Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Оподаткування операцій з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок формування спеціалізованим підприємством податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ при здійсненні операцій з продажу арештованого майна боржника?

Надрукувати документ
25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І) Повна: Реалізація арештованого майна, здійснюється на підставі ст. 61 Закону України від 21 квітня 1999 року №606-XIV „Про виконавче провадження” із змінами та доповненнями спеціалізованими організаціями, які залучаються на тендерній (конкурсній) основі, на підставі договорів між Державною виконавчою службою та спеціалізованими організаціями шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах. Порядок реалізації арештованого майна затверджений наказом Мін'юсту України від 15.07.99 №42/5, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №42/5). Враховуючи те, що об'єктом оподаткування ПДВ відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, а також те, що поставка товарів передбачає передачу права власності на них, то звернення стягнення на майно боржника, накладання арешту на таке майно, вилучення, передавання його на зберігання не можна вважати операціями з поставки. Механізм оподаткування ПДВ поставки товарів, отриманих в межах договорів, які не передбачають передачу права власності на такі товари, з метою наступного їхнього продажу, викладено у п. 4.7 ст. 4 Закону №168. База оподаткування ПДВ визначається відповідно до ст. 4 Закону №168 виходячи з договірної вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни. У разі якщо спеціалізоване підприємство на комісійних засадах здійснює операції з продажу арештованого майна особи, яка є платником ПДВ, то виходячи із норм абзацу другого п. 4.7 ст. 4 Закону №168 на дату відвантаження покупцю арештованого майна боржника у такого спеціалізованого підприємства виникають податкові зобов'язання. При цьому базою оподаткування є загальна (остаточна) ціна реалізації. На вимогу покупця на цю дату виписується податкова накладна на остаточну вартість, в якій окремим рядком виділяється сума ПДВ. При цьому, спеціалізоване підприємство всю суму ПДВ відображає в податковому обліку та включає до декларації з ПДВ і визначену позитивну різницю між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з будь-яким продажем товарів протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту, перераховує до бюджету. Оскільки відповідно до Порядку №42/5 суму грошових коштів, яка дорівнює різниці між продажною ціною придбаного покупцем лота і сумою гарантійного внеску за цим лотом, сплаченого на поточний рахунок організатора аукціону, перераховує на депозитний рахунок органу державної виконавчої служби покупець, а не спеціалізоване підприємство (не виконуються умови абзацу другого п. 4.7 ст. 4 Закону №168), то право на збільшення податкового кредиту у такого спеціалізованого підприємства відсутнє. У разі якщо спеціалізоване підприємство на комісійних засадах здійснює операції з продажу арештованого майна осіб, які не є платниками ПДВ та якими в момент відчуження арештованого майна не досягається відповідних обсягів, граничний розмір яких встановлено чинним законодавством, базою для оподаткування ПДВ згідно з абзацом першим п. 4.7 ст. 4 Закону №168 є комісійна винагорода, отримана підприємством у порядку, передбаченому правилами комісійної торгівлі.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.