Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Реєстрація платників податку на додану вартість: інші запитання

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 13.12.2010 Чи передбачені терміни для проведення перевірки реєстраційних даних з Єдиного банку даних про платників податку - ЮО або Реєстру ФО – платників, при реєстрації особи платником ПДВ?

25.08.2011

При реєстрації платника ПДВ обов'язково проводиться перевірка його реєстраційних даних з Єдиного банку даних про платників податку - юридичних осіб або Реєстру фізичних осіб - платників податків (засновники, місцезнаходження, види діяльності, підпорядкованість, форма власності, організаційно-правова форма). При цьому, в десятиденний строк від дня отримання заяви, податковий орган або звертається до особи з письмовою пропозицією надати нову заяву про реєстрацію (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), або зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою з повідомленням про вручення) Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Якщо в неприбуткової організації обсяг оподатковуваних операцій за останніх 12 місяців перевищує 300 тис. грн., то чи повинна вона обов’язково реєструватись платником ПДВ?

25.08.2011

Так, повинна.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як правильно розрахувати встановлений для реєстрації платником ПДВ обсяг операцій з поставки товарів?

25.08.2011

Враховується обсяг операцій, що оподатковуються за ставкою 20%, за нульовою ставкою та звільнених від оподаткування.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Яку форму заяви подавати: 1-ПДВ або 1-ПДВ + 3-ПДВ, якщо Ю.О. - платник ПДВ проводить реорганізацію зі зміною форми власності (із ЗАТ на ТОВ)?

25.08.2011

Одночасно слід подати заяву про анулювання реєстрації платником ПДВ реорганізованої юридичної особи за формою №3-ПДВ і заяву про реєстрацію платником ПДВ юридичної особи, утвореної в результаті реорганізації за формою №1-ПДВ.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Який порядок перереєстрації Свідоцтва платника ПДВ якщо ЮО було перейменовано та внесено зміни до її Статуту?

25.08.2011

У десятиденний строк після виникнення змін платнику податку необхідно подати до податкового органу, у якому він перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою "Перереєстрація". Дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є останній день десятиденного строку від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою "Перереєстрація". У період перереєстрації до початку дії нового Свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого Свідоцтва.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право філія реєструватися окремим платником ПДВ, враховуючи, що така філія не має статусу ЮО?

25.08.2011

Реєстрація філії в якості платника ПДВ податковими органами не провадиться.

Читати далі »

Діє до 20.10.2008 В який термін платник податку повинен отримати свідоцтво про реєстрацію платником ПДВ?

25.08.2011

Реєстрація платником ПДВ здійснюється за заявою особи. У заяві про реєстрацію указується один із способів отримання Свідоцтва про податкову реєстрацію - поштою або безпосередньо в податковому органі. Податковий орган зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою) свідоцтво про податкову реєстрацію такої особи протягом десяти днів від дня отримання реєстраційної заяви.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 В який термін платник податку повинен отримати свідоцтво про реєстрацію платником ПДВ?

25.08.2011

Реєстрація платником ПДВ здійснюється за заявою особи. У заяві про реєстрацію указується один із способів отримання Свідоцтва про податкову реєстрацію - поштою або безпосередньо в податковому органі. Податковий орган зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою) свідоцтво про податкову реєстрацію такої особи протягом десяти днів від дня отримання реєстраційної заяви.

Читати далі »

Діє до 20.10.2008 Які можуть бути підстави для відмови податковим органом в реєстрації платником ПДВ та видачі Свідоцтва?

25.08.2011

Податковий орган відмовляє в реєстрації платником ПДВ та видачі Свідоцтва, якщо заявник не підпадає під означення платника податку згідно з п. 1 Положення про реєстрацію платників ПДВ або за наявності обставин, які є підставою для анулювання реєстрації та визначені п. 25 цього Положення.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Які можуть бути підстави для відмови податковим органом в реєстрації платником ПДВ?

25.08.2011

Податковий орган відмовляє в реєстрації платником ПДВ та видачі Свідоцтва, якщо заявник не підпадає під визначення платника податку згідно з п. 2 Положення про реєстрацію платників ПДВ або за наявності обставин, які є підставою для анулювання реєстрації та визначені п. 25 цього Положення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є платником ПДВ особа, що імпортує товари (супутні послуги) на митну територію України для їх використання або споживання на митній території України?

25.08.2011

Так, будь-яка особа, що імпортує (для фізичних осіб - ввозить (пересилає)) товари (супутні послуги) на митну територію України для їх використання або споживання на митній території України, за винятком фізичних осіб, не зареєстрованих платниками податку, які ввозять (пересилають) товари (предмети) у супроводжувальному багажі або отримують їх як поштове відправлення у межах неторгового обороту (крім ввезення транспортних засобів чи запасних частин до них такими фізичними особами) та нерезидентів, які пересилають поштові відправлення згідно з правилами Міжнародного поштового союзу на митну територію України, та отримувачів таких поштових відправлень є платником ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які особи є платниками ПДВ?

25.08.2011

Платником податку є будь-яка особа, яка: а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку; б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку; в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 І Яким чином потрібно здійснити реєстрацію платником ПДВ нерезидента, що не має постійного представництва та має намір здійснювати на території України діяльність з купівлі та продажу нерухомості?

25.08.2011

Купівля нерухомості, її обслуговування та утримання у належному стані передбачає перебування на території України представника чи представництва нерезидента, наділеного правами діяти від імені та в інтересах нерезидента щодо такої нерухомості. Реєстрація такого представництва платником ПДВ здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про податок на додану вартість" та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 ІІ Яким чином потрібно здійснити реєстрацію платником ПДВ нерезидента, що не має постійного представництва та має намір здійснювати на території України діяльність з купівлі та продажу нерухомості?

25.08.2011

Діє до 13.12.2010 (початок див. І). Повна: Згідно з п. 9.4 ст. 9 Закону та п. 11 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 № 79 зі змінами та доповненнями, якщо обсяг оподатковуваних операцій особи протягом звітного податковог...

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи повинне постійне представництво нерезидента, що ліквідується та здійснює реалізацію ОФ на території України зареєструватися платником ПДВ, якщо реалізація відбудеться протягом одного звітного податкового періоду та обсяг операцій пере

25.08.2011

При здійсненні в одному податковому періоді операції з поставки основних фондів, сума якої сукупно перевищує 300000 грн. (без урахування ПДВ), представництво нерезидента, що ліквідується, не реєструється платником ПДВ, за умови, що в наступних податкових періодах таким представництвом операції з поставки товарів (робіт) здійснюватися не будуть.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може бути постійне представництво нерезидента в Україні самостійним платником ПДВ?

25.08.2011

Так, може бути.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи потрібно реєструватися платником ПДВ представництву нерезидента, що є податковим агентом нерезидента, при наданні послуг на суму, що не перевищує 300000 грн.?

25.08.2011

Представництво нерезидента, яке надає послуги на суму, що не перевищує 300000 грн., має право не реєструватися платником ПДВ або зареєструватися таким платником за власним бажанням, за умови що поставка таких послуг здійснюється без використання глобальної або локальних комп'ютерних мереж. При перевищенні суми зазначених операції 300000 грн. або якщо операції з поставки послуг здійснюються з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж таке представництво підлягає обов’язковій реєстрації платником ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 У яких випадках особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ?

25.08.2011

Особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі: - коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування ПДВ); - особа, що уповноважена вносити консолідований податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності та підприємствами зв'язку, що перебувають у підпорядкуванні платника податку; - особа, яка поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж; - особа, що здійснює операції з реалізації конфіскованого майна, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій з поставки товарів (послуг) (300 тис. грн.) чи ні, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відновлення СГ – ФО, які є платниками ЄП, Свідоцтва платника ПДВ у зв’язку з прийняттям Постанови КМУ від 28.01.09 № 45?

25.08.2011

Відновлення із попередніми реквізитами фізичним особам-підприємцям, що перебувають на сплаті єдиного податку, Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ проводиться державними податковими інспекціями у разі подання такими особами відповідної заяви за місцем перебування на податковому обліку.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи має можливість зареєструватися платником ПДВ ЮО, якщо її керівник через свої релігійні або інші переконання відмовився від прийняття ідентифікаційного номеру?

25.08.2011

Реєстраційна заява платника ПДВ за формою №1-ПДВ, яка наведена у додатку 1 до Положення, передбачає обов’язковість заповнення усіх реквізитів, у тому числі ідентифікаційного номеру керівника платника податків. Наявність ідентифікаційного номеру у керівника юридичної особи, яка бажає зареєструватися платником ПДВ, є обов’язковою вимогою.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи може ЮО чи ФО - СГ за своїм добровільним рішенням зареєструватися платником ПДВ?

25.08.2011

Так, якщо особа вважає за доцільне добровільно зареєструватися платником ПДВ, така реєстрація провадиться за її заявою.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка вартість бланків реєстраційної заяви та свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ?

25.08.2011

Вартість бланків реєстраційної заяви та свідоцтва про реєстрацію становить 17 гривень.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинна ЮО, з метою реєстрації платником ПДВ, в загальному обсязі оподатковуваних операцій враховувати обсяги операцій, здійснених філіями, іншими відокремленими підрозділами, які не мають статусу ЮО?

25.08.2011

З метою реєстрації платником ПДВ юридична особа в загальному обсязі оподатковуваних операцій повинна враховувати обсяги операцій здійснених філіями іншими відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи сплачується ПДВ ФО - громадянином України при ввезенні товарів на митну територію України?

25.08.2011

Виключно у разі ввезення (імпортування) товарів фізичною особою, незалежно від наявності та виду розрахунків з нерезидентом застосовується норма п. 2.4 ст. 2 Закону України "Про податок на додану вартість". При цьому, ввезення (імпортування) такою особою товарів, що перевозяться в межах неторгового обороту (200 євро), звільняється від оподаткування ПДВ. У випадку перевищення неторгового обороту, така операція підлягає оподаткуванню та сплаті ПДВ такою особою під час перетину митного кордону України без реєстрації, виходячи з митної вартості таких товарів.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Яке місцезнаходження вказується у податковій накладній платником ПДВ, який змінив своє місцезнаходження, що пов'язане із зміною податкового органу - місця перебування на обліку, та якому продовжено термін перебування на обліку в податко

25.08.2011

Особа, яка зареєстрована як платник ПДВ, у податковій накладній повинна вказати своє місцезнаходження (місце проживання), що відповідає місцезнаходженню (місцю проживання), вказаному у Свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи (фізичної особи – підприємця). При зміні платником ПДВ місцезнаходження (місце проживання), що пов'язане із зміною податкового органу – місця перебування на обліку, та у разі продовження терміну його перебування на обліку в податковому органі за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) більше ніж на місяць або до кінця року, на бажання платника Свідоцтво може бути замінене в порядку, визначеному для перереєстрації.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Який порядок виправлення помилки у реквізитах свідоцтва платника ПДВ, допущеної податковим органом, зокрема в індивідуальному податковому номері платника податку?

25.08.2011

У разі виявлення помилки, допущеної податковим органом при оформленні свідоцтва платника ПДВ, зокрема коли одна або дві цифри в індивідуальному податковому номері платника податку не співпадають із цифрами відповідної позиції цих даних у Реєстрі платників ПДВ, то таке свідоцтво підлягає обов’язковій заміні шляхом проведення перереєстрації відповідно до п.21 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, оскільки такий індивідуальний податковий номер у свідоцтві не відповідає встановленому алгоритму його формування та даним Реєстру платників ПДВ.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 В який термін платнику ЄП, при переході на загальну систему оподаткування за самостійним рішенням, необхідно зареєструватись платником ПДВ, якщо сума виручки від реалізації перевищує 300 тис. грн. не більше ніж у два рази?

25.08.2011

У разі, якщо платник єдиного податку за самостійним рішенням переходить на загальну систему оподаткування і сума виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) перевищує 300 тис.грн. не більше ніж у два рази, то такому платнику необхідно надіслати податковому органу заяву про реєстрацію протягом 20 календарних днів, наступних за таким звітним податковим періодом.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Який порядок заповнення поля „Головний бухгалтер” у Реєстраційній заяві платника ПДВ за ф.№1-ПДВ у разі якщо на підприємстві не передбачено посади головного бухгалтера (бухгалтера) ?

25.08.2011

Якщо на підприємстві не передбачено посади бухгалтера, не створено бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером і звітність ведеться безпосередньо керівником підприємства, то у полі „Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку” розділу 5 „Відомості про відповідальних осіб платника” Реєстраційної заяви платника ПДВ за ф.№1-ПДВ вказується прізвище та ініціали керівника підприємства. Якщо керівник підприємства користується послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, або на договірних засадах користується послугами централізованої бухгалтерії або аудиторської фірми, то у полі „Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку” також вказується прізвище та ініціали керівника підприємства.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 До якого органу ДПС потрібно подавати реєстраційну заяву платника ПДВ у разі зміни місцезнаходження, якщо термін перебування платника податку на обліку в податковому органі за попереднім місцезнаходженням продовжено до кінця року?

25.08.2011

Платнику ПДВ на продовжений період перебування на обліку за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) необхідно замінити свідоцтво платника ПДВ у порядку, визначеному для перереєстрації. Додаткова реєстраційна заява з позначкою "Перереєстрація" подається до органу ДПС, у якому платник ПДВ перебуває на обліку (тобто до органу ДПС за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання)).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен платник податку, якого оголошено банкрутом, зареєструватися платником ПДВ при здійсненні в одному податковому періоді операції з поставки товарів (ОФ), сума яких сукупно перевищує в два чи більше разів суму 300000 грн. (без ур

25.08.2011

Платник податку, якого оголошеного банкрутом, при здійсненні в одному податковому періоді операції з поставки товарів (основних фондів), сума яких сукупно перевищує в два чи більше разів суму 300000 грн. (без урахування ПДВ), повинен зареєструватися платником ПДВ до кінця такого звітного податкового періоду.

Читати далі »