Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на прибуток підприємств » Порядок врегулювання безнадійної (сумнівної) заборгованості »

Діє до 01.04.2011 Як у податковому обліку боржника (дебітора) відображається відступлення первинним кредитором права вимоги за фінансовим кредитом?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до ст. 512 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 ЦКУ). Згідно норм пп. 7.9.1 - 7.9.2 п. 7.9 ст. 7 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств” (в редакції Закону України від 22 травня 1997 року №283/97–ВР із змінами та доповненнями, далі - Закон) отримання платником податку фінансового кредиту не призводить до виникнення валового доходу, а його повернення – до виникнення валових витрат. Витрати, пов'язані з виплатою процентів за користування фінансовим кредитом, якщо такі виплати здійснюються у зв'язку з веденням господарської діяльності платника податків відносяться до валових витрат на підставі пп. 5.5.1 п. 5.5 ст. 5 Закону. Операції з відступлення права вимоги у грошовій формі за фінансовим кредитом відображаються у податковому обліку відповідно до пп. 7.9.7 п. 7.9 ст. 7 Закону, згідно з яким відступлення первинним кредитором права вимоги за фінансовим кредитом на користь нового кредитора не передбачає перегляду валових доходів та валових витрат боржника. Таким чином, перерахування боржником на користь нового кредитора заборгованості за кредитом у податковому обліку не відображається. Проте, якщо за умовами договору про відступлення права вимоги сума заборгованості боржника перед новим кредитором є меншою за суму заборгованості перед первинним кредитором, то різниця між сумою заборгованості перед первинним кредитором та сумою заборгованості перед новим кредитором є згідно з пп.1.22.1 п.1.22 ст.1 Закону безповоротною фінансовою допомогою і відповідно до пп. 4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону включається до складу валового доходу боржника.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.