Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Спеціальні режими оподаткування пдв для сільгосппідприємств: відповідно до статті 11

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2009 Чи має право переробне підприємство нараховувати дотацію сільськогосподарським товаровиробникам за продане ними молоко та молочну продукцію, за умови якщо воно використовує для ведення діяльності орендовані приміщення та земельну ділянк

25.08.2011

Ні, не має.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи має право сільськогосподарський товаровиробник перераховувати кошти із спеціального рахунку в рахунок оплати оренди ОФ чи послуги інших суб'єктів підприємницької діяльності?

25.08.2011

Ні, не має, оскільки зазначені кошти використовуються лише для придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Підприємство користується спеціальним режимом оподаткування ПДВ, передбаченим п. 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість". В якій декларації з ПДВ відображаються послуги зі збирання цукрового буряка, з оранки землі т

25.08.2011

Послуги зі збирання цукрового буряка, з оранки землі, що виконані власною сільгосптехнікою, відображаються у спеціальній декларації з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 В якій декларації з ПДВ повинні відображатися операції з поставки сільськогосподарськими товаровиробниками продукції (товарів), придбаних зі сторони?

25.08.2011

В загальній декларації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 На які цілі спрямовується сума ПДВ, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти?

25.08.2011

Виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі. Перерахування сум дотацій товаровиробникам за поставлені ними молоко та м'ясо в живій вазі здійснюється за платіжними дорученнями з не бюджетного рахунка переробного підприємства, відкритого в територіальному органі Державного казначейства, на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників (крім тих, що ведуть особисте селянське господарство), які вони повинні відкрити в обслуговуючих банках протягом одного звітного періоду. Оплата особистим селянським господарствам вартості поставлених ними переробному підприємству молока та м'яса в живій вазі і виплата дотацій здійснюються готівкою безпосередньо з каси переробного підприємства або згідно з договорами доручення. Для виплати дотацій готівкою переробне підприємство подає територіальному органу Державного казначейства за місцем відкриття небюджетного рахунка платіжні доручення на перерахування необхідних сум коштів з небюджетного рахунка на свій поточний рахунок для подальшого отримання таких коштів готівкою та внесення у касу зазначеного переробного підприємства.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 На які цілі спрямовується сума ПДВ, що залишається у розпорядженні сільськогосподарських підприємств за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах?

25.08.2011

Повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва. Суми дотацій за поставлені переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі сільськогосподарські товаровиробники використовують виключно для розвитку тваринництва - насамперед для забезпечення тваринництва кормами, відтворення поголів'я, придбання племінних ресурсів та здійснення ветеринарних заходів. Конкретні напрями використання зазначених коштів встановлюються Мінагрополітики.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Як оподатковуються ПДВ операції з поставки сільськогосподарськими товаровиробниками товарів (робіт, послуг) власного виробництва, крім операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою?

25.08.2011

До 1 січня 2009 року зупинити дію п. 7.7 ст. 7, п.п. 10.1 і 10.2 ст. 10 Закону України "Про податок на додану вартість" в частині сплати до бюджету ПДВ щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Переробне підприємство проводить закупівлю молока від сільськогосподарських виробників як за нульовою ставкою ПДВ, так і за ставкою 20%. Чи правомірно нарахування дотації на молоко, яке закуплено з ПДВ 20% у сільськогосподарських виробн

25.08.2011

Переробне підприємство не має підстав для перерахування дотацій на користь сільськогосподарських товаровиробників, які здійснювали поставку молока такому переробному підприємству за цінами з урахуванням повної ставки ПДВ (20%).

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Якщо сільськогосподарський товаровиробник, діяльність якого підпадає під пп. 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", завищив суми податкового кредиту або занизив суми податкових зобов’язань у скороченій податковій

25.08.2011

Штрафні санкції, передбачені пп. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", не застосовуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 В якій декларації з ПДВ (скороченій чи загальній) сільськогосподарські товаровиробники повинні відобразити операцію з продажу товарів, які виготовлені з покупної сировини?

25.08.2011

Сільськогосподарські товаровиробники операції з продажу товарів, які виготовлені з покупної сировини повинні відображати в загальній податковій декларації з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 І Щодо яких операцій сільськогосподарські товаровиробники та переробні підприємства формують податковий кредит, який відображається в загальній податковій декларації з ПДВ?

25.08.2011

Переробні підприємства за результатами окремого обліку готової продукції, виготовленої з поставлених сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі, визначають суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, які виникають у зв'язку з переробкою та поставкою такої продукції, і складають окрему податкову декларацію, яка разом з декларацією щодо іншої діяльності подається до органу державної податкової служби. Решта операцій з продажу товарів (робіт, послуг) такими переробними підприємствами відображаються в декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. Суми податкового кредиту сплачені сільгосптоваровиробниками постачальникам за товари (роботи, послуги), для здійснення операцій з поставки молока та м’яса в живій вазі за нульовою ставкою, включаються до загальної декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 ІІ Щодо яких операцій сільськогосподарські товаровиробники та переробні підприємства формують податковий кредит, який відображається в загальній податковій декларації з ПДВ?

25.08.2011

Діє до 01.01.2009 (початок див. І) Повна: Що стосується сільськогосподарських товаровиробників, то слід зазначити таке. Постановою КМУ від 2 квітня 2008 року №300 „Про доповнення п. 2 Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаро...

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Сільськогосподарське підприємство продає ОФ щодо яких податковий кредит був задекларований у спеціальній декларації. Яким чином і в яких деклараціях слід відображати податкові зобов'язання та податковий кредит при продажу ОФ?

25.08.2011

Сільськогосподарське підприємство операції з продажу основних фондів відображає в загальній податковій декларації з ПДВ. Суми ПДВ, сплачені при придбанні основних фондів, відповідно до частки незамортизованої вартості станом на дату початку використання цих основних фондів у загальних оподатковуваних операціях мають бути включені до податкового кредиту загальної декларації за якою проводяться розрахунку з бюджетом та виключені з податкового кредиту окремої декларації (скороченої).

