Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на прибуток підприємств » Оподаткування страховика »

Як оподатковуються доходи страховика від діяльності, не пов’язаної зі страхуванням, отримані з 01.04.2011 по 31.12.2011 включно?

Надрукувати документ
25.08.2011

Пунктом 8 підрозділу 4 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що за результатами діяльності протягом одного року з дня набрання чинності розділом III ПКУ страховики, які отримують доходи від провадження страхової діяльності, крім діяльності з виконання договорів довгострокового страхування життя та пенсійного страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", а також від діяльності, що не пов'язана із страхуванням, обчислюють та сплачують податок на прибуток таким чином: протягом звітного податкового року страховики щокварталу сплачують податок за ставкою 3 відсотки суми страхових платежів, страхових внесків, страхових премій, отриманих (нарахованих) страховиками - резидентами протягом звітного періоду за договорами страхування, співстрахування та перестрахування ризиків на території України або за її межами; за результатами звітного року страховики розраховують розмір податку на прибуток, що обчислюється від оподатковуваного прибутку у порядку, встановленому ст. 156 та пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ, але не сплачують його. Виходячи з положень абзацу першого п.8 підрозділу 4 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ, порядок, за яким у 2011 році здійснюється оподаткування страховиків, які отримують доходи від провадження страхової діяльності, не розповсюджується на діяльність страховиків, яка не пов'язана із страхуванням. Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 розділу ІІІ ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135 - 137 ПКУ, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138 - 143 ПКУ, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 ПКУ. Частиною ІІ Податкової декларації з податку на доходи (прибуток) страховика, яка затверджена наказом ДПА України від 21.02.2011 № 97, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.03.2011 за №376/19114, передбачений механізм визначення нарахованої суми податку на прибуток від діяльності страховика, не пов’язаної із страхуванням, згідно з положеннями розділу ІІІ ПКУ за основною ставкою. Пунктом 151.1 ст. 151 ПКУ передбачено, що основна ставка податку становить 16 відсотків. Водночас, положення зазначеного пункту застосовуються з урахуванням пункту 10 підрозд. 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, згідно з яким з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно ставка податку становить 23 відсотки. Отже, з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно прибуток страховиків, отриманий від діяльності, що не пов'язана із страхуванням, оподатковується за ставкою 23 відсотки.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.