Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Оподаткування операцій з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з придбання товарів за дорученням та за рахунок іншої особи?

25.08.2011

Датою збільшення податкового кредиту такого повіреного є дата перерахування коштів на користь продавця таких товарів (робіт, послуг), а датою збільшення податкових зобов'язань є дата передання таких товарів (результатів робіт, послуг) довірителю.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається база оподаткування, якщо платник податку здійснює поставки вживаних товарів (комісійну торгівлю), що придбані в осіб, не зареєстрованих платниками податку?

25.08.2011

У випадках коли платник податку здійснює підприємницьку діяльність з поставки вживаних товарів (комісійну торгівлю), що придбані в осіб, не зареєстрованих платниками податку, базою оподаткування є комісійна винагорода такого платника податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається база оподаткування у випадках коли платник податку здійснює діяльність з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління тощо?

25.08.2011

Базою оподаткування є продажна вартість цих товарів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкових зобов'язань комісіонера при поставці товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління тощо?

25.08.2011

Датою збільшення податкових зобов'язань комісіонера є дата, визначена за правилами, встановленими п. 7.3 Закону України „Про податок на додану вартість”. Зокрема, датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкових зобов’язань комітента при поставці товарів, у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, тощо?

25.08.2011

Датою збільшення податкових зобов'язань комітента є дата отримання коштів або інших видів компенсації вартості товарів від комісіонера.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкових зобов’язань повіреного у разі коли він здійснює діяльність з придбання товарів (робіт, послуг) за дорученням та за рахунок довірителя?

25.08.2011

Датою збільшення податкових зобов’язань є дата передання товарів (результатів робіт, послуг) довірителю.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкового кредиту комісіонера при поставці товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління тощо?

25.08.2011

Датою збільшення суми податкового кредиту комісіонера є дата перерахування коштів на користь комітента або поставки останньому інших видів компенсації вартості зазначених товарів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкового кредиту повіреного, який здійснює діяльність з придбання товарів (робіт, послуг) за дорученням та за рахунок довірителя?

25.08.2011

Датою збільшення податкового кредиту такого повіреного є дата перерахування коштів (поставка в управління цінних паперів, інших документів, що засвідчують відносини боргу) на користь продавця таких товарів (робіт, послуг) або поставка інших видів компенсацій вартості таких товарів (робіт, послуг).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що є датою збільшення суми податкового кредиту довірителя?

25.08.2011

Довіритель має право на збільшення податкового кредиту у податковий період отримання товарів (робіт, послуг), придбаних повіреним за його дорученням.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникає у комісіонера право на податковий кредит, у випадку якщо замість компенсації за продані товари комітенту видано вексель?

25.08.2011

Виданий вексель не дає комісіонеру права на збільшення податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що є базою оподаткування ПДВ при здійсненні посередницьких послуг за договорами комісії на продаж товарів?

25.08.2011

Базою оподаткування є продажна вартість цих товарів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається комісійна винагорода, отримана комісіонером, який - експортує товар за дорученням іншої особи (комітента) до бази оподаткування ПДВ та до митної вартості товарів (супутніх послуг) які експортуються?

25.08.2011

Комісійна винагорода, отримана платником податку - експортером (комісіонером) від такого іншого платника податку (комітента), включається до бази оподаткування цим податком за ставкою 20%, та не включається до митної вартості товарів (супутніх послуг), які експортуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ комісіонером суми комісійної винагороди у разі реалізації ним товарів (робіт, послуг), що звільнені від оподаткування?

25.08.2011

У разі коли за цивільно-правовими договорами, які не передбачають передачу права власності, здійснюються операції з продажу товарів (робіт, послуг), які згідно зі ст. 5 Закону України „Про податок на додану вартість” звільняються від оподаткування ПДВ, то в таких випадках у комісіонера базою оподаткування ПДВ за ставкою 20% є комісійна винагорода.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен нараховувати ПДВ комісіонер-платник ПДВ, якщо товар отримано від неплатника ПДВ?

