Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на прибуток підприємств » Порядок врегулювання безнадійної (сумнівної) заборгованості »

Діє до 01.07.2010 Як у податковому обліку продавця відображається безнадійна заборгованість, яка раніше була віднесена таким платником податку до складу ВВ, у разі коли покупець – дебітор повністю або частково її погашає: з ПДВ чи без ПДВ?

Надрукувати документ
25.08.2011

Порядок врегулювання сумнівної, безнадійної заборгованості визначено п.12.1 ст.12 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств” (в редакції Закону України від 22 травня 1997 року №283/97–ВР із змінами та доповненнями, далі - Закон) Підпунктом 12.1.1 п.12.1 ст.12 Закону платнику податку - продавцю товарів (робіт, послуг) надано можливість збільшити суму валових витрат звітного періоду на вартість відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг) у поточному або попередніх звітному податкових періодах у разі, коли покупець таких товарів (робіт, послуг) затримує без погодження з таким платником податку оплату їх вартості (надання інших видів компенсацій їх вартості). При цьому, збільшення валових витрат здійснюється на вартість відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг), тобто без урахування податку на додану вартість, включеного до складу ціни товару (роботи, послуги). Якщо у майбутньому покупець (дебітор) повністю або частково погашає (самостійно або за процедурою примусового стягнення) безнадійну заборгованість, попередньо віднесену продавцем (кредитором) до складу валових витрат згідно з положеннями пункту 12.1 Закону, продавець збільшує валовий доход на суму компенсації, одержаної від продавця, у податковий період, протягом якого відбулося повернення зазначеної заборгованості або її частини (пп.12.4.1 п.12.4 ст.12 Закону). Враховуючи вищевикладене, платники податку на прибуток - продавці згідно з пп. 12.4.1 п. 12.4 ст. 12 Закону збільшують валові доходи з відповідним відображення у рядку 02.3 Декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом ДПА України від 29.03.2003 року № 143, на суму попередньо віднесеної до складу валових витрат заборгованості, тобто без урахування податку на додану вартість.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.