Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на прибуток підприємств » Порядок врегулювання безнадійної (сумнівної) заборгованості »

Діє до 01.04.2011 Як розраховується пеня на додаткове податкове зобов’язання при врегулюванні сумнівної безнадійної заборгованості?

Надрукувати документ
25.08.2011

Платник податку – продавець, який скористався правом, наданим пп.12.1.1 п.12.1 ст.12 Закону України від 28.12.1994р. № 334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств (в редакції Закону України від 22.05.1997р. № 283/97-ВР, із змінами та доповненнями, далі – Закон № 334), тобто збільшив валові витрати щодо сумнівної заборгованості і згодом збільшив валовий дохід на підставі пп.12.1.2 п.12.1 ст.12 цього Закону, зобов’язаний на суму додаткового податкового зобов’язання, розрахованого внаслідок такого збільшення валового доходу, нараховувати пеню. Згідно з абзацом 5 пп.12.1.2 п.12.1 ст.12 Закону №334 пеня нараховується у розмірах, визначених законом для несвоєчасного погашення податкового зобов’язання. Розраховується зазначена пеня за строк від першого дня податкового періоду, наступного за періодом, протягом якого відбулося збільшення валових витрат відповідно до пп.12.1.1 п.12.1 ст.12 Закону №334, до останнього дня податкового періоду, на який припадає збільшення валового доходу. Пеня сплачується незалежно від значення податкового зобов’язання платника податку за відповідний звітний період. Пеня не нараховується на заборгованість (її частину), списану або розстрочену внаслідок укладення мирової угоди відповідно до законодавства з питань банкрутства, починаючи з дати такої мирової угоди. Якщо в майбутньому (з урахуванням строку позовної давності) такий продавець звертається до суду, то він має право збільшити валові витрати на суму оскаржуваної заборгованості. В 2005 та в 2006 роках пеня, передбачена абзацом п'ятим підпункту 12.1.2 пункту 12.1 статті 12, стягувалась із розрахунку 3-кратного розміру річної облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення додаткового податкового зобов'язання. (згідно із Законами України від 23.12.2004 р. N2285-IV "Про Державний бюджет України на 2005 рік", від 25.03.2005 р. N2505-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України", від 20.12.2005 р. N3235-IV "Про Державний бюджет України на 2006 рік") З 01.01.2007р. пеня нараховується в розмірі 120% річної облікової ставки НБУ. Сума пені відображається в додатку К4 до декларації з податку на прибуток і в рядку 23 декларації, сплачується у строки, передбачені для погашення податкового зобов’язання – протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання декларації з податку на прибуток, в якій відображено суму такої пені.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.