Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Ліцензування виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів » Ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуСГ має намір орендувати частину приміщення торговельною площею менше 20 кв. м, яке є частиною єдиного торгового приміщення торговельною площею понад 20 кв. м, що належить іншому СПД – орендодавцю. Чи має право СПД – орендар у зазначеному випадку торгувати

25.08.2011

При реалізації алкогольних напоїв в одному торговому приміщенні торговельною площею менше 20 кв. м, суб’єкт господарювання не має права торгувати алкогольними напоями.

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Які розміри щорічної плати за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

25.08.2011

Діє до 16.06.2010 Повна та коротка відповіді ідентичні: Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щорічна плата за ліцензію на роздрібну т...

Читати далі »

Чи можна торгувати алкоголем на ринках?

25.08.2011

На території ринків продавати алкогольні напої можна тільки в спеціалізованих торговельних підприємствах (магазинах), спеціалізованих відділах (секціях) підприємств (магазинів) з універсальним асортиментом продовольчих товарів за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та з використанням електронних контрольно-касових апаратів.

Читати далі »

СГ здійснює реалізацію продовольчих товарів та алкогольних напоїв, має відповідну ліцензію. Чи має право такий СГ здійснювати торгівлю у цьому торговельному залі коктейлями, виготовленими з використанням алкогольних напоїв, та чи необхідно отримувати дода

25.08.2011

Для здійснення роздрібної торгівлі коктейлями, виготовленими з використанням алкогольних напоїв, необхідно отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та мати статус підприємства громадського харчування.

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Чи можуть СГ, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, здійснювати продаж вин на розлив в роздрібній мережі?

25.08.2011

Суб’єктам господарювання, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, не дозволяється здійснювати в роздрібній мережі продаж вин на розлив. Винятком є продаж на розлив виноградних натуральних сухих вин з тари місткістю від 50 до 600 л, який здійснюють суб'єкти господарювання громадського харчування, та вин сухих і з доданням спирту (виноматеріалів оброблених) виноградних власного виробництва ординарних та марочних на розлив з тари місткістю від 50 до 600 л, який здійснюють суб'єкти господарювання первинного та змішаного виноробства.

Читати далі »

Який термін дії ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

25.08.2011

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видаються терміном на один рік.

Читати далі »

Діє до 15.11.2008 Яким нормативним документом встановлено мінімальні роздрібні ціни на лікеро-горілчані вироби?

25.08.2011

На даний час Кабінетом Міністрів України мінімальні ціни на вітчизняні та імпортні алкогольні напої не встановлені.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 При зміні адміністративного району, було переєстровано електронний контрольно-касовий аппарат. Місце торгівлі алкогольними напоями не змінилось. Зміни до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями не було внесено. Чи є це

25.08.2011

Якщо платником податку не внесені зміни щодо перереєстрації контрольно-касових апаратів до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, то згідно норм ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” це не є підставою для анулювання такої ліцензії. При цьому, якщо зміни стосуються лише місця податкової реєстрації платника податку, тобто місце здійснення торгівельної діяльності алкогольними напоями не змінилось, то ст. 17 цього Закону не передбачано застосування штрафних санкцій до платника податків за невнесення змін до ліцензії.

Читати далі »

Чи можна здійснити реалізацію залишків лікеро-горілчаних виробів при наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями іншому магазину, в зв’язку з ліквідацією магазину?

25.08.2011

Для реалізації залишків алкогольних напоїв, що проводиться в зв’язку з ліквідацією господарської одиниці, підприємству роздрібної торгівлі суб'єкт господарювання повинен придбати ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями або на підставі отриманої ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольним напоями здійснити реалізацію алкогольної продукції кінцевому споживачу.

Читати далі »

СГ має ліцензію на право здійснення роздрібної тогівлі алкогольними напоями, в якій зазначено, що вона діє до певної дати. З якої дати СГ не має права здійснювати торгівлю алкогольними напоями?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання має право здійснювати торгівлю алкогольними напоями до дати зазначеної в ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, при цьому останнім днем торгівлі буде дата, що передує даті, зазначеній в такій ліцензії.

Читати далі »

Які підстави анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

25.08.2011

Повна та коротка відповіді ідентичні: Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” із змінами та доповненнями ліцензія на роздрібну торгівлю ...

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Які документи має подати СГ для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями у разі зменшення кількості електронних контрольно-касових апаратів, через які здійснюється реалізація алкогольних напої

25.08.2011

Для виключення із додатка до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями електронних контрольно-касових апаратів суб’єкт господарювання повинен подати до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України, який видав ліцензію, заяву в довільній формі, ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та додаток до неї. В заяві суб’єкт господарювання має повідомити про виключення із додатка до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольних напоїв електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) та зазначити такі відомості про них: реєстраційне посвідчення на ЕККА, модель, модифікацію, заводський номер, виробника, дату виготовлення.

Читати далі »

Чи потрібно придбавати ліцензію на реалізацію алкогольних напоїв, якщо СГ планує під час проведення рекламної акції безоплатно розповсюжувати алкогольні напої?

25.08.2011

Так, потрібно.

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 За яких умов підприємства первинного та змішаного виноробства мають право здійснювати продаж виноматеріалів через мережу роздрібної торгівлі?

25.08.2011

Суб’єктам господарювання первинного та змішаного виноградного виноробства дозволено здійснювати продаж вин сухих і з доданням спирту (виноматеріалів оброблених) виноградних власного виробництва ординарних та марочних на розлив з тари місткістю від 50 до 600 л. При цьому продавати зазначені виноматеріали такі суб’єкти господарювання можуть: виключно за місцем їх розташування у межах адміністративно-територіальних одиниць (міст, селищ, сіл); зі сплатою акцизного збору в розмірі, встановленому Законом України "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" від 07.05.96 р. № 178/96-ВР зі змінами та доповненнями; якщо у ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями про це буде відповідний запис органу, що видав таку ліцензію; якщо річні обсяги продажу вин (виноматеріалів оброблених) на розлив такими підприємствами не перевищують 20 % річного обсягу вироблених ними виноматеріалів.

Читати далі »

Чи може CГ, що має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив?

25.08.2011

Здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив має право виключно підприємство громадського харчування або спеціалізований відділ, що має статус підприємства громадського харчування, підприємства з універсальним асортиментом товарів за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Читати далі »

В який термін видається ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або рішення про відмову?

25.08.2011

Не пізніше 10 календарних днів, з дня одержання документів на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 І. Чи потрібно придбавати окремі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, який має магазин та кафетерій (буфет, ресторан тощо), що знаходяться в одній будівлі?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання повинен придбавати одну ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями потрібно зазначити адресу місця торгівлі, перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них, оскільки для місця торгівлі алкогольними напоями щорічна плата за ліцензію справляється за кожний окремий зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться в цьому місці торгівлі.

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 ІІ. Чи потрібно придбавати окремі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, який має магазин та кафетерій (буфет, ресторан тощо), що знаходяться в одній будівлі?

25.08.2011

Діє до 16.06.2010 (Початок див. І.) Повна: Cуб’єкт господарювання, у тому числі виробник алкогольних напоїв, може здійснювати торгівлю алкогольними напоями виключно на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі цими напоями, за місцем торгівлі суб’єкта підприємницької діяльності (ст. 15 Закон...

Читати далі »

Якщо дія ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями закінчилась, а нова ліцензія перебуває в процесі оформлення, то чи повинен СГ прибрати з полиць магазину алкогольні напої на період відсутності ліцензії?

25.08.2011

Оскільки на період відсутності ліцензії суб’єкт господарювання не має право здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями, то дана продукція повинна бути знята з реалізації.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Чи повинен СГ вносити до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями відомості про електронні контрольно-касові апарати, що знаходяться у торговому приміщенні, в якому здійснюється реалізація алкогольних напоїв, але через які не

25.08.2011

Суб’єкт господарювання не повинен вносити до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями відомості про електронні контрольно-касові апарати, через які не оформляється продаж алкогольних напоїв. В той же час у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.

Читати далі »

І. Чи можна у продовольчому магазині з торгівельною площею близько 20 кв. м. здійснювати реалізацію алкогольних напоїв одночасно з іншими товарами?

25.08.2011

Якщо торговельна площа місця реалізації товарів в одному торговому приміщенні (будівлі) складає не менше 20 кв.м, то підприємство з універсальним асортиментом продовольчих товарів може здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями) за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому виручка від реалізації алкогольних напоїв повинна бути зафіксована через електронний контрольно-касовий апарат, відомості про який зазначено у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Читати далі »

ІІ. Чи можна у продовольчому магазині з торгівельною площею близько 20 кв. м. здійснювати реалізацію алкогольних напоїв одночасно з іншими товарами?