25.08.2011

Так, повинен.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як правильно розрахувати обсяг, встановлений для реєстрації платником ПДВ при здійсненні операцій з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових до

25.08.2011

Для визначення розрахунку обсягу, встановленого для реєстрації платником ПДВ при здійсненні операцій з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів враховується продажна вартість цих товарів (без урахування ПДВ) та комісійна винагорода.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникають податкові зобов’язання та право на податковий кредит у повіреного при відшкодуванні довірителем витрат за придбані ним послуги на території України, (сертифікати, висновки як з ПДВ так і без ПДВ) в межах виконання договорів

25.08.2011

Порядок оподаткування ПДВ операцій, що здійснюються у межах договорів поруки, доручення, комісії визначено п. 4.7 ст. 4 Закону України „Про податок на додану вартість”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Який порядок оподаткування ПДВ операцій з імпортування товарів за договором комісії, якщо сплата ПДВ при розмитненні імпортованих товарів здійснюється безпосередньо комісіонером, що буде зафіксовано в договорі?

25.08.2011

За умови правильного заповнення вантажної митної декларації у посередника-імпортера, який здійснює ввезення товарів за дорученням іншої особи, право на податковий кредит за сплаченими під час ввезення імпортних товарів сумами податку виникає на підставі вантажної митної декларації, оформленої відповідно до вимог законодавства, після сплати ПДВ за цією вантажною митною декларацією та перерахування коштів на користь нерезидента або надання йому інших видів компенсації вартості імпортованих товарів. У разі подальшої передачі ввезених за дорученням та за рахунок іншої особи імпортних товарів податкові зобов'язання нараховуються на дату такої передачі. Крім того, отримана в межах посередницьких договорів винагорода як оплата за послуги з придбання товарів оподатковується ПДВ за ставкою 20 %.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Який порядок оподаткування ПДВ операцій з імпортування товарів за договором комісії, якщо сплата ПДВ при розмитненні імпортованих товарів здійснюється безпосередньо комісіонером, що буде зафіксовано в договорі?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Одержувач може бути не зазначений безпосередньо в зовнішньоекономічному договорі (контракті). При декларуванні за зовнішньоекономічними договорами, укладеними на підставі посередницьких договорів між резидентами, у графі зазначаються відомості про особу,...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з імпортування товарів за договором комісії, якщо сплата ПДВ при розмитненні імпортованих товарів здійснюється безпосередньо комітентом зі свого поточного рахунку?

25.08.2011

При поставці комісіонером комітенту імпортних товарів, сплата податків (зборів) при розмитненні яких здійснювалася безпосередньо комітентом зі свого рахунку, ПДВ нараховується на вартість послуги комісії (комісійної винагороди). При цьому дата виникнення податкових зобов'язань як у комітента (з вартості імпортного товару), так і у комісіонера (з вартості отриманої (нарахованої) комісійної винагороди) визначається відповідно до пп. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість”. Враховуючи правила формування податкового кредиту, сплачений при імпорті товарів ПДВ на підставі належним чином оформленої вантажної митної декларації включається до складу податкового кредиту комітента (власника товару) за умови використання імпортованих товарів в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. У такому разі комісіонер права на податковий кредит по імпортних товарах не має.

Читати далі »

Діє до 06.12.2008 І. Який порядок оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів у межах договорів комісії?

25.08.2011

Комісійна винагорода, отримана комісіонером - експортером від комітента, включається до бази оподаткування цим податком за ставкою 20 % та не включається до митної вартості товарів (супутніх послуг), які експортуються. Комітент, який є власником товару, у податковій декларації з ПДВ відображає обсяги експортних операцій та за умови підтвердження вивезення товарів має право на застосування нульової ставки ПДВ. Комісіонер у податковій декларації з ПДВ відображає суму комісійної винагороди, отриманої від комітента (власника товару), яка оподатковується ПДВ за ставкою 20 %.

Читати далі »

Діє до 06.12.2008 ІІ. Який порядок оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів у межах договорів комісії?

25.08.2011

Діє до 06.12.2008 (початок див. І. ) Повна: Згідно з Порядком проведення митного оформлення товарів, що вивозяться залізничним транспортом, з використанням загальної вантажної митної декларації затвердженим наказом Державної митної служби України від 2 червня 2003 р. № 380 у графі 2 "Відправник...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з поставки послуг за договором доручення?

25.08.2011

При здійсненні операцій з поставки послуг за договором доручення дата виникнення податкових зобов’язань та дата виникнення податкового кредиту як у повіреного, так і довірителя визначаються за загальновстановленими правилами, визначеними п. 7.3 та п. 7.5 ст. 7 Закону України „Про податок додану вартість”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 На яку дату виникають податкові зобов’язання у комітента та податковий кредит у комісіонера у разі якщо, згідно договором комісії покупець перераховує кошти за продані товари безпосередньо комітенту?

25.08.2011

У разі, якщо, на користь комітента згідно з договором комісії, перерахування коштів або поставки інших видів компенсації вартості товарів здійснюється покупцем (а не комісіонером, як передбачено п. 4.7 Закону України "Про податок на додану вартість"), то право на збільшення суми податкового кредиту у комісіонера відсутнє. При цьому, податкові зобов'язання з ПДВ у комісіонера виникають на дату поставки товарів покупцю, а датою збільшення податкових зобов'язань комітента є дата отримання коштів або інших видів компенсації вартості товарів від покупця.

Читати далі »

Діє до 29.09.2008 І Який порядок оподаткування ПДВ операцій з продажу арештованого майна боржника, який є платником ПДВ?

25.08.2011

У разі якщо спеціалізоване підприємство на комісійних засадах здійснює операції з продажу арештованого майна особи, яка є платником ПДВ, то на дату, що сталася раніше, чи відвантаження арештованого майна боржника, чи зарахування коштів у рахунок його оплати, у такого спеціалізованого підприємства виникають податкові зобов'язання. На дату отримання спеціалізованим підприємством коштів за реалізоване майно ним надсилається копія платіжного доручення боржнику, дата отримання якого боржником і буде датою, на яку такий боржник проводить операцію з бухгалтерського та податкового обліку з відчуження майна та погашення кредиту (чи боргу). На зазначену дату у боржника збільшуються податкові зобов'язання та виписується спеціалізованому підприємству податкова накладна на остаточну вартість реалізованого майна за мінусом суми, фактично залишеної спеціалізованому підприємству на покриття власних видатків з урахуванням ПДВ. Така податкова накладна для спеціалізованого підприємства є підставою для збільшення податкового кредиту, датою збільшення якого є дата перерахування коштів на рахунок судовиконавця.

Читати далі »

Діє до 29.09.2008 ІІ Який порядок оподаткування ПДВ операцій з продажу арештованого майна боржника, який є платником ПДВ?

25.08.2011

Діє до 29.09.2008 (початок див. І) Повна: База оподаткування ПДВ визначається відповідно до ст. 4 Закону №168 виходячи з договірної вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни. В розумінні пп. 1.20.4 п. 1.20 ст. 1 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР “Про...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який порядок формування спеціалізованим підприємством податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ при здійсненні операцій з продажу арештованого майна боржника?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: У разі якщо спеціалізоване підприємство на комісійних засадах здійснює операції з продажу арештованого майна особи, яка є платником ПДВ, то на дату відвантаження покупцю арештованого майна боржника у такого спеціалізованого підприємства виникають податкові зобов'язання....

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок формування спеціалізованим підприємством податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ при здійсненні операцій з продажу арештованого майна боржника?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І) Повна: Реалізація арештованого майна, здійснюється на підставі ст. 61 Закону України від 21 квітня 1999 року №606-XIV „Про виконавче провадження” із змінами та доповненнями спеціалізованими організаціями, які залучаються на тендерній (конкурсній) основі, на підс...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок формування торгівельним підприємством податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ при здійсненні операцій з продажу конфіскованого або безхазяйного майна?

25.08.2011

При здійсненні торгівельним підприємством на комісійних засадах операції з продажу конфіскованого або безхазяйного майна податкові зобов'язання у такого підприємства виникають на дату, що сталася раніше, чи відвантаження майна, чи зарахування коштів у рахунок його оплати. При цьому базою оподаткування є продажна ціна реалізації. На вимогу покупця на цю дату торгівельним підприємством виписується податкова накладна на продажну вартість, в якій окремим рядком виділяється сума ПДВ. У разі якщо кошти, що одержані від реалізації майна, перераховуються безпосередньо до державного бюджет, а не комітенту - особі, з якою торгівельним підприємством укладено угоду на реалізацію конфіскованого або безхазяйного майна, то право на податковий кредит у торгівельного підприємства не виникає.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який порядок оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів у межах договорів комісії та порядок оформлення за такими операціями вантажної митної декларації?

25.08.2011

Комісійна винагорода, отримана комісіонером - експортером від комітента, включається до бази оподаткування цим податком за ставкою 20 % та не включається до митної вартості товарів (супутніх послуг), які експортуються. Комітент, який є власником товару, у податковій декларації з податку на додану вартість відображає обсяги експортних операцій та за умови підтвердження вивезення товарів має право на застосування нульової ставки ПДВ. Комісіонер у податковій декларації з ПДВ відображає суму комісійної винагороди, отриманої від комітента (власника товару), яка оподатковується податком на додану вартість за ставкою 20 %.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів у межах договорів комісії та порядок оформлення за такими операціями вантажної митної декларації?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Крім цього, згідно з пп. 7.7.9 п. 7.7 ст. 7 Закону, у разі коли платник податку експортує товари (супутні послуги) за межі митної території України, отримані від іншого платника податку на умовах комісії, консигнації, доручення, або інших видів договорів...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 На яку дату виникають податкові зобов'язання та податковий кредит при наданні послуг за договором доручення, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів?

25.08.2011

Пунктом 4.7 ст.4 Закону України „Про податок на додану вартість” чітко визначено дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту як повіреного так і довірителя, яка при застосуванні цього пункту не може бути зміненою. Тобто, у разі придбання товарів (робіт, послуг) за дорученням та за рахунок бюджетних коштів, дата виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту повіреного та довірителя визначається відповідно до п. 4.7 цього Закону.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ та відображення у декларації операцій з придбання резидентом послуг у резидента за дорученням нерезидента, який не має постійного представництва на території України?

25.08.2011

У разі коли платник податку - повірений здійснює діяльність з придбання товарів (робіт, послуг) за дорученням та за рахунок іншої особи (далі - довіритель), датою збільшення податкового кредиту такого повіреного є дата перерахування коштів (поставка в управління цінних паперів, інших документів, що засвідчують відносини боргу) на користь продавця таких товарів (робіт, послуг) або поставка інших видів компенсацій вартості таких товарів (робіт, послуг), а датою збільшення податкових зобов'язань є дата передання таких товарів (результатів робіт, послуг) довірителю. При цьому слід зазначити, що при придбанні послуг для нерезидента за договором доручення обсяги та ПДВ щодо цих операцій відображаються у податковій декларації з ПДВ у резидента-постачальника послуг, а у резидента-повіреного у податковій декларації з ПДВ відображається сума комісійної винагороди, отримана від нерезидента.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховується ПДВ комісіонером при передачі комітенту у межах договору комісії послуг, визначених пп. 3.2.6 п. 3.2 ст. 3 Закону України „Про податок на додану вартість”?

25.08.2011

Операція з передачі комісіонером комітенту у межах договору комісії послуг, визначених пп. 3.2.6 п. 3.2 ст. 3 Закону України „Про податок на додану вартість”, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується на загальних підставах за ставкою 20%.

Читати далі »

Діє з 01.07.2009 до 09.09.2009 Який порядок формування податкових зобов’язань та податкового кредиту у довірителя та повіреного при здійсненні операцій з придбання товарів (послуг) на підставі договорів доручення з урахуванням вимог розпоряджень КМУ від

25.08.2011

Порядок формування податкових зобов’язань та податкового кредиту у довірителя та повіреного при здійсненні операцій з придбання товарів (послуг) на підставі договорів доручення здійснюється відповідно до п. 4.7 ст. 4 Закону України „Про податок на додану вартість” з урахуванням вимог розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року №838-р „Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість” яким враховано можливість формування податкового кредиту на підставі податкової накладної, за період, рівний двом місяцям з дати настання граничного терміну подання податкової декларації за той звітний період, в якому така податкова накладна була (повинна була бути) видана.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення в податковому обліку повіреного операцій з придбання квитків на проїзд за дорученням довірителя?

25.08.2011

Базою оподаткування у повіреного при придбанні ним квитків (інших проїзних документів), перевезення за якими здійснюються на внутрішньому ринку України, за дорученням довірителя є продажна вартість таких квитків або інших проїзних документів. На дату передання довірителю квитків (інших проїзних документів) у повіреного виникають податкові зобов’язання з ПДВ. Право на збільшення податкового кредиту у повіреного виникає на дату перерахування коштів на користь продавця квитків (інших проїзних документів). Суми ПДВ, сплачені при придбанні квитків (інших проїзних документів), можуть бути включені до складу податкового кредиту платника податку за умови наявності підтверджуючих документів. При цьому, довіритель має право на збільшення податкового кредиту у податковий період отримання квитків (інших проїзних документів), придбаних повіреним за його дорученням. У випадку коли проводиться продаж квитків або інших проїзних документів на міжнародні рейси, згідно із агентськими угодами, об'єктом оподаткування є комісійна (агентська) винагорода агента, яка оподатковується за ставкою 20 відсотків незалежно від того, кому агентські послуги надані (резиденту чи нерезиденту). При цьому, при придбанні квитків (інших проїзних документів) право на податковий кредит відсутнє.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з придбання товарів за договором комісії (доручення), у разі якщо комісіонер (повірений) неплатник ПДВ?

25.08.2011

При переданні довірителю, придбаних за його дорученням, товарів (результатів робіт, послуг), податкові зобов’язання з ПДВ комісіонером (повіреним) - неплатником ПДВ не нараховується. При цьому продавець, у разі якщо він зареєстрований платником ПДВ, нараховує податкові зобов’язання у загальновстановленому порядку та оскільки комісіонер (повірений) не є платником ПДВ, то дві податкові накладні залишає у себе. Крім цього, так як комісіонер (повірений) не є платником ПДВ, та не має права на складання податкової накладної комітенту (довірителю), то комітент (довіритель), на дату отримання товарів (результатів робіт, послуг), придбаних комісіонером (повіреним), втрачає право на формування податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з продажу товарів за договором комісії, у разі якщо комісіонер неплатник ПДВ?

25.08.2011

Комісіонером - неплатником ПДВ при поставці покупцям товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), ПДВ не нараховується. Крім того, слід зазначити, що комітент на дату отримання коштів або інших видів компенсації вартості товарів від комісіонера, повинен на продажну вартість таких товарів сформувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ гарантійних внесків у вигляді коштів, що перераховуються комісіонером комітенту за договором комісії та в майбутньому зараховуються в оплату за товари (роботи, послуги)?

25.08.2011

У разі, якщо кошти у вигляді гарантійних внесків, що перераховуються комісіонером комітенту, в майбутньому зараховуються в оплату за товари (роботи, послуги), то податкові зобов’язання у комітента та податковий кредит у комісіонера за такою операцією визначаються у порядку встановленому п. 4.7 ст. 4 Закону України „Про податок на додану вартість” та виникають на дату зарахування таких коштів комітенту від комісіонера.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій за договором субкомісії у комісіонера та субкомісіонера?

25.08.2011

Якщо за згодою комітента комісіонер на продаж товару укладає договір субкомісії, то датою збільшення податкових зобов’язань субкомісіонера є дата отримання грошових коштів від покупця, або дата відвантаження товарів покупцеві. Датою збільшення податкового кредиту субкомісіонера є дата перерахування коштів комісіонеру або надання останньому інших видів компенсації вартості зазначених товарів. При цьому, комісіонер на дату отримання коштів або інших видів компенсації вартості товарів від субкомісіонера повинен збільшити свої податкові зобов’язання та виписати податкову накладну субкомісіонеру. Датою збільшення податкового кредиту комісіонера є дата перерахування коштів на користь комітента або надання останньому інших видів компенсації вартості зазначених товарів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування операцій з продажу товарів організатором митного аукціону (спеціалізованим підприємством) при проведенні митних аукціонів?

25.08.2011

У разі здійснення організатором митного аукціону на комісійних засадах операції з продажу товарів податкові зобов'язання з ПДВ у такого спеціалізованого підприємства виникають на дату, що сталася раніше, чи відвантаження товарів, чи зарахування коштів у рахунок оплати таких товарів. При цьому базою оподаткування є продажна ціна реалізації. На вимогу покупця на цю дату організатором митного аукціону виписується податкова накладна на продажну вартість, в якій окремим рядком виділяється сума ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається база оподаткування у комітента і комісіонера при здійсненні операцій з поставки товарів на підставі договору комісії, якщо звичайна ціна на такі товари перевищує договірну ціну більше ніж на 20%?

25.08.2011

Якщо звичайна ціна на товари, поставка яких здійснюється у межах договорів комісії, перевищує договірну ціну на такі товари більше ніж на 20 відсотків, то база оподаткування операцій з поставки цих товарів у комітента і у комісіонера визначається за звичайними цінами. В даному випадку і комітент, і комісіонер на дату виникнення податкових зобов’язань виписує дві податкові накладні: одну - на суму, виходячи з фактичної ціни поставки, другу – на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. При цьому, якщо звичайна ціна на товари (послуги), які передані комісіонеру для реалізації, перевищує договірну ціну більше ніж на 20%, то до податкового кредиту комісіонер має право віднести суму ПДВ, розраховану виходячи із договірної ціни.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як правильно розрахувати обсяг, встановлений для реєстрації платником ПДВ, при здійсненні операцій з придбання товарів (послуг) за дорученням та за рахунок іншої особи у межах договорів доручення?

25.08.2011

Для визначення розрахунку обсягу, встановленого для реєстрації платником ПДВ, при здійсненні операцій з придбання товарів (послуг) за дорученням та за рахунок іншої особи у межах договорів доручення (комісії) враховується загальна сума від здійснення операцій з передання товарів (послуг) довірителю та сума комісійної винагороди.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується ПДВ комісійна винагорода, виплачена комітентом – резидентом на користь комісіонера - нерезидента, у якого відсутнє представництво на митній територій України, та якщо продаж товарів комісіонером – нерезидентом здійсню

25.08.2011

Оскільки, при наданні комісіонером – нерезидентом (незалежно від того, має він представництво, зареєстроване в Україні, чи ні) послуг комітенту – резиденту, відповідно до Закону України „Про податок на додану вартість”, місцем поставки послуг є митна територія України і зазначені операції є об’єктом оподаткування ПДВ, то комітент – резидент при отриманні таких послуг повинен нарахувати ПДВ на вартість таких отриманих послуг у загальновстановленому порядку за ставкою 20% і перерахувати його до бюджету. При цьому такі операції в обов’язковому порядку підлягають відображенню по рядку 7 „Послуги, отримані від нерезидента на митній території України” податкової декларації з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок формування боржником податкових зобов’язань з ПДВ при здійсненні операцій з продажу через спеціалізоване підприємство арештованого державними виконавцями майна?

25.08.2011

Датою, на яку боржник проводить операцію з бухгалтерського та податкового обліку з відчуження арештованого майна та погашення кредиту (чи боргу), буде дата отримання боржником документа, що підтверджує факт реалізації такого майна через спеціалізоване підприємство. На зазначену дату у боржника (заставодавця) збільшуються податкові зобов'язання та виписується спеціалізованому підприємству податкова накладна на остаточну вартість реалізованого майна за мінусом суми, фактично залишеної спеціалізованому підприємству на покриття власних видатків з урахуванням ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування операції з отримання за договором доручення від продавця - нерезидента, в якого відсутнє представництво на митній території України, послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, у разі я

25.08.2011

Порядок оподаткування ПДВ операцій з придбання товарів (робіт, послуг) за дорученням та за рахунок іншої особи визначено абзацом третім п. 4.7 ст. 4 Закону України „Про податок на додану вартість”. Враховуючи те, що повірений за дорученням та за рахунок довірителя придбаває послуги, продавцем, яких є нерезидент, то отримуючи від нерезидента, в якого відсутнє представництво на митній території України, послуги, місце надання яких знаходиться на митній території України, такий повірений є податковим агентом такого нерезидента та є відповідальним за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до Закону України „Про податок на додану вартість”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який порядок оподаткування рекламних послуг, що надаються в межах договору комісії комісіонером - резидентом замовнику – резиденту за дорученням та від імені комітента – нерезидента, який не має представництва на митній території Укра

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: У платника податку – комісіонера, який здійснює операції з поставки рекламних послуг на підставі договору комісії від імені та за дорученням нерезидента – комітента, який не має представництва на митній території України, податкові зобов’язання та податковий кредит вини...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок оподаткування рекламних послуг, що надаються в межах договору комісії комісіонером - резидентом замовнику – резиденту за дорученням та від імені комітента – нерезидента, який не має представництва на митній території Укр

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: У платника податку – комісіонера, який здійснює операції з поставки рекламних послуг на підставі договору комісії від імені та за дорученням нерезидента – комітента, який не має представництва на митній території України, податкові зобов’язання та податко...

Читати далі »