації уайт-спіриту та керосину без застосування РРО використовуючи КОРО та РК?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання – фізична особа при реалізації уайт-спіриту та керосину зобов’язаний застосовувати РРО.

Читати далі »

Яким чином ЮО повинна проводити розрахунки через РРО за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката?

25.08.2011

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменувань, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. При цьому, касовий чек, який надрукований реєстратором розрахункових операцій та отримує покупець, повинен містити такі обов’язкові реквізити як позначення форми оплати „безготівкова” та суму коштів за даною формою оплати.

Читати далі »

Чи має право суб’єкт господарювання реалізовувати ПММ на АЗС без застосування РРО?

25.08.2011

Реєстратори розрахункових операцій можуть не застосовуватись лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємкостей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.

Читати далі »

Чи необхідно суб'єктам господарювання при здійсненні діяльності у сфері оптової, роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг, проводити розрахунки за готівку та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жето

25.08.2011

При проведенні розрахунків за готівку та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) суб'єкт господарювання, який здійснює діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг, повинен застосовувати реєстратор розрахункових операцій.

Читати далі »

Cуб'єкт господарювання, який здійснює продаж товарів, придбав та зареєстрував два РРО. На першому РРО здійснюються розрахунки, а на другому РРО здійснюється операція повернення товару з видачею чека. При цьому видача коштів покупцеві проводиться через пер

25.08.2011

Якщо на господарській одиниці застосовується декілька зареєстрованих РРО то розрахункові операції проводяться на всіх РРО без розмежування по видах розрахункових операцій, що проводяться. Відповідно до статті 17 Закону №265, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Читати далі »

Яким чином СПД повинен проводити програмування кількості найменування товарів на господарській одиниці, якщо РРО дає змогу запрограмувати обмежену кількість найменувань товару?

25.08.2011

Суб’єкти підприємницької діяльності повинні проводити розрахункові операції через реєстратор розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій визначено перелік моделей, більшість з яких забезпечує попереднє програмування понад 3000 найменувань товарів.

Читати далі »

Яким чином здійснюється повернення готівки, яка була перерахована суб’єкту господарювання в безготівковій формі?

25.08.2011

Якщо розрахунки за товар (послуги) здійснювались у безготівковій формі, то повернення коштів за не отриманий товар (не надану послугу) здійснюється у безготівковій формі через установу банку або із застосуванням РРО з оформленням відповідного розрахункового документа.

Читати далі »

Чи потрібно застосовувати РРО при здійсненні готівкових розрахунків за товар, отриманий за договорами комісії?

25.08.2011

При проведенні готівкових розрахунків між фізичними особами та підприємствами торгівлі за товар, що одержаний у цих фізичних осіб за договорами комісії потрібно застосовувати реєстратор розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи мають право суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері грального бізнесу, застосовувати гральні автомати, які не переведені у фіскальний режим роботи?

25.08.2011

У зв’язку із настанням 1 січня 2007 року терміну переведення суб’єктів господарювання на розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, який встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року № 121, суб’єкти господарювання, що надають послуги гральних автоматів, мають застосовувати гральні автомати, які переведені у фіскальний режим роботи та працюють у режимі реєстраторів розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів,що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно при розрахунках за справляння ринкового збору, плати за утримання торговельного місця в належному стані й інші послуги ринку застосовувати РРО?

25.08.2011

Cправляння ринкового збору, плати за утримання торговельного місця в належному стані й інші послуги ринку здійснюють касири та контролери ринку із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Читати далі »

Як проводяться розрахунки за товари (послуги), якщо оплата здійснюється за допомогою Інтернет еквайрингу?

25.08.2011

Пунктом 1.9 ст. 1 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2346-ІІІ „Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” (зі змінами та доповненнями) еквайринг – це діяльність щодо технологічного, інформаційного обслуговування торговців та виконання розрахунків з ними за операції, які здійснені із з...

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 Чи потрібно при продажу основних засобів, які при їх ліквідації обліковувались у бухгалтерських обліку на рахунках „Товари” або „Виробничі запаси” застосовувати РРО?

25.08.2011

У разі продажу за готівкові кошти матеріальних цінностей, що були вилучені з активів (списані з балансу) та обліковуються в обліку як сировина і матеріали, паливо, запасні частини тощо і які не є продукцією власного виробництва, суб'єкти господарської діяльності зобов'язані відповідно до Закону здійснювати розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, або здійснювати такі розрахункові операції у безготівковій формі через установи банків.

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 І. Чи потрібно при продажу основних засобів, які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку „Основні засоби” застосовувати РРО?

25.08.2011

Діє до 01.04.2011 Коротка: У разі продажу основних засобів (основних фондів) за готівкові кошти, які вилучені з активів (списані з балансу) внаслідок їх продажу і які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку 10 "Основні засоби", суб'єкти господарювання можуть проводити такі розраху...

Читати далі »

Діє до 01.04.2011 ІІ. Чи потрібно при продажу основних засобів, які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку „Основні засоби” застосовувати РРО?

25.08.2011

Діє до 01.04.2011 (Початок див. І.). Повна: Відповідно до ст. 1 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, РРО застосовуються фізичними особами - СПД або юридичними особами (їх філіям...

Читати далі »

Чи необхідно встановлювати окремий РРО у разі якщо суб’єкт господарювання здійснює реалізацію товарів іншого суб’єкта господарювання за договором доручення?

25.08.2011

При продажу товарів іншого суб’єкта господарювання за договором доручення, суб’єкт господарювання (повірений) зобов’язаний проводити дані розрахункові операції через власні зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій. При цьому встановлювати окремий реєстратор розрахункових операцій не потрібно.

Читати далі »

Чи повинна ФОП, на загальній системі оподаткування, проводити розрахункові операції через власний РРО при продажу товарів іншої ФОП, на підставі договору доручення, якщо місця проведення розрахунків знаходяться поряд?

25.08.2011

Повірений при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу власних товарів (наданні послуг) або товарів, які належать на правах власності Довірителю, повинен проводити дані розрахунки через власний РРО, незалежно від того, що місця розрахунків обох фізичних осіб – підприємців знаходяться поряд.

Читати далі »

Якими нормативно-правовими актами передбачено проведення працівниками органів ДПС хронометражу виручки суб’єктів господарювання (ЮО та ФОП на загальній системі оподаткування або платників ЄП)?

25.08.2011

Хронометражі виручки суб’єктів господарювання проводяться працівниками органів ДПС згідно з вимогами наказу ДПА України від 9 квітня 2009 року N 184 "Про проведення перевірок збиткових та малоприбуткових суб'єктів господарювання у сфері торгівлі та громадського харчування" із застосуванням п. 5...

Читати далі »

І. Чи необхідно ФОП - платнику ЄП або фіксованого податку вести облік товарних запасів і чи перевіряють контролюючі органи ведення такого обліку під час проведення первірки наявності торгових патентів, ліцензій, застосування РРО та правильності проведен

25.08.2011

У разі, якщо перевіркою суб‘єкта господарювання-фізичної особи – платника єдиного податку встановлюється здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку, до таких суб'єктів застосовується штрафна (фінансова) санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До суб'єктів господарювання, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується штрафна (фінансова) санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

ІІ. Чи необхідно ФОП - платнику ЄП або фіксованого податку вести облік товарних запасів і чи перевіряють контролюючі органи ведення такого обліку під час проведення первірки наявності торгових патентів, ліцензій, застосування РРО та правильності проведе

25.08.2011

(Початок див. І). Повна: ....Разом з тим, Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга) встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 №1269, відповідно до якого, книга обліку доходів і витрат ведеться суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оп...

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати РРО при здійсненні торгівлі жетонами в метрополітені, коли розрахунки здійснюються не в касі, а через автомат з продажу жетонів?

25.08.2011

Для відповіді на Ваше запитання Вам необхідно звернутися письмово до ДПА України.

Читати далі »

І. Чи мають право суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу, при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів використовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки і чи підлягають ці книжки

25.08.2011

Відповідно до пункту 10 Переліку №1336 дозволено, зокрема, проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в міському, приміському та міжміському електротранспорті, міжміському автотранспорті, на морських і річкових суднах. Згідно з пунктами 2.1 та 2.2 розділу 2 Порядку №614 реєстрація КОРО здійснюється в органі ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) СПД. Якщо, згідно з чинним законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО, КОРО реєструється на окрему господарську одиницю, депо підприємства електротранспорту, а при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом - на кожного кондуктора або, за рішенням СПД, на кожний транспортний засіб.

Читати далі »

ІІ. Чи мають право суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу, при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів використовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки і чи підлягають ці книжк

25.08.2011

(Початок див.І.). Повна: ..... Такий Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розр...

Читати далі »

Чи передбачено друкування таксометром "Х" та "Z" звітів?

25.08.2011

Таксометр повинен забезпечувати формування та друкування таких звітів: X-звіту; Z-звіту; періодичних (повного, скороченого).

Читати далі »

І. Чи має право підприємство повернути кошти за товар (отриману послугу) в іншій господарській одиниці, де товар не придбавався або не отримувались кошти за послугу, якщо дана господарська одиниця належать тому ж суб’єкту господарювання, що і господарська

25.08.2011

Для повернення коштів за товар споживач повинен мати розрахунковий документ, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги) і має право, на свій вибір повернути товар або продавцеві за місцем купівлі товару або створеному власником продавця за місцезнаходженням споживача торговельному підприємству (філії), що здійснює продаж аналогічних придбаним товарів, або підприємству, на яке ці функції покладено на підставі договору або виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача. Суб’єкт господарювання, який здійснює повернення коштів, зобов’язаний провести розрахункову операцію на повну суму видачі коштів при поверненні товару через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції. Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів.

Читати далі »

ІІ. Чи має право підприємство повернути кошти за товар (отриману послугу) в іншій господарській одиниці, де товар не придбавався або не отримувались кошти за послугу, якщо дана господарська одиниця належать тому ж суб’єкту господарювання, що і господарсь

25.08.2011

(Продовження див. ІІ.). Зазначені вимоги за місцезнаходженням споживача задовольняють також створені власником продавця торговельні підприємства та філії, що здійснюють продаж аналогічних придбаним споживачем товарів, або підприємства, на які ці функції покладено на підставі договору. Вимоги спож...

Читати далі »

Чи необхідно ЮО, яка реалізує продукцію власного виробництва (послуг) через касу підприємства застосовувати РРО, якщо при реалізації продукції на інших господарських одиницях застосовуються РРО?

25.08.2011

Якщо суб’єкт господарювання, який здійснює підприємницьку діяльність у сфері виробництва, в наслідок якого продукція, яка виробляється та реалізується цим суб’єктом господарювання самостійно в повному технологічному циклі виробництва, то такий платник податків має право здійснювати реалізацію продукції власного виробництва без застосування реєстраторів розрахункових операцій, незалежно від того, що при реалізації даної продукції на інших господарських одиницях, тобто за межами каси підприємства, застосовуються реєстратори розрахункових операцій.

Читати далі »

Яким чином діяти, якщо ДП „Український державний науково-дослідний інститут технологій товарно-грошового обігу, фінансових і фондових ринків „Укрелекон” (виробник) не виготовляє та не розповсюджує нові засоби контролю, а засоби контролю старого попередньо

25.08.2011

У разі виникнення проблем та непорозумінь, що викликані діями чи бездіяльністю керівництва ДП „Укрелекон” щодо забезпечення центрів сервісного обслуговування новими засобами контролю, слід звертатися до органів суду.

Читати далі »

Чи повинен суб’єкт господарювання, який здійснює дистанційний (на відстані) продаж товару, надсилати платнику податків (споживачу) розрахунковий документ та до якого виду розрахунків будуть відноситись дані розрахунки (готівкових чи безготівкових)?

25.08.2011

Відповідно до п.1 та п. 2 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами і доповненнями (далі – Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в ...

Читати далі »

Чи має право ЮО, яка здає в оренду нерухоме майно (приміщення) отримувати орендні платежі у касу підприємства?

25.08.2011

Норми п. 1 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" можуть застосовуватись при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, за умови проведення розрахунків у касі підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. У разі недотримання цієї умови, необхідно застосовувати реєстратор розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи має право суб’єкт господарювання здійснити повернення готівки через РРО, якщо оплата за даний товар була здійснена у безготівковій формі (із застосуванням POST - терміналу)?

25.08.2011

Якщо оплата за товар (послуги) здійснювалась у безготівковій формі, то повернення коштів за не отриманий товар (не надану послугу) здійснюється у безготівковій формі через установу банку або у разі готівкової форми розрахунків чи застосування банківської платіжної картки – із застосуванням РРО з оформленням відповідного розрахункового документа, але у випадку використання банківської платіжної картки без видачі готівкових коштів, тобто на розрахунковий рахунок покупця, відкритого у банку.

Читати далі »

Які розрахункові документи надаються при придбанні електронного авіаквитка через інтернет особистою карткою (платіжною) без використання терміналу?

25.08.2011

У випадку придбання електронного авіаквитка через мережу Інтернет з розрахунком особистою карткою (платіжною), продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ (проїзний документ) встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати РРО суб'єктами господарювання при здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (з використанням POS-терміналу)?

25.08.2011

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (з використанням POS-терміналу) суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО із роздрукуванням відповідних документів, крім суб'єктів господарювання, які згідно з чинним законодавством можуть не застосовувати РРО при розрахунках за продані товари та надані послуги.

Читати далі »

Чи має право суб’єкт господарювання здійснювати продаж КОРО, які придбані у іншого суб’єкта господарювання та є вже опломбовані засобами контролю, або потрібно особисто придбавати засоби та здійснювати продаж КОРО, які опломбовані власними засобами контр

25.08.2011

Суб’єкт господарювання, який здійснює підприємницьку діяльність у вигляді продажу книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), має право особисто придбавати засоби контролю безпосередньо у ДП „Укрелекон” та здійснювати продаж вже опломбованих КОРО. При цьому, обмежень щодо продажу КОРО, які були придбані у інших суб’єктів господарювання та вже опломбовані засобами контролю, не передбачено.

Читати далі »

Чи реєструється в органах ДПІ журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС?

25.08.2011

Суб’єкти господарювання, які використовують журнали обліку надходження нафтопродуктів на АЗС, не повинні реєструвати дані журнали в органах державної податкової служби.

Читати далі »

Чи може ЮО, яка самостійно не надає комунальні послуги, проводити розрахунки (отримувати кошти) за комунальні послуги (з електропостачання, газопостачання, водопостачання та інше) у касі підприємства без застовування РРО?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання, який самостійно не надає комунальні послуги, при проведенні розрахунків (отриманні коштів) за комунальні послуги (з електропостачання, газопостачання, водопостачання та інше) може проводити такі розрахунки у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати РРО при продажу аптеками лікарських засобів за безкоштовними рецептами?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином ведеться облік товару та готівки на місці здійснення розрахунків (окремо кожним працівником чи записують в одну книгу), якщо у ФОП – платника ЄП на торговій точці одночасно працюють декілька найманих працівників та на кожного

25.08.2011

Відповідно до п. 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599, для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податк...

Читати далі »

Які документи повинна надавати ФОП платник ЄП на вимогу покупців за надані послуги (при продажі товарів) та яка передбачена відповідальність у разі невидачі відповідних документів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. фізична особа – підприємець - платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передавання прав власності на них від продавця до покупця. У разі, невидачі на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ "Про захист прав споживачів"

Читати далі »

Яким чином проводити через РРО остаточний розрахунок за відстрочення платежу, якщо в договорі передбачено оплата через банк так і за готівку та яка сума зазначається у фіскальному касовому чеку?

25.08.2011

Розрахункові операції при проведенні розрахунків за відстроченими платежами повинні проводитись через РРО з використанням режиму попереднього програмування "погашення кредиту". Отже, остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості. При цьому, у фіскальному касовому чеку відображається тільки сума остаточного розрахунку, яка фактично проведена через РРО, незалежно від того, що погашення кредиту (надання авансу) відбувалось через банк.

Читати далі »

Чи необхідно ФОП - ЄП, що здійснюють продаж виноробної продукції, застосовувати РРО?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку мають право здійснювати виключно роздрібний продаж виноробної продукції за умови отримання відповідної ліцензії без застосування РРО.

Читати далі »

У яких документах відображаються суми виплачених виграшів розповсюджувачем білетів державної лотереї, які були продані через електронну систему прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець, яка здійснює розповсюдження білетів державної лотереї через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу Державним казначейством України, повинна відображати облік проданих лотерейних білетів та виплати виграшів у книзі обліку розрахункових операцій при розповсюдженні державних лотерей (за формою, наведеною у додатку 4 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок).

Читати далі »

Які розрахункові документи надаються покупцю при придбанні електронного авіаквитка через Інтернет шляхом оплати платіжною карткою (без використання терміналу)?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детально...

Читати далі »