Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій » Відповідальність за порушення вимог застосування реєстраторів розрахункових операцій

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯка передбачена відповідальність за несвоєчасно поданий Звіт про використання РРО та КОРО?

25.08.2011

На посадових осіб підприємства накладається штраф у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів громадян. При повторному порушенні протягом року штраф збільшується й становитиме від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів громадян.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право органи ДПС здійснювати перевірку щодо контролю наявності торгових патентів та який порядок проведення даних перевірок?

25.08.2011

Права та повноваження органів державної податкової служби визначені Законом України від 4 грудня 1990 року №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон №509). Зокрема, пунктом 2 статті 11 Закону №509 встановлено що, органи державної податкової сл...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну?

25.08.2011

У разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну (три роки) до суб'єктів підприємницької діяльності, застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються до адміністративної відповідальності: 1). особи, які здійснюють розрахункові операції - в розмірі від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за повторне порушення протягом року – в розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваного мінімумів доходів громадян; 2). посадові особи - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за повторне порушення протягом року - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

І Яка передбачена відповідальність у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку РРО?

25.08.2011

Коротка: До суб'єкта господарювання, який здійснював розрахункові операції через незареєстрований, неопломбований у встановленому порядку та непереведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням документів не встановленої форми, застосовуються фінансові санкці...

Читати далі »

ІІ Яка передбачена відповідальність у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку РРО?

25.08.2011

Закінчення. Початок див. І. Повна: Згідно з п. 1 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами і доповненнями (далі - Закон), суб'єкти підприємницької діяльності, які зд...

Читати далі »

Як обліковуються в картках особових рахунків фінансові (штрафні) санкції, нараховані за порушення порядку застосування РРО та обігу готівки, якщо суб’єкт господарювання оскаржує рішення органів ДПС?

25.08.2011

Облік в картках особових рахунків сум фінансових (штрафних) санкцій, нарахованих за порушення порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій та обігу готівки здійснюється відповідно до Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 № 985.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність для ФОП на загальній системі оподаткування у разі не роздрукування щоденних Z – звітів, якщо діяльність на господарській одиниці тимчасово припинена?

25.08.2011

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в го...

Читати далі »

Яким чином буде визначатися кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки, а саме: за кількість фактично проведених перевірок або за кількістю фактично встановлених порушень під час однієї перевірки?

25.08.2011

Кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки буде визначатися за фактично встановленими порушеннями під час здійснення однієї перевірки, тобто незалежно від кількості проведених перевірок, а санкції застосовуватимуться в залежності від кількості проведених перевірок та встановлених під час них порушень.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність у разі, якщо ремонт РРО проводиться більше 72 годин і розрахунки з покупцями здійснюються з використанням КОРО та РК?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детально...

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність при здійсненні розрахунків через зареєстрований РРО з використання РОS-терміналу, який не поєднаний (не з'єднаний) з РРО?

25.08.2011

При здійсненні розрахунків з використанням РОS-терміналу суб'єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через РРО із роздрукуванням розрахункових документів. У разі невиконання цієї умови предбачена відповідальність згідно п.1 ст.17 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Читати далі »

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасне подання (неподання) Звіту про використання РРО та КОРО (РК) за формою № ЗВР-1 та з якого періоду вона починає застосовуватися?

25.08.2011

Неподання (несвоєчасне подання) до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб’єкта господарювання відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення. При цьому, штрафи починають застосовуватися органами ДПС з наступного дня, який настає після закінчення граничного терміну подання звітності.

Читати далі »

Штрафні санкції за наслідками фактичної перевірки застосовуються за місцем реєстрації суб’єкта господарювання чи за місцем здійснення діяльності?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детально...

Читати далі »

І. Яка передбачена відповідальність у разі невиконання друку контрольної стрічки або її не зберігання протягом встановленого терміну?

25.08.2011

У разі якщо контрольну стрічку не друковано або не створено в електронній формі на РРО або не збережено контрольну стрічку протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі до суб’єктів господарювання за рішенням органів ДПС України застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім того, вказані правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

ІІ. Яка передбачена відповідальність у разі невиконання друку контрольної стрічки або її не зберігання протягом встановленого терміну?

25.08.2011

(початок дик. І) Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, статтею 1551 КУАПП розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів відповідно до ст. 221 КУАПП. Таким чином, у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній ф...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку РРО?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детально...

Читати далі »

Яка передбачена адміністративна відповідальність за непроведення чи проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг) через РРО або РК; за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків с

25.08.2011

За порушення вимог Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (в редакції Закону України від 2 грудня 2010 року № 2756-IV) відповідно до статті 26 цього Закону посадові особи та праців...

Читати далі »

Чи перевіряють контролюючі органи при фактичній перевірці наявність у платника податків сертифіката відповідності РРО?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »

Які фінансові санкції застосовуються до підприємства, якщо в КОРО на підставі фіскальних звітів РРО відсутні відповідні записи в розділі 2 "Облік руху готівки"?

25.08.2011

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі-РРО) або використанням розрахункових книжок оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних розрахункових книжок). До суб'єктів господарювання за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Читати далі »

У разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну потрібно застосовувати фінансові санкції за кожну нероздруковану або втрачену контрольну стрічку чи за сукупністю таких порушень на момент перевірки?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »

Чи передбачена адміністративна відповідальність за застосовування РРО, який не включений до Державного реєстру РРО?

25.08.2011

За порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, а саме за застосовування реєстратора розрахункових операцій, який не включений до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне правопорушення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність, якщо у роздрукованому Z-звіті відсутні обов’язкові реквізити?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій РК чи КОРО?

25.08.2011

У разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються до адміністративної відповідальності: 1). Особи, які здійснюють розрахункові операції в розмірі від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за повторне порушення протягом року – в розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 2). Посадові особи - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за повторне порушення протягом року - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Які штрафні санкції застосовуються до підприємства, яке реалізує продукцію власного виробництва за готівку без застосування РРО та порушує порядок оприбуткування цієї готівки у касі підприємства?

25.08.2011

У разі порушення встановленого порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку до підприємства застосовуються фінансові санкції у розмірі десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касі готівки до суб’єкта господарювання застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми, згідно статті 1 Указу Президента України „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які права та повноваження органів ДПС при здійсненні контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги)?

25.08.2011

Права та повноваження органів державної податкової служби визначені Законом України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі – Закон №509). Зокрема, пунктом 2 статті 11 цього Закону встановлено що, органи державної податкової служби у випадках, в межах комп...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є штрафні санкції за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” податковим зобов’язанням у визначені Закону України "Про порядок погашення з

25.08.2011

Штрафні (фінансові) санкції, нараховані органами державної податкової служби за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” не є податковими зобов'язанням. У разі несплати такі штрафні санкції не можуть набувати статусу податкового боргу. Стягнення несвоєчасно сплачених платниками податків штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення Закону №265, здійснюється виключно у судовому порядку.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за невиконання щоденного друкування фіскального звітного чеку або його незберігання в КОРО?

25.08.2011

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, у разі невиконання щоденного роздрукування фіскального звітного чека або його незберіг...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за використання незареєстрованої належним чином РК чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих КОРО та незберігання їх протягом встановленого терміну?

25.08.2011

У разі використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До адміністративної відповідальності притягуються: 1) особи, які здійснюють розрахункові операції - в розмірі від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за повторне порушення протягом року – в розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 2). посадові особи - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за повторне порушення протягом року – в розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, та у випадку використання РК - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з поч

25.08.2011

Відповідно до ст. 22 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідн...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), або не проведення розрахункових операцій через РРО, та не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтвер

25.08.2011

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (над...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості?

25.08.2011

Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненням. До суб’єктів підприємницької діяльності які здійснюють розрахункові операції за товари ...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі порушення встановленого порядку проведення розрахунків через каси підприємств (установ і організацій) або у разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і пере

25.08.2011

До суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі порушення порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. Відповідно до ст.164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил ведення касових операцій тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Чи передбачена законодавством фінансова санкція до СПД, які здійснюють реалізацію РРО з числа включених до Державного реєстру РРО, якщо до конструкції чи програмного забезпечення якого внесені зміни?

25.08.2011

Якщо суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію реєстраторів розрахункових операцій, в конструкцію чи програмне забезпечення яких внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України до них застосовується фінансова санкція у розмірі - п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний реалізований реєстратор розрахункових операцій, при цьому вартість реалізованої продукції повертається покупцю, а реалізована продукція підлягає конфіскації.

Читати далі »

Чи застососуються фінансові санкції до ЦСО (центру сервісного обслуговування ), якщо при проведені перевірки суб'єкта господарювання контролюючими органами факт внесення змін у програмне забезпечення належним чином опломбованого РРО?

25.08.2011

Згідно зі ст. 24 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95 ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі-Закон) визначено , що у разі встановлення контролюючими органами факту внесення не передбачених конструкторсько-техноло...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі відсутності цінника на товар (меню, прейскурант) або використання цінників в іноземній валюті?

25.08.2011

У разі, якщо суб’єкти підприємницької діяльності які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), або використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях та адміністративна відповідальність в розмірі від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - на осіб, які здійснюють розрахункові операції та на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Діє до 01.07.2010 Яка передбачена відповідальність у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку РРО?

25.08.2011

Відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі – Закон) у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у...

Читати далі »

Чи передбачена фінансова санкція у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій РРО, в конструкцію якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника?

25.08.2011

У разі застосування суб’єктом господарювання при здійсненні розрахункових операцій реєстратора розрахункових операцій, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника – до такого суб’єкта застосовується фінансова санкції у розмірі - ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

І Чи передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чеку, в якому відсутні обов’язкові реквізити та чи вважається такий чек розрахунковим документом?

25.08.2011

Відповідно до п. 3.1 та 3.2 ст. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 (далі – Положення №614) фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розраху...

Читати далі »

ІІ Чи передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чеку, в якому відсутні обов’язкові реквізити та чи вважається такий чек розрахунковим документом?

25.08.2011

Згідно з п.2.1 ст.2 Положення №614 у разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим. Згідно з п.2 ст.3 Закону №265 „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харч...

Читати далі »

Чи поширюються норми Указу Президента України від 12.06.1995р. № 436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” на покупців-ФО, у разі отримання ними неналежно оформленого касового чеку?

25.08.2011

На покупців – фізичних осіб не поширюються норми Указу Президента України від 12.06.95 р. №436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".

Читати далі »

В який термін суб’єкти господарювання повинні перерахувати суми фінансових санкцій, які нараховані за порушення норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”?

25.08.2011

Відповідно до ст. 25 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” із змінами та доповненнями, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуван...

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність для суб’єктів господарювання, які використовують гральні автомати, не зареєстровані в органах ДПС та не переведені у фіскальний режим роботи?

25.08.2011

Проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органах державної податкової служби і не переведені у фіскальний режим роботи, тягне за собою застосування передбаченої пунктом 2 статті 17 Закону №265 фінансової санкції (двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), помноженої на кількість таких автоматів, незалежно від того, в якій формі приймаються ставки в таких автоматах (банкноти, монети, жетони або встановлені спеціальним ключем кредити). Якщо у гральному залі встановлені автомати, ставки в яких приймаються жетонами або кредитами, продаж (купівля) жетонів або кредитів здійснюється через належним чином зареєстрований на гральний заклад та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій (електронний контрольно-касовий апарат). Непроведення операцій з купівлі (продажу) жетонів або кредитів через такий реєстратор (або відсутність реєстратора у гральному закладі) тягне за собою відповідальність, передбачену пунктом 1 статті 17 Закону №265 (п'ятикратний розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).

Читати далі »

Чи передбачена окремо штрафна санкція за нероздрукування кожного фіскального чеку?

25.08.2011

У разі невиконання щоденного роздрукування декількох фіскальних звітних чеків до СГД буде застосовано фінансова санкція за кожний такий нероздрукований чек.

Читати далі »

Чи мають право працівники органів ДПС здійснювати перевірки з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги): - ФОП платників фіксованого податку; - СПД, які придбали пільговий торговий патент; - ФО, що сплачують ринковий

25.08.2011

Працівники органів ДПС мають право здійснювати контроль за додержанням суб`єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність у випадку якщо відсутній договір з сервісним центром на обслуговування РРО?

25.08.2011

Нормами Закону України від 6 липня 1995 року №265/95 – ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (зі змінами та доповненнями) не передбачено відповідальності суб`єктів господарювання за відсутність відповідних договорів з центрами сервісного обслуговування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який термін сплати штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки?

25.08.2011

Термін сплати штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки складає тридцять календарних днів від дня отримання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі здійснення розрахункових операцій при втраті бланків розрахункових квитанцій?

25.08.2011

У разі здійснення розрахункових операцій при втраті розрахункової книжки (розрахункових квитанцій) підприємство несе відповідальність, передбачену ст.17 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Читати далі »

Які фінансові санкції передбачені у разі використання РРО, який вичерпав термін дії експлуатації?

