Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податковий борг, розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань (податкового боргу) платників податків » Списання безнадійного податкового боргу »

Діє до 01.01.2011 Чи видається СГ довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів при наявності боргу по штрафних санкціях за порушення застосування РРО та ведення касових операцій?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " із змінами та доповненнями (далі – Закон №2181), податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), що контролюються державними податковими органами, надається платнику податків на підставі даних карток особових рахунків за умови відсутності податкового боргу у значенні, встановленому п.1.3 ст.1 Закону №2181. Відповідно до п. 1.5 ст. 1 Закону №2181 штрафна санкція (штраф) це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами. Відповідно до ст.2 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ „Про систему оподаткування” із змінами та доповненнями (далі – Закон №1251), під податком і збором (обов’язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов’язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Вичерпний перелік податків і зборів (обов’язкових платежів) визначено у статтях 14 та 15 Закону №1251. До зазначеного переліку не входять штрафні (фінансові) санкції за порушення застосування реєстраторів розрахункових операцій і за порушення ведення касових операцій у національній валюті. Тому такі штрафні (фінансові) санкції не є податковими зобов'язаннями у визначенні Закону N 2181 і на них не розповсюджуються норми цього Закону. В той же час, керуючись Законом України від 02.10.96 №393/96-ВР "Про звернення громадян" (із змінами та доповненнями), у разі звернення платника податків до податкового органу із вищевказаного питання, такий податковий орган повідомляє платника податків про відсутність податкового боргу та в обов’язковому порядку про наявність заборгованості з інших платежів, які не є податковим боргом, але контролюються органами державної податкової служби (наприклад, штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм обігу готівки, та застосування реєстраторів розрахункових операцій, адміністративні штрафи та інше).


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.