Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на прибуток підприємств » Безнадійна та сумнівна заборгованість

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯк відображається списання дебіторської заборгованості за відвантажені, але неоплачені товари (роботи, послуги), якщо заборгованість виникла під час перебування на ЄП, а термін позовної давності закінчився під час перебування на загальній системі оподатку

25.08.2011

. Діє з 01.04.2011 Згідно зі ст.1 Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" об’єктом оподаткування для суб’єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб, які сплачують єдиний податок, вважає...

Читати далі »

Який порядок оподаткування кредиторської заборгованості за неоплачені товари (роботи, послуги), що залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності?

25.08.2011

Діє з 01.04.2011 Якщо сума кредиторської заборгованості платника податку за неоплачені товари (роботи, послуги) залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності, то у податковому періоді, на який припадає закінчення терміну позовної давності, платник податку повинен суму такої заборгованості (з урахуванням податку на додану вартість) включити до складу доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування. При цьому, вартість придбаних (у тому числі до 01.04.2011), але неоплачених товарів (робіт, послуг) у складі витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, не відображається.

Читати далі »

Як у податковому обліку відображається списання заборгованості, що визнається безнадійною після 01.04.2011, за поставлені до 01.04.2011 товари (роботи, послуги) бюджетній установі?

25.08.2011

Оскільки платник податку від продажу товарів (робіт, послуг) бюджетній організації оплати не отримав, валовий дохід у такого платника на дату відвантаження товарів (фактичного надання робіт, послуг) не збільшувався. Списання дебіторської заборгованості за поставлені до 01.04.2011 року товари (роботи, послуги) бюджетній організації, яка признається безнадійною після 01.04.2011, не змінює податкових зобов’язань продавця у зв’язку з таким визнанням.

Читати далі »

Чи включаються до бази оподаткування податком на прибуток грошові кошти, які надходять після 01.04.2011р. за відвантажені (надані) товари (роботи, послуги), якщо продавець з 01.04.2011 перейшов зі спрощеної системи оподаткування (ЄП) на загальну?

25.08.2011

Діє з 01.04.2011 Оскільки на спрощеній системі оподаткування оподатковується виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), що фактично отримана на розрахунковий рахунок та в касу, то після переходу на загальну систему оподаткування сума коштів, отриманих після 01.04.2011 року за товари (роботи, послуги), що відвантажувались (надавались) під час перебування на спеціальному режимі оподаткування, має включатись до складу доходів у звітному періоді їх отримання. Одночасно з визнанням доходів від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) на загальній системі оподаткування до складу витрат включається собівартість таких товарів, робіт, послуг, що склалася в період перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування, пропорційно сумі визнаних доходів.

Читати далі »

У яких випадках продавець товарів, робіт, послуг має право зменшити доходи при врегулюванні дебіторської заборгованості (з ПДВ чи без ПДВ), якщо покупець затримує оплату їх вартості та як це відображається в Податковій декларації з податку на прибуток під

25.08.2011

Зменшення суми доходу при врегулюванні дебіторської заборгованості за відвантажені товари (надані послуги, виконані роботи) здійснюється відповідно до пп.159.1.1 п.159.1 ст.159 Податкового кодексу України та відображається у додатку СБ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства.

Читати далі »

За якими ознаками заборгованість може бути визнано безнадійною?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп.14.1.11 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI безнадійна заборгованість - заборгованість, що відповідає одній з таких ознак: а) заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності; б) прострочена заборго...

Читати далі »

Чи включається до витрат сумнівна дебіторська заборгованість продавця товарів (робіт, послуг), за якою платник податку – продавець здійснив заходи щодо її стягнення до 01.04.2011, але не включив до складу валових витрат?

25.08.2011

Діє з 01.04.2011 Сума дебіторської заборгованості, по якій платник податку – продавець до 01.04.2011 року здійснив заходи щодо її стягнення, але не включив до складу валових витрат, при обчисленні об’єкта оподаткування після 01.04.2011 року в податковому обліку такого продавця не відображається.

