Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на прибуток підприємств » Порядок врегулювання безнадійної (сумнівної) заборгованості »

Діє до 01.04.2011 Як у податковому обліку ЮО – правонаступника, утвореної шляхом приєднання, відображається взаємна заборгованість цієї ЮО та заборгованість ЮО, що припиняється, до реорганізації (заборгованість виникла під час перебування ЮО, що припиняєт

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор. (ст. 510 ЦКУ). Зобов'язання припиняється поєднанням боржника і кредитора в одній особі (ст. 606 ЦКУ). Згідно зі ст. 104 ЦКУ юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (приєднання). Учасники юридичної особи, що прийняла рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу (ст. 105 ЦКУ). Після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі приєднання), який має містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами (ст. 107 ЦКУ). З урахуванням викладеного, при передачі за передавальним актом всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, юридична особа – правонаступник поєднає в собі боржника та кредитора за взаємними зобов’язаннями (заборгованість між юридичною особою, що припиняється, та юридичною особою – правонаступником) і відповідно до ст. 606 ЦКУ такі зобов’язання припиняються. Якщо в податковому обліку кредитора вартість відвантажених, але не оплачених товарів (робіт, послуг) врахована у складі валового доходу, і відповідно в податковому обліку боржника – у складі валових витрат, то припинення зобов’язань за заборгованістю не призводить до будь – яких змін у податковому обліку юридичної особи – правонаступника. Якщо вартість відвантажених, але не оплачених товарів (робіт, послуг) не врахована у складі валового доходу кредитора, проте вартість таких товарів (робіт, послуг) включено до складу валових витрат боржника, то після припинення зобов’язань за заборгованістю юридична особа – правонаступник повинна сторнувати зазначені валові витрати шляхом відображення в рядку 04.1 декларації з податку на прибуток підприємства зі знаком "-".


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.