Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Професія бухгалтер »

Професія бухгалтер: чи мені це потрібно?

Надрукувати документ
Ернест Бобров
28.03.2008

Слід Вас заспокоїти. Все пізнається у порівнянні. Візьміть, для прикладу, довідник професійних захвоювань та уважно почитайте про інші професії. Запевняємо, що почитавши про захворювання, притаманні іншим професіям, вищеописане здасться просто несерйозним. Крім цього, Ваше здоров'я у Ваших руках. Якщо Ви будете вести активний спосіб життя у позаробочий час (заняття спортом (не плутати зі „спиртом"), прогулянки на свіжому повітрі, поїздки на природу, достатня кількість природніх вітамінів у організмі, раціональне харчування, тощо), то Вам немає про що хвилюватись. У такому разі будь-яка робота буде доставляти Вам задоволення.

Крім того, йдучи на роботу та спостерігаючи, як у зимову погоду двірники прибирають сніг або залізничники ремонтують колії (ми нічого не маємо проти цих професій) мотивація до роботи в офісі проявляється як ніколи.

А як же бути з нервами, запитаєте Ви, оскільки сьогодні накричав директор, вчора підлеглий не встиг здати в останній день декларацію з ПДВ, а завтра на перевірку приходить податкова інспекція. Що робити?

Якщо проаналізувати причини нервового напруження, то це, як правило, зовнішні по відношенню до бухгалтера фактори, і дуже багато залежить не від них, як таких, а від того, як Ви їх сприймаєте. Медики радять по іншому відноситися до того, що Вас дратує. Наприклад, не потрібно відноситися до податкового інспектора як до уособлення світового зла, а сприймати його як персонаж однієї із улюблених комедій. Взагалі однієї поради на всі випадки життя дати неможливо. Якщо Ви в принципі людина, яка не переносить нервових навантажень, то може краще працювати бібліотекарем чи на іншій більш спокійній роботі.

Для зняття нервого напруження слід звертатися до психологів чи спеціалізованої літератури. Ми ж обмежимося лише цим висловлюванням і повернемось до основної теми.

Які ще негативні моменти зустрічаються у роботі бухгалтерів, крім нервів та геморою?

Мабуть ті, як і у будь-яких інших професій, пов'язаних із роботою у офісі: обмежений простір, депресивний колір меблів, деякі набридливі чи нудні співробітники, нестача свіжого повітря, засилля кондиціонерів і різноманітних обігрівачів, шум, домагання з боку керівництва чи окремих колег і т.д. Список може бути як завгодно довгий.

Але все ж таки, на роботу ми йдемо перш за все заробляти гроші. І заробляти гроші, як ми з'ясували, наша професія нам дає можливість.

Як же ще, крім основної роботи, бухгалтер може заробити гроші?

Коли вже Ви станете фахівцем, який матиме впевнені знання з теорії та практики бухгалтерського обліку, буде просто злочином перед самими собою, якщо не використовувати та не окупати свої знання (адже на них потрачено стільки часу, грошей та зусиль).

Перше, що приходить на думку, це ведення бухгалтерського обліку невеликих фірм. Операцій у таких фірм, як правило небагато, а іноді і взагалі немає. Ваша роль зводиться до ведення обліку, складання та здавання звітності до податкової, статистики, фондів і т.д. Робити це можна у позаробочий час, а розвозити звітність не обов'язково особисто. Для цього можна найняти кур'єра, або домовитися з керівництвом фірми, облік якої Ви ведете, про те, що здачу звітності буде здійснювати фірма самостійно. Останнім часом, в умовах дефіциту кваліфікованих бухгалтерських кадрів, на це все частіше погоджуються, оскільки було б нерозумним використовувати високооплачуваного працівника для того, щоб стояти у чергах для здачі звітності. Тобто, у такому разі Ваша роль, як бухгалтера, зводиться виключно до ведення обліку та складання звітності (без її здавання користувачам звітності).

Якщо Вас знають як професіонала своєї справи, не виключено, що до Вас будуть звертатися за консультаціями колеги з інших організацій. Спочатку консультування здійснюється у межах дружніх стосунків, але коли воно починає здійснюватися на постійній основі, варто забувати про  альтруїзм і задумуватися про надання послуг з консультування на платній основі. Кого і за які гроші консультувати - це Ваша особиста справа. Головне - Ви повинні розуміти, що вже сформувалися як професіонал, і повинні використовувати потенціал своїх знань у повному обсязі.

Здійснення на постійній основі діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, це вже є підприємницькою діяльністю. Тому необхідно вирішити, реєструватися у встановленому законом порядку приватним підприємцем чи відкривати фірму, яка є юридичною особою.

Про це - буде далі...

На завершення першого знайомства з професією бухгалтера, радимо проаналізувати, хто із Ваших знайомих працюють бухгалтерами, та запитати у них про їх враження від роботи. Отримана від них інформація буде дуже цінною для Вас на етапі становлення як фахівця з бухгалтерського обліку.

А зараз розглянемо, які мінімальні знання необхідно мати, щоб працювати бухгалтером, та звідки їх можна отримати?

 

< повернутись Перехід на сторінку:
1 [2]
 

Читати ще:


[на головну]

Коментарі (2)

 • Librarian

  22.06.2011, 10:18

  Процесс воспитания налогоплательщиков

  В советские времена профессия бухгалтера не слишком ценилась, а профессий финансиста и маркетолога не было вообще. Уважением пользовались инженеры и руководители производства. Надо признать, в этом был определенный смысл, ибо вся финансовая структура, какой бы она ни была, создает лишь стимулы к труду, но не конечный продукт.

  Пришли другие времена. Платить за отвезенную в банк платежку стали существенно больше, чем за произведенную деталь, и в область финансов по такому поводу попало немало умов.

  К концу 90-х бухгалтерам в большинстве своем платили достаточно много вовсе не за профессиональные навыки, а за умение минимизировать налоги и работать с государством так, «чтобы не трогали». К этому моменту финансовая часть любого предприятия разделилась на «темную» и «светлую» стороны, которые перестали зависеть друг от друга. Для малых предприятий это выглядело обычно и буднично как «наличная касса». Для крупных предприятий, любящих авторитетно заявить, что они могут работать только «по-белому», — как окружение центрального производственного звена своими структурами: поставщиками, оптовыми покупателями-посредниками. Появилось модное словосочетание «мы работаем через торговый дом», и никак иначе. Читай: только он уводит от налогов всю нашу прибыль. Все приспособились к минимальной налоговой нагрузке: вы делаете вид, что налоги собираете и делаете что-то для государства, а мы делаем вид, что платим.

  Ситуация начала меняться в период экономического роста. С 2003 года в формуле «надо не меньше тратить, а больше зарабатывать» наблюдался явный крен в сторону «больше зарабатывать». Дошло до того, что человек, который предлагал что-либо сэкономить, рассматривался как «ретроград», «не имеющий масштабного мышления» и даже «предпринимательской чуйки». Ценить стали тех, кто любыми путями и под любые залоги «приведет деньги» для покрытия сегодняшних нужд. А дальше — заработаем.

  Оставшиеся разумные люди начали прятаться в область официальной «белой» бухгалтерии, где соблюдались хоть какие-то «правила игры». Но не тут-то было. Грамотные головы и здесь стали не нужны. Это в 90-е модно было «судиться с налоговой», искать «налоговые лазейки» и «держаться в рамках». Через десять лет все стало просто и откровенно: «конверт» и «единый налог».

  Потом закончились деньги. Когда начали собирать кредитные долги, продвинутое руководство добило бухгалтеров своей позицией, что «государство вообще подождет». Даже свою «минимальную налоговую нагрузку». Ибо у меня долги, у провластной «крыши» — свои долги… Оставалось лишь ходить по контролирующим структурам и писать объяснительные в стиле: «так получилось, товарищ капитан…», «конечно заплатим, уважаемый начальник…». Предприятия перестали даже легально закрывать — слишком дорого и сложно.

  Сегодня дело уже в психологии. Ни один финансист на сегодня не объяснит своему «учредителю», что «так надо», пока он сам или кто-нибудь рядом не получит санкции «по полной программе». Психология — стойкая штука. Не так давно одно из родственных предприятий прошло комплексную налоговую проверку. Попало под нее «заслуженно». «Сошлось» на сумме штрафных санкций с инспектором. На несколько порядков ниже имеющихся за этот период нарушений. Пришлось пройти все причитающиеся формальности (беседы с руководителями налоговых органов и налоговой милиции с протоколами и объяснительными). Но даже после этого у «группы учредителей» осталось впечатление, что «нужно было найти кому дать, чтобы вообще ничего не было». То есть воспитательный процесс налогоплательщиков явно не закончен. Остается только гадать: то ли внизу, то ли на самом высоком государственном уровне. Поэтому не знаешь, радоваться или горевать по поводу нынешнего террора в области налога на добавленную стоимость. То ли радоваться тому, что восстанавливаются хоть какие-то правила игры, за которые будут уважать финансовый менеджмент, то ли горевать по поводу «электронной бюрократии», которой все это сопровождается.

  Сергей Бочкарев «Зеркало недели. Украина» №22

  http://zn.ua/articles/82923

 • Xakerische

  31.03.2011, 17:40

  Как раз в последнее время работать бухгалтером не очень хочется (

  Бедные они люди...

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.