Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Ліцензування виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів » Загальні питання ліцензування

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуУ які строки та куди здійснюється оплата з ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, якщо СГ зареєстровано в одному районі, а діяльність здійснює в іншому районі?

25.08.2011

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами стягується щокварталу рівними частинами і зараховується в місцевий бюджет по місцю торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності, а в сільській місцевості - 50% у районний бюджет по місцю реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності і 50% - у відповідний місцевий бюджет по місцю торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності.

Читати далі »

Чи може орган ліцензування на вимогу СГ змінити перелік відомостей, які містять ліцензії на імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами ?

25.08.2011

Так. Може.

Читати далі »

Діє до 16.11.2010 Чи потрібно отримувати ліцензію на виробництво і торгівлю пивом?

25.08.2011

Не потрібно тому, що законодавство, яке визначає порядок видачі ліцензії не поширюється на виробництво і торгівлю пивом.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Які документи необхідно подати для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами?

25.08.2011

Заява суб'єкта господарювання; копія свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа; довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Читати далі »

Діє до 25.11.2010 Як проводиться сплата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами ?

25.08.2011

та

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Чи можливо здійснення СГ громадського харчування, які розташовані на території та перебувають на балансі санаторно-курортних закладів, діяльності з реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів?

25.08.2011

Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщеннях та на території санаторно-курортних закладів забороняється.

Читати далі »

Якщо черговий платіж за ліцензію на оптову чи роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами своєчасно не внесено, то дія ліцензії призупиняється. Чи можливо відновити дію ліцензії при подальшій сплаті такого платежу?

25.08.2011

Дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб'єктом господарювання відповідного письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, а її дія поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету. У разі несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії така ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження.

Читати далі »

Чи потрібно вносити вітрини із зразками алкогольної продукції, яка знаходиться в офісі фірми, до Єдиного державного реєстру?

25.08.2011

Чинним законодавством не передбачено внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів вітрини з виставковими зразками алкогольної продукції, які, до речі, можуть бути муляжами. Проте, факт виставлення зразків алкогольної продукції повинен бути підтверджений об’явою: „Зразки алкогольної продукції”.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Які документи необхідно надавати СПД для реєстрації ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами в органі державної податкової служби?

25.08.2011

Реєстрація ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами в органі державної податкової служби (органах місцевого самоврядування) за місцем торгівлі суб’єкта господарювання здійснюється на підставі документів визначених ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Чи може зареєструвати місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів СГ, що немає ліцензій на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів?

25.08.2011

Особа, що немає ліцензії на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, не може зареєструвати місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оскільки однією з вимог для такої реєстрації є наявність у такої особи відповідної ліцензії.

Читати далі »

З якої дати набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва"?

25.08.2011

З 15 листопада 2008 року.

Читати далі »

Чи потрібно СГ заносити до Єдиного державного реєстру місць зберігання відомості про місце зберігання водно-спиртової суміші, яка придбавається як сировина для виробництва продукції?

25.08.2011

Ні, не потрібно.

Читати далі »

Чи надають органи державної податкової служби відповіді на запитання щодо застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогол

25.08.2011

Ні, не надають.

Читати далі »

Як СГ може оскаржити рішення регіонального управління Департаменту САТ ДПА України, яке функціонує у складі державної податкової адміністрації в області, про відмову у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими вироба

25.08.2011

Якщо суб’єкт господарювання бажає оскаржити рішення регіонального управління Департаменту, яке функціонує у складі державної податкової адміністрації в області, про відмову у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (ліцензії на право роздрібної торгівля тютюновими виробами), то такий суб’єкт господарювання має право звернутись до Департаменту з письмовим зверненням. Крім того, такий суб’єкт господарювання може оскаржити рішення про відмову у видачі ліцензії у судовому порядку.