Читати далі »

Чи має право кредитор припинити нарахування процентів (комісійних) за кредитом (депозитом), якщо проводиться урегулювання заборгованості, яка виникла внаслідок затримки позичальником (дебітором) сплати процентів (комісійних)?

25.08.2011

Кредитор має підстави для припинення нарахування процентів (комісійних) за кредитом (депозитом), якщо відповідно до норм п. 159.1 ст. 159 Податкового кодексу України проводиться урегулювання заборгованості, яка виникла внаслідок затримки позичальником (дебітором) сплати процентів (комісійних). Водночас, якщо кредитор, що є банком або небанківською фінансовою установою, сформував страховий резерв для відшкодування можливих втрат за кредитом (депозитом), у тому числі за нарахованими процентами та комісіями, то урегулювання заборгованості, що виникла внаслідок затримки позичальником (дебітором) сплати процентів (комісійних) за таким кредитом (депозитом), не проводиться і відповідно підстави для припинення нарахування процентів (комісійних) за кредитом (депозитом) відсутні.

Читати далі »

Як у податковому обліку відображається кредиторська заборгованість, за якою минув строк позовної давності, у разі отримання попередньої оплати товарів (робіт, послуг)?

25.08.2011

У звітному періоді закінчення строку позовної давності суми безнадійної кредиторської заборгованості (з урахуванням ПДВ) відображаються у рядку 03 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства та у рядку 03.24 додатка ІД до неї.

Читати далі »

Як у податковому обліку векселедавця відображається заборгованість за векселем, якщо отримувач векселя був ліквідований без правонаступництва?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

І. Як відображається в податковому обліку покупця дебіторська заборгованість щодо попередньої оплати за товари (роботи, послуги), якщо заходи по стягненню заборгованості не вживались (вживались) та термін позовної давності спливає після 01.04.2011?

25.08.2011

Якщо до 01.04.2011 платник податку перераховував попередню плату за товари (роботи, послуги) та протягом терміну позовної давності їх не отримав, то незалежно від того було проведено таким платником податку претензійно-позовну роботу чи ні, після закінчення строку позовної давності сума попередньої оплати за товари (роботи, послуги) в податковому обліку не відображається.

Читати далі »

ІІ. Як відображається в податковому обліку покупця дебіторська заборгованість щодо попередньої оплати за товари (роботи, послуги), якщо заходи по стягненню заборгованості не вживались (вживались) та термін позовної давності спливає після 01.04.2011?

25.08.2011

ІІ. (початок див. І) Повна: ... Тобто, якщо до 01.04.2011 платник податку перераховував попередню плату за товари (роботи, послуги) звичайному платнику податку на прибуток, то датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) такого платника податку вважалася дата списання коштів з банківських ...

Читати далі »

Які платники податку мають право створювати (та в якому порядку) резерв сумнівної заборгованості з віднесенням на витрати в сумі безнадійної дебіторської заборгованості з урахуванням пп. 14.1.11 Податкового кодексу України (пп. "г" пп. 138.10.6 Коде

25.08.2011

Будь – який платник податку на прибуток має право при визначенні об’єкта оподаткування враховувати у складі витрат витрати на створення резерву сумнівної заборгованості, який розрахований у порядку, визначеному у Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 10 "Дебіторська заборгованість", в сумі безнадійної дебіторської заборгованості з урахуванням визначення безнадійної заборгованості, наведеного у пп.14.1.11 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України. Для банків та небанківських фінансових установ норми цього пункту діють з урахуванням норм статті 159 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи відображається у продавця списання після 01.04.2011 безнадійної дебіторської заборгованості щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг), яка виникла до 01.04.2011, якщо заходи з урегулювання заборгованості не вживались?

25.08.2011

Платник податку – продавець при списанні безнадійної дебіторської заборгованості, за якою заходи по стягненню не вживались, не має підстав для зменшення доходів, що пов’язані з відвантаженням товарів (робіт, послуг), за якими виникла безнадійна дебіторська заборгованість. При цьому коригування валових витрат, що пов’язані з придбанням товарів (виконанням робіт, наданням послуг), за якими виникла безнадійна дебіторська заборгованість, не здійснюється.

Читати далі »

Як відображається списання кредиторської заборгованості за отриманими до 01.04.2011, але неоплаченими товарами (роботами, послугами) або основними засобами (нематеріальними активами), у зв’язку з закінченням терміну позовної давності, при цьому чи зменшую

25.08.2011

У податковому періоді, на який припадає закінчення терміну позовної давності, платник податку повинен всю суму такої непогашеної кредиторської заборгованості, тобто з урахуванням податку на додану вартість, включити до складу доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування. При цьому якщо платник податку врахував вартість отриманих, але не оплачених товарів робіт, послуг) у складі валових витрат, то після закінчення строку позовної давності на підставі норм Податкового кодексу України зменшення витрат на зазначену суму не здійснюється. Аналогічно не здійснюється зменшення сум амортизаційних відрахувань, врахованих до 01.04.2011 року при визначенні об’єкта оподаткування, якщо кредиторська заборгованість виникла за отриманими, але неоплаченими основними засобами (нематеріальними активами).

Читати далі »

Як в податковому обліку відображається кредиторська заборгованість перед нерезидентом (з ПДВ чи без ПДВ), що залишилась нестягнутою після закінчення терміну позовної давності, якщо при отриманні товарів суми ПДВ були сплачені платником податку?

25.08.2011

Платник податку – резидент, який відповідно до договору здійснює розмитнення придбаного у нерезидента товару, повинен сплатити до бюджету ПДВ під час перетину товарами митного кордону України. Якщо такий резидент не розраховується з нерезидентом за придбані товари, то після закінчення терміну позовної давності розмір безнадійної кредиторської заборгованості буде враховуватись у складі доходів, виходячи з контрактної вартості неоплачених товарів без ПДВ.

Читати далі »

Чи включаються до витрат відповідного періоду витрати боржника на погашення боргу, який був до 01.04.2011 включений до складу валових доходів на підставі пп.12.1.5 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств"?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Як в податковому обліку відображається безнадійна кредиторська заборгованість по отриманим від нерезидента товарам (роботам, послугам) з ПДВ чи без ?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Як у первинного та нового боржників відображається операція з переведення (безоплатного переведення) боргу, який виник за придбані, але неоплачені товари (роботи, послуги)?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи необхідно платнику податку – кредитору збільшити дохід на суму отриманого та непогашеного фінансового кредиту, якщо банк відшкодував суму кредиту за рахунок страхового резерву?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Як в податковому обліку відображається кредиторська заборгованість, за якою минув строк позовної давності у разі отримання попередньої оплати за товари (роботи, послуги) до 01.04.11?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи має право продавець коригувати дохід після 01.04.2011 при дебіторській заборгованості щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг), яка виникла до 01.04.2011, якщо заходи з урегулювання заборгованості вживались після 01.04.2011р?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи застосовується термін позовної давності до заборгованості перед Пенсійним фондом по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій по списку №1?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Як покупець відображає врегулювання кредиторської заборгованості після 01.04.2011, якщо отримання товарів (виконаних робіт, наданих послуг) відбулось до 01.04.2011, а заходи з урегулювання заборгованості продавцем вживаються після 01.04.2011р (згідно п. 1

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

В яких випадках продавець повинен збільшити доходи при здійсненні продавцем заходів щодо врегулювання заборгованості до 01.04.11?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи включається до витрат сума сумнівної (безнадійної) заборгованості при зверненні платником податку до третейського суду (Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України)?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Врегулювання сумнівної (безнадійної) заборгованості та списання заборгованість щодо якої закінчився термін позовної давності у покупця (продавця) відображається з ПДВ чи без ПДВ ?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Як у податковому обліку та у декларації з податку на прибуток відображається заборгованість із заробітної плати та оплати виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами (контрактами), які включено до інших витрат, якщо ФО зникла та виплати

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 110., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »