Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Податк. облік Архів » Податок на прибуток

Податок на прибутокПодаток на прибуток

Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств"

07.06.2010

Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції від 22 травня 1997 року N 283/97-ВР із останніми змінами та доповненнями від 27.04.2010 р.

Читати далі »

Огляд існуючих підходів до організації обліку валових доходів та валових витрат з податку на прибуток (податкового обліку)

Ернест Бобров
30.05.2008

Податок на прибуток у тому вигляді, яким він є зараз, з'явився в Україні у 1997 році, у зв'язку із прийняттям нової редакції Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.97 року N 283/97-ВР.

До цього часу бухгалтерська спільнота уявлення не мала, що таке - валові доходи, валові витрати, та як їх обчислювати. З того часу минуло більш ніж 10 років. Визначати, що включати до валових витрат та валових доходів у більшості випадків вже не є проблемою. Але варто сказати пару слів про сам Закон. Його прийняття дійсно стало проривом у податковій та бухгалтерській думці в Україні, проте й створило немало проблем для головних бухгалтерів підприємств, оскільки виникла необхідність ведення двох видів обліку: бухгалтерського і податкового. Але однією з найбільших проблем і по сьогоднішній день є порядок обліку валових доходів та валових витрат, оскільки в Законі про нього не сказано ні слова. Як визначати ВВ та ВД придумали, а як вести такий облік - не передбачили. Саме про це й піде мова у цій статті.

 

Читати далі »

Щодо правильності віднесення на валові витрати представницьких витрат та порядку оподаткування понаднормових добових витрат

АК "Центр професійного аудиту"
21.04.2008

1. Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку витрати  безготівкових (корпоративні картки) та готівкових коштів на  проведення  представницьких заходів співробітниками підприємства під час відрядження в регіони України, а конкретніше -  на проведення зустрічей з дилерами з метою підвищення рівня продажу продукції Підприємства.

2. Чи може підприємство видавати добові у розмірі, більшому ніж 25 грн. по Україні; чи є встановлений максимальний рівень; як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку витрати, які перевищують 25 грн.? Якими податками вони обкладаються?

Читати далі »

„ ОФ-вексельне балансування ” (про основні фонди, розрахунки за них векселями та балансову вартість ОФ)

Ернест Бобров
28.03.2008

Підприємство придбало у грудні 2007 року основні фонди, та, із-за нестачі оборотних коштів, розрахувалось за них простим векселем. У січні 2008 року вексель погашається за ціною, нижче на номінальну вартість, а придбані ОФ продаються іншому Підприємству. У зв'язку з цим виникло декілька запитань:

  1. Чи можна розраховуватися за основні фонди  векселем?
  2. Чи має право Підприємство збільшити балансову вартість ОФ з 01 січня 2008 р.? Якщо „Так”, то на яку суму?
  3. Чи необхідно у 1 кварталі 2008 року нараховувати амортизацію на придбані ОФ, враховуючи, що у 1 кварталі 2008 року вони були продані?
  4. Чи необхідно коригувати балансову вартість ОФ на початок року у зв'язку із погашенням векселя за ціною нижче номінальної його вартості?

Читати далі »

Підвищення кваліфікації іноземною мовою: необхідність ліцензування, ПДФО з працівників та валові витрати роботодавців-замовників

Венiамiн Кабанов
28.03.2008

Щодо можливості віднесення інформаційно-консультаційних послуг з підвищення кваліфікації, яке буде проводитися англійською мовою, до складу валових витрат Замовників, повідомляємо...

Читати далі »

Підбірка нормативно-правових документів, що стосуються питань оподаткування податком на прибуток

20.05.2008

Підбірка нормативно-правових документів, що стосуються питань оподаткування податком на прибуток та деяких інших, пов'язаних з цим, питань

 

Читати далі »

Приріст/убуток у будівництві, якщо будинок - товар

Венiамiн Кабанов
28.10.2008

Чи потрібно перераховувати по п.5.9. витрати на будівництво будинку, якщо він планується для подальшого продажу?

 

Читати далі »

Обмін корпоративними правами: можливі варіанти та проблеми

Венiамiн Кабанов
29.10.2008

Ситуація: Підприємство 1 має намір набути право власності на корпоративні права Підприємства 2, передаючи останньому належні йому корпоративні права.

Розглянемо можливі варіанти здійснення цієї операції між двома Підприємствами...

 

Читати далі »

Про визначення першого звітного податкового періоду

10.11.2008

...для новостворених підприємств Законом передбачено особливий порядок визначення першого звітного податкового періоду, а саме: якщо підприємство стало на податковий облік, наприклад, 13.10.2008, то, відповідно, першим звітним податковим періодом для такого платника буде період з 13.10.2008 по 31.03.2009, за який платником і буде подано першу декларацію з податку на прибуток підприємства. При цьому декларація за 11 місяців 2008 року (а також за 2008 рік) цим платником не подається.

...платники, які перейдуть зі спрощеної системи на загальну починаючи з IV кварталу поточного року, повинні подавати декларацію з податку на прибуток підприємства за 11 місяців 2008 року, а також за 2008 рік.

 

Читати далі »

Щодо 11-місячної декларації

15.12.2008

Враховуючи те, що останній день строку подання податкової декларації (20 грудня) припадає на вихідний день, то останнім днем такого подання вважається 22 грудня 2008 року

 

Читати далі »

Примірний порядок проведення камеральної перевірки та здійснення контролю за справлянням податку на прибуток

29.12.2008

Примірний порядок запроваджується з метою організації роботи щодо проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток.

 

Читати далі »

Налоговая отдача

Студанс Наталія
05.03.2009

Эта тема заинтересует тех, кого уже «достали наезды» налоговиков на счет обеспечения роста (систематического, ежеквартального) налоговой отдачи. Она сможет быть применима предприятиями, которые, невзирая на кризис, еще умудрились сохранить внешнеэкономическую деятельность, то есть теми, у которых есть продажа и покупка валюты.

 

Читати далі »

Щодо виправлення помилок з частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету

16.03.2009

Відповідно до п. 1 Порядку відрахування у 2008 р. державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2008 р. N 158, частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та розміру відрахувань частини чистого прибутку (доходу), визначеного у Законі України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".

Пунктом 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 6 "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах", затвердженого наказом Мінфіну України від 28.05.99 р. N 137, встановлено, що виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності.

Враховуючи викладене та відповідно до п. 17.2 ст. 17 Закону N 2181-III платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний відобразити суму такої недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий період, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми податкового зобов'язання з цього податку.

 

Читати далі »

Щодо правомірності включення до складу валових витрат сумнівної (безнадійної) заборгованості

16.03.2009

Платник податку має право на збільшення суми валових витрат відповідно до підпункту 12.1.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" лише у випадку звернення до суду загальної юрисдикції, який ухвалює рішення іменем України. Застосування підпункту 12.1.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" при зверненні платника податку до третейського суду є неправомірним.

 

Читати далі »

Питання врахування у 2009 році від'ємного значення об'єкта обкладення податком на прибуток підприємств

12.05.2009

Наводимо текст скандальної Постанови КМУ, яка "тихенько" з'явилася і так же тихо зникла з офіційного сайту Верховної Ради України.

Під текстом наведено лінк, де раніше містилася Постанова №427 від 22.04.09 р.

 

Читати далі »

Оглядовий лист з податку на прибуток підприємств

15.07.2009

Державна податкова адміністрація України підготувала оглядовий лист з податку на прибуток підприємств і направляє його для використання при проведенні контрольно-перевірочної роботи, винесенні рішень в процесі апеляційного узгодження та при підготовці роз'яснень про застосування норм податкового законодавства на запити платників податків органами державної податкової служби.

 

Читати далі »

КМУ-шные инвалютные новшества по налогу на прибыль отменены!

10.09.2009

Указом Президента зупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2009 року № 895 «Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на прибуток».

 

Читати далі »

Декларацію з податку на прибуток за 11 місяців 2009 року подавати не потрібно

14.12.2009

Зважаючи на те, що на 2009 рік податковим та бюджетним законодавством України не передбачено подання декларації за результатами одинадцяти місяців поточного року, звітність з податку на прибуток, подана платниками за вказаний період, приймається органами державної податкової служби з грифом "До відома" і відповідно не вноситься до особових рахунків платників податку на прибуток.

 

Читати далі »

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (№ 2275)

24.06.2010

У 2010 році в складі валових витрат платника податку враховується тільки 20% суми від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, що утворився станом на 1 січня 2010 року.

Платники податків зобов'язані подавати до органів ДПС разом з податковою декларацією з ПДВ за звітний період копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних за цей період в електронному вигляді.

До складу податкового кредиту наступного періоду включається тільки оплачена частина від'ємного значення. Не оплачена частина повинна враховуватися в декларації окремим рядком, його можна буде включити до складу податкового кредиту тільки починаючи з першого звітного періоду 2011 р.

Органи ДПС отримали право з метою перевірки дотримання податкового законодавства здійснювати контроль за дотриманням законодавства про працю на всіх підприємствах незалежно від форм власності та підпорядкування.  У разі отримання інформації про ухилення від сплати податків платником податків або найманим працівником, у т. ч. внаслідок неукладення трудового договору, органи ДПС мають право провести позачергову податкову перевірку такого платника податків без його попереднього попередження.

Збільшено строки проведення податкових перевірок:

- планова виїзна - 30 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 20 р. дн.;

- позапланова виїзна - 15 р. дн., а щодо СМП - 10 р. дн.;

- продовження планової виїзної - 15 р. дн., щодо СМП - 10 р. дн.;

- продовження позапланової виїзної - 10 р. дн.      Також запроваджується можливість для податківців призупинити як планову, так і позапланову перевірку на період до 30 робочих днів.

Заборонено продавати на товарній біржі речі, визначені індивідуальними ознаками, якщо вони не продаються як партія, а також будь-які товари, що були у вживанні, включаючи транспортні засоби, і капітальні активи.

Читати далі »

Пейте люди воду без валовых расходов

04.10.2010

Питна вода для людини - це у першу чергу щоденна фізіологічна потреба людини у питній воді, оскільки у організмі людини без води не відбувається жоден біохімічний, фізіологічний та фізико-хімічний процес.

Заходи та засоби з охорони праці мають більш вузьку спрямованість, оскільки спрямовані на збереження життя, здоров'я і працездатності людини саме у процесі трудової діяльності.

Читати далі »