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи має право переробне підприємство нараховувати дотацію сільськогосподарським товаровиробникам за продане ними м'ясо в живій вазі, у разі коли частина переробних потужностей є орендованою?

25.08.2011

Якщо переробне підприємство частину технологічного процесу з виготовлення м’ясних виробів здійснює на орендованому обладнанні, то воно не матиме права нараховувати дотацію сільськогосподарським товаровиробникам за продане ними м’ясо в живій вазі.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Постановою КМУ від 02.04.08 №300 внесено зміни до постанови КМУ 12.05.99 №805. До якої дати операції сільськогосподарських товаровиробників, які поставляють переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, будуть включатися до под

25.08.2011

З дати набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2008 року № 300 операції з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою за нульовою ставкою та податковий кредит сільськогосподарських товаровиробників, пов'язаний із зазначеними операціями, включаються до податкової декларації платника податку, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Переробним підприємством придбано товарно-матеріальні цінності та ОФ, сума сплаченого (нарахованого) ПДВ з придбання яких включена до складу податкового кредиту скороченої декларації з ПДВ. Частина ТМЦ та ОФ продано, операція з такого пр

25.08.2011

Приведення у відповідність податкового кредиту до діяльності, в якій використовуються ТМЦ та основні фонди, здійснюється шляхом внесення відповідних правок до рядка 16 декларації з ПДВ (повної та скороченої). Зокрема, такі зміни будуть відображатись у рядку 16.3 декларації з ПДВ: - у повній декларації з ПДВ зі знаком "+"; - у скороченій декларації з ПДВ зі знаком "-". При заповненні цього рядка обов'язковим є подання додатка 1 "Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ" до податкової декларації (повної та скороченої), який заповнюється в розрізі контрагентів та податкових накладних.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Підприємство – сільськогосподарський товаровиробник завищило податковий кредит з ПДВ в скороченій спецдекларації та подало уточнюючий розрахунок. Чи потрібно нараховувати штраф у розмірі 5 % у разі, якщо ці кошти вже перераховано на спе

25.08.2011

Ні, не нараховується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 В якій податковій декларації з ПДВ сільськогосподарські товаровиробники повинні відобразити експорт продукції власного виробництва?

25.08.2011

Всі операції з поставки товарів (послуг) власного виробництва, на які поширюються норми п. 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", у тому числі з експорту, відображаються в спеціальній декларації, що подається за скороченою формою i не передбачає розрахунків з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи повинен сільськогосподарський товаровиробник нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ на частину самостійно виробленої (вирощеної) продукції (зерна) при подальшому використанні її (його) для сільськогосподарського виробництва (для п

25.08.2011

Оскільки використання сільськогосподарським товаровиробником самостійно виробленої (вирощеної) продукції (зерна) для сільськогосподарського виробництва (для посіву) не є операцією з поставки товарів (послуг), а така передача здійснюється у межах балансу платника податку для виробничого використання, то податкові зобов’язання з ПДВ в даному випадку не нараховуються. Відповідно, така операція не підлягає оподаткуванню.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 З квітня 2008 року сільськогосподарські товаровиробники, що поставляють переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, включають суми податкового кредиту до податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом

25.08.2011

Міністерство фінансів України зобов’язало Державну податкову адміністрацію України забезпечити виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо включення сільськогосподарськими товаровиробниками податкового кредиту за операціями з поставки молока та м’яса у живій вазі переробним підприємствам за нульовою ставкою до податкової декларації платника податку, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, з відшкодуванням з бюджету податкового кредиту за цією декларацією за податкові періоди 2007-2008 років, за які такий податковий кредит не був відшкодований.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи є цільовим використанням коштів з окремого рахунку (спецрахунку) придбання насіння як посівного матеріалу сільськогосподарським товаровиробником, який застосовує спеціальний режим оподаткування згідно п. 11.29 Закону України "Про под

25.08.2011

Так, є.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи потрібно платнику податку, який звітує по спеціальній декларації, у разі анулювання реєстрації як платника ПДВ, нараховувати ПДВ на самостійно вирощену продукцію, якщо для її вирощування використовувалися паливо та запчастин до сільг

25.08.2011

Ні.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи вважатиметься цільовим використанням коштів спеціального рахунку спрямування їх на погашення кредиту та відсотків установам банку, якщо сільськогосподарський товаровиробник використав кредит на придбання матеріально-технічних ресурсів

25.08.2011

Спрямування коштів з окремого рахунку на погашення кредиту та відсотків за кредитом (незалежно від цільового призначення кредиту) буде вважатись нецільовим використанням акумульованих коштів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи має право сільськогосподарське підприємство застосовувати нульову ставку ПДВ до операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, якщо у такого підприємства валовий дохід від продажу сільськогосподарської прод

25.08.2011

Ні.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 В якій податковій декларації з ПДВ сільськогосподарський товаровиробник має відобразити операції з на харчування працівників, якщо зазначені послуги надає стороння організація?

25.08.2011

Операції сільськогосподарського товаровиробника з надання харчування працівникам мають відображатись в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Сільськогосподарський товаровиробник подає до податкової інспекції три податкові декларації з ПДВ. В якій податковій декларації з ПДВ сільськогосподарський товаровиробник буде відображати продаж племінної худоби, яка була ним самостійно

25.08.2011

Операції з поставки племінної худоби включаються до окремої податкової декларації з ПДВ, в якій відображаються операції, на які поширюється спеціальний режим оподаткування згідно з п. 11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість".

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Як визначається коефіцієнт для розподілу суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) сільськогосподарським товаровиробником при придбанні товарів (послуг), які одночасно використовуються в операціях, за якими здійснюються розрахунки з бюджетом

25.08.2011

Для такого розподілу розраховується коефіцієнт відношення вартості товарів (послуг), що фактично використані у звітному періоді в операціях, за якими здійснюються розрахунки з бюджетом, до загальної вартості товарів, що включені до загального обсягу поставки товарів (послуг) у цьому періоді, і відповідно до цього коефіцієнта визначається сума ПДВ, що може бути включена до складу податкового кредиту в бюджетній декларації. Аналогічно визначається сума ПДВ за операціями за якими кошти перераховуються на спецрахунок (спецрахунки) платника податку. Всі складові частини розрахунку використовуються без врахування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають отримані сільськогосподарським підприємством суми дотацій від переробного підприємства відображенню в податковій декларації з ПДВ?