25.08.2011

РРО, який вичерпав свій строк експлуатації не може вважатися РРО відповідно до вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. У разі подальшого використання такого пристрою суб'єктом господарювання є порушенням і тягне накладення фінансових санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Штрафні санкції після проведення перевірки з питання застосування РРО застосовуються за місцем реєстрації суб’єкта господарювання чи за місцем знаходження структурного підрозділу?

25.08.2011

Рішення про застосування сум штрафних (фінансових) санкцій за наслідками розгляду матеріалів перевірки приймає керівник органу ДПС (або його заступник) за місцем реєстрації суб’єкта господарювання протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта перевірки.

Читати далі »

Чи є порушенням використання у період з 28.04.2006 по 01.10.2006 року форм квитків на проїзд пасажирів, затверджених наказом Міністерства транспорту від 31.05.2000 №278?

25.08.2011

Використання форм квитків, передбачених наказом Мінтрансу №278, у період втрати чинності, є порушенням норм діючого законодавства.

Читати далі »

Яка відповідальність передбачена до ЮО за неведення обліку або неналежний облік товару?

25.08.2011

Згідно зі статтею 21 Закону України від 6 липня 1995 року № 265-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами та доповненнями) до суб’єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарі за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховується пеня до суб’єктів господарювання у випадку несвоєчасної сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчуванн

25.08.2011

При порушенні граничних строків сплати штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” погашаються без нарахування пені.

Читати далі »

Якщо технічними вимогами РРО не передбачено роздруковувати щоденні звіти, у разі відсутності розрахункових операцій, яким чином уникнути порушень законодавства?

25.08.2011

Якщо технічними вимогами РРО не передбачено роздрукування фіскальних звітних чеків у разі відсутності розрахункових операцій, що підтверджується відповідною документацією виробника РРО, суб’єкту господарювання рекомендується проводити операції "Службове внесення" та "Службова видача", що дозволить роздрукувати щоденний Z-звіт.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність для ФО – підприємців у разі не роздрукування щоденних Z – звітів, якщо діяльність на господарській одиниці тимчасово припинена?

25.08.2011

Суб’єкти господарювання (фізичні особи – підприємці), відповідно до норм Закону, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, незалежно від того, що діяльності на господарській одиниці тимчасово припинена. У разі невиконання щоденного роздрукування фіскального звітного чека або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі, якщо суб’єкт господарювання (фізична особа – підприємець) не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.

Читати далі »

За який період органи ДПС мають право застосовувати фінансові санкцій за порушення застосування РРО при проведенні комплексної (планової) перевірки (тобто відповідно до ст. 250 Господарського кодексу України або Закону № 2181)?

25.08.2011

Обмеження строків застосування штрафних санкцій за порушення вимог щодо проведення розрахунків у готівковій та безготівковій формах законодавча не встановлено, а строки застосування до суб'єктів господарювання адміністративно-господарських санкцій, передбачених статтею 250 Господарського кодексу України не поширюються на фінансові санкції, які застосовуються органами державної податкової служби до порушників Закону № 265.

Читати далі »

Чи будуть застосовуватись штрафні санкції за результатами перевірки у разі, якщо акт перевірки не відповідає вимогам Методичних рекомендації щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за то

25.08.2011

Оскільки рішення про застосування штрафних санкцій приймається на підставі виявлених перевіркою порушень, то у разі допущення працівниками ОДПС в акті перевірки помилок, які не підтверджують та/або не спростовують наявність факту порушення, рішення про застосування штрафних санкцій приймається у встановленому чинним законодавством порядку.

Читати далі »

Чи відображається в акті перевірки ненадання продавцем працівнику органу ДПС касових та дозвільних документів та чи може посадова особа суб’єкта господарювання надати ці документи наступного дня?

25.08.2011

Посадові особи органу ДПС в прикінцевих положеннях акта зазначають час та місце розгляду матеріалів перевірки в органі ДПС, а також перелік документів, які можуть бути надані для розгляду у вказаний термін. Крім того, у цьому ж розділі зазначається перелік інформативних додатків до акта перевірки.

Читати далі »

Чи мають право контролюючі органи здійснювати перевірку по застосуванню РРО, проведения готівкових розрахунків за період, який був перевірений і накладати повторно штрафи за ті самі порушення?

25.08.2011

При здійсненні планових або позапланових перевірок з питань дотримання касової дисципліни працівники органів ДПС мають право перевіряти тільки ті періоди, які не були перевірені в інших періодах. При цьому, якщо за порушення, які були виявлені працівниками органів ДПС під час проведення перевірок раніше були вже накладені штрафи, то повторне накладання штрафів за таке саме порушення за той період чинним законодавством не передбачено, тобто суб'єкт господарювання не може бути притягнутий до відповідальності за одне і те саме порушення двічі.

Читати далі »

Чи вважаються донараховані штрафні санкції за порушення вимог законодавства про РРО узгодженим податковим зобов’язанням, якщо платник податку звернувся до суду після настання граничного строку сплати таких штрафних санкцій?

25.08.2011

При зверненні суб’єкта господарювання до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення органу державної податкової служби податкове зобов’язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Читати далі »

Дє до 01.01.2011 Чи мають право працівники органів ДПС проводити контрольні закупки при здійсненні перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових

25.08.2011

При здійсненні контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), органи державної податкової служби керуються вимогами Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчува...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинні працівники органів ДПС надсилати платнику податку письмове попередження щодо початку перевірки розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі та касових операцій?

25.08.2011

Враховуючи те, що перевірки, які проводяться працівниками органів ДПС щодо контролю за здійсненням суб`єктами господарювання розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі, а також операцій купівлі – продажу іноземної валюти та касових операцій не відносяться до перевірок з питань оподаткування, то письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення перевірки платнику податку не надсилається.

Читати далі »

Чи має право особа уповноважена здійснювати розрахункові операції, отримувати направлення на перевірку порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій?

25.08.2011

За відсутності на момент початку перевірки керівника суб`єкта господарювання, особи, що його заміщає чи його представника, направлення на перевірку може отримати особа, що уповноважена здійснювати розрахункові операції.

Читати далі »

Чи має право особа, уповноважена здійснювати розрахункові операції, при проведенні перевірки порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, підписувати акт перевірки?

25.08.2011

Пунктом 6 Методичних рекомендацій, затверджених наказом ДПА України від 12.08.2008 №534, визначено, що акт перевірки та інформативні додатки до акта перевірки (у разі їх складання) повинні містити підписи посадових осіб органу державної податкової служби, які проводили перевірку, і підпис керівника суб`єкта господарювання або його представника, а у випадку їх відсутності – особи, що уповноважена здійснювати розрахункові операції.

Читати далі »

Чи мають право податкові органи здійснювати перевірку розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі та касових операцій в неробочий час суб’єкта господарювання?

25.08.2011

Податкові органи мають право здійснювати позапланові перевірки протягом терміну, який визначений у направленні, у будь – який час, але в межах режиму роботи суб’єкта господарювання.

Читати далі »

Чи мають право працівники органів ДПС при проведенні планової (позапланової) перевірки місця проведення розрахунків оглядати особисті речі працівника підприємства?

25.08.2011

Пунктом 23 Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року №833, визначено, що забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином здійснюється стягнення (списання) штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” у разі смерті ФО - підприємц

25.08.2011

Стягнення несвоєчасно сплачених платниками податків штрафних санкцій, застосованих за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг”, здійснюється виключно у судовому порядку. У разі смерті платника податків та відсутності у нього активів та спадкоємців, зазначений борг не підлягає списанню.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність, якщо у роздрукованому Z-звіті відсутні обов'язкові реквізити?

25.08.2011

Відсутність обов’язкового реквізиту у звітному чеку може свідчити про аналогічне порушення вимог змісту розрахункового документа (касового чеку). За порушення цих вимог передбачено відповідальність у вигляді фінансової санкції згідно із пунктом 1 статті 17 Закону № 265/95-ВР у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за неподання Центром сервісного обслуговування щокварталу до 25-го числа наступного за звітним кварталом до ОДПС "Звіту про використання засобів контролю" ?

25.08.2011

За несвоєчасне подання центрами сервісного обслуговування звітів про використання засобів контролю передбачена адміністративна відповідальність.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право працівники ОДПС при здійсненні перевірки порядку проведення розрахунків за товари (послуги), перевіряти періоди діяльності СПД, не зазначені в направленні на перевірку?

25.08.2011

У направленні на перевірку період, який буде перевіряться, не зазначається. При цьому, при здійсненні планових або позапланових перевірок з питань дотримання касової дисципліни працівники органів ДПС мають право перевіряти періоди діяльності СПД на підставі документів, визначених законодавством України за певний період - квартал, півріччя, рік, але з врахуванням терміну позовної давності (три роки).

Читати далі »

Яка відповідальність передбачена за використання РРО для АЗС, не поєднаного з паливно-роздавальними колонками?

25.08.2011

У разі використання при проведенні розрахунків на АЗС з використанням спеціалізованого ЕККА для АЗС, що не поєднаний з паливно-роздавальними колонками до суб’єкта господарювання застосовується фінансові санкції у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а до центру сервісного обслуговування, який здійснює технічне обслуговування і ремонт цього реєстратора, застосовується фінансова санкція у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Які дії СГ при порушенні цілісності засобу контролю на книзі ОРО і чи можна здійснювати діяльність під час процедури скасування та реєстрації нової книги?

25.08.2011

У разі порушення цілісності засобу контролю на книзі ОРО така книга підлягає розпломбуванню. Суб’єкт господарювання має звернутися до органу ДПС, де ця книга ОРО зареєстрована. При цьому, посадова особа органу ДПС робить відмітку про скасування реєстрації. Реєстрація другої та наступних книг ОРО на господарську одиницю (депо, кондуктора) або на РРО здійснюється на підставі подання суб’єктом господарювання письмової заяви довільної форми та довідки про реєстрацію книги ОРО. Слід зауважити, що за невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених Законом, книги ОРО, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг ОРО до суб’єктів господарювання органами ДПС застосовуються штрафні (фінансові) санкції.

Читати далі »

І Чи необхідно ФОП платнику ЄП вести облік товарних запасів і чи перевіряють контролюючі органи ведення такого обліку під час проведення перевірки наявності торгових патентів, ліцензій, застосування РРО та правильності проведення готівкових розрахунків? Я

25.08.2011

У разі, якщо перевіркою фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, встановлюється порушення щодо порядку обліку товару та товарних запасів, то до нього застосовуються відповідальність у вигляді адміністративного штрафу та штрафних (фінансових) санкцій.

Читати далі »

ІІ Чи необхідно ФОП платнику ЄП вести облік товарних запасів і чи перевіряють контролюючі органи ведення такого обліку під час проведення перевірки наявності торгових патентів, ліцензій, застосування РРО та правильності проведення готівкових розрахунків?

25.08.2011

Закінчення. Початок див. І. Наказом ДПА України від 29.10.99 № 599, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.11.99 №752/4045 із змінами і доповненнями „Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі” встановлено, що платник єдиного податку для визначення рез...

Читати далі »

І Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування вести облік товарних запасів? Яка передбачена відповідальність за не ведення належним чином обліку товарів або товарних запасів?

25.08.2011

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями (далі – Закон), суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операці...

Читати далі »

ІІ Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування вести облік товарних запасів? Яка передбачена відповідальність за не ведення належним чином обліку товарів або товарних запасів?

25.08.2011

Закінчення. Початок. див. І. Відповідно до п. 2 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат громадян - суб'єктів підприємницької діяльності (з особливостями її ведення для сфери торгівлі) ф. N 10, затвердженого листом ДПА України від 05.11.97 № 17-0117/10-8886, суб'єкти підприємницької діяльно...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ФОП використовувати у своїй діяльності лист ДПА України від 14.05.99 N 6990/7/23-3117, яким передбачено звільнення ФОП від ведення обліку товарних запасів?

25.08.2011

З метою уникнення порушення норм чинного законодавства, суб’єкту господарювання слід керуватися новими роз’ясненнями ДПА України що базуються на нормах законодавства і мають пріоритет над наданими попередніми.

Читати далі »

Чи повинні ФОП платники фіксованого податку вести облік товарних запасів?

25.08.2011

Враховуючи те, що фізичні особи – підприємці – платники фіксованого податку звільняються від обов’язкового ведення обліку доходів та витрат, то такі суб’єкти господарювання мають право не вести облік товарних запасів. При цьому, слід зазначити, що фізичні особи - підприємці – платники фіксованого податку не звільняються від обов’язку щодо наявності підтверджуючих документів на товар, який реалізується.

Читати далі »

Який порядок застосування фінансової санкції, яка передбачена за незберігання книг обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункових книжок (РК), якщо втрачено декілька КОРО, а саме: за кожну втрачену КОРО окремо чи одна штрафна санкція за усі втрачен

25.08.2011

У разі встановлення факту щодо втрати книги обліку розрахункових операцій або розрахункових книжок до суб’єкта господарювання застосовується фінансова санкція згідно із п. 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" . При цьому, якщо суб’єкт господарювання встановлює факт щодо втрати декількох книг обліку розрахункових операцій або розрахункових книжок, то застосовується єдина фінансова санкція, незалежно від кількості втрачених книг.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки, що використовується при наданні послуг міського та приміського пасажирського транспорту та за використання незареєстрованої довідки про придбання ро

25.08.2011

Згідно з пунктом 4.3 розділу 4 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом ДПА України від 1 грудня 2000 року № 614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 грудня 2001 року за № 106/5297, із змінами реєстрація розрахун...

Читати далі »

Чи застосовуються фінансові санкції у разі неповного роздрукування чеку Z-звіту в зв’язку із закінченням чекової стрічки в касовому апараті та як уникнути дане порушення?

25.08.2011

У разі неповного роздрукування чеку Z-звіту в зв’язку із закінченням чекової стрічки до суб’єкта господарювання застосовується фінансова санкція згідно з п.4.ст.17 Закону №265 у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для уникнення даного порушення суб’єкт господарювання повинен контролювати наявність достатнього розміру стрічки в гнізді касового апарату для друкування реєстратором розрахункових операцій даних денного звіту та своєчасно замінювати її новою стрічкою у разі її недостатнього розміру.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як обліковуються в картках особових рахунків фінансові (штрафні) санкції, нараховані за порушення застосування РРО, якщо суб’єкт господарювання оскаржує рішення органів ДПС у судовому порядку?

25.08.2011

Сума штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих за порушення застосування реєстраторів розрахункових операцій, обліковується в картці особового рахунку платника податків незалежно від того, чи оскаржується ним відповідне рішення органу ДПС у суді.

Читати далі »

Чи повертаються сплачені платником податків штрафні (фінансові) санкції, які нараховані відповідно до норм Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, у разі скасування їх в су

25.08.2011

Якщо рішення органу ДПС про застосування штрафних (фінансових) санкцій скасовується судом, то таке рішення вважається відкликаним. При цьому, відповідна сума штрафних санкцій (фінансових) санкцій, нарахована у картці особового рахунку платника податків, скасовується. При цьому, у разі , якщо платником така штрафна санкція вже була сплачена, то відповідна сума переплати повертається платнику податків

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність за не роздрукування Х-звіту?

25.08.2011

Враховуючи те, що Х-звіт не підпадає під визначення фіскального звітного чеку у розумінні Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, то відповідальність за його не роздрукування чинним законодавством не передбачено.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність при здійсненні розрахунків через зареєстрований РРО з використання POS-терміналу, який не поєднаний (не з’єднаний) з РРО?

25.08.2011

У разі якщо POS-термінал не буде поєднаний з РРО, то сліпи, видані POS-терміналом, не будуть вважатись розрахунковим документом у розумінні Закону, що за відсутністю розрахункового документа, роздрукованого на РРО, є порушенням п.1, п.2 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР. Відповідальність за дане порушення передбачена п.1 ст.17 Закону у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг) у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.

Читати далі »

Чи буде вважатись порушенням залишення готівкової виручки на місці проведення розрахунків у разі проведення розрахункових операцій з використанням КОРО та РК?

25.08.2011

У разі проведення розрахункових операцій з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки готівкова виручка, яка зберігається на місці проведення розрахунків, повинна бути записана до початку робочого дня у корінці розрахункової квитанції з поміткою “Службове внесення”.

Читати далі »

Чи застосовуються фінансові (штрафні) санкції за не роздрукування і не зберігання фіскальних звітних чеків та за не оприбуткування готівки, якщо виявлено факт не зберігання КОРО протягом встановленого терміну?

25.08.2011

Згідно із пп. 3 та 9 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові о...

Читати далі »

Чи повинен ФОП платник ЄП застосовувати РРО при продажу товарів у разі якщо він перевищив граничний розмір 500 тис. грн. обсягу виручки?

25.08.2011

У разі перевищення платником єдиного податку – фізичною особою граничного розміру 500 тис. грн. обсягу виручки, такий суб’єкт підприємницької діяльності до кінця відповідного кварталу, в якому виникло дане перевищення, є платником єдиного податку, тому не повинен застосовувати реєстратори розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), якщо такий суб'єкт не здійснює продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив). Починаючи з наступного кварталу такий суб’єкт підприємницької діяльності при продажу товарів (наданні послуг) повинен застосовувати РРО на загальних підставах.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право працівники органів ДПС, на обліку в якому перебуває платник податків, при проведення планової або позапланової перевірки залучати інших працівників органів ДПС будь-якого рівня?

25.08.2011

Відповідно до пункту 3.4 розділу ІІІ Методичних рекомендацій, за рішенням керівника органу ДПС посадовими особами підрозділів контролю за розрахунковими операціями можуть проводитись перевірки спільно з посадовими особами інших підрозділів органів ДПС. У цьому випадку перевірка може проводитись групою, до складу якої входить один працівник підрозділу контролю за розрахунковими операціями та один або більше працівників інших підрозділів органу ДПС. Відповідно до пункту 3.5 Методичних рекомендацій, з дотриманням порядку, передбаченого у пунктах 1.11, 1.12 розділу І Методичних рекомендацій, за рішенням Голови (заступника Голови) ДПА України або голови ДПА відповідного регіону до проведення перевірок, передбачених цим розділом, можуть залучатися працівники всіх органів ДПС України та, відповідно, працівники відповідних структурних підрозділів інших органів ДПС цього регіону.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за непроведення чи проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг) через РРО або РК; за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазн

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (в редакції Закону України від 2 грудня 2010 року № 2756-IV), у разі встановлення протягом календ...

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій КОРО, використання незареєстрованих чи непрошнурованих КОРО або їх незберігання протягом встановленого терміну?

25.08.2011

Відповідальність суб’єктів господарювання за невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), використання незареєстрованих чи не прошнурованих КОРО або не зберігання КОРО протягом встановленого терміну Законом не передбачено.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки, використання незареєстрованої розрахункової книжки, порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок п

25.08.2011

Відповідальність суб’єктів господарювання за невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених Законом №265, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну, передбачена п.3 ст.17 Закону №265.

Читати далі »

Які умови та порядок допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення фактичних перевірок?

25.08.2011

ДІє з 01.01.2011 Відповідно до п. 81.1. ст. 81 глави 8 розділу ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 - VІ (далі – ПКУ) посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення фактичної перевірки, яка проводиться з відповідних підстав, та за умови п...

Читати далі »

Яка застосовується відповідальність до ЮО, яка здійснює реалізацію товарів, що не обліковані у встановленому порядку?

25.08.2011

До суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

І Яка передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чеку, в якому відсутні обов’язкові реквізити та чи вважається такий чек розрахунковим документом (враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1224)?

25.08.2011

Відповідно до абз. 5 п. 2 Порядку обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1224 (далі – Порядку) касовий апарат повинен забезпечувати друкування касового чека, ...

Читати далі »

ІІ Яка передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чеку, в якому відсутні обов’язкові реквізити та чи вважається такий чек розрахунковим документом (враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1224)?

25.08.2011

Закінчення. Початок див. І. - для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ"; - порядковий номер касового чека, д...

Читати далі »

Яким чином ФОП платник ЄП веде облік товарних запасів та яка передбачена відповідальність у разі його не ведення?

25.08.2011

Пунктом 12 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями (далі - Закон), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові ...

Читати далі »

Чи передбачена окремо штрафна санкція за нероздрукування (незберігання) кожного фіскального звітного чеку?

25.08.2011

У разі невиконання щоденного роздрукування декількох фіскальних звітних чеків до суб'єктів господарювання буде застосовано фінансова санкція за кожний такий нероздрукований чек.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність разі використання РРО, який вичерпав термін дії експлуатації?

25.08.2011

У разі використання суб'єктом господарювання реєстратора розрахункових операцій, який вичерпав свій строк експлуатації, передбачена фінансова та адміністративна відповідальність.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за здійснення господарської діяльності без застосування РРО в минулих періодах, які були виявлені у 2011 році?

25.08.2011

У разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: - непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; - нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті до суб’єктів господарювання за рішенням відповідних органів ДПС застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: - вчинене вперше - 1 гривня; - вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); - за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Читати далі »

Чи нараховується пеня до суми несвоєчасно сплачених штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог законодавства України у сфері готівкового обігу та застосування РРО?

25.08.2011

На суми погашеного податкового боргу зі сплати штрафних (фінансових) санкцій, що справляються з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог законодавства (крім податкового), контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, та штрафних санкцій за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності нараховується пеня у порядку та у строки, визначені ст. 129 ПКУ.

Читати далі »