Читати далі »

Чи можна повернути СГ повернути кошти, сплачені за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, якщо ліцензія не видавалась в зв’язку з тим, що платником не були подані всі документи?

25.08.2011

Так, можна. Повернення надміру податків, зборів (обов'язкових платежів) обов'язкових платежів у випадках, передбачених податковими законами, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Чи потрібно філії чи іншому відокремленому підрозділу СГ отримувати ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами?

25.08.2011

Ліцензія, що є документом державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження певного виду діяльності протягом визначеного строку, видається виключно суб’єктам господарювання. У разі якщо суб'єкт господарювання здійснює оптову торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами через філію (яка не є юридичною особою), інформація про місцезнаходження філії та її ідентифікаційний код зазначаються в додатку до ліцензії. Додаток видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається копія довідки про включення філії до ЄДРПОУ з присвоєним їй ідентифікаційним кодом, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа.

Читати далі »

Який порядок видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, дублікатів ліцензій, їх переоформлення та внесення інформації про сплату щоквартального платежу за ліцензію у випадку, якщо в населеному пункті за місце

25.08.2011

Якщо в населеному пункті за місцем проведення торгівлі відсутні структурні підрозділи Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, то видача ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, дублікатів ліцензій, їх переоформлення та внесення інформації про сплату щоквартального платежу за ліцензію здійснюється відповідно до наказу ДПА України від 16.11.2004 р.№ 652, яким затверджено Порядок організації роботи пунктів приймання та видачі документів на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в районних (міжрайонних) ДПІ в Автономній Республіці Крим та областях.

Читати далі »

Чи потрібно при подані документів на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами також подавати документи, що підтверджують сплату 1/4 частини встановленої річної плати за ліцензію?

25.08.2011

Оскільки видача ліцензій здійснюється тільки за умови фактичного надходження 1/4 частини встановленої річної плати за ліцензію до відповідного бюджету, що має бути підтверджене довідкою відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету і при оформленні ліцензії на її зворотному боці має бути проставлена відмітка про поточне (щоквартальне) внесення плати за ліцензію, то суб’єкти господарювання разом документами на отримання ліцензії мають надати копію платіжного доручення про сплату поточного (щоквартального) внесення плати за ліцензію (з відміткою банку про сплату) та довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету.

Читати далі »

У яких випадках орган державної податкової служби здійснює виключення місця зберігання алкогольних напоїв (тютюнових виробів) з Єдиного державного реєстру місць зберігання?

25.08.2011

Виключення місць зберігання з Єдиного реєстру здійснюється органом державної податкової служби, який вносив його до Єдиного реєстру, на підставі письмової заяви суб'єкта господарювання, що був заявником такого місця зберігання, або у разі анулювання ліцензії, виданої такому суб'єкту підприємницької діяльності відповідно до цього Закону, шляхом прийняття відповідного письмового розпорядження не раніше ніж через 10 робочих днів з моменту виникнення передбачених цим Законом підстав.

Читати далі »

Яку звітність про обсяги виробництва та оптової торгівлі подають СГ, які отримали ліцензії на виробництво спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також на право оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, та чи застосовуються ф

25.08.2011

Суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на виробництво або на право оптової торгівлі, подають органу, який видає ліцензії, щомісячно, до 10 числа місяця, що настає за звітним, звіт про обсяги виробництва та реалізації продукції. Суб'єкти господарювання, які виробляють та реалізують спирт, алкогольні напої та тютюнові вироби подають звіти до органу державної податкової служби за місцем реєстрації. Суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, подають звіти до регіонального управління ДААК ДПА України за своїм місцем реєстрації. Оскільки звіти про обсяги виробництва та реалізації не є податковими деклараціями (розрахунками), то фінансові (штрафні) санкції за неподання (несвоєчасне подання) таких звітів не застосовуються.

Читати далі »

Чи обов’язково застосовувати товарно-транспортні накладні встановленої форми на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв?

