Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податковий борг, розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань (податкового боргу) платників податків » Інші питання »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право працівники органів ДПС, відмовити ЮО видати Довідку про відсутність заборгованості, якщо посадовою особою ЮО не сплачено штраф про адміністративне порушення (у т.ч. знаходиться на розгляді у суді)?

Надрукувати документ
25.08.2011

Органами державної податкової служби забезпечується контроль за повнотою та своєчасністю перерахування до бюджету платежів, закріплених за ДПА України згідно із переліком, наведеним у додатку 8 до Закону України про державний бюджет на відповідний рік. Відповідно до зазначеного переліку податковими органами контролюються як податкові платежі, так і платежі, які не підпадають під визначення „податкові", в тому числі надходження за кодом бюджетної класифікації 21081100 „Адміністративні штрафи та інші санкції". Тобто, у разі коли посадовою особою юридичної особи не сплачено до бюджету застосований податковим органом штраф про адміністративне правопорушення, видача Довідки про відсутність заборгованості з платежів, що контролюються органами ДПС, є неправомірною. Згідно з листом ДПА України від 16.02.04 №2461/7/19-2117/116 із змінами та доповненнями, внесеними листом ДПА України від 04.09.07 №17491/7/19-0117 органи Державної податкової служби надають Довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів).Довідка надається у термін до 15 календарних днів, який встановлено для розгляду звернень установ, підприємств, організацій та громадян підпунктами 4.2.7 та 4.2.11 пункту 4.2 Типової інструкції з діловодства в органах державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 01.07.98 N 315 (із змінами і доповненнями). Довідка надається платнику податків на підставі даних карток особових рахунків за умови відсутності податкового боргу у значенні, встановленому пунктом 1.3 статті 1 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями (далі – Закон №2181). Довідки надаються за письмовими заявами платників податків щодо підтвердження відсутності податкового боргу та у разі, якщо надання таких довідок передбачено відповідними нормативними актами. При цьому, замість посилання на постанову Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1089 вказується відповідний нормативний документ, що передбачає надання органом державної податкової служби такої Довідки, та назва установи (організації, закладу), до якої Довідку буде подано платником податків. Відповідно до п.1.42 ст.1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України. Згідно п.п. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Отже, у разі коли посадовою особою юридичної особи не сплачено до бюджету застосований податковим органом штраф про адміністративне правопорушення видача Довідки про відсутність заборгованості з платежів, що контролюються органами ДПС згідно із додатком 8 до Закону України про державний бюджет на відповідний рік, є неправомірною. Разом з тим, несплата таких штрафів до бюджету не є підставою для відмови у наданні податковим органом Довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів).


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.