Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на прибуток підприємств » Порядок врегулювання безнадійної (сумнівної) заборгованості »

Діє до 01.04.2011 Як у податковому обліку відображається кредиторська заборгованість платника податку перед іншою ЮО чи ФО за неоплаченими ОФ, що залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності?

Надрукувати документ
25.08.2011

Згідно з пп. 5.3.2 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” (в редакції Закону України від 22 травня 1997 року № 283/97-ВР зі змінами та доповненнями, далі – Закон №334) витрати на придбання основних фондів, які підлягають амортизації, згідно із ст. 8 Закону №334, не включаються до складу валових витрат, а відповідно до ст.8 цього Закону збільшують балансову вартість відповідної групи та підлягають амортизації. При цьому, для основних фондів 1 групи нарахування амортизації здійснюється з наступного кварталу після введення їх в експлуатацію, а для основних фондів груп 2, 3 та 4 - з кварталу, наступного за кварталом оприбуткування матеріальних цінностей, що входять до складу цих груп незалежно від фактичного здійснення розрахунків за такі основні фонди. Відповідно до п.1.25 ст.1 Закону №334 заборгованість по зобов’язаннях, за якою минув строк позовної давності, відноситься до безнадійної заборгованості. Згідно з пп. 1.22.1 ст.1 Закону №334 сума заборгованості платника податку перед іншою юридичною або фізичною особою, що залишилася не стягнутою після закінчення строку позовної давності, вважається безповоротною фінансовою допомогою, яка включається до складу валового доходу платника податку на підставі пп. 4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону №334. Отже, кредиторська заборгованість за придбані основні фонди набуває статусу безповоротної фінансової допомоги у податковому періоді, на який припадає закінчення терміну позовної давності від дати розрахунків за такі основні фонди, зазначеної в договорі, і підпадає під дію пп.4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону № 334. Враховуючи викладене, платник податку у податковому періоді, на який припадає закінчення терміну позовної давності від дати розрахунків за основні фонди повинен включити до валового доходу вартість таких основних фондів. При цьому оскільки відповідно до статті 8 Закону № 334, амортизації підлягають тільки безпосередні витрати, пов’язані з придбанням основних фондів, такі активи у податковому обліку не повинні амортизуватись, тому платник податку на суму не понесених витрат має здійснити відповідне коригування балансової вартості основних фондів та відповідно амортизаційних нарахувань.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.