25.08.2011

У разі переміщення алкогольних напоїв автомобільним транспортом з місць зберігання до місць торгівлі між підприємствами або в межах одного підприємства СПД повинен виписувати товарно-транспортні накладні за встановленою формою № 1-ТН (алкогольні напої).

Читати далі »

Чи потрібно СГ, який придбав у виробника спирт для технічних потреб, подавати звіт про використання спирту до органу державної податкової служби?

25.08.2011

Суб’єкти господарювання, які придбавають у виробника спирт для технічних потреб, не подають до органу державної податкової служби звіти про використання спирту.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 До якого органу необхідно звертатись для внесення місць зберігання спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру місць зберігання та які документи при цьому потрібно надати?

25.08.2011

Для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України (далі - Департамент). Для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв або тютюнових виробів суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання.

Читати далі »

Чи може виробник нанести на пачки тютюнових виробів меншу максимальну роздрібну ціну, ніж задекларована на дату виготовлення тютюнових виробів?

25.08.2011

Нанесення виробником при виробництві тютюнових виробів дати виробництва та максимально-роздрібних цін на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів повинно відповідати задекларованій максимальній роздрібній ціні чинної декларації на дату виробництва. Також слід зазначити, що оскільки акцизний збір з тютюнових виробів розраховується виходячи з фактичних обсягів реалізації та максимальних роздрібних цін, то порушення вимог щодо нанесення виробником при виробництві тютюнових виробів максимально-роздрібних цін на пачки тютюнових виробів призведе до неправильного визначення податкового зобов’язання з акцизного збору.

Читати далі »

Чи може СГ повернути кошти у випадку дострокового анулювання ліцензії на роздрібну (оптову) торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами)?

25.08.2011

Ні, якщо суб’єкт господарювання здійснює дострокове анулювання ліцензії, то кошти, що були внесені як оплата за таку ліцензію, не підлягають поверненню.

Читати далі »

Чи потрібно розшифровувати L-код (закодована дата виготовлення), який розміщений на етикетці алкогольних напоїв, що імпортуються в Україну, а саме забезпечити зазначення на етикетці дати, місяця та року виробництва (розливу) напоїв?

25.08.2011

На видимій стороні етикетки, або контретикетки, або корка, або пляшки (іншого посуду) горілки, лікеро-горілчаних виробів, виноробної продукції, у тому числі сидру і перрі (без додання спирту), які реалізуються в Україні, повинна бути зазначена дата виготовлення виробу.

Читати далі »

І. В який термін потрібно здійснювати чергову сплату за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами?

25.08.2011

Черговий (квартальний) платіж за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами необхідно сплатити до закінчення терміну, зазначеного на зворотному боці ліцензії у відмітці про поточне (щоквартальне) внесення плати за ліцензію. Ліцензія без відмітки про внесення чергового платежу є недійсною.

Читати далі »

ІІ. В який термін потрібно здійснювати чергову сплату за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами?

25.08.2011

(Початок див.І.). Повна: ... Згідно з п.38 Тимчасового порядку з наближенням терміну поточної щоквартальної плати за ліцензію суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний зробити наступний внесок до відповідного бюджету в розмірі 1/4 річної суми та подати документи, перелічені в пункті 34 цьо...

Читати далі »

З якої дати набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 року № 1055 "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957"?

25.08.2011

З 21 жовтня 2009 року.

Читати далі »

Чи може СГ – покупець спирту передавати придбаний спирт на давальницьких умовах для виробництва непідакцизної продукції іншому суб’єкту господарювання?

25.08.2011

Ні, суб’єкт господарювання – покупець не може передавати придбаний спирт на давальницьких умовах для виробництва непідакцизної продукції іншому суб’єкту господарювання.

Читати далі »

Діє до 01.12.2009 На які види алкогольних напоїв встановлені мінімальні оптові та роздрібні ціни?

25.08.2011

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" зі змінами та доповненнями (далі - Постанова №957) встановлено розмір мінімальних оптово-відпускн...

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Чи потрібно СГ, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі, реєструвати місце зберігання алкогольних напоїв (тютюнових виробів) за адресою місця проведення торгівлі, якщо реалізація та збереження такої продукції здійснюється в одному

25.08.2011

З 23 жовтня 2009 року суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні вносити до Державного реєстру відомості про місце зберігання незалежно від його розташування (відокремлено від місця торгівлі чи в торгівельному приміщенні (будівлі), в якому знаходиться місце торгівлі).

Читати далі »

Які документи необхідно подати для внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру місць зберігання?

25.08.2011

Повна та коротка відповіді ідентичні. Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями та п. 1.4 Порядку ведення Єдино...

Читати далі »

Чи повинні СГ, які використовують бланки товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв, реєструвати в органах державної податкової служби журнали для обліку таких бланків?

25.08.2011

Суб’єкти господарювання, які використовують бланки товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв, не повинні реєструвати в органах державної податкової служби журнали для обліку таких бланків.

Читати далі »

На підставі яких нормативно-правових актів органи ДПС видають довідки про фактичне надходження до бюджету плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами), та які терміни видачі таких довідок?

25.08.2011

. Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами і доповненнями плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і...

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Які встановлено обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів?

25.08.2011

. Законом України від 21 січня 2010 року № 1824-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв" внесено зміни до Закону України від 19 січня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту ет...

Читати далі »

Чи потрібно аптекам, які здійснюють діяльність на підставі ліцензій на право роздрібної торгівлі лікарськими засобами, отримувати окремі ліцензії для реалізації спирту етилового, який зареєстровано як лікарський засіб?

25.08.2011

. Відповідно до ч. 11 ст. 14 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями (далі – Закон №481) роздрібна торгівля спиртом етиловим, конь...

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Який термін чинності довідки про внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру місць зберігання?

25.08.2011

Нормативно-правовими актами термін чинності довідки про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру не встановлений.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Чи повинна довідка про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру знаходитись у місцях зберігання алкогольних напоїв (тютюнових виробів)?

25.08.2011

Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру повинна перебувати у місці зберігання алкогольних напоїв (тютюнових виробів) та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.

Читати далі »

Скільки заяв про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру повинен подати суб’єкт господарювання для реєстрації місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів за одним місцезнаходженням (в одному місці)?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання, який має ліцензії на право торгівлі (оптової чи роздрібної) алкогольними напоями та тютюновими виробами, для реєстрації місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів за одним місцезнаходженням, повинен подати окремі заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру на кожен окремий вид продукції та отримати окремі довідки про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру.

Читати далі »

Діє до 07.05.2011 Копії скількох ліцензій необхідно подати із заявою для внесення відокремленого місця зберігання до Єдиного реєстру, якщо товари з місця зберігання поставляються по декільком місцям торгівлі, на які видано окремі ліцензії на роздрібну тор

25.08.2011

Для внесення до Єдиного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв (тютюнових виробів) суб’єкт господарювання повинен підтвердити своє право на здійснення відповідного виду діяльності, а саме роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами). Тобто у випадку, якщо суб’єкт господарювання має декілька ліцензій на право роздрібної ліцензії алкогольними напоями (тютюновими виробами), то для внесення до Єдиного реєстру відокремленого місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв (тютюнових виробів) суб’єкт господарювання має подати заяву, документ, що підтверджує право користування приміщенням, і нотаріально засвідчену копію однієї з ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами), виданої такому суб’єкту господарювання.

Читати далі »

І. Чи потрібно СГ, які здійснюють діяльність з продажу "електронних сигарет", отримувати ліцензії на право торгівлі (оптової,роздрібної)тютюновими виробами?

25.08.2011

Відповідно до листа Департаменту митної вартості та класифікації товарів Державної митної служби України від 31.05.10 №16/1-5/1259 товар "електронна сигарета" не може бути класифіковано у товарній позиції 2402, у зв’язку з тим, що такий товар не є сигаретою, яка виготовлена цілком з тютюну, сумішей тютюну або його замінників. Товар "електронна сигарета" з урахуванням Правил 1 та 3б Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, пояснення до товарної позиції 2402 повинен класифікуватися в межах товарної позиції 8543 згідно з УКТЗЕД. Враховуючи викладене, вимоги Закону України "Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо ліцензування діяльності з продажу тютюнових виробів не застосовуються до такого виду товару як "електронна сигарета".

Читати далі »

ІІ. Чи потрібно СГ, які здійснюють діяльність з продажу "електронних сигарет", отримувати ліцензії на право торгівлі (оптової,роздрібної)тютюновими виробами?

25.08.2011

(Початок див. І.). Повна: ..... Статтею 311 Митного кодексу України, передбачено, що товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Відповідно до пояснень...

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Чи потрібно СГ громадського харчування, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вносити до Єдиного державного реєстру місць зберігання відомості про місця зберігання такої продукції за місцем проведення діяльно

25.08.2011

Суб’єкти господарювання громадського харчування, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів, повинні вносити до Єдиного реєстру відомості про місце зберігання такої продукції за місцем проведення діяльності (у ресторанах, кафе, барах, буфетах, кафетеріях тощо).

Читати далі »

Чи мають право працівники податкової міліції вилучати алкогольні напої якщо відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі і місце зберігання не внесено до Єдиного реєстру?

25.08.2011

Працівники податкової міліції мають право вилучати алкогольні напої, якщо відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі і місце зберігання не внесено до Єдиного реєстру.

Читати далі »

Чи потрібно СГ вносити до Єдиного державного реєстру місць зберігання відомості про приміщення, в якому будуть зберігатись алкогольні напої та/або тютюнові вироби, якщо відомості про таке приміщення внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання і

25.08.2011

Ні, суб’єкту господарювання не потрібно додатково вносити до Єдиного державного реєстру місць зберігання відомості про приміщення, в якому будуть зберігатись алкогольні напої та/або тютюнові вироби, якщо відомості про таке приміщення внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання іншим суб’єктом господарювання. При цьому зберігання алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів у приміщенні, яке зареєстровано як місце зберігання в Єдиному державному реєстрі місць зберігання іншим суб’єктом господарювання, має бути оформлене відповідними первинними документами, що надають право на таке зберігання (договір про зберігання товару, договір оренди складського приміщення, товарно – транспортні накладні за встановленою формою № 1-ТН (алкогольні напої), товарно - транспортні накладні на переміщення тютюнових виробів тощо).

Читати далі »

Чи передбачено повернення CГ бланків ліцензій на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами до органу ліцензування після закінчення терміну їх дії, а також при їх анулюванні?

25.08.2011

Ні, суб’єктам господарювання не потрібно повертати до органу ліцензування бланки ліцензій на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами після закінчення терміну їх дії, а також при їх анулюванні.

Читати далі »

Чи потрібно СГ, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, вносити до Єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів відомості про місця зберігання, що розташовані в місці

25.08.2011

З 16.06.2010 суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Читати далі »

Які встановлено обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів?

25.08.2011

. Обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів встановлені ст. 15 прим.3 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкого...

Читати далі »

Чи поширюються вимоги ст. 15 прим.3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалког

25.08.2011

Заклади післядипломної освіти, які відповідно до ст. 18 Закону України "Про освіту" здійснюють діяльність, пов'язану з наданням освітніх послуг (послуг з післядипломного навчання у сфері професійно-технічної та вищої освіти) на підставі відповідних ліцензій, є навчальними закладами і повинні дотримуватись вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів.

Читати далі »

Чи може СГД, який має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами), здійснити продаж алкогольних напоїв (тютюнових виробів) у безготівковій формі?

25.08.2011

Відповідно до ст.1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями (далі - Закон №481) роздрібна торгівля - це діяльність по продажу товарі...

Читати далі »

Чи можливе здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами через Інтернет - магазин?

25.08.2011

Оскільки торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами повинна здійснюватися відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, які, зокрема, передбачають наявність відповідних торговельних та складських приміщень для здійснення реалізації цих виробів, суб’єкт господарської діяльності не має права займатись торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами через Інтернет-магазин.

Читати далі »

Чи може СГ здійснювати продаж алкогольних напоїв (тютюнових виробів) до отримання переоформленої ліцензії на право оптової (роздрібної) торгівлі, якщо переоформлення пов’язане зі зміною відомостей, зазначених у ліцензії?

25.08.2011

У разі переоформлення ліцензії на право оптової (роздрібної) торгівлі, що пов’язане зі зміною відомостей, зазначених у ліцензії, суб’єкт господарювання може здійснювати продаж алкогольних напоїв (тютюнових виробів) на підставі раніше виданої ліцензії до переоформлення (отримання) ліцензії, на новому бланку з урахуванням змін. Зазначена норма не поширюється на переоформлення ліцензії, пов’язане з реорганізацією суб’єкта господарювання.

Читати далі »

Чи приймають участь представники органу ДПС при списанні СГ, який здійснює оптову (роздрібну) торгівлю, алкогольних напоїв (тютюнових виробів), у разі встановлення факту їх розкрадання, знищення (псування), недостачі або наднормативних втрат?

25.08.2011

Представники органів ДПС не приймають участі при списанні суб’єктом господарювання, що здійснює оптову (роздрібну) торгівлю, алкогольних напоїв (тютюнових виробів) у разі встановлення фактів розкрадання, знищення (псуванні), недостачі або наднормативних втратах.

Читати далі »

Що повинен здійснити СГ з алкогольними напоями та тютюновими виробами, строк придатності яких закінчився?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання повинен вилучити з обігу алкогольні напої та тютюнові вироби, строк придатності яких до споживання або використання закінчився. При можливості така продукція має бути приведена у відповідність з вимогами відповідних нормативно-правових актів і нормативних документів (подовжено термін придатності, передано виробнику для переробки). Алкогольні напої та тютюнові вироби, що визнані комісією з питань утилізації або знищення неякісних або небезпечних алкогольних напоїв та тютюнових виробів, як такі, що неможливо переробити, підлягають утилізації відповідно до Порядку утилізації або знищення неякісних або небезпечних алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2004 року N 508.

Читати далі »

На підставі яких нормативно-правових актів органи ДПС видають довідки про фактичне надходження до бюджету плати за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами), та які терміни видачі таких довідок?

25.08.2011

. Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями ліцензії на право оптової торгівлі видаються терміном на п'ять рокі...

Читати далі »

Як проводиться сплата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами?

25.08.2011

. Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями ...

Читати далі »

Чи підлягає ліцензуванню діяльність СГ з виробництва і торгівлі пивом?

25.08.2011

Діяльність з виробництва та торгівлі пивом не підлягає ліцензуванню. Разом з цим, суб’єкти господарювання при здійсненні господарської діяльності мають враховувати норми ст. 15 прим.2 та 15 прим.3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", якими встановлені обмеження щодо продажу та споживання пива.

Читати далі »

І. Які вимоги встановлено для місць зберігання спирту та які нормативні документи їх визначають?

25.08.2011

І. Коротка: Вимоги, яким мають відповідати місця зберігання спирту, визначені Порядком ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом ДПА України від 28.05.02 №251 зі змінами та доповненнями. Довідка про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам видаєт...

Читати далі »

ІІ. Які вимоги встановлено для місць зберігання спирту та які нормативні документи їх визначають?

25.08.2011

ІІ. (початок див. І) Повна: Вимоги, яким мають відповідати місця зберігання спирту, визначені Порядком ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом ДПА України від 28.05.02 №251 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок). Згідно з п. 3.1 Порядку суб'єкт підприєм...

Читати далі »

Як виробник тютюнових виробів повинен відобразити у звіті № 3-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів" тютюнові вироби, що відібрані для проведення процедури оцінки відповідності?

25.08.2011

Вартість зразків тютюнових виробів, що відбираються службовими особами органів державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил для проведення процедури оцінки відповідності, відноситься до витрат суб’єкта господарювання – виробника тютюнових виробів. Такі тютюнові вироби не відображаються виробником у звіті № 3-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів" ні як вироблена, ні як реалізована продукція.

Читати далі »

Діє з 01.01.2011 до 07.05.2011 Чи може виробник горілки та лікеро-горілчаних виробів залишити придбаний спирт на відповідальне зберігання у місці зберігання спирту виробника спирту (спиртзаводу)?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 до 07.05.2011 Спирт зберігається його власником виключно в місцях зберігання спирту, внесених до Єдиного реєстру за його заявою. Виробник горілки та лікеро-горілчаних виробів не може залишити придбаний спирт на відповідальне зберігання у місці зберігання спирту виробника спирту (спиртзаводу).

Читати далі »

Чи необхідно суб’єкту господарювання, у якого анульовано ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, подавати звіт за формою 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" щодо залишку виробленої продукції?

25.08.2011

Відповідно до встановленої форми звіту № 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв", у ньому зазначаються залишки алкогольних напоїв на початок та на кінець звітного місяця в місцях зберігання, кількість виробленої та реалізованої продукції. Тобто, форма звіту № 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" дає можливість відслідковувати як обсяги виробництва алкогольних напоїв, так і обсяги їх продажу. З урахуванням викладеного, суб’єкт господарювання, у якого анульовано ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, має право за наявності ліцензій на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями здійснювати реалізацію залишків алкогольних напоїв, і відповідно повинен подавати звіт за формою 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" щодо залишків та реалізації виробленої продукції.

Читати далі »

Яку звітність про обсяги виробництва та оптової торгівлі подають суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також на право оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, та

25.08.2011

Суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на виробництво або на право оптової торгівлі, подають органу, який видає ліцензії, щомісячно, до 10 числа місяця, що настає за звітним, звіт про обсяги виробництва та реалізації продукції. Суб'єкти господарювання, які виробляють та реалізують спирт, алкогольні напої та тютюнові вироби подають звіти до органу державної податкової служби за місцем реєстрації. Суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, подають звіти до регіонального управління ДААК ДПА України за своїм місцем реєстрації. Оскільки звіти про обсяги виробництва та реалізації не є податковими деклараціями (розрахунками), то штрафні санкції за неподання (несвоєчасне подання) таких звітів не застосовуються.

Читати далі »

Куди потрібно сплачувати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами СГ, який перебуває на обліку в СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП, якщо місця торгівлі розташовані в різних районах м. Києва?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Які документи необхідно подати для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами?

25.08.2011

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Читати далі »

Які вина відносяться до ”столових вин” та як за зовнішнім виглядом виноробної продукції (пляшки або іншого посуду) можна визначити її приналежність до столових вин?

25.08.2011

Вино столове – це вино, виготовлене шляхом повного чи неповного збродження сусла. Залежно від вмісту цукру, столове вино поділяється на сухе, напівсухе, напівсолодке. На лицьовій стороні етикетки кожної пляшки або самої пляшки (іншого посуду) виноробної продукції, у тому числі сидру і перрі (без додання спирту), обов’язково зазначається інформація, передбачена ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", зокрема, має бути наявна назва виноробної продукції, що містить видову назву. Отже, визначити приналежність виноробної продукції до столових вин можна за назвою продукції, яка зазначається на лицьовій стороні етикетки пляшки або самої пляшки (іншого посуду).

Читати далі »