Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій » Гранична сума розрахунків та її обмеження у національній валюті »

Чи передбачено обмеження у сумі 10 тис. грн. для суб’єків господарювання, які приймають готівку до каси підприємства?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до п. 2.3 ст. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за № 40/10320 із змінами і доповненнями (далі – Положення), гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлена в розмірі 10000 грн. відповідно до постанови Правління Національного банку України від 9 лютого 2005 року № 32 „Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку”. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму (10000 грн.) кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси. Якщо в результаті такого порівняння встановлений ліміт каси буде перевищено, то до підприємства - платника готівки можуть бути застосовані штрафні санкції органами контролю відповідно до діючого законодавства України (зокрема, Указу Президента України від 12.06.95 р. N 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки"). Поширення встановлених обмежень на осіб, які приймають готівку, зазначеним вище Положенням не передбачено. Відповідні роз’яснення були надані листом Національного банку України від 27.04.2005 № 11-113/1430-4321 "Про надання роз'яснення щодо граничної суми готівкових розрахунків". Таким чином, обмеження у сумі 10 тисяч гривень для суб’єктів господарювання, які приймають готівку в касу, чинним законодавством не передбачено.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.