Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податковий борг, розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань (податкового боргу) платників податків » Списання безнадійного податкового боргу »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає списанню по закінченню строку давності ПДФО, який нарахований на доходи працівників, але не перерахований до бюджету?

Надрукувати документ
25.08.2011

Положеннями підпункту 18.2.1 пункту 18.2 статті 18 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями (далі – Закон №2181) встановлено, що списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня, нарахована на такий податковий борг, а також штрафні санкції. Згідно з підпунктом 3.3 пункту 3 Порядку списання безнадійного податкового боргу, затвердженого наказом ДПА України від 14.03.01 №103 та зареєстрованого в Мін’юсті України 10.01.02 за №16/6304, під терміном „безнадійний” слід розуміти податковий борг юридичних та фізичних осіб, стосовно якого минув строк давності - 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання (рішення керівника контролюючого органу (або його заступника) на підставі даних обліку). Відповідно до статті 1 Закону №2181 податковий борг - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Таким чином, перш ніж стати податковим боргом, податкове зобов’язання повинне пройти процедуру узгодження. Згідно з статтею 5 Закону №2181, узгодження сум податкових зобов’язань може бути самостійним – у день подання податкової декларації (у разі самостійного визначення платником податків податкових зобов’язань у податковій декларації), або апеляційним – у день вручення податкового повідомлення (у разі нарахування податкових зобов’язань контролюючим органом у податковому повідомленні). Враховуючи те, що зобов’язання з податку з доходів фізичних осіб обліковуються за даними бухгалтерського обліку платника податків, вони не пройшли процедуру узгодження і відсутні у картках особових рахунків підприємства, а тому не відповідають поняттю „податковий борг”, визначеному у Законі №2181. Таким чином, відсутні підстави для списання зобов’язань по податку з доходів фізичних осіб, які не пройшли процедуру узгодження і не вважаються податковим боргом та не обліковуються у картці особового рахунку платника податків.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.