Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Об’єкт оподаткування

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Чи підлягають оподаткуванню ПДВ витрати з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів?

25.08.2011

Витрати з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів підпадають під визначення об'єкта оподаткування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з продажу платником податку основних засобів, які було ввезено (імпортовано) нерезидентом в якості внеску до статутного фонду такого платника та при ввезенні яких ПДВ не сплачувався?

25.08.2011

Так, така операція є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій із заставленим майном, яке переходить у власність банку згідно з умовами договору застави?

25.08.2011

У момент відчуження об'єкта застави виникатимуть податкові зобов'язання у заставодавця і базою оподаткування буде ціна продажу такої застави.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з надання у оренду активів, за договором оренди, що укладений компанією по управлінню активами, яка є платником ПДВ, від імені пайового інвестиційного фонду?

25.08.2011

Операція з надання в оренду активів за договором оренди, що укладається компанією з управління активами, яка є платником ПДВ, від імені пайового інвестиційного фонду, є об’єктом оподаткування і оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ при проведенні підприємством фуршету на святковому заході (прийомі), якщо за витратами, що понесені на придбання продуктів, податковий кредит не формувався?

25.08.2011

Оскільки проведення підприємством фуршету на святковому заході (прийомі) не відповідає терміну ,,поставка товарів”, то така операція не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ та податкові зобов’язання за такою операцією не нараховуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об`єктом оподаткування ПДВ операцій з передачі активів спільної діяльності одному з учасників такої діяльності, уповноваженому вести податковий облік спільної діяльності?

25.08.2011

Операція з поставки активів спільної діяльності одному з учасників такої спільної діяльності, уповноваженому вести податковий облік спільної діяльності, є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДВ операція з повернення резиденту основних засобів, які були вивезені (експортовані) за межі митної території України для надання нерезиденту в оперативну оренду?

25.08.2011

Операція з повернення резиденту основних засобів, які були вивезені за межі митної території України для надання нерезиденту в оперативну оренду звільняється від оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування операція з оприбуткування надлишків товарно-матеріальних цінностей?

25.08.2011

Так як операція по оприбуткуванню надлишків товарно-матеріальних цінностей, не відповідає визначенню терміну „поставка товарів”, то така операція не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок визначення неплатником ПДВ вартості товарів (робіт, послуг), ціни на які затверджені з урахуванням ПДВ та регулюються Кабінетом Міністрів України?

25.08.2011

Визначення вартості товарів (робіт, послуг), ціни на які регулюються Кабінетом Міністрів України не входить до компетенції органів ДПС.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховуються податкові зобов’язання та чи зберігається право на податковий кредит при здійсненні операцій з списання ТМЦ (в т.ч. зіпсованих)?

25.08.2011

Оскільки операції зі списання товарно-матеріальних цінностей не підпадають під поняття „поставка товарів”, то податкові зобов’язання за такою операцією не виникають. Якщо при придбанні таких товарно-матеріальних цінностей платником податку було сформовано податковий кредит, то у податковому періоді, в якому відбувається операція зі списання товарно-матеріальних цінностей (в т.ч. зіпсованих), платнику необхідно здійснити коригування податкового кредиту з відображенням зазначеної операції в рядку 16.4 „Інші випадки” податкової декларації з ПДВ зі знаком „-”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається місце поставки товарів у разі, якщо товари відправляються або транспортуються продавцем чи покупцем або третьою особою?

25.08.2011

Якщо товари відправляються або транспортуються продавцем чи покупцем або третьою особою місцем поставки товарів вважається місце, де товари фактично перебувають на момент відправлення або транспортування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається місце поставки товарів у разі постачання товарів, які збираються або монтуються з проведенням пусконалагоджувальних робіт або без проведення таких робіт постачальником, чи від його імені?

25.08.2011

У разі постачання товарів, які збираються або монтуються з проведенням пусконалагоджувальних робіт або без проведення таких робіт постачальником, чи від його імені місцем поставки товарів вважається місце, де такі товари монтуються або збираються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається місце поставки товарів у разі, якщо ці товари з технічних, технологічних причин не можуть бути доставлені отримувачу інакше, як в розібраному або у незібраному стані?

25.08.2011

У разі, якщо товари з технічних, технологічних або інших аналогічних причин не можуть бути доставлені отримувачу інакше, як в розібраному або у незібраному стані, місцем поставки товарів вважається місце, де товари перебувають на момент відправлення або транспортування особі, якій вони поставляються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається місце поставки товарів у разі, якщо товари не відправляються або не транспортуються?

25.08.2011

У разі, якщо товари не відправляються або не транспортуються, місцем поставки товарів вважається місце, де товари перебувають на момент поставки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається місце поставки товарів у разі, якщо продається нерухоме майно?

25.08.2011

У разі, якщо продається нерухоме майно, місцем поставки товарів вважається місце його розташування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається місце поставки товарів при наданні послуг з поставки товарів для морських, повітряних або залізничних транспортних засобів у частині, що припадає на перевезення пасажирів або вантажів по митній території України?

25.08.2011

При наданні послуг з поставки товарів для морських, повітряних або залізничних транспортних засобів у тій частині, що припадає на перевезення пасажирів або вантажів по митній території України, місцем поставки товарів вважається пункт відправлення такого транспортного засобу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається місце поставки товарів у разі, якщо товари продаються через глобальну комп'ютерну мережу Інтернет?

25.08.2011

Якщо товари продаються через глобальну комп'ютерну мережу Інтернет незалежно від місця реєстрації його доменного імені (сайту, електронної сторінки чи адреси) місцем поставки товарів вважається місцезнаходження продавця або місце його проживання.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Згідно із розпорядженням головного підприємства філія передає головному підприємству (іншій філії) або отримує від головного підприємства (іншої філії) товари (послуги), ОФ. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ за такою операцією?

25.08.2011

Операція з поставки для виробничого використання товарів (послуг), основних фондів в межах балансу платника податку (головного підприємства), коли така поставка відбувається від однієї філії до іншої, чи від головної організації до однієї з філій, чи навпаки від однієї із філій до головної організації не підлягає оподаткуванню ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операції з імпорту на митну територію України банківських металів?

25.08.2011

Не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з обігу валютних цінностей (у тому числі національної та іноземної валюти), банківських металів, банкнот та монет Національного банку України, в тому числі і під час митного оформлення при ввезенні їх на митну територію України Національним банком та його установами (за винятком госпрозрахункових).

Читати далі »

Діє до 01.01.2010 Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ при отриманні платником податку коштів, що виділяються з бюджету як капітальні трансферти?

25.08.2011

У разі отримання платником ПДВ коштів, що виділяються з бюджету як капітальні трансферти за умови, що таке отримання не передбачає поставки товарів (послуг), об’єкт оподаткування ПДВ не виникає.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об‘єктом оподаткування ПДВ винагорода отримана покупцем від постачальника, у зв`язку з досягненням покупцем необхідного обсягу придбання продукції у такого постачальника?

25.08.2011

Винагорода - премія (бонус), яка виплачується постачальником товару постійному покупцю за результатами календарного місяця, не відповідає визначенню поставки товарів (послуг) і відповідно не є об'єктом оподаткування ПДВ. Зазначені кошти з метою оподаткування являються безповоротною фінансовою допомогою, яка включається до валового доходу отримувача таких коштів та не відноситься до валових витрат надавача таких коштів.

Читати далі »

Діє до 01.09.2009 Який порядок оподаткування ПДВ та митом операцій з ввозу із-за меж митної території України товару на митно-ліцензійний склад, та вивозу за межі митної території України цього ж товару з митно-ліцензійного складу?

25.08.2011

Операції з ввезення товарів і супутніх таким товарам робіт (послуг) з - за меж митної території України на територію митних ліцензійних складів не підлягають оподаткуванню ПДВ. У разі вивезення (пересилання) товарів з території митних ліцензійних складів на митну територію України (крім території інших безмитних магазинів або ліцензійних складів) такі операції оподатковуються у порядку, передбаченому для оподаткування імпорту товарів. За нульовою ставкою ПДВ оподатковуються операції з поставки товарів і супутніх таким товарам робіт (послуг) з митної території України на територію митних ліцензійних складів, за умови відповідного підтвердження такого вивезення. Операції з подальшого вивезення (пересилання) товарів і супутніх таким товарам робіт (послуг) з території митних ліцензійних складів за межі митного кордону України (експорту) не підлягають оподаткуванню ПДВ (у тому числі за нульовою ставкою).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується ПДВ кошти, що надходять на рахунок іноземного представництва в Україні від головної компанії для покриття витрат представництва і виплат заробітної плати?

25.08.2011

Кошти, що надходять на рахунок іноземного представництва в Україні від головної компанії на покриття будь-яких витрат представництва або виплат заробітної плати, необхідно розцінювати як кошти, які надаються нерезидентом за надані йому представництвом на митній території України послуги, які є об'єктом оподаткування ПДВ і оподатковуються на загальних підставах.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають оподаткуванню ПДВ помилково зараховані кошти на розрахунковий рахунок платника ПДВ та в який термін необхідно повернути ці кошти?

25.08.2011

Неналежний отримувач зобов'язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику, за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу. Оскільки об’єктом оподаткування ПДВ є операції з поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України, то кошти, що не підтверджують таких взаємовідносин між суб’єктами господарювання та які повернуто в належні терміни, не підпадають під об’єкт оподаткування. За наявності договірних відносин на предмет поставки товарів, надання послуг податкові зобов’язання нараховуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції платників податку з поставки товарів та послуг з місцем поставки на митній території України?

25.08.2011

Такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції платників податку з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця?

25.08.2011

Такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ при здійсненні спільної діяльності операції з передачі товарів (робіт, послуг) на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності?

25.08.2011

Такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковуються ПДВ операції з поставки товарів на митній території України нерезидентом, у якого не має представництва, резиденту?

25.08.2011

Операції з поставки товарів, основних засобів, які знаходяться на митній території України (без фактичного ввезення їх на територію України) нерезидентом резиденту є об'єктом оподаткування ПДВ і платником ПДВ по зазначених операціях виступатиме представництво, яке повинно бути зареєстроване платником ПДВ

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ грошова винагорода за просування товарів на ринку України, яку отримує ЮО згідно із умовами договору?

25.08.2011

Так, є.

Читати далі »

Діє до 01.01.2010 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з отримання платником податку коштів з міського бюджету на виконання програми благоустрою міста?

25.08.2011

Отримання підприємствами коштів з міського бюджету на виконання програми благоустрою міста для цілей оподаткування ПДВ слід вважати оплатою (компенсацією) виконаних ним робіт по такому благоустрою, і сума таких коштів має бути включена такими підприємствами до бази оподаткування, як вартість виконаних ними робіт (наданих послуг) з урахуванням суми ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Структурний підрозділ (філія), що є платником ПДВ, згідно розпорядження головного підприємства передає іншому структурному підрозділу (іншій філії), яка також є платником ПДВ, основні засоби. Чи виникає об’єкт оподаткування за такою опе

25.08.2011

Передача матеріальних цінностей філіям, які є платниками податку на додану вартість, є об’єктом оподаткування податком на додану вартість і оподатковується у загальновстановленому порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з фінансування поточних витрат філії?

25.08.2011

Ні, ПДВ не нараховується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ благодійна допомога, отримана грошовими коштами?

25.08.2011

Операція з отримання набувачем благодійної допомоги грошовими коштами не підпадає під визначення „поставка товарів” та „поставка послуг”, тому не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ при отриманні орендної плати за договором суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності?

25.08.2011

Здійснювати перерахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, до місцевого бюджету повинен виключно орендар, який уклав з відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування договір оренди земельної ділянки. Орендна плата за договором суборенди земельної ділянки державної або комунальної власності не надходить безпосередньо до відповідного бюджету, а зараховується на банківський рахунок платника податку (особи, що уклала договір суборенди землі), тому вартість наданих послуг у межах договору суборенди (орендна плата) є об'єктом оподаткування ПДВ і підлягає оподаткуванню ПДВ за ставкою 20 відсотків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ при отриманні орендної плати за договором суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Відповідно до ст. 5 Закону України від 3 липня 1992 року №2535-ХІІ "Про плату за землю" зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2535) суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при отриманні платником податку безповоротної фінансової допомоги грошовими коштами?

25.08.2011

Ні, не потрібно.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що є об’єктом оподаткування ПДВ при здійсненні платником ПДВ операції з поставки сільськогосподарської продукції населенню (кінцевому споживачеві) та організаціям - неплатникам ПДВ, яка раніше придбавалася у населення та у СГ, що не є пл

25.08.2011

В даному випадку об’єктом оподаткування у платника буде встановлена ним торгова націнка. При цьому податковий кредит не визначається.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають оподатковуванню ПДВ операції з безоплатного розповсюдження матеріалів з метою реклами?

25.08.2011

Підлягають.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виписується податкова накладна при укладанні комунальним підприємством договору оренди у разі, якщо є рішення місцевого органу самоврядування про перерахування сум орендної плати за договорами оренди комунального майна до місцевого бю

25.08.2011

У випадку, якщо орендодавцем майна є комунальне підприємство, тобто укладається договір безпосередньо між таким комунальним підприємством та орендарем, відсутні будь-які особливості, відмінні від загального порядку ведення податкового обліку з ПДВ. На дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ комунальне підприємство - платник ПДВ виписує податкову накладну на повну вартість орендної плати, в якій в окремому рядку повинна бути виділена сума ПДВ, яка становить 20 % бази оподаткування, визначеної п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість", та яка включається до вартості орендної плати.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ надання спонсорської допомоги іншому СГ у вигляді безоплатної передачі товарів та ОФ?

25.08.2011

Операції з безоплатної передачі товарів та основних фондів, вважаються їх поставкою та підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за ставкою 20%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковуються ПДВ операція з передачі підрядником, після закінчення будівництва, на баланс замовника майна загального користування багатоквартирного житлового будинку, а саме: приміщення загального користування, опорні конструкції б

25.08.2011

Оскільки поставка послуг із спорудження багатоквартирного житлового будинку за рахунок замовника є об’єктом оподаткування ПДВ, то такі послуги оподатковуються за ставкою 20 відсотків до бази оподаткування, визначеної згідно з п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість", з урахуванням послуг на будівництво складових такого об’єкта, перерахованих у договорі на фінансування будівництва та передбачених у відповідній проектній документації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції щодо забезпечення працівників платника податку спецхарчуванням (молоком)?

25.08.2011

Так, операція з надання певним категоріям працівників з важкими та шкідливими умовами праці лікувально–профілактичного харчування, зокрема молока, є фактично операцією з поставки молока працівникам за рахунок коштів підприємства (безоплатна передача), а тому при здійсненні такої операції ПДВ нараховується виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операції з безоплатної передачі ЮО корпоративних прав ФО, яка є засновник іншої ЮО – платника ПДВ?

25.08.2011

Операція з безоплатної передачі юридичній особі корпоративних прав фізичною особою, яка не здійснює діяльності, віднесеної до підприємницької відповідно законодавства (тобто, не підпадає під визначення платника ПДВ), не є об‘єктом оподаткування ПДВ та, відповідно, не призводить до зміни податкових зобов’язань та податкового кредиту юридичної особи, що отримує корпоративні права та юридичної особи, засновником якої є така фізична особа.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з передачі підприємством-боржником кредитору в рахунок погашення заборгованості векселя, емітованого третьою особою?

25.08.2011

При передачі підприємством кредитору в рахунок погашення заборгованості векселя, емітованого третьою особою, ПДВ на номінальну вартість векселя не нараховується.

Читати далі »

Діє до 21.02.2009 Який порядок оподаткування ПДВ гарантійних внесків учасників публічних торгів по реалізації конфіскованого та арештованого майна?

25.08.2011

Отримання гарантійних внесків від учасників публічних торгів не оподатковуються ПДВ. Об'єкт оподаткування ПДВ виникає після проведення торгів, результатом яких є визначення переможця - покупця товарів. База оподаткування ПДВ буде визначатись виходячи з договірної (контрактної) вартості товару, проданого на торгах переможцю-покупцю (з урахуванням гарантійного внеску, сплаченого до початку торгів).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з компенсації орендодавцем витрат орендаря, понесених на поліпшення орендованих приміщень?

25.08.2011

Так, операції з компенсації орендодавцем витрат орендаря понесених на поліпшення орендованих приміщень є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операції з поставки на митній території України нерезидентом ОФ (без фактичного ввезення (імпорту) на територію України) іншому нерезиденту (без фактичного вивезення (експорту) з території України)?

25.08.2011

Поставка нерезидентом основних засобів, які знаходяться на митній території України (без фактичного ввезення на територію України), іншому нерезиденту (без фактичного вивезення з території України) є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується за ставкою 20 % і у разі, якщо обсяг зазначеної поставки перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ), то нерезидент, який здійснює таку операцію з поставки, повинен зареєструватися платником ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з продажу торгової марки нерезиденту?

25.08.2011

Якщо об'єкти права інтелектуальної власності передаються у володіння або розпорядження чи власність, то така операція є об'єктом оподаткування ПДВ для особи, яка передає об'єкт такого права.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковуються ПДВ кошти, що перераховуються за допомогою телефонних дзвінків із стаціонарного телефону та sms, для надання благодійної допомоги постраждалим від стихійного лиха?

25.08.2011

Оскільки кошти, що перераховуються за допомогою телефонних дзвінків із стаціонарного телефону та sms, для надання благодійної допомоги постраждалим від стихійного лиха не можна розглядати як оплату за поставлені товари та послуги, то такі кошти не підлягають оподаткуванню ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховується ПДВ на кошти відновної вартості зелених насаджень, які вносяться до спеціального фонду міського бюджету ЮО чи ФО, що є замовниками на видалення зелених насаджень на території міста Києва?

25.08.2011

Оскільки перерахування заявником коштів відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню на території міста Києва не можна розглядати як оплату за поставлені товари та послуги, то зазначені кошти перераховуються до спеціального фонду міського бюджету без нарахування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з передачі обладнання поручителю в рахунок погашення заборгованості за договором поруки?

25.08.2011

Так, є.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з отримання професійно-технічним навчальним закладом на розрахунковий рахунок коштів, що є заробітною платою, нарахованою за час виробничого навчання і виробничої практики учням такого закладу?

25.08.2011

Отримання професійно-технічним навчальним закладом на розрахунковий рахунок коштів, що є заробітною платою, нарахованою за час виробничого навчання і виробничої практики учням такого закладу, не можна розглядати як об’єкт оподаткування ПДВ, оскільки таке отримання коштів не передбачає зустрічної поставки товарів (робіт, послуг).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ реєстраційних та гарантійних внесків учасників публічних торгів по реалізації конфіскованого та арештованого майна?

25.08.2011

З 21.02.2009р. слова "реєстраційний та гарантійний внески" замінено словами "гарантійний внесок". Що стосується оподаткування ПДВ гарантійних внесків, то слід зазначити, що отримання гарантійних внесків від учасників публічних торгів не оподатковуються ПДВ. Об'єкт оподаткування ПДВ виникає після проведення торгів, результатом яких є визначення переможця - покупця товарів. База оподаткування ПДВ буде визначатись виходячи з договірної (контрактної) вартості товару, проданого на торгах переможцю-покупцю (з урахуванням гарантійного внеску, сплаченого до початку торгів).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операції з викрадення ТМЦ, у разі якщо сума компенсації, відшкодована винною особою, перевищує вартість викрадених ТМЦ?

25.08.2011

На дату списання викрадених ТМЦ нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ у загальновстановленому порядку. У разі стягнення платником ПДВ втрат, по викраденим ТМЦ з винної особи, здійснюється відшкодування завданих йому збитків з урахуванням цього податку, а залишок коштів, що залишаються у нього після покриття його збитків перераховується ним до Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації доходів 21080600 "Суми, стягнені з винних осіб, за шкоду, заподіяну державі, підприємству, установі, організації".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи здійснюється нарахування ПДВ органом державної виконавчої служби при стягненні з боржника витрат на проведення виконавчих дій?

25.08.2011

При стягненні з боржника витрат на проведення виконавчих дій органом державної виконавчої служби ПДВ нараховується у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція з відшкодування працівниками платнику податку особистих розмов по телефону?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Якщо платник ПДВ не може підтвердити виробничий характер телефонних переговорів, або визначено, що такі переговори провадилися фізичними особами (співробітниками, контрагентами тощо) в особистих цілях, то сума ПДВ, сплачена ним у складі вартості невиробничих телефонних ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція з відшкодування працівниками платнику податку особистих розмов по телефону?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Відповідно до пп.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” зі змінами та доповненнями податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ продукція власного виробництва, яка використовується на виробничо-технічні потреби підприємства?

25.08.2011

Використання платником ПДВ продукції власного виробництва на свої виробничо-технічні потреби не підпадає під визначення „поставка товарів” та „поставка послуг”, тому ПДВ за такою операцією не нараховується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з проведення взаємозаліку зустрічних однорідних вимог шляхом обміну векселями, що отримувались суб’єктами господарювання при здійсненні операцій з поставки товарів (послуг) один одному?

25.08.2011

У випадку якщо за домовленістю сторін суб’єктами господарювання проведено взаємозалік зустрічних однорідних вимог шляхом обміну векселями, що отримувалися такими суб’єктами господарювання при здійсненні ними операцій з поставки товарів (послуг) один одному, операція з обміну векселів не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ при отриманні платником податку коштів, що виділяються з бюджету як капітальні трансферти?

25.08.2011

Якщо отримання платником ПДВ коштів, які виділяються з бюджету як капітальні трансферти, не передбачає поставки товарів (послуг), то об’єкту оподаткування ПДВ при отриманні таких коштів не виникає.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДВ отримання резидентом від нерезидента, у якого відсутнє постійне представництво на митній території України, компенсації за понесені резидентом витрати на відрядження своїх працівників в країну нерезидента, д

25.08.2011

У разі, якщо витрати на відрядження працівників для надання послуг, визначених у пп.„д” п.6.5 ст.6 Закону України „Про податок на додану вартість”, нерезиденту (у якого відсутнє постійне представництво на митній території України) за межами митної території України (в країні нерезидента), компенсуються таким нерезидентом, то такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ. При цьому фактичний виїзд спеціалістів резидента - платника ПДВ за межі митної території України та поставки ними послуг нерезиденту повинні підтверджуватись відповідними документами.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи враховується ПДВ при визначенні загальної кошторисної вартості будівництва з метою розрахунку пайового внеску замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту?

25.08.2011

Розрахунок величини пайової участі (внеску) замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначається органом місцевого самоврядування відповідно до встановленого ним розміру пайової участі (внеску) замовника від загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування та згідно з державними будівельними нормами сума ПДВ не повинна входити до розрахунку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з управління майном, що здійснюється управителем за плату та в інтересах установника управління в межах договору управління майном?

25.08.2011

Операція з управління майном, що здійснюється управителем за плату та в інтересах установника управління в межах договору управління майном, є операцією з поставки послуг, яка підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за ставкою 20%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з передачі об’єктів нежитлового фонду, що знаходяться у складі житлового комплексу, експлуатуючій організації за рішенням власника для утримання та управління без права відчуження?

25.08.2011

Оскільки передача об’єктів нежитлового фонду, що знаходяться у складі житлового комплексу, здійснюється експлуатуючій організації за рішенням власника для утримання та управління без права відчуження і право власності до цієї організації не переходить, то зазначена операція з метою оподаткування не є операцією з поставки товарів та не підлягає оподаткуванню ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з передачі об’єктів нежитлового фонду, що знаходяться у складі житлового комплексу, експлуатуючій організації за рішенням власника для утримання та управління без права відчуження?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Згідно із пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце п...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як оподатковується операція з поставки послуг аутстафінгу на митній території України агенцією, яка є платником ПДВ?

25.08.2011

Операції з поставки послуг аутстафінгу на митній території України агенцією, яка зареєстрована платником ПДВ, є об’єктом оподаткування ПДВ і оподатковуються за ставкою 20 відсотків незалежно від того, кому такі послуги поставляються резиденту чи нерезиденту. При цьому, база оподаткування визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості послуг аутстафінгу, визначених за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з уступки права вимоги на об’єкт інвестування за договором про участь у фонді фінансування будівництва третім особам?

25.08.2011

Оскільки об’єкт інвестування, за яким у довірителя виникає право вимоги в майбутньому, встановлюється відповідно до договору про участь у фонді фінансування будівництва (далі – ФФБ), то для отримання конкретної відповіді на запитання щодо порядку оподаткування операції з уступки права вимоги на об’єкт інвестування за договором про участь у ФФБ третім особам платнику податку необхідно звернутися до ДПІ за місцем своєї реєстрації з відповідними первинними документами.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи підлягає оподаткуванню ПДВ операція з передачі товарів, ОФ нерезидентом, в якого відсутнє представництво на митній території України на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів спільної діяльності, у

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Нерезидент, в якого відсутнє представництво на митній території України, для здійснення операції з передачі товарів, основних фондів (без фактичного ввезення їх на територію України) на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів спільної д...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи підлягає оподаткуванню ПДВ операція з передачі товарів, ОФ нерезидентом, в якого відсутнє представництво на митній території України на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів спільної діяльності,

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (почтаок див. І) Повна: Відповідно до пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями (далі – Закон) об'єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з поставки товарів та послуг, місце...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який порядок оподаткування ПДВ операції з продажу за рішенням суду заставного майна банком від імені боржника, що є ЮО платником ПДВ?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: У разі якщо за згодою сторін (за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса) заставне майно в рахунок погашення кредиту переходить до заставодержателя, то таке відчуження прирівнюється до поставки і на дату такої передачі у заставодавц...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок оподаткування ПДВ операції з продажу за рішенням суду заставного майна банком від імені боржника, що є ЮО платником ПДВ?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Відповідно до пп. 3.2.2 п. 3.2 ст. 3 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) не є об'єктом оподаткування ПДВ операція з передачі майна у заставу (іпотеку) позикодавцю...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникає об’єкт оподаткування при здійсненні операцій з відчуження спортивним клубом спортивних прав на професійних футболістів іншим спортивним клубам?

25.08.2011

Операція з відчуження спортивним клубом спортивних прав на професійних футболістів іншим спортивним клубам з метою оподаткування розглядається як операція з поставки послуг, яка підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.

Читати далі »