25.08.2011

(Початок див. І) Повна: Постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 зі змінами та доповненнями затверджено Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями (далі – Правила). Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числ...

Читати далі »

Діє з 07.05.2011 Скільки ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями необхідно придбати СГ, якщо він планує здійснювати реалізацію алкогольних напоїв в декількох магазинах, що знаходяться за різними адресами?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання має придбавати на кожне окреме місце торгівлі окрему ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями справляється за кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Читати далі »

Чи потрібно отримувати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями для реалізації слабоалкогольних напоів типу “Джин- Тонік”,”Ром-Кола”, “Бренді-Кола” „Лонгер” тощо?

25.08.2011

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати роздрібну торгівлю слабоалкогольними напоями виключно за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Читати далі »

І. Чи буде вважатися порушенням, якщо СГ, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі, буде реалізовувати алкогольні напої іншому СГ, який також має ліцензію на право роздрібної торгівлі, і така реалізація оформляється лише фіскальним чеком?

25.08.2011

Коротка: Суб’єкт господарювання, який на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями, має право реалізовувати алкогольні напої лише громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. У разі якщо суб’єкт гос...

Читати далі »

ІІ. Чи буде вважатися порушенням, якщо СГ, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі, буде реалізовувати алкогольні напої іншому СГ, який також має ліцензію на право роздрібної торгівлі, і така реалізація оформляється лише фіскальним чеком?

25.08.2011

(початок див. ІІ.) Повна: Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) оптова торгівля визн...

Читати далі »

І. СГ, який має ліцензії на право роздрібної алкогольними напоями та тютюновими виробами, планує призупинити господарську діяльність. Чи необхідно СГ перераховувати кошти за ліцензії за цей період та чи можна тимчасово призупинити дію ліцензій?

25.08.2011

Якщо суб’єкт господарювання не здійснює господарську діяльність і ліцензії на право роздрібної торгівлі не анульовані, то з наближенням терміну поточної щоквартальної плати за ліцензію такий суб’єкт господарювання зобов'язаний зробити наступний внесок до відповідного бюджету в розмірі 1/4 річної суми та подати органу, яким зареєстровано ліцензію, копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату) та довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету для внесення чергової відмітки до ліцензії та журналу обліку видачі ліцензій про дату початку і закінчення наступного граничного терміну дії ліцензії.

Читати далі »

ІІ. СГ, який має ліцензії на право роздрібної алкогольними напоями та тютюновими виробами, планує призупинити господарську діяльність. Чи необхідно СГ перераховувати кошти за ліцензії за цей період та чи можна тимчасово призупинити дію ліцензій?

25.08.2011

(Початок див. І.) Повна: Згідно із п. 34 Тимчасового порядку видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів ...

Читати далі »

Чи потрібно СГ придбавати ліцензію на право роздрібної торгівлі для реалізації алкогольних напоїв (тютюнових виробів) в ресторанах (буфетах, барах) поїздів (літаків, морських і річкових суден) і в якій кількості (одну чи окремо на кожен поїзд (літак, мор

25.08.2011

Суб’єкт господарювання для реалізації алкогольних напоїв (тютюнових виробів) в ресторанах (буфетах, барах) поїздів (літаків, морських і річкових суден) повинен придбавати ліцензію на право роздрібної торгівлі, якій як місце проведення торгівлі буде зазначено місце формування поїзда (місце розташування організації приписки судна чи аеропорту, де базується літак). При цьому придбавати окрему ліцензію на кожен поїзд (літак, морське чи річкове судно) не потрібно.

Читати далі »

Діє до 23.10.2009 СГ, який має ліцензію право роздрібної торгівлі, здійснює реалізацію і збереження алкогольних напоїв в одному торговельному приміщенні (будівлі). Чи потрібно такому СГ реєструвати місце зберігання алкогольних напоїв за адресою місця пров

25.08.2011

Якщо суб’єкт господарювання, який здійснює реалізацію і збереження алкогольних напоїв в одному торговельному приміщенні (будівлі), немає відокремленого від об’єкта роздрібної торгівлі місця зберігання алкогольних напоїв, то у такого суб’єкта господарювання немає підстав для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання відомостей про місце зберігання через його відсутність.

Читати далі »

На підставі яких документів визначається розмір торгової площі у СГ, який орендує частину приміщення у великому торговому залі для реалізації алкогольних напоїв? Чи включається площа, що зайнята під фасадними вітринами, до торгової площі?

25.08.2011

Розмір торгової площі та її місцезнаходження мають бути визначені у договорі оренди. Площа, що зайнята під фасадними вітринами, не включається до торгової площі.

Читати далі »

Чи може СГ використовувати під час здійснення тимчасової (виїзної) торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) ліцензію на право роздрібної торгівлі з іншого місця торгівлі?

25.08.2011

Ні, використовувати під час тимчасової (виїзної) торгівлі ліцензію з іншого місця торгівлі не дозволяється. Для тимчасової (виїзної) торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) суб’єкт господарювання повинен придбати нову ліцензію на роздрібну торгівлю за таким тимчасовим місцем торгівлі.

Читати далі »

Чи може СГ, який змінює місце торгівлі, внести зміни до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами) в частині внесення нового місця торгівлі і не отримувати нову ліцензію?

25.08.2011

Ні, оскільки ліценція на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами) є документом, що надає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв (тютюнових виробів) за чітко визначним місцем торгівлі, то для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) за новим місцем торгівлі суб’єкт господарювання повинен придбавати нову ліцензію.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 І. Чи потрібно у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями зазначати відомості про резервні касовий апарати?

25.08.2011

Резервні електронні контрольно-касові апарати, зареєстровані в органі ДПС за місцем знаходження суб'єкта господарюванняі, в додатку до ліцензії не зазначаються. У випадку реалізації алкогольних напоїв через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у додатку до ліцензії, суб'єкт господарювання несе відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 ІІ. Чи потрібно у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями зазначати відомості про резервні касовий апарати?

25.08.2011

Діє до 07.05.2011 (Початок див. І.). Повна: ..... У випадку встановлення додаткових чи заміни попередньо встановлених електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) суб'єкту господарювання необхідно до введення в експлуатацію нових електронних контрольно-касових ап...

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Чи анулюється ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольних напоїв або тютюнових виробів у випадку продажу їх особам до 18 років?

25.08.2011

У разі продажу алкогольних напоїв або тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольних напоїв або тютюнових виробів анулюється.

Читати далі »

Чи необхідно СГ, який здійснює реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів через магазини безмитної торгівлі, придбавати ліцензію на право роздрібної торгівлі такими товарами?

25.08.2011

Реалізація суб’єктами господарювання алкогольних напоїв та тютюнових виробів товарів через магазини безмитної торгівлі може здійснюватись лише за наявності у них відповідних ліцензій.

Читати далі »

Чи потрібна ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, який здійснює діяльність у ресторанному господарстві та використовує для виробництва фірмових страв, кулінарних та борошняних кондитерських і булочних виробів алкогольні напої?

25.08.2011

Якщо у суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність у ресторанному господарстві та використовує відповідно до технологічних карт (рецептур) для виробництва фірмових страв, кулінарних та борошняних кондитерських і булочних виробів алкогольні напої, відсутня виручка від реалізації алкогольних напоїв (за даними кредиту рахунку 70 "Дохід від реалізації робіт і послуг"), то придбавати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями не потрібно. Проте, якщо у суб'єкта господарювання по кредиту рахунку 70 "Дохід від реалізації робіт і послуг" відображається виручка від реалізації алкогольних напоїв, то для здійснення діяльності такий суб’єкт господарювання повинен мати відповідну ліцензію.

Читати далі »

Чи має право СГ здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами у період, коли ліцензія здана до органу, яким зареєстровано ліцензію, для проставляння відмітки про внесення щоквартальної сплати?

25.08.2011

Одержана на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами ліцензія має знаходитися на видному місці торгівлі і бути доступною для огляду. В період, коли ліцензія здана до органу, яким зареєстровано ліцензію, для проставляння відмітки про внесення щоквартальної плати, суб’єкт господарювання має право здійснювати торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами за умови наявності копії ліцензії, яка розміщена на видному місці торгівлі і є доступною для огляду.

Читати далі »

І. Чи потрібно придбавати окремі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, який має магазин та кафетерій (буфет, ресторан тощо), що знаходяться в одній будівлі?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання повинен придбавати одну ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями потрібно зазначити адресу місця торгівлі, перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них, оскільки для місця торгівлі алкогольними напоями щорічна плата за ліцензію справляється за кожний окремий зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться в цьому місці торгівлі.

Читати далі »

ІІ. Чи потрібно придбавати окремі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, який має магазин та кафетерій (буфет, ресторан тощо), що знаходяться в одній будівлі?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: ....Вимоги до робочих місць та приміщень, де здійснюється торгівля алкогольними напоями, встановлено Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року №854 зі змінами та доповненнями. Cуб’єкт го...

Читати далі »

Які розміри щорічної плати за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

25.08.2011

. Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім ...

Читати далі »

І. За яких умов СГ первинного та змішаного виноробства мають право здійснювати продаж вин з доданням спирту (виноматеріалів оброблених) виноградних власного виробництва ординарних та марочних через мережу роздрібної торгівлі?

25.08.2011

Коротка: Суб’єктам господарювання первинного та змішаного виноградного виноробства дозволено здійснювати продаж вин з доданням спирту (виноматеріалів оброблених) виноградних власного виробництва ординарних та марочних на розлив з тари місткістю від 50 до 600 л. При цьому продавати зазначені вино...

Читати далі »

ІІ. За яких умов СГ первинного та змішаного виноробства мають право здійснювати продаж вин з доданням спирту (виноматеріалів оброблених) виноградних власного виробництва ординарних та марочних через мережу роздрібної торгівлі?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами та доповненнями (далі – Закон №481) алкогольні напої - продук...

Читати далі »

Чи може суб’єкт господарювання, у якого закінчився термін дії ліцензії на роздрібну торгівлю, повернути постачальнику, раніше придбані у нього алкогольні напої (тютюнові вироби)?

25.08.2011

Після закінчення терміну дії ліцензії на право роздрібної торгівлі суб’єкт господарювання не має права на здійснення будь-якої передачі іншим суб’єктам господарювання залишків алкогольних напоїв (тютюнових виробів), у тому числі повернення постачальникам, раніше придбаної у них продукції. Для повернення залишків алкогольних напоїв (тютюнових виробів) постачальникам суб’єкту господарювання необхідно придбати ліцензію на право оптової торгівлі такою продукцією. Разом з цим, залишки нереалізованих алкогольних напоїв (тютюнових виробів) можуть бути передані на відповідальне зберігання суб’єктам господарювання, що мають приміщення для збереження алкогольних напоїв (тютюнових виробів), відомості про які внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання, на підставі цивільно-правових угод, метою яких є виникнення зобов’язань по наданню послуг зі зберігання.

Читати далі »

Чи потрібно СГ для здійснення торгівлі виключно винами столовими придбавати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

25.08.2011

Оскільки вина столові відносяться до алкогольних напоїв і норми ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", якою встановлено засади ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями, не передбачають можливості здійснення роздрібної торгівлі винами столовими без придбання відповідної ліцензії, то суб’єкт господарювання для здійснення роздрібної торгівлі зазначеною продукцією повинен придбавати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 І. Чи може отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями виробами СГ, якщо місце торгівлі не обладнане електронним контрольно-касовим апаратом, а у наявності є лише книга обліку розрахункових операцій та розрахункові книжк

25.08.2011

Ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями видаються суб’єктам господарювання лише за умови обладнання місць торгівлі електронним контрольно-касовим апаратом, а також за наявності книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 ІІ. Чи може отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями виробами СГ, якщо місце торгівлі не обладнане електронним контрольно-касовим апаратом, а у наявності є лише книга обліку розрахункових операцій та розрахункові книж

25.08.2011

Діє до 07.05.2011 (Початок див. І.). Повна: ....Відповідно до п. 1, 5 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" зі змінами та доповненнями (далі - Закон №265) суб'єкти підприємн...

Читати далі »

Чи потрібно CГ придбавати ліцензії для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами?

25.08.2011

. Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами мож...

Читати далі »

Чи потрібно СГ для здійснення роздрібної торгівлі виключно винами столовими придбавати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Роздрібна торгівля виключно столовими винами може здійснюватись суб’єктами господарювання без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Разом з цим, суб’єкти господарювання при здійсненні господарської діяльності мають враховувати встановлені обмеження щодо продажу та споживання столових вин.

Читати далі »

Чи може СГ, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (крім сидру та перрі без додавання спирту)), без отримання окремої ліцензії здійснювати роздрібну торгівлю сидром т

25.08.2011

Так, суб’єкт господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (крім сидру та перрі без додавання спирту)), може без отримання окремої ліцензії здійснювати роздрібну торгівлю сидром та перрі без додавання спирту.

Читати далі »

Чи має право СГ здійснювати роздрібну торгівлю виключно винами столовими на розлив з тари менше 50 л. у пляшки, які закупорюються, або в тару покупця (тобто з виносом)?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »