Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій » Відповідальність за порушення норм з регулювання обігу готівки

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯка фінансова санкція застосовується до СПД за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки ?

25.08.2011

Відповідно до п.1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” із змінами і доповненнями, за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів п...

Читати далі »

Яка фінансова санкція застосовується до СПД за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів - касового чека, який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів ?

25.08.2011

Відповідно до п.1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” із змінами і доповненнями, за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового...

Читати далі »

Чи застосовуються штрафні санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки за матеріалами перевірки контрольно-ревізійної служби?

25.08.2011

До юридичних осіб усіх форм власності, а також постійних представництв нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність відповідно до п.2 Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за неоприбуткування у касах готівки?

25.08.2011

Відповідно до ст. 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки до суб’єктів підприємницької діяльності, застосовуються ...

Читати далі »

Діє до 21.03.2011 Чи передбачена фінансова санкція, якщо підприємством не встановлено ліміт каси?

25.08.2011

У разі невстановлення підприємством ліміту каси (незалежно від причин такого невстановлення), то ліміт такої каси вважається нульовим. Вся готівка, що перебуває в його касі на кінець робочого дня і не здана підприємством відповідно до обслуговуючого відділення банку, вважається понадлімітною. До підприємства застосовується фінансова санкція за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Читати далі »

Яка відповідальність передбачена за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах підприємства?

25.08.2011

Відповідно до ст.1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” із змінами і доповненнями, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуєт...

Читати далі »

Діє до 16.06.2009 Чи передбачена відповідальність суб’єктів господарювання за використання бланків прибуткових та видаткових касових ордерів, які не містять номер та серію?

25.08.2011

Ні, з 17.04.08 підприємства (підприємці) для оформлення касових операцій мають використовувати прибуткові або видаткові касові ордери, типові форми яких, затверджені наказом Мінстату України від 15.02.96 №51 "Про затвердження типових форм первинного обліку касових операцій".

Читати далі »

Яка відповідальність передбачена у разі здійснення підприємством готівкових розрахунків з іншим підприємством (підприємцем) понад 10000 грн.?

25.08.2011

Якщо готівкові розрахунки підприємства з іншим підприємством (підприємцем) перевищують 10000 грн., то надлишкова їх сума додається розрахунково до фактичних залишків готівки в касі платника готівки одноразово (того самого дня, в який було здійснено цю операцію), а одержана сума порівнюється із затвердженим лімітом каси. Зазначені обмеження стосуються всіх видів операцій із готівкою, пов'язаних як з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), так і з позареалізаційними операціями. За перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Читати далі »

Діє до 16.06.2009. Чи передбачена відповідальність суб’єктів господарювання за використання бланків прибуткових та видаткових касових ордерів, які не відповідають вимогам бланків суворого обліку?

25.08.2011

Ні, з 17.04.08 підприємства (підприємці) для оформлення касових операцій мають використовувати прибуткові або видаткові касові ордери, типові форми яких, затверджені наказом Мінстату України від 15.02.96 № 51 „Про затвердження типових форм первинного обліку касових операцій”.

Читати далі »

Чи вважається порушенням відсутність підпису одержувача у видаткових касових ордерах або видаткових відомостях?

25.08.2011

У разі виявлення під час перевірок видаткових касових ордерів або видаткових відомостей, у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача, сума готівки за такими видатковими документами додається до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи, і надалі зазначена сума не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки.

Читати далі »

Чи застосовуються штрафні санкції, які передбачені Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" у разі нецільового використання коштів та в яких випадках нецільове використанні коштів є поруше

25.08.2011

Указом Президента України від 12 червня 1995 року N 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки", передбачена відповідальність за використання суб’єктами господарювання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначення у вигляді штрафу у розмірі витраченої готівки. Нецільовим використанням готівкових коштів є їх витрачання на цілі, не пов’язані із веденням господарської діяльності.

Читати далі »

Чи застосовуються до платника ЄП – ФО, який не застосовує реєстратор розрахункових операцій, фінансові санкції згідно з Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" за не оприбуткування (непо

25.08.2011

У разі не оприбуткування (неповного та /або несвоєчасного) оприбуткування готівки в книзі доходів та витрат до приватних підприємців, в тому числі платників єдиного податку – фізичних осіб, органи ДПС застосовують штрафні санкції відповідно до вимог Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95-ВР "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки", у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за використання бланків прибуткових та видаткових касових ордерів попереднього зразка?

25.08.2011

Починаючи з 16 червня 2009 року суб’єкти господарювання мають використовувати для оформлення касових операцій касові документи, які відповідають вимогам типових форм відповідно до постанови Правління Національного банку України від 29 квітня 2009 року № 252. Згідно зі ст.164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення правил ведення касових операцій тягне за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за використання касових документів (за винятком прибуткових та видаткових касових ордерів) старого зразку?

25.08.2011

Відповідно до ст. 164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х, порушення правил ведення касових операцій тягне за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства з фінансових питань (стаття 164 прим. 2), відповідно до статті 234 прим. 1 Кодексу покладено на органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні.

Читати далі »

Чи поширюється дія постанови КМУ від 21.05.09 №502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року" на складання приписів органами ДПС про усунення виявлених порушен

25.08.2011

Чинні законодавчі акти України та нормативно-правові акти Державної податкової адміністрації України не передбачають складання за результатами перевірок приписів про усунення виявлених порушень, а також обмежень щодо незастосування до платників податків штрафних (фінансових) санкцій. Відповідно до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.01 № 253 із змінами та доповненнями, органи державної податкової служби України направляють платникам податків податкові повідомлення та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи передбачена відповідальність за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції на виплати, що пов'язані з оплатою праці, при наявності податкової заборгованості?

25.08.2011

При здійсненні виплат на оплату праці за рахунок виручки від реалізації продукції за наявності податкової заборгованості до суб’єктів господарювання штрафні санкції відповідно до норм Указу не застосовуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи передбачена відповідальність за подання квитанції від ПКО старого зразка до авансового звіту?

25.08.2011

За прийняття від одержувача коштів квитанції до прибуткового касового ордеру старого зразка, як підтвердження витрат підзвітної особи, до суб’єкта господарської діяльності застосовуються штрафні санкції у розмірі сплачених коштів. Крім того, за порушення правил ведення касових операцій передбачена адміністративна відповідальність.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність у разі здійснення ФОП готівкових розрахунків з іншим (підприємцем) понад 10000 грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами?

25.08.2011

Відповідно до листа Національного банку України від 30.11.09 №11-110/5407-22151притягнути до відповідальності підприємця за здійснення готівкового розрахунку на суму більше 10000 гривень з іншим підприємцем протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами згідно з нормами Указу Президента неможливо.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність у разі, якщо кошти, які знятті з корпоративної картки підприємства, використані на виплату заробітної плати (інших виплат соціального характеру) або здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами)?

25.08.2011

Корпоративні платіжні картки не застосовуються для одержання заробітної плати, інших виплат соціального характеру, а також для здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами). Відповідно до п. 1 Указу Президента України „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” за використання суб’єктами господарювання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі витраченої готівки.

Читати далі »

Діє до 21.03.2011 Чи може бухгалтерія не прийняти звіт від довіреної особи про використання коштів, виданих під звіт разом з невитраченим залишком готівки, у разі якщо така довірена особа не подала документи про одержання готівки з карткового рахунку (ч

25.08.2011

Оскільки відповідальність передбачена за неподання одержувачем коштів платіжного документа, який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, то у разі неподання до звіту документів, які підтверджують одержання готівкових коштів з карткового рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо), бухгалтерія повинна прийняти такий звіт довіреної особи.

Читати далі »

Чи передбачено застосування штрафних санкцій до суб’єкта господарювання, якщо розрахунки проводились через РРО з роздрукуванням фіскальних чеків, але записи здійснювались в незареєстрованій книзі обліку розрахункових операцій?

25.08.2011

Враховуючи те, що у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО, то не зареєстрована належним чином КОРО є порушенням чинного законодавства та отримана виручка вважається не оприбуткованою. Пунктом 1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм по регулюванню обігу готівки”, із змінами та доповненнями, у разі порушення суб'єктами підприємницької діяльності норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Читати далі »

І Чи мають право податкові органи застосовувати штрафні санкції за не оприбуткування готівки якщо при проведенні перевірки з дотримання касової дисципліни на підставі проведеного порівняльного аналізу між даними податкового і бухгалтерського обліку та под

25.08.2011

Порядок і методи контролю за оприбуткуванням готівки на підставі касових документів (касової книги, прибуткових і видаткових касових ордерів, журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів та книги обліку прийнятих та виданих касиром грошей) встановлено Національним банком України, як центральним органом державного управління, на який згідно чинного законодавства покладено визначення грошово-кредитної політики та системи, порядку і форми платежів. Отже застосовувати штрафні санкції за не оприбуткування готівки на підставі порівняльного аналізу даних податкового і бухгалтерського обліку та поданої податкової звітності податкові органи не мають права.

Читати далі »

ІІ Чи мають право податкові органи застосовувати штрафні санкції за не оприбуткування готівки якщо при проведенні перевірки з дотримання касової дисципліни на підставі проведеного порівняльного аналізу між даними податкового і бухгалтерського обліку та по

25.08.2011

Початок див. І Під час перевірки аналізується загальний стан касових оборотів надходжень готівки з кас банку до кас на підставі банківських виписок за поточними рахунками підприємства. Звіряються банківські виписки (за сумами коштів, що одержані з банку, і датами) та відповідні записи в касовій ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи можуть працівники ОДПС під час проведення перевірки встановлювати фактичні залишки окремих груп (видів) запасів (товарно-матеріальних цінностей)?

25.08.2011

Працівники органів ДПС, під час проведення перевірки, можуть встановлювати фактичні залишки окремих груп (видів) запасів (товарно-матеріальних цінностей) відповідно до вимог законодавства.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право органи ДПС вилучати готівку з каси торгівельного підприємства-боржника для погашення податкового боргу?

25.08.2011

Якщо платник податків має податковий борг, то джерелами погашення даного боргу за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів), тобто в тому числі і готівкові кошти.

Читати далі »

І Яка передбачена відповідальність за не ведення належним чином обліку товарів або товарних запасів ФОП на загальній системі оподаткування?

25.08.2011

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями (далі – Закон), суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операці...

Читати далі »

ІІ Яка передбачена відповідальність за не ведення належним чином обліку товарів або товарних запасів ФОП на загальній системі оподаткування?

25.08.2011

Закінчення. Початок див. ІІ. Відповідно до п. 2 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат громадян - суб'єктів підприємницької діяльності (з особливостями її ведення для сфери торгівлі) ф. N 10, затвердженого листом ДПА України від 05.11.97 № 17-0117/10-8886, суб'єкти підприємницької діяльно...

Читати далі »

Яка передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил ведення касових операцій?

25.08.2011

Відповідно до ст. 164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х порушення правил ведення касових операцій тягне за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку прот...

Читати далі »

Чи буде відповідальність за нецільове використання коштів у разі, якщо ФОП отримав кошти з розрахункового рахунку на закупівлю товару та не використав їх, в зв’язку з чим повернув їх до банку?

25.08.2011

У разі якщо фізична особа – підприємець отримав кошти з розрахункового рахунку та не використав, в зв’язку з чим повернув їх до банку в межах встановленого законодавством терміну для звітування отриманих під звіт коштів, штрафні санкції за нецільове використання коштів до підприємця не застосовуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право ЮО – резидент видати з каси невикористаний залишок готівкової іноземної валюти для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон?

25.08.2011

Відповідно до п. 2.1 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 30 травня 2007 року № 200 (далі – Правила), резиденти - юридичні особи і фізичні особи - підприємці (далі - юридичні особи - резиденти) та і...

Читати далі »

Протягом якого терміну здійснюється повернення невикористаного залишку готівкової іноземної валюти, що була отримана ЮО - резидентом або іноземним представництвом з поточного рахунку в іноземній валюті для забезпечення витрат на відрядження працівників за

25.08.2011

Невикористаний залишок готівкової іноземної валюти, що була отримана юридичною особою - резидентом або іноземним представництвом підлягає зарахуванню безпосередньо на поточний рахунок в іноземній валюті юридичної особи - резидента або іноземного представництва в уповноваженому банку України протягом п'яти банківських днів з часу його оприбуткування до каси юридичної особи - резидента або іноземного представництва. При цьому, за приховування в обліку валютних та інших доходів та порушення правил ведення касових операцій передбачена адміністративна відповідальність.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність ЮО за не перераховану інкасовану виручку від реалізації сільськогосподарської продукції та продовольства, придбаних у товаровиробників агропромислового комплексу України?

25.08.2011

Відповідно до ст. 4 Указу Президента України від 16 березня 1995 року № 227/95 „Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України” підприємства оптової та роздрібної торгівлі незалежно від форм власності: - перераховують інкасовану виручку від реалізації сільськ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які строки звітування підзвітної особи, яка витратила власні кошти на закупівлю товарів для потреб підприємства та чи передбачена відповідальність за несвоєчасне звітування такої особи?

25.08.2011

У разі придбання працівником за власні готівкові кошти товарів для потреб підприємства, використання власних коштів у відрядженні, подається у визначені законодавством строки Звіт про використання коштів. При цьому оскільки чинним законодавством визначено строки звітування саме за одержані під звіт кошти на відрядження та на виконання цивільно-правових дій, а також установлено норму оподаткування надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернених у встановлені строки, то у разі несвоєчасного подання Звіту у разі придбання за власні кошти товарів для потреб підприємства (використання власних коштів у відрядженні), фінансові санкції не застосовуються.

Читати далі »

Чи може підзвітна особа отримувати готівку в іноземній валюті на відрядження безпосередньо в установі банку, минаючи касу ЮО?

25.08.2011

Отримання підзвітними особами готівки в іноземній валюті на відрядження безпосередньо в установі банку, минаючи касу підприємства, не передбачено чинним законодавством.

Читати далі »

Як оприбуткувати іноземну валюту в касу суб’єкта господарювання?

25.08.2011

Національний банк України відповідно до повноважень, наданих йому статтею 33 Закону України від 20 травня 1999 року № 679-XIV „Про Національний банк України” із змінами та доповненнями (далі – Закон), визначає порядок ведення касових операцій для підприємств і організацій. На сьогодні такий поряд...

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність у разі здійснення готівкових розрахунків в іноземній валюті між резидентом та нерезидентом на території України?

25.08.2011

За порушення резидентами порядку розрахунків, установленого ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання i валютного контролю", передбачено штраф у розмірі, еквівалентному сумі валютних цінностей, що використовувалися при розрахунках, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день здійснення таких розрахунків.

Читати далі »

І Чи буде застосована фінансова санкція за невиконання щоденного друку фіскального звітного чека та чи буде вважатися несвоєчасно оприбуткованою готівка, якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово та здійснює роздрукування фіскального звітного чека щод

25.08.2011

Якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, то фіскальний звітний чек (Z-звіт) повинен роздрукуватися кожного дня по закінченні робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня. У разі недотримання суб’єктом господарювання при здійсненні діяльності вказаних норм Закону № 265 та Вимог № 199, до нього за рішенням відповідних органів державної податкової служби України будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції згідно з вимогами чинного законодавства України.

Читати далі »

ІІ Чи буде застосована фінансова санкція за невиконання щоденного друку фіскального звітного чека та чи буде вважатися несвоєчасно оприбуткованою готівка, якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово та здійснює роздрукування фіскального звітного чека що

25.08.2011

Закінчення. Початок див. І. Відповідно до п. 7 Вимог № 199 усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Пунктом 4 ст. 17 Закону №265 визначено, що у разі невиконання щоденного...

Читати далі »

ІЯка передбачена відповідальність при реалізації ПММ на АЗС , якщо первинні документи не відповідають вимогам порядку організації та виконання робіт, пов'язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком нафтопродуктів?

25.08.2011

До суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі »

ІІЯка передбачена відповідальність при реалізації ПММ на АЗС , якщо первинні документи не відповідають вимогам порядку організації та виконання робіт, пов'язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком нафтопродуктів?

25.08.2011

продовження (початок див. част.І) Матеріально відповідальні особи підприємств (за винятком НПЗ) ведуть кількісний облік нафти та нафтопродуктів у товарній книзі кількісного руху нафтопродуктів (нафти) за формою N 31-НП, у якій зазначаються надходження і відпуск нафтопродуктів за день, а також їх...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи можна видати валютні кошти на відрядження ФО, яка ще не відзвітувалася за раніше видані валютні кошти?

25.08.2011

Не дозволяється направляти у відрядження та видавати аванс працівнику, який не відзвітував про витрачені кошти в попередньому відрядженні.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність, у разі, якщо суб’єкт господарювання повернув кошти покупцю та не склав акт про повернення або не зазначив у ньому необхідні відомості (дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від по

25.08.2011

Відповідальність суб’єкта господарювання за не складання акту про видачу коштів або не зазначення у ньому необхідних відомостей, у разі повернення товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, чинним законодавством не передбачено.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за неповернення (несвоєчасне повернення) невикористаної іноземної валюти, одержаної у підзвіт до каси підприємства чи до установи банку?

25.08.2011

Заборгованість працівників підприємства, установи, організації у разі неповернення у встановлений термін авансу, виданого в іноземній валюті на службове відрядження або господарські потреби, та в інших випадках нездачі іноземної валюти, одержаної у підзвіт, стягується у сумі, еквівалентній потрійній сумі (вартості) зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день погашення заборгованості.

Читати далі »

Яка застосовується відповідальність до суб’єкта господарювання у разі, якщо готівка у ящику РРО буде залишена з попереднього дня?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Готівка, залишена з попереднього дня у ящику РРО повинна бути проведена через РРО за допомогою операції "службове внесення". У разі залишення готівки з попереднього дня у ящику РРО без використання операції "службове внесення" це призведе до виникнення невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО. З порушення зазначеної норми до підприємства застосовуються фінансова санкція за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті: вчинене вперше - 1 гривня; вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Читати далі »

Який термін сплати фінансових (штрафних) санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки?

25.08.2011

Термін сплати штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки складає десять календарних днів від дня отримання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність при реалізації ПММ на АЗС , якщо первинні документи не відповідають вимогам порядку приймання, зберігання, відпуску та обліку газу та чи передбачено внесення додаткових граф до змінного звіту?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детально...

Читати далі »

Чи може бухгалтерія не прийняти звіт від довіреної особи про використання коштів, виданих під звіт разом з невитраченим залишком готівки, у разі якщо така довірена особа не подала документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія в

25.08.2011

У разі неподання до звіту документів, які підтверджують одержання готівкових коштів з карткового рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо), бухгалтерія повинна прийняти такий звіт довіреної особи. При необхідності бухгалтер може взяти виписку з банку про рух коштів на рахунку.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за видачу коштів під звіт на відрядження на довгостроковий період до початку відрядження?

25.08.2011

Кошти (аванс) відрядженому працівникові повинні видаватися перед від'їздом у відрядження. Якщо працівник отримав аванс на відрядження і не виїхав, то він повинен протягом трьох банківських днів з дня прийняття рішення про відміну поїздки повернути до каси підприємства зазначені кошти. При цьому, у разі неповернення таким працівником протягом трьох банківських днів авансу на відрядження, сума коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, включається до оподатковуваного доходу такого працівника.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції на виплати, що пов’язані з оплатою праці, при наявності податкової заборгованості?

25.08.2011

При здійсненні виплат на оплату праці за рахунок виручки від реалізації продукції за наявності податкової заборгованості до суб’єктів господарювання штрафні санкції, передбачені нормами Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки", не застосовуються.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність, якщо підприємством не встановлено ліміт каси?

25.08.2011

Якщо підприємством не встановлено ліміт каси (незалежно від причин такого невстановлення), то ліміт такої каси вважається нульовим. Вся готівка, що перебуває в касі на кінець робочого дня і не здана підприємством відповідно до обслуговуючого відділення банку, вважається понадлімітною. До підприємства застосовується фінансова санкція за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Читати далі »

Чи мають право органи ДПС здійснювати фактичну перевірку у не робочий час суб’єкта господарювання?

25.08.2011

Податкові органи мають право здійснювати фактичні перевірки протягом терміну, який визначений у направленні, у будь – який час, але в межах режиму роботи суб’єкта господарювання.

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність у разі , якщо СГ видає кошти з каси на підставі видаткових відомостей (без ВКО) та приймає кошти в касу на підставі виписки з банку?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »

Чи передбачена відповідальність при поданніі звіту про використання РРО за формою відповідно до Наказу № 614 у період дії Наказу №185?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 07, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної інф...

Читати далі »