25.08.2011

Ні, не підлягають.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Яким постачальникам переробне підприємство здійснює виплату дотацій?

25.08.2011

Переробне підприємство здійснює перерахування дотацій за продані молоко і м'ясо в живій вазі таким постачальникам: -сільськогосподарським товаровиробникам, які здійснюють поставку молока та м'яса в живій вазі відповідно до укладених договорів з нарахуванням ПДВ за нульовою ставкою та мають окремий рахунок в банку для зарахування на нього дотацій; -особистим селянським господарствам. Не здійснюється виплата дотацій постачальникам за поставлену на переробку імпортовану сировину та сировину, поставлену не в живій вазі і не власного виробництва сільськогосподарського товаровиробника, за сировину, поставлену на переробку на давальницьких умовах.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Сільськогосподарське підприємство отримує обладнання у фінансовий лізинг від нерезидента, який не має представництва на території України. В якій податковій декларації відображаються податкові зобов’язань та податковий кредит з ПДВ, що

25.08.2011

Податкові зобов’язання, що виникають при отриманні від нерезидента послуг з надання предмета лізингу в фінансовий лізинг, за якими такий нерезидент отримує лізингові платежі, як винагороду за передане у лізинг майно, сільгосппідприємство відображає в загальній податковій декларації з ПДВ, а суми ПДВ, сплачені у зв’язку з отриманням обладнання по договору фінансового лізингу за умови, що дане обладнання буде використовуватись в операціях до яких застосовується спеціальний режим оподаткування (згідно п. 11.21, 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість") сільгосппідприємство відображаються в спеціальній декларації з ПДВ. У разі здійснення сільгосппідприємством операцій, на які поширюється спеціальний режим оподаткування, та операції, на які спеціальний режим оподаткування не поширюється, суми ПДВ, сплачені у зв’язку з отриманням обладнання по договору фінансового лізингу, підлягають розподілу відповідно до питомої ваги використання обладнання в кожному з видів операцій з метою включення до кожної окремої спеціальної декларації з ПДВ та загальної декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Сільськогосподарське підприємство – платник ПДВ, що здійснює операції, на які поширюється загальний порядок оподаткування, та операції, на які поширюється спеціальний режим оподаткування згідно пп. 11.21, 11.29 Закону України "Про подат

25.08.2011

До спеціальної податкової декларації з ПДВ, в якій відображаються операції, на які поширюється спеціальний режим оподаткування згідно з п. 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", включаються операції з продажу як товарів власного виробництва, так і послуг, які надаються власними трудовими ресурсами (у зазначеному випадку це надання іншому підприємству послуг зі збирання врожаю).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи існують спеціальні режими оподаткування ПДВ на територіях спеціальних економічних зон?

25.08.2011

Ні, не існують.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Яку ставку ПДВ (0% чи 20%) необхідно застосовувати сільськогосподарському підприємству при реалізації вирощених тварин живою вагою переробним підприємствам, якщо молодняк цих тварин був придбаний у іншого підприємства?

25.08.2011

Сільськогосподарське підприємство має право застосовувати нульову ставку при реалізації вирощених тварин живою вагою переробним підприємствам, якщо молодняк цих тварин був придбаний у іншого підприємства.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи підлягає відшкодуванню від’ємний залишок за скороченою податковою декларацією з ПДВ, в якій відображаються операції, на які поширюються норми п. 11.21, 11.29 Закону України "Про податок на додану вартість"?

25.08.2011

Залишок податкового кредиту податкової декларації з ПДВ (скороченої) не відшкодовується, а підлягає зарахуванню сільськогосподарським товаровиробникам на зменшення податкових зобов'язань наступних звітних періодів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Яка сума виручки відображається у рядку 3 довідки про цільове використання сум ПДВ сільськогосподарськими товаровиробниками: загальна сума виручки сільськогосподарського товаровиробника чи сума виручки, що отримана від здійснення реаліз

25.08.2011

Згідно встановленої форми довідки у рядку 3 довідки, яка подається разом з податковою декларацією з ПДВ (скороченою), відображається обсяг виручки, яка надійшла на банківський рахунок сільськогосподарського товаровиробника за звітний період за операціями з поставки товарів (робіт, послуг), на які поширюється режим, визначений п. 11.21 чи п. 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість".

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Яку суму ПДВ потрібно перерахувати на спеціальний рахунок сільськогосподарському товаровиробнику, який застосовує спеціальний режим оподаткування згідно з п. 11.21, 11.29 Закону України "Про податок на додану вартість": суму, що зазначе

25.08.2011

Перерахуванню із поточного на окремий (спеціальний) рахунок підлягають суми ПДВ, нараховані сільськогосподарськими товаровиробниками за спеціальною декларацією, у частині, що відповідає сумі ПДВ, розрахованій відповідно до Довідки щодо цільового використання сум ПДВ (рядок 8).

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Яка відповідальність передбачена для сільськогосподарського підприємства у разі нецільового використання ним коштів акумульованих на спецрахунку?

25.08.2011

У разі нецільового використання сільськогосподарським підприємством коштів акумульованих на спеціальних рахунках вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Переробне підприємство придбаває м’ясо (молоко) за цінами з урахуванням повної та нульової ставки ПДВ. Як визначаються суми витрат, податкових зобов'язань та податкового кредиту для відображення у загальній та скороченій податкових декл

25.08.2011

Для визначення витрат, сум податкових зобов'язань та податкового кредиту розраховується коефіцієнт, який дорівнює частці закупленого у звітному періоді за нульовою ставкою м’яса (молока) в загальному обсязі м’яса (молока), придбаного у всіх категорій постачальників. Сума витрат та сума податкового кредиту з переробки м’яса (молока), зданого сільськогосподарськими товаровиробниками, обчислюється шляхом застосування вказаного коефіцієнту до загального обсягу витрат на переробку м’яса (молока), закупленого у всіх категорій платників.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право орган ДПС вилучити дотації в бюджет у разі несвоєчасного перерахування їх переробним підприємством на небюджетний рахунок та на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників?

25.08.2011

У разі якщо переробним підприємством сума ПДВ, зараховується на небюджетний рахунок, відкритий в територіальному органі Державного казначейства, з порушенням терміну, то такі кошти вважаються такими, що використовуються не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 До якої податкової декларації з ПДВ включаються операції з поставки послуг, що надаються власними трудовими ресурсами сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують спеціальний режим відповідно до п. 11.29 п. 11 Закону України

25.08.2011

У разі набуття сільськогосподарськими товаровиробниками права використовувати спеціальний режим, встановлений п. 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", до спеціальної декларації включаються операції з поставки як товарів власного виробництва, так i послуг, які надаються власними трудовими ресурсами.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок формування податкового кредиту щодо ОФ, товарно-матеріальних цінностей та інших товарів (послуг), які придбаваються сільськогосподарським підприємством для здійснення операцій, на які поширено та не поширено норми спеціальн

25.08.2011

У разі здійснення сільськогосподарським підприємством операцій, на які поширено та не поширено норми спеціальних режимів, суми ПДВ, сплачені при придбанні основних фондів, товарно-матеріальних цінностей та інших товарів (послуг), що одночасно використовуються у таких операціях, з метою включення до податкового кредиту підлягають розподілу відповідно до питомої ваги їх використання у таких операціях та підлягають відображенню в окремих деклараціях, за якими суми ПДВ, нараховані до сплати, залишаються у власному розпорядженні для цільового використання, та декларації, яка подається щодо іншої діяльності, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 На які цілі сільськогосподарський товаровиробник має можливість використовувати кошти, що перераховуються на окремий рахунок відповідно до Постанови КМУ від 26.02.99 №271?

25.08.2011

Кошти, перераховані сільськогосподарськими товаровиробниками на окремий рахунок, використовуються ними за такими напрямками: для придбання матеріально-технічних ресурсів, в тому числі: паливно-мастильних матеріалів; засобів захисту рослин; мінеральних добрив; насіння, тракторів, автомобілів, сільськогосподарських машини та інших технічних засобів; енергії та інших матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення (до декларації додається розшифровка, в якій вказується перелік придбаних товарно–матеріальних цінностей).

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Сільськогосподарський товаровиробник, який займається вирощуванням тварин і продає їх живою вагою переробним господарствам, придбав сільськогосподарську техніку, що буде використовуватись для вирощування, виготовлення корму. До якої дек

25.08.2011

Враховуючи те, що техніка використовується для вирощування, виготовлення корму для тварин, м'ясо в живій вазі яких було поставлено переробним підприємствам із застосуванням нульової ставки ПДВ, що i було відображено в загальній декларації з ПДВ, то i суми ПДВ, які сплачені у зв’язку з придбанням такої техніки необхідно відображати у розділі II декларації з ПДВ, за якою передбачені розрахунки з бюджетом та бюджетне відшкодування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи має право сільськогосподарський товаровиробник, який користується спеціальним режимом оподаткування згідно з п. 11.21 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість”, перераховувати кошти із спеціального (окремого) рахунку на

25.08.2011

Так.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Переробне підприємство придбаває м’ясо (молоко) з урахуванням ставки ПДВ як 20%, так і 0%. Як визначаються суми витрат та податкового кредиту для відображення у загальній та скороченій податкових деклараціях з ПДВ, якщо переробне підпри

25.08.2011

Отримані із запізненням податкові накладні мають бути враховані у поточному звітному періоді. При цьому отримані із запізненням податкові накладні в тому звітному періоді, в якому такі податкові накладні отримано, будуть враховані при визначенні коефіцієнта, який дорівнює частці закупленого у поточному звітному періоді за нульовою ставкою м’яса (молока) в загальному обсязі м’яса (молока), придбаного з урахуванням ставки ПДВ як 20%, так і 0%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Як визначається звітний період для можливості застосування п. 11.29 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість” щодо питомої ваги сільськогосподарської продукції в загальній сумі валового доходу у новоствореного сільськогоспо

25.08.2011

Для новостворених сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності питома вага сільськогосподарської продукції в загальній сумі валового доходу підприємства в поточному році визначається за даними звітного періоду, який включає дані за період, який розпочинається від дня здійснення операцій з продажу товарів (послуг) сільськогосподарського призначення та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи мають право застосовувати норми п. 11.29 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість” заклади освіти?

25.08.2011

Якщо заклади освіти поряд з основним видом господарської діяльності (освітні послуги) здійснюють операції з поставки товарів (послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, то такі заклади, за умови, що вони підпадають під визначення „сільськогосподарський товаровиробник” та при дотриманні вимог визначених у п. 11.29 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість”, мають право застосовувати спеціальний режим оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Чи має право на застосування нульової ставки з ПДВ сільськогосподарський товаровиробник при поставці молока та м’яса живою вагою ФО – СГ, який здійснює переробку?

25.08.2011

Право на застосування нульової ставки з ПДВ у сільськогосподарського товаровиробника можливе за операціями з поставки молока та м'яса живою вагою виключно переробним підприємствам. Операція з поставки товаровиробником молока та м'яса живою вагою фізичній особі – суб’єкту господарювання підлягає оподаткуванню на загальних підставах за ставкою 20%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 В якій податковій декларації з ПДВ відобразити податкові накладні, що були отримані в період, коли платник подає скорочену декларацію, а виписані в період, коли такий платник придбавав товари (послуги) для сільськогосподарського признач

25.08.2011

На дату отримання податкової накладної платник податку повинен розподілити податковий кредит між окремою декларацією, за якою суми ПДВ, нараховані до сплати, залишаються у власному розпорядженні для цільового використання, та такою декларацію, яка подається щодо іншої діяльності, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом відповідно до частки використання придбаних товарів (послуг) в операціях, що включаються до кожної з таких декларацій.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 До якої податкової декларації з ПДВ необхідно включити операції з умовного продажу ОФ, стосовно яких суми ПДВ, нараховані (сплачені) при їх придбанні, були віднесені до податкового кредиту скороченої податкової декларації з ПДВ, при ану

25.08.2011

Операції з умовного продажу основних фондів при анулюванні реєстрації платника ПДВ включаються до податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2009 Які данні відображаються у рядку 5 Довідки щодо цільового використання сум податку на додану вартість сільськогосподарськими підприємствами, які скористалися спеціальними режимами, визначеними п. 11.21 та 11.29 ст. 11 Закону України „Пр

25.08.2011

Рядок 5 довідки щодо цільового використання сум податку на додану вартість за попередній звітний період містить дані щодо відхилення між рядком 3 „Обсяг виручки, яка надійшла на банківський рахунок сільськогосподарського товаровиробника за звітний період” та рядком 1 „Обсяг продажу товарів (робіт, послуг) звітного періоду”) та причини їх створення в тому числі: - відвантаження товарів (робіт, послуг) по договорах при грошовій формі розрахунків, по яких оплата у звітному періоді не проведена; - відвантаження товарів (робіт, послуг) в межах товарообмінних операцій, в т.ч. інші форми негрошових розрахунків; - безоплатна передача товарів (робіт, послуг); - інше (додається розшифровка, в якій вказується перелік інших причин, що привели до відхилення між обсягом виручки, яка надійшла на банківський рахунок сільськогосподарського товаровиробника за звітний період та обсягом продажу товарів (робіт, послуг) такого періоду).

Читати далі »

Діє з 01.01.2009 до 17.03.2009 Чи нараховуються з січня 2009 року дотації переробними підприємствами за реалізоване ними молоко та молочну продукцію, м’ясо та м’ясомолочну продукцію сільськогосподарським товаровиробникам?

25.08.2011

Починаючи із січня місяця 2009 року дотації переробними підприємствами за реалізоване ними молоко та молочну продукцію, м’ясо та м’ясомолочну продукцію сільськогосподарським товаровиробникам за рахунок сум ПДВ не нараховуються та не виплачуються.

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 І Яким постачальникам переробне підприємство здійснює виплату дотацій?

25.08.2011

Діє до 25.02.2010 Коротка: Переробне підприємство здійснює перерахування дотацій за продані молоко і м'ясо в живій вазі таким постачальникам: сільськогосподарським товаровиробникам, незалежно від форм власності, які поставляють таким переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі відповідн...

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 ІІ Яким постачальникам переробне підприємство здійснює виплату дотацій?

25.08.2011

Діє до 25.02.2010 (початок див. І) Відповідно до п. 11.21 ст.11 Закону України від 3 квітня 1997 року № 168 „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями (далі - Закон № 168) сума ПДВ, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані...

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 Які підтверджуючі документи повинно надати сільськогосподарське підприємство переробному підприємству для нарахування дотації за поставлені йому молоко та м'ясо в живій вазі?

25.08.2011

Питання щодо підтверджуючих документів, які повинно надати сільськогосподарське підприємство переробному підприємству для нарахування дотації за поставлені йому молоко та м'ясо в живій вазі, належить до компетенції управлінь агропромислового розвитку районних, головних управлінь агропромислового розвитку обласних і управлінь промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій, Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим.

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 Як здійснюється розрахунок сум дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі?

25.08.2011

Порядок обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2009 року №291 (далі – Порядок №291). Згідно із п. ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 З якого часу переробні підприємства в 2009 році відновлюють виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам та який порядок їх виплати?

25.08.2011

Виплата дотацій переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності і господарювання, включаючи особисті селянські господарства, за поставлені ними молоко та м'ясо в живій вазі здійснюється, починаючи з 17 березня 2009 року у порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2009 року №291 „Про реалізацію пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість".

Читати далі »

Діє з 17.03.2009 до 24.11.2009 Чи має право на застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства переробне підприємство?

25.08.2011

Переробні підприємства починаючи з 17.03.09 мають право на застосування спеціального режиму оподаткування, визначеного п. 11.21 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість”, згідно із яким такі переробні підприємства здійснюють виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності і господарювання, включаючи особисті селянські господарства, за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.

Читати далі »

Діє з 17.03.2009 до 24.11.2009 За якою формою подають декларацію з ПДВ за березень місяць 2009 року переробні підприємства в зв’язку з набранням чинності постанови КМУ від 2 квітня 2009 року №291?

25.08.2011

За березень 2009 року або за І квартал 2009 року переробними підприємствами складається податкова декларація з ПДВ по якій проводяться розрахунки з бюджетом. Операції з поставки готової продукції, виготовленої на власних та орендованих переробних потужностях з поставлених сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м’яса в живій вазі у період з 17.03.09 по 31.03.09 загальною сумою зі знаком „-” відображаються у рядку 8.4 „інші випадки” та у розділі І „Коригування податкових зобов’язань” додатку 1 „Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість”. Товари (послуги), основні фонди, виготовлені та/або придбані у період з 17.03.09 по 31.03.09, які використовуються для виготовлення готової продукції, загальною сумою зі знаком „-” відображаються у рядку 16.4 „інші випадки” та у розділі ІІ „Коригування податкового кредиту” додатку 1 „Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якою формою подають податкову декларацію з ПДВ переробні підприємства починаючи з квітня місяця 2009 року?

25.08.2011

Податкова декларація з ПДВ (переробного підприємства) подається, починаючи зі звітності за квітень 2009 року (ІІ квартал 2009 року) відповідно до вимог та за формою, передбаченими наказом ДПА України від 28.04.09 №221 „Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість”.

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 Який порядок формування податкового кредиту та відображення в податковій декларації з ПДВ переробним підприємством у разі коли товари (послуги), ОФ, виготовлені або придбані, використовуються ним частково для виготовлення готової продук

25.08.2011

У разі якщо товари (послуги), основні фонди, виготовлені або придбані, використовуються переробним підприємством частково для виготовлення готової продукції, а частково для інших товарів (послуг), то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях з виготовлення готової продукції та відповідно в інших операціях. У разі зміни напряму використання товарів (послуг), основних фондів з іншої діяльності на діяльність з виготовлення готової продукції переробним підприємством проводиться коригування податкового кредиту виходячи із залишкової вартості основних фондів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в переробному виробництві відповідно до частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях переробного виробництва та в інших операціях.

Читати далі »

Діє з 17.03.2009 до 24.11.2009 Чи потрібно переробному підприємству подавати в 2009 році довідку щодо цільового використання сум ПДВ у зв`язку із набранням чинності п. 11.21 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість”?

25.08.2011

Довідка щодо цільового використання сум ПДВ, що була доведена спільним листом ДПА України та Мінагрополітики України від 24.09.03 №14884/7/15-2317, №37-21-1-12/10699, за звітні періоди починаючи з 2009 року не подається.

Читати далі »

Діє з 01.07.2009 до 09.09.2009 Який порядок формування податкового кредиту переробним підприємством у разі отримання податкових накладних із запізненням?

25.08.2011

Коригування або уточнення платником податку показників декларації, пов’язане з несвоєчасним включенням сум податкової накладної до складу податкового зобов’язання або податкового кредиту, за відповідний звітний податковий період є виправданим у разі, коли воно здійснюється протягом двох місяців з дати настання граничного строку подання відповідної декларації.

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 Який порядок формування податкових зобов’язань переробним підприємством при здійсненні операцій з реалізації готової продукції, яка виготовлена частково з продукції придбаної у сільськогосподарських товаровиробників, а частково з продук

25.08.2011

Якщо переробне підприємство здійснює операції з поставки готової продукції (товарів), яка виготовлена частково з продукції придбаної у сільськогосподарських товаровиробників, а частково з продукції придбаної зі сторони, то таке переробне підприємство повинне забезпечити ведення окремого податкового обліку готової продукції.

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 Чи нараховується штраф у розмірі 5% у разі завищення чи заниження податкових зобов’язань та/або податкового кредиту у декларації переробного підприємства?

25.08.2011

Сума ПДВ, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам. При самостійному виправленні платником ПДВ помилок, що призвели до завищення чи заниження податкових зобов’язань та/або податкового кредиту штраф у розмірі 5% не нараховується.

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 І Який порядок стягнення до державного бюджету сум ПДВ, що повністю залишалися у розпорядженні платників податку у період дії постанов КМУ від 12.05.99 №805 та від 26.02.99 №271 у разі використання їх не за цільовим призначенням?

25.08.2011

Факти нецільового використання сум акумульованих коштів ПДВ, які залишаються у розпорядженні сільськогосподарських підприємств, факти не перерахування на окремий рахунок зазначених коштів, та факти не перерахування до державного бюджету невикористаних станом 01.03.09р. коштів спецрахунку встановлюються органами державної податкової служби шляхом здійснення документальних перевірок. За результатами розгляду матеріалів документальних виїзних перевірок застосовуються штрафні санкції у розмірі сум, використаних не за цільовим призначенням акумульованих коштів ПДВ, які залишаються у розпорядженні сільськогосподарських підприємств або не перераховані на окремий рахунок та складається податкове повідомлення-рішення за формою "Р", реєстрація, надсилання (вручення) та облік якого здійснюється у Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій (затверджено наказом ДПА України від 21.06.01 №253). У разі самостійного перерахування платниками залишків таких коштів, органами ДПС складається Довідка про зарахування до бюджету залишків коштів, що обліковувалися на окремих рахунках платників станом 01.03.09р., на підставі якої здійснюється відокремлене відображення в обліковій та звітній інформаційних системах органів ДПС зазначених надходжень за кодом бюджетної класифікації 14010100 „Податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах)”.

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 ІІ Який порядок стягнення до державного бюджету сум ПДВ, що повністю залишалися у розпорядженні платників податку у період дії постанов КМУ від 12.05.99 №805 та від 26.02.99 №271 у разі використання їх не за цільовим призначенням?

25.08.2011

Діє до 25.02.2010 (Поч.див.І) Повна: Відповідно до п.5 Порядку №271 та п.12 Порядку №805, залишки сум податку, акумульовані на спецрахунках, в кінці року вилученню до бюджету не підлягали, а починаючи з 1 березня року, що настав за роком, в якому Верховною Радою України ратифіковано протокол про...

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 Чи має право переробне підприємство, що має власні та орендовані переробні потужності, на застосування спеціального режиму оподаткування та виплату дотацій сільськогосподарським підприємствам за поставлене ними м'ясо в живій вазі, якщо

25.08.2011

Переробне підприємство має право на застосування спеціального режиму оподаткування та виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлене ними м’ясо в живій вазі, якщо переробка продукції ним здійснюється на власних або орендованих потужностях повного виробничого циклу переробки продукції. Якщо послуги по забою тварин переробному підприємству надаються сторонніми організаціями, то таке переробне підприємство не має права нараховувати дотацію сільськогосподарським товаровиробникам за продане ними м’ясо в живій вазі.

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 В якій податковій декларації з ПДВ переробні підприємства відображають операції з поставки шкури та субпродуктів, що отримані в процесі переробки тварин?

25.08.2011

Операції з поставки шкури та субпродуктів, що отримані в процесі переробки тварин, відображаються переробними підприємствами в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, а суми ПДВ за реалізовані ними шкури та субпродукти сплачуються до бюджету в загальновстановленому порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який період дії п. 11.21 Закону України "Про податок на додану вартість" у зв’язку з прийняттям Рішення Конституційного Суду України про визнання Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним на

25.08.2011

Пункт 11.21 ст.11 Закону України „Про податок на додану вартість” діяв в період з 17 березня по 24 листопада 2009 року.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І В якій податкові декларації з ПДВ сільськогосподарські підприємства, які не обрали спеціальний режим оподаткування у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, відображають операції з поставки молока, худоби, птиці, вовни,

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Платників податку – сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які не обрали спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, та реалізують молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також молочну ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ В якій податкові декларації з ПДВ сільськогосподарські підприємства, які не обрали спеціальний режим оподаткування у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, відображають операції з поставки молока, худоби, птиці, вовни

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див.І) Повна: Для платників податку – сільськогосподарських підприємств, визначених у п. 11.21 ст. 11 Закону України від 3 квітня 1997 року „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями (далі – Закон №168), а саме сільськогосподарських підприємств усіх фор...

Читати далі »

Діє до 25.02.2010 Чи підлягають поверненню на поточний рахунок переробного підприємства дотації, що сплачені авансом, якщо за податковою декларацією (переробного підприємства) встановлено перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов'яз

25.08.2011

Порядком обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі не передбачено повернення на поточний рахунок переробного підприємства дотації, що сплачені авансом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 З якого часу переробні підприємства відновлюють виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам у зв’язку з прийняттям Закону України від 22.12.09 №1782?

25.08.2011

Дію п. 11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" відновлено починаючи із 31.12.09. При цьому, п. 3 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи" визначено, що суми ПДВ, нараховані переробними підприємствами за період з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення від 24 листопада 2009 року №29-рп/2009 до дня набрання чинності цим Законом, не підлягають сплаті до бюджету та включаються до податкових зобов'язань платників податку у звітному податковому періоді, на який припадає день набрання його чинності. При цьому фінансові санкції за несплату сум ПДВ до бюджету, нараховані протягом такого строку, до переробних підприємств не застосовуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок заповнення податкової звітності з ПДВ переробним підприємством у зв’язку із прийняттям Закону України від 22 грудня 2009 року №1782-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в

25.08.2011

Поставка переробними підприємствами молока та молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" за період з 24 листопада 2009 року по 31 грудня 2009 року включно, відображається в податковій декларації з ПДВ (переробного підприємства) за грудень 2009 року. При цьому, в разі відображення переробними підприємствами операцій з поставки молока та молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів відповідно до п. 11.21 ст. 11 цього Закону за період з 24 листопада по 30 листопада в загальній декларації з ПДВ (за якою здійснюються розрахунки з бюджетом) такі операції підлягають коригуванню та перенесенню до декларації з ПДВ (переробного підприємства) за грудень 2009 року.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій податковій декларації з ПДВ переробним підприємством відображається операція з експорту продукції?

25.08.2011

Операції з поставки переробним підприємством товарів, на які поширюються норми п. 11.21 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість”, у тому числі операції з їх експорту, повинні відображатися в податковій декларації з ПДВ (переробного підприємства).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи передбачена відповідальність для переробного підприємства у разі, якщо органом Державного казначейства своєчасно не перераховані кошти з казначейського рахунку на поточний рахунок переробного підприємства для виплати ним дотацій особ

25.08.2011

У разі якщо органом Державного казначейства своєчасно не перераховано кошти, за поданим до нього платіжним дорученням переробного підприємства на перерахування необхідних сум коштів з небюджетного рахунка на поточний рахунок переробного підприємства для подальшого отримання таких коштів готівкою та внесення у касу для виплати дотацій особистим селянським господарствам, то в такому випадку не виплачені переробним підприємством дотації (з вини органу Державного казначейства) не вважаються такими, що використовуються за нецільовим призначенням та не підлягають стягненню до державного бюджету.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які наслідки для переробного підприємства у разі порушення терміну подання до органу ДПС підтвердження щодо зарахування сум ПДВ на небюджетний рахунок?

25.08.2011

У разі якщо переробним підприємством порушено термін подання до органу державної податкової служби підтвердження щодо зарахування сум ПДВ на небюджетний рахунок, то вважається, що така сума ПДВ використовується не за призначенням і підлягає стягненню до державного бюджету.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як здійснюється розрахунок сум дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі?

25.08.2011

Порядок нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2010 р. №152 (далі–Порядок №152). Відповідно до п. 2 Порядку №152 для...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок формування податкового кредиту та відображення в податковій декларації з ПДВ переробним підприємством у разі коли товари (послуги), ОФ, виготовлені або придбані, використовуються ним частково для виготовлення готової продук

25.08.2011

У разі якщо товари (послуги), основні фонди, виготовлені або придбані, використовуються переробним підприємством частково для виготовлення готової продукції, а частково для інших товарів (послуг), то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях з виготовлення готової продукції та відповідно в інших операціях. У разі зміни напряму використання товарів (послуг), основних фондів з іншої діяльності на діяльність з виготовлення готової продукції переробним підприємством проводиться коригування податкового кредиту виходячи із залишкової вартості основних фондів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в переробному виробництві відповідно до частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях переробного виробництва та в інших операціях

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право переробне підприємство, що має власні та орендовані переробні потужності, на застосування спеціального режиму оподаткування та виплату дотацій сільськогосподарським підприємствам за поставлене ними м'ясо в живій вазі, якщо

25.08.2011

Переробне підприємство має право на застосування спеціального режиму оподаткування та виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлене ними м’ясо в живій вазі, якщо переробка продукції ним здійснюється на власних або орендованих потужностях повного виробничого циклу переробки продукції. Якщо послуги по забою тварин переробному підприємству надаються сторонніми організаціями, то таке переробне підприємство не має права нараховувати дотацію сільськогосподарським товаровиробникам за продане ними м’ясо в живій вазі.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на бюджетне відшкодування ПДВ переробне підприємство у разі перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов'язань?

25.08.2011

Перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов'язань у податковій декларації з ПДВ (переробного підприємства) покривається виключно податковими зобов'язаннями наступних звітних (податкових) періодів і з державного бюджету не відшкодовується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок формування податкових зобов’язань переробним підприємством при здійсненні операцій з реалізації готової продукції, яка виготовлена частково з продукції придбаної у сільськогосподарських товаровиробників, а частково з продук

25.08.2011

Якщо переробне підприємство здійснює операції з поставки готової продукції (товарів), яка виготовлена частково з продукції придбаної у сільськогосподарських товаровиробників, а частково з продукції придбаної зі сторони, то таке переробне підприємство повинне забезпечити ведення окремого податкового обліку готової продукції.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Яким постачальникам переробне підприємство здійснює виплату дотацій?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Переробне підприємство здійснює перерахування дотацій за продані молоко і м'ясо в живій вазі таким постачальникам: - сільськогосподарським товаровиробникам, незалежно від форми власності і господарювання, які поставляють таким переробним підприємствам молоко та м'ясо в ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Яким постачальникам переробне підприємство здійснює виплату дотацій?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І) Повна: Відповідно до п.11.21 ст.11 Закону України від 3 квітня 1997 року № 168 „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями сума ПДВ, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та м...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій податковій декларації з ПДВ переробні підприємства відображають операції з поставки шкури та субпродуктів, що отримані в процесі переробки тварин?

25.08.2011

Операції з поставки шкури та субпродуктів, що отримані в процесі переробки тварин, відображаються переробними підприємствами в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, а суми ПДВ за реалізовані ними шкури та субпродукти сплачуються до бюджету в загальновстановленому порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи діє абзац перший п. 11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" з урахуванням норми п. 50 ст. 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік"?

25.08.2011

Так діє, оскільки п. 50 ст. 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" виключено згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки сільськогосподарських товаровиробників". Окрім того, суми ПДВ, нараховані переробними підприємствами відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" за період з дня набрання чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки сільськогосподарських товаровиробників", не підлягають перерахуванню до бюджету і використовуються виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі. При цьому до переробних підприємств не застосовуються фінансові санкції за несплату сум податку на додану вартість до бюджету, нараховані протягом такого строку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи діє абзац перший п. 11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" з урахуванням норми п. 50 ст. 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік"?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Пункт 11.21 ст. 11 Закону №168 було введено в дію Законом України від 22 грудня 2009 року №1782-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи", абзацом четвертим п. 4 розділу І...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи нараховується штраф у розмірі 5% у разі завищення чи заниження податкових зобов’язань та/або податкового кредиту у декларації переробного підприємства?

25.08.2011

Сума ПДВ, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам. При самостійному виправленні платником ПДВ помилок, що призвели до завищення чи заниження податкових зобов’язань та/або податкового кредиту штраф у розмірі 5% не нараховується. При цьому слід зазначити, що контроль за правильністю визначення сум ПДВ та їх перерахуванням за платіжними дорученнями на небюджетні рахунки здійснюють органи державної податкової служби. Перераховані товаровиробникам з поточних рахунків переробних підприємств без зарахування на небюджетні рахунки суми ПДВ, що розраховуються такими підприємствами за декларацією з ПДВ (переробного підприємства), а також суми ПДВ, не зараховані на небюджетні рахунки та виплату яких здійснено з небюджетних рахунків з порушенням вимог цього Порядку, зокрема з порушенням строків, установлених законодавством для сплати ПДВ, вважаються такими, що використовуються не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету, що не звільняє переробні підприємства від виплати дотацій у відповідних сумах. Сума ПДВ, щодо якої переробне підприємство не подало органу державної податкової служби підтвердження щодо зарахування її на небюджетний рахунок, вважається такою, що використовується не за призначенням і підлягає стягненню до державного бюджету.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи нараховується штраф у розмірі 5% у разі завищення чи заниження податкових зобов’язань та/або податкового кредиту у декларації переробного підприємства?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Згідно з п.4 Порядку №152 сума ПДВ, що підлягає зарахуванню на небюджетний рахунок, відкритий переробному підприємству в територіальному органі державного казначейства, визначається щомісяця відповідно до декларації з ПДВ (переробного підприємства). П. 5 ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які переробні підприємства мають право на застосування норм п.11.21 ст.11 Закону України „Про податок на додану вартість”?

25.08.2011

Переробне підприємство має право на застосування спеціального режиму оподаткування, визначеного п.11.21 ст.11 Закону України „Про податок на додану вартість” та виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлене ними молоко та м’ясо в живій вазі власного виробництва лише в частині поставки молока та молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів безпосередньо виготовлених таким переробним підприємством із сировини (молока та м’яса у живій вазі) власного виробництва сільськогосподарських товаровиробників, якщо така переробка здійснюється ним на власних або орендованих потужностях повного виробничого циклу переробки продукції.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи приймають участь експортні операції у розрахунку сум дотації сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Сума ПДВ, що піддягає зарахуванню на небюджетний рахунок, відкритий переробному підприємству в територіальному органі Державного казначейства, визначається щомісяця відповідно до декларації з ПДВ (переробного підприємства). Оскільки при визначенні суми, яка підлягає нар...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи приймають участь експортні операції у розрахунку сум дотації сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Пунктом 11.21 ст. 11 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) зокрема передбачено, що сума ПДВ, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які підтверджуючі документи для отримання дотації сільськогосподарським товаровиробником надаються переробному підприємству?

25.08.2011

Сільськогосподарські товаровиробники, незалежно від форми власності і господарювання, включаючи особисті селянські господарства, мають право отримувати дотації від переробних підприємств лише у разі поставки ними молока та м'яса в живій вазі власного виробництва. При цьому підтверджуючими документами є ветеринарна довідка (свідоцтво), оформлена у встановленому порядку; довідка місцевої сільської (селищної) ради про належність худоби продавцю; копія довідки органів статистики про види діяльності (для юридичних осіб) та інші документи.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином переробне підприємство здійснює виплату дотацій товаровиробникам, у разі, якщо ним в податковій декларації з ПДВ (переробного підприємства) задекларовано від’ємне значення у зв’язку з придбанням (виготовленням) ОФ?

25.08.2011

У разі, якщо придбані або виготовлені основні фонди використовуються переробним підприємством в операціях, пов’язаних з переробкою готової продукції з поставлених сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі, то сплачені суми податку за такими основними фондами, переробним підприємством включаються до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ (переробного підприємства). При цьому, у разі якщо різниця між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту в податковій декларації з ПДВ (переробного підприємства) поточного звітного податкового періоду має від'ємне значення, то виплата дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі, не здійснюється.

Читати далі »

Діє до 11.06.2010 ІІ В яких рядках податкової декларації з ПДВ платником податку відображаються податкові зобов’язання та податковий кредит при отриманні ним послуг від нерезидента на митній території України?

25.08.2011

Діє до 11.06.2010 (Початок див.І) Повна: Згідно з пп. а) п. 6.5 ст. 6 Закону України від 3 квітня1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями (далі – Закон №168) місцем поставки послуг вважається місце, де особа, яка надає послугу, зареєстрована платником цього...

Читати далі »