Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій » Обов’язки суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі »

ІІ. Чи потрібно суб’єктам господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним, залізничним, авіаційним, річковим та морським транспортом (перевізникам), а також суб'єктам господарювання, який на підставі укладених договорів з перевізниками

Надрукувати документ
25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі – Закон) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. Згідно з п. 4 ст. 9 Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю. При цьому, з 29.05.09 набрав чинності наказ Міністерства транспорту та зв’язку від 23.04.09 №450 "Про затвердження Порядок оформлення пасажирських перевезень на транспорті", зареєстрований в Міністерстві юстиції 30.04.09 за №385/16401 (далі – наказ №450). Відповідно до п. 7 наказу №450 продавцям забороняється надавати послуги з оформлення перевезень пасажирів та їх багажу у пунктах продажу маршрут-квитанцій, які не обладнані програмно-технічними засобами їх продажу (реєстраторами розрахункових операцій, технічними засобами зв'язку з автоматизованою системою розрахункового центру тощо) і відповідність яких діючим вимогам та стандартам не підтверджена в установленому порядку. Згідно з п.п. 12 - 15 наказу №450 у разі згоди із запропонованими умовами поїздки покупець сплачує її вартість (з урахуванням права на пільговий чи безоплатний проїзд) у готівковій або безготівковій (із застосуванням платіжної картки, соціальної картки тощо) формі, а уповноважений працівник продавця бронює місце(я) для поїздки у транспортному засобі (що фіксується відповідним чином у базах даних розрахункового центру та перевізника) і друкує маршрут-квитанцію. Надрукована маршрут-квитанція підлягає обов'язковій реєстрації шляхом роздрукування за допомогою реєстратора розрахункових операцій у правому нижньому куті маршрут-квитанції фіскального касового чека, який підтверджує реєстрацію розрахункової операції на повну суму вартості пасажирського перевезення (з відображенням у касовому чеку складових суми вартості за кожною ставкою податку на додану вартість окремо). У разі технічної неможливості друкування реєстратором розрахункових операцій фіскального касового чека у правому нижньому куті маршрут-квитанції друкування такого чека здійснюється на зворотній стороні маршрут-квитанції. Маршрут-квитанція, яка не містить роздрукованого реєстратором розрахункових операцій фіскального касового чека, не є розрахунковим документом та не підтверджує факт укладання договору на перевезення пасажира та його багажу. Отже, згідно з вимогами наказу №450 оформлення пасажирських перевезень на транспорті здійснюються з застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. При цьому, використання книги обліку розрахункових операцій при наданні послуг пасажирським транспортом у разі проведення розрахунків без застосування РРО зазначеним порядком не передбачено. Таким чином, розрахункові операції при продажу проїзних і перевізних документів на транспорті повинні проводитися із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.