Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій » Суб'єкти господарської діяльності, які мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯк проводити розрахунок відшкодування відповідальними особами нестачі готівки, яка виявлена в інкасаторських сумках та в касах підприємства?

25.08.2011

Такі операції вважаються безпосередньо непов'язаними з реалізацією продукції і оформляються через касу підприємства з оформленням прибуткового касового ордера у встановленому порядку.

Читати далі »

Чи застосовуються РРО при реалізації продукції власного виробництва (в т.ч. відходи, тара)?

25.08.2011

При здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій мають право не застосовувати РРО.

Читати далі »

Чи зобов’язані СПД при продажу у кіосках, газет, журналів листівок, конвертів, знаків поштової оплати застосовувати РРО?

25.08.2011

Відповідно до п. 10 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995року № 265/95- ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, суб’єкти підприємницької діяльності - мають право не застосовувати реєстратори розрахун...

Читати далі »

Чи зобов’язані СПД застосовувати РРО при продажу білетів державних лотарей через електронну систему прийняття ставок?

25.08.2011

Відповідно до п. 4 ст 9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95 – ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, суб’єкти підприємницької діяльності - мають право не застосовувати реєстратори розрахунк...

Читати далі »

Чи можна використовувати РРО для інкасації готівкових коштів, які було вилучено з гральних автоматів?

25.08.2011

Оскільки реєстратор розрахункових операцій не є пристроєм для інкасації готівкових коштів, які було вилучено (інкасовано) з гральних автоматів, то документом, що свідчить про здавання виручки до банку через інкасаторів, є копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача.

Читати далі »

Чи зобов’язані СПД при продажу жетонів та проїздих квитків у касах метрополітену застосовувати РРО?

25.08.2011

Відповідно до п.10 ст 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95 ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”із змінами та доповненнями, суб’єкти підприємницької діяльності - мають право не застосовувати реєстратори розрахунков...

Читати далі »

Чи зобов’язані СПД застосовувати РРО при виконанні банківських операцій?

25.08.2011

Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95 – ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, суб’єкти підприємницької діяльності мають право не застосовувати реєстратори розрахунк...

Читати далі »

Чи зобов'язані СПД застосовувати РРО при здійсненні розрахунків у готівковій формі та безготівковій формі через установи банку?

25.08.2011

У разі якщо в місці отримання товарів розрахунки проводяться у безготівковій формі, то РРО не застосовується, але в місці отримання готівкових коштів підприємство зобов’язане застосовувати РРО або проводити розрахунки у безготівковій розрахунки за продані товари через установи банків.

Читати далі »

Чи зобов’язані СПД застосовувати РРО при продажу страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладах під час навчального процесу?

25.08.2011

Відповідно до п. 11 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95 – ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, суб’єкти підприємницької діяльності - мають право не застосовувати реєстратори розрах...

Читати далі »

Чи мають право ФОП платники ЄП та платники, діяльність яких здійснюється за фіксованим розміром податку, торгувати пивом у пляшках та бляшанках без застосування РРО?

25.08.2011

При роздрібній торгівлі продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, суб’єкти підприємницької діяльності, що перебувають на сплаті єдиного податку, та платники діяльність яких здійснюються за фіксованим розміром податку та мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, або за їх бажанням, належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи застосовуються РРО при наданні ломбардами фінансових послуг?

25.08.2011

Суб’єкт підприємницької діяльності, який здійснює свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема надання коштів у позику ломбардами, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, має право проводити розрахунки у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку, або проводити розрахункові операції із застосовуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи зобов’язані СПД застосовувати РРО при продажу товарів через систему електронної торгівлі?

25.08.2011

Суб’єкти підприємницької діяльності - мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Читати далі »

Який порядок проведення розрахунків при оптовій торгівлі на складі підприємства?

25.08.2011

Якщо в місці отримання товарів операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо), то реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються.

Читати далі »

При здійсненні яких операцій (не пов'язаних з реалізацією товарів) СПД має право не застосовувати РРО?

25.08.2011

Надходження, безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна (включаючи основні засоби, нематеріальні активи, продукцію допоміжного та обслуговуючого виробництва), у тому числі погашення дебіторської заборгованості, заборгованості за позиками, безоплатно одержані кошти, відшкодування матеріальних збитків, внески до статутного капіталу, платежі за надане в лізинг (оренду) майно, роялті, дохід (проценти) від володіння корпоративними правами, повернення невикористаних підзвітних сум, інші надходження здійснюються без застосовування РРО, але з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Читати далі »

Чи потрібно застосовувати РРО при поверненні невикористаних коштів, виданих працівнику на господарські потреби?

25.08.2011

Повернення невикористаних коштів, наданих працівникові на господарські потреби, не належить до операцій з продажу товарів (послуг),не є розрахунковою операцією, тому проведення такої операції не потребує застосування РРО.

Читати далі »

Чи потрібно застосовувати РРО при поверненні коштів, наданих працівникові як безвідсоткова позика?

25.08.2011

Операція повернення коштів, наданих працівникові у вигляді безвідсоткової позики, не належить до операцій з продажу товарів (послуг), не є розрахунковою операцією і тому не потребує застосування РРО.

Читати далі »

Чи застосовується РРО при наданні послуг підприємством?

25.08.2011

Відповідно до п.1 ст.9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами і доповненнями (далі - Закон), реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються п...

Читати далі »

Який порядок проведення розрахунків у безготівкової формі, у разі відпустку палива через ПРК (паливно роздаточна колонка), яке знаходиться на відповідальному зберіганні згідно договору?

25.08.2011

Реєстратор розрахункових операцій можуть не застосовуватися при безготівковому розрахунку чи якщо пальне знаходиться на відповідальному зберіганні за умови коли такий відпуск здійснюється з окремих ємкостей призначених для зберігання та відпуску.

Читати далі »

Чи має право турагент проводити розрахунки без застосування РРО?

25.08.2011

Пунктом 1 статті 9 Закону № 265 передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. Вказана норма Закону № 265 поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з розрахунків за туристичні послуги.

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати РРО при проведенні розрахунків з часткової оплати за путівки Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності при отриманні готівки в касу підприємства?

25.08.2011

Норми п.1 ст.9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” можуть застосовуватись при проведенні розрахунків з часткової оплати за путівки Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності при наданні послуг, за умови проведення розрахунків у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. У разі недотримання цієї умови, необхідно застосувати реєстратор розрахункових операцій.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право ФОП платники ЄП не застосовувати РРО або застосовувати власні РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи?

25.08.2011

Суб'єкти господарювання фізичні особи – платники єдиного податку та суб'єкти господарювання фізичні особи діяльність яких здійснюється за фіксованим розміром податку, якщо такі суб'єкти господарювання не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив) мають право проводити розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій але мають право використовувати власні реєстратори розрахункових операцій без їх переведення у фіскальний режим роботи. Крім того платники єдиного податку ведуть облік доходів та витрат у відповідних книгах.

Читати далі »

Чи застосовується РРО при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів?

25.08.2011

При продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються.

Читати далі »

Чи зобов’язані суб’єкти господарювання застосовувати РРО при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів?

25.08.2011

При продажу, зокрема, води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються.

Читати далі »

Чи відносяться до культурно-спортивних і видовищних закладів музеї та чи зобов’язані вони при продажу квитків застосовувати РРО?

25.08.2011

У разі віднесення музеїв до категорії культурно-спортивних і видовищних закладів, на таких суб`єктів господарювання поширюється норма пункту 4 статті 9 Закону №265 щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок. При цьому, такі суб`єкти господарювання не звільняються від видачі інших розрахункових документів та ведення їх обліку у порядку, встановленому відповідними відомчими нормативними документами.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинні ФОП платники ЄП або фіксованого податку застосовувати КОРО та РК на всіх торгових об’єктах, якщо в асортименті на одному з них здійснюється продаж підакцизних товарів?

25.08.2011

При продажу товарів на одному торговому об’єкті або в одному з торгових об’єктів суб’єкта господарювання, в асортименті яких є підакцизні товари (крім пива на розлив), розрахункові операції фізичними особами – платниками єдиного, фіксованого податків повинні проводитись із застосуванням належним чином зареєстрованих РРО на всіх торгових об’єктах суб’єкта господарювання.

Читати далі »

Чи необхідно підприємству, при реалізації продукції власного виробництва та наданні супутніх послуг використовувати при розрахунках РРО?

25.08.2011

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами і доповненнями далі – Закон), реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинні ФОП платники ЄП або фіксованого податку застосовувати КОРО та РК на всіх торгових об'єктах, якщо в асортименті на одному з них здійснюється продаж пива у пляшках і бляшанках та відсутні інші підакцизні товари?

25.08.2011

При продажу пива у пляшках і бляшанках на одному торговому об'єкті або в одному з торгових об'єктів суб'єкта господарювання, розрахункові операції фізичними особами - платниками єдиного та фіксованого податків відповідно до переліку 1336 повинні проводитись на всіх торгових об’єктах суб’єкта господарювання із застосуванням РК та КОРО.

Читати далі »

З якого часу туристичні агенти мають право не застосовувати РРО при надані туристичних послуг?

25.08.2011

Якщо суб’єкти господарювання, які надають туристичні послуги (турагенти, туроператори), здійснюють розрахунки у касах підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, то, починаючи з моменту набрання чинності норми п. 1 ст. 9 Закону, вони мають право не застосовувати РРО.

Читати далі »

Чи мають право суб’єкти господарювання здійснювати продаж тютюнових виробів через кіоски, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати та касах метрополітену без застосування РРО та розрахункових книжок

25.08.2011

Враховуючи те, що тютюнові вироби, які є підакцизним товаром, відносяться до продовольчої групи товарів, то їх продаж через кіоски, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати може здійснюватись без застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок лише при дотриманні умов, встановлених п. 10 ст. 9 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Читати далі »

Чи зобов'язані ФОП платники ЄП, які здійснюють перевезення пасажирів застосовувати РК (видавати білети) та КОРО?

25.08.2011

Фізична особа – підприємець - платник єдиного податку при розрахунках за надані послуги з перевезення, який у будь-якому випадку повинен надати пасажиру документ встановленої форми, веде книгу обліку розрахункових операцій, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, та Книгу обліку доходів та витрат ф. N 10 з метою визначення суми виручки для подальшого заповнення відповідної декларації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинні ФОП платники ЄП або фіксованого податку застосовувати КОРО та РК при наданні послуг, якщо ними здійснюється продаж пива у пляшках і бляшанках?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку або фіксованого податку при здійсненні роздрібної торгівлі пивом у пляшках та бляшанках (за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів), мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. Одночасно, при реалізації (наданні) послуг (СТО, заміна шин, мастил тощо) книга обліку розрахункових операцій та розрахункова книжка не застосовується, оскільки такі послуги не підпадають під дію Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, але на них поширюється дія п. 5 та п. 6 ст. 9 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Читати далі »

Чи мають право СГ (ЮО та ФОП на загальній системі оподаткування), які здійснюють продаж вин столових за готівку не застосовувати РРО?

25.08.2011

Згідно чинного законодавства суб’єкти господарювання можуть здійснювати розрахункові операції при продажу вин столових без використання реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинні застосовувати РРО ФОП платники ЄП при здійсненні діяльності у сфері громадського харчування?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку мають право здійснювати діяльність у сфері громадського харчування без застосування РРО, за умови виконання п. 6. ст. 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Читати далі »

Який порядок обліку готівки на місці здійснення розрахунків для суб’єкта господарювання - ЮО, якому дозволено проводити розрахунки без РРО та РК?

25.08.2011

Відповідно до п. 2 глави 2 Положення № 637, підприємствам, яким Законом №265 надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.

Читати далі »

Чи необхідно застосовувати РРО при наданні послуг суб’єктом господарювання, який крім надання послуг, здійснює діяльність з торгівлі та громадського харчування на підставі статуту, в якому зазначені, крім основного виду діяльності (надання послуг), і інші

25.08.2011

Якщо торгівля та громадське харчування не являється основним видом діяльності суб’єкта господарювання, то такий суб’єкт господарювання може при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг не застосовувати РРО та розрахункові книжки, а розрахункові операції при здійсненні інших видів діяльності, які зазначені у статуті суб’єкта господарювання, проводити через РРО.

Читати далі »

Чи потрібно застосовувати РРО у разі відшкодування відповідальними особами в готівковій формі нестачі товарно-матеріальних цінностей, яка виявлена у результаті проведення інвентаризації?

25.08.2011

Відшкодування відповідальними особами в готівковій формі нестачі товарно-матеріальних цінностей, яка виявлена у результаті проведення інвентаризації не є розрахунковою операцією і тому може проводитись через касу підприємства з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій або у безготівковій формі через установи банків.

Читати далі »

Чи мають право ФОП платники ЄП при здійсненні продажу пива у пляшках та бляшанках не застосовувати РРО з 01.01.2011 року?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Фізичні особа – підприємці – платники єдиного податку при продажу пива у пляшках та бляшанках повинні використовувати розрахункові книжки разом з книгами обліку розрахункових операцій або, за бажанням, належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи застосовують ФОП на фіксованому податку РРО?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують фіксований податок.

Читати далі »

Чи передбачено застосування РРО ФО, які здійснюють незалежну професійну діяльність з 01.01.2011 ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.

Читати далі »

Чи мають право фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку не застосовувати РРО або застосовувати власні РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право проводити розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій, але мають право використовувати власні реєстратори розрахункових операцій без їх переведення у фіскальний режим роботи. При цьому платники єдиного податку мають право вести облік доходів та витрат у відповідних книгах.

Читати далі »

Чи мають право ФОП платники діяльність яких здійснюється за фіксованим розміром податку, торгувати пивом у пляшках та бляшанках без застосування РРО в 2011 році?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детально...

Читати далі »

Чи повинні ФОП платники ЄП або фіксованого податку застосовувати КОРО та РК на всіх торгових об'єктах, якщо в асортименті на одному з них здійснюється продаж пива у пляшках і бляшанках та відсутні інші підакцизні товари?

25.08.2011

Фізичні особи – підприємці - платники єдиного або фіксованого податку при продажу пива у пляшках і бляшанках на одному торговому об'єкті або в одному з торгових об'єктів повинні проводити розрахункові операції на всіх торгових об’єктах із застосуванням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Читати далі »

Чи застосовується РРО при прийманні від населення тари (пляшок, склянок)?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »