Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Спеціальні режими оподаткування пдв для сільгосппідприємств: відповідно до статті 8?

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Чи має право суб’єкт спеціального режиму оподаткування (крім переробних підприємств) виправити помилку в податковій декларації з ПДВ (скороченій), яка подавалася до 01.01.09 року?

25.08.2011

Суб’єктом спеціального режиму оподаткування виправлення у показниках податкової декларації (скороченої), яка подавалася ним до 1 січня 2009 року, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку за формою, визначеною у додатку 6 до Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно суб’єкту спеціального режиму оподаткування робити відмітку в декларації з ПДВ скороченій та додатках до цієї декларації про здійснення діяльності у декількох сферах?

25.08.2011

Сільськогосподарським підприємством - суб’єктом спеціального режиму оподаткування операції, пов'язані із сільськогосподарським виробництвом по всім видам діяльності, зазначених у його Спеціальному свідоцтві (незалежно від їх кількості), відображаються у одній податковій декларації (скороченій), про що у спеціальних полях для відміток рядків 0131 - 0133 податкової декларації (скороченої) та у відповідних додатках, поданих при необхідності, указується позначка (х).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи проводиться коригування податкового кредиту при реєстрації платника податку суб'єктом спеціального режиму оподаткування, у разі використання у сфері сільського господарства раніше придбаних товарів (послуг), ОФ, щодо яких суми ПДВ пр

25.08.2011

Коригування податкового кредиту, пов'язане з використанням раніше придбаних товарів (послуг), основних фондів частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково - для інших, проводиться незалежно від того, чи були суми ПДВ, що включаються до такого податкового кредиту заявлені платником до бюджетного відшкодування та відшкодовані з бюджету, чи були включені до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає коригуванню податковий кредит у разі якщо суб’єктом спеціального режиму оподаткування здійснюється операція з продажу товарів, ОФ щодо яких сума ПДВ, яка була сплачена при їх придбанні, відображалася в податковій декларації

25.08.2011

Підстав для коригування податкового кредиту у суб’єкта спеціального режиму оподаткування, у разі якщо ним здійснюється операція з продажу товарів, основних фондів щодо яких сума ПДВ, яка була сплачена при їх придбанні, відображалася в податковій декларації з ПДВ (скороченій) до 1 січня 2009 року, не має.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як заповнюється додаток 3 „Розрахунок питомої ваги” до податкової декларації з ПДВ (скороченої), якщо сільськогосподарське підприємство перебуває на спеціальному режимі і застосовує квартальний звітний період?

25.08.2011

Для визначення питомої ваги сільськогосподарських товарів (послуг) сільськогосподарське підприємство, що застосовує квартальний звітній податковий період, враховує вартість всіх товарів (послуг), що поставлені протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно (місяць та/або квартал відповідно).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій декларації з ПДВ суб’єкт спеціального режиму оподаткування повинен відображати суми ПДВ, сплачені орендодавцю за оренду майнового комплексу?

25.08.2011

У разі придбання послуг з оренди майнового комплексу сільгосппідприємство має право на включення до податкового кредиту декларації з ПДВ (скороченої) сум ПДВ, сплачених орендодавцю у складі орендної плати, лише за умови, що приміщення орендується з метою здійснення діяльності відповідно до пп.8?.15.2 - 8?.15.7 п.8?.15 ст.8? Закону №168 та постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 2009 року №23 „Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8? Закону України „Про податок на додану вартість”. Якщо ж орендоване приміщення використовується для здійснення діяльності, що не відноситься до сільськогосподарської, то суми ПДВ, сплачені за оренду зазначеного об’єкту будуть включатися до податкового кредиту декларації з ПДВ за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на застосування спеціального режиму оподаткування сільськогосподарське підприємство у разі здійснення бартерних (товарообмінних) операцій?

25.08.2011

Сільськогосподарські підприємства, які відповідають всім критеріям, встановленим у п. 8?.6 ст. 8 Закону України „Про податок на додану вартість, мають право на обрання спеціального режиму оподаткування незалежно від форми розрахунків (готівкова, безготівкова, бартерна (товарообмінна).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення в податковому обліку сільськогосподарського підприємства операції з реалізації вирощених тварин живою вагою, якщо молодняк цих тварин був придбаний у іншого підприємства?

25.08.2011

Операція з реалізації суб’єктом спеціального режиму оподаткування вирощених тварин живою вагою, що придбавалися як молодняк у інших підприємств, підлягає відображенню в податковій декларації з ПДВ (скороченій) за наявності підтвердження, що такі тварини вирощувалися та відгодовувалися безпосередньо платником податку відповідно до технічних умов.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Які види діяльності з відповідним кодом має право здійснювати суб’єкт спеціального режиму оподаткування: ті, що визначені Переліком видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8? Закону України „Про податок на додану вартість”, чи ті,

25.08.2011

При розгляді питання щодо права здійснення суб’єктом спеціального режиму оподаткування видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8? Закону України „Про податок на додану вартість”, використовується виключно Перелік видів діяльності, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.09 №23, із змінами та доповненнями. Кожен вид діяльності, зазначений у Спеціальному свідоцтві, охоплює лише ті напрямки діяльності, що перераховані у пункті Переліку з відповідним кодом та найменуванням.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховується штраф у розмірі 5% суб’єктом спеціального режиму оподаткування у разі заниження сум ПДВ, які повністю залишаються у його розпорядженні ?

25.08.2011

Сума ПДВ, що нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів (послуг), не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається у його розпорядженні на придбання виробничих факторів та для інших виробничих цілей. При самостійному виправленні платником ПДВ такої помилки штраф у розмірі 5% не нараховується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи приймає участь розрахунок коригування податкових зобов’язань за попередні періоди при визначенні питомої ваги?

25.08.2011

Розрахунок коригування податкових зобов’язань приймає участь в визначенні розрахунку питомої ваги в податковому періоді в якому був проведений перерахунок.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи має право платник спеціального режиму оподаткування виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, що була виписана до перереєстрації його як платника спеціального режиму?

25.08.2011

Суб'єкт спеціального режиму оподаткування, у разі будь-якої зміни суми компенсації вартості товарів (послуг), перегляду цін, перерахунку у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, за період до перереєстрації його як платника спеціального режиму, виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, з урахуванням реквізитів Спеціального свідоцтва за формою № 2-РС . Збільшення або зменшення податкових зобов'язань та податкового кредиту, що здійснюється відповідно до п. 4.5 ст. 4 Закону України „Про податок на додану вартість” відображаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування відповідно у рядку 8.3 та у рядку 16.2 податкової декларації з ПДВ (скороченій).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи має право на застосування спеціального режиму оподаткування СГ, що здійснюють підприємницьку діяльність у сфері лісового господарства?

25.08.2011

Для підприємств, які здійснюють діяльність у сфері лісового господарства, спеціальний режим оподаткування поширюється лише на операції, що здійснюються в межах видів діяльності, визначених Законом та Переліком та в результаті яких відбувається поставка сільськогосподарських товарів, які відповідають визначенню, наданому пунктом 8?.7 ст. 8? Закону України "Про податок на додану вартість". Всі інші види діяльності та продукція, яка одержуватиметься суб'єктами спеціального режиму оподаткування, які здійснюють діяльність у сфері лісового господарства, повинні оподатковуватися ПДВ поза межами спеціального режиму оподаткування у загальновстановленому порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи має право на застосування спеціального режиму оподаткування СГ, що здійснюють підприємницьку діяльність у сфері лісового господарства?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Такий Перелік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.2009 р. № 23 "Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8? Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Перелік). Відповідно до зазнач...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій податковій декларації з ПДВ відображаються суми ПДВ, нараховані (сплачені) в складі оплати за послуги стільникового зв’язку, отримані суб’єктом спеціального режиму оподаткування під час проведення польових робіт?

25.08.2011

Послуги стільникового зв’язку, які використовувались сільськогосподарським підприємством у сільськогосподарській діяльності, за наявності підтверджуючих документів підлягають відображенню в скороченій декларації з ПДВ. При цьому, у разі якщо такі послуги використовуються сільськогосподарським підприємством частково у виробництві сільськогосподарської продукції, а частково для інших послуг, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких послуг в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій податковій декларації з ПДВ суб’єкт спеціального режиму оподаткування має відобразити операції з придбання продуктів харчування для своїх працівників?

25.08.2011

Якщо продукти харчування придбаваються для працівників, які задіяні у виробництві сільськогосподарської продукції, то витрати на такі продукти харчування підлягають відображенню в декларації з ПДВ (скороченій).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 З якого періоду суб'єкт спеціального режиму оподаткування зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування, у разі перевищення 25 відсотків питомої ваги несільськогосподарських товарів (послуг) від вартості всіх товарів (послуг)?

25.08.2011

У разі здійснення суб'єктом спеціального режиму оподаткування поставки протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів несільськогосподарських товарів (послуг), питома вага яких сукупно перевищує 25 відсотків від вартості всіх поставлених товарів (послуг), такий суб'єкт спеціального режиму оподаткування вважається платником ПДВ на загальних підставах з першого числа місяця, в якому було допущено таке перевищення та за наслідками такого періоду зобов'язаний визначити податкове зобов'язання з ПДВ, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які показники враховуються для заповнення рядків 1-12 колонок 3 та 4 додатку 3 „Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг)” до податкової декларації з ПДВ (скороченої)?

25.08.2011

Для заповнення рядків 1-12 колонки 3 додатку 3 „Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг)” до податкової декларації з ПДВ (скороченої) суб’єкту спеціального режиму оподаткування необхідно враховувати показники рядків 5.1, 8, 9? розділу І „Податкові зобов’язання” податкової декларації з ПДВ (скороченої) відповідних звітних періодів, а для заповнення рядків 1-12 колонки 4 Розрахунку – показники рядків 5.1, 8, 9? розділу І „Податкові зобов’язання” податкової декларації з ПДВ за якою здійснюються розрахунки з бюджетом відповідних звітних періодів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій податковій декларації з ПДВ підлягають відображенню суб’єктом спеціального режиму оподаткування операції з продажу ОФ щодо яких податковий кредит було відображено в податковій декларації з ПДВ (скороченій)?

25.08.2011

Податкові зобов’язання з ПДВ, які виникають за операцією з продажу основних фондів, що здійснюється суб’єктом спеціального режиму оподаткування, підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій податковій декларації з ПДВ слід відображати податкові зобов’язання та податковий кредит суб’єкту спеціального режиму оподаткування при отриманні послуг від нерезидента на митній території України?

25.08.2011

Податкові зобов'язання з ПДВ, які виникають при отриманні послуг від нерезидента на митній території України, відображаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування у рядку 7 податкової декларації з ПДВ за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. Суб’єкт спеціального режиму оподаткування має право суми ПДВ, що сплачені ним при отриманні послуг від нерезидента на митній території України, включити до складу податкового кредиту до рядку 12.4 „послуги, отримані від нерезидента” податкової декларації з ПДВ (скороченої) за умови, що такі роботи (послуги) підпадають під визначення виробничих факторів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник ПДВ, який не є суб’єктом спеціального режиму оподаткування, відкоригувати податковий кредит, що був відображений ним при придбанні ОФ, товарів (послуг) у податковій декларації з ПДВ (скороченій) в умовах дії п. 11.2

25.08.2011

У платника податку, який до 01.01.09 застосовував спеціальний режим оподаткування ПДВ, встановлений п. 11.29 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", і на якого не поширюється спеціальний режим оподаткування, що застосовується з 01.01.09, податковий кредит, що був відображений ним при придбанні основних фондів, товарів (послуг) у податковій декларації з ПДВ (скороченій) сільськогосподарських товаровиробників (п. 11.29 цього Закону) коригуванню в 2009 році не підлягає, до податкової декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, не переноситься і з бюджету не відшкодовується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають право зареєструватися суб’єктом спеціального режиму оподаткування особи, які створені на підставі договору про спільну діяльність?

25.08.2011

Суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ мають право зареєструватися виключно сільськогосподарські підприємства – юридичні особи, які є резидентами. Укладання угод про створення спільної діяльності не передбачають створення юридичної особи, а тому реєстрація суб’єктом спеціального режиму оподаткування, визначеного ст.8? Закону України „Про податок на додану вартість”, на таких осіб не розповсюджується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок здійснення контролю за використанням сум ПДВ, що залишаються у розпорядженні сільськогосподарського підприємства?

25.08.2011

Контроль за правильністю відображення сум ПДВ на особовому рахунку платника здійснюють органи державної податкової служби. У разі якщо при перевірці з'ясовано, що сума ПДВ, яка повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства, використовувалась ним не за цільовим призначенням, а саме: для відшкодування суми ПДВ, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, визначених пп. 8?15.1 п. 8?15 ст. 8? Закону № 168, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей, то такі кошти стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право суб’єкт спеціального режиму оподаткування виправити помилку в податковій декларації з ПДВ (скороченої), яка діяла до 1 січня 2009 року та за наслідками уточнення перерахувати кошти на окремий (спеціальний) рахунок?

25.08.2011

Якщо за наслідками уточнюючого розрахунку, що подається до податкової декларації з ПДВ (скороченої), яка діяла до 1 січня 2009 року, відбувається збільшення суми ПДВ, яка підлягала перерахуванню на окремий (спеціальний) рахунок, сума такого збільшення вважається використанням коштів не за цільовим призначенням, а тому такі кошти підлягають безспірному стягненню в бюджет.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно суб’єкту спеціального режиму оподаткування у разі анулювання реєстрації як платника ПДВ нараховувати умовний продаж та відображати у загальній декларації податкові зобов’язання стосовно товарних залишків або ОФ, щодо яких по

25.08.2011

Платник податку – суб’єкт спеціального режиму оподаткування, в обліку якого на день анулювання реєстрації платника ПДВ знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах та відображений в податковій декларації, за якою проводяться розрахунки з бюджетом, і в податковій декларації з ПДВ (скороченій), зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань і відобразити їх в податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник ПДВ, який не є суб’єктом спеціального режиму оподаткування виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, що була виписана до 1 січня 2009 року на операції з поставки сіль

25.08.2011

Продавець, який не є суб’єктом спеціального режиму оподаткування, у разі коригування податкових зобов’язань повинен виписати розрахунок коригування до податкової накладної, що була виписана ним до 1 січня 2009 року на операції з поставки сільськогосподарських товарів (послуг) в умовах дії норм п.11.21 та п.11.29 ст.11 Закону України „Про податок на додану вартість”. При цьому, оскільки, продавець, не є суб’єктом спеціального режиму оподаткування та не подає декларацію з ПДВ (скорочену), то розрахунок коригування в декларації з ПДВ (скороченої) таким продавцем не відображається. Тобто, за таким розрахунком коригування, продавець не має можливості зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок використання сільськогосподарськими товаровиробниками надмірно або помилково перерахованих сум ПДВ на спец рахунок при використанні спеціальних режимів оподаткування, які діяли до 1 січня 2009 року?

25.08.2011

У випадку надмірного або помилкового перерахування коштів на окремий (спеціальний) рахунок, платник податку мав право врахувати такі кошти в рахунок майбутніх перерахувань на окремий (спеціальний) рахунок. Кошти, що були надмірно або помилково перераховані на окремий (спеціальний) рахунок, могли бути використані платником податку лише після відповідного заліку. При цьому, при наявності залишку коштів на окремому рахунку, які не використані сільськогосподарськими товаровиробниками за цільовим призначенням, починаючи з 1 березня 2009 року, такий залишок перераховується до державного бюджету.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Який порядок отримання свідоцтва платника ПДВ на загальних підставах, якщо сільськогосподарське підприємство втрачає право на використання спеціального режиму з ПДВ?

25.08.2011

Порядок зняття платника ПДВ з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та його реєстрації як платника ПДВ на загальних підставах визначений п. 33 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) у суб’єкта спеціального режиму оподаткування, що реорганізується шляхом приєднання до нього іншої ЮО?

25.08.2011

Оскільки приєднана особа припиняється, то на момент такого приєднання для підтвердження статусу суб’єкта спеціального режиму сільськогосподарським підприємством, що не припиняється в результаті приєднання, до розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) будуть включатись виключно вартість всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів без урахування вартості сільськогосподарських товарів (послуг), отриманих юридичною особою, що припинила діяльність. В подальшому питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) з метою розрахунку 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів буде розраховуватися сукупно.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок визначення питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) підприємством, для включення його до складу сільськогосподарського підприємства?

25.08.2011

Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 На які види діяльності поширюється спеціальний режим оподаткування ПДВ, визначений ст. 8? Закону України „Про податок на додану вартість”?

25.08.2011

Перелік видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8? Закону України „Про податок на додану вартість”, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2009 року №23.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який порядок розподілу податкового кредиту суб’єктом спеціального режиму оподаткування у разі якщо товари (послуги), ОФ, виготовлені та/або придбані, використовуються ним частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: У разі якщо товари (послуги), основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів (послуг), то сума сплаченого (нарахованого) пода...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок розподілу податкового кредиту суб’єктом спеціального режиму оподаткування у разі якщо товари (послуги), ОФ, виготовлені та/або придбані, використовуються ним частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послу

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Відповідно до пп. пп. 8?.15.1 п. 8?.15 ст. 8? Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) у разі якщо товари (послуги), основні фонди, виготовлені та/або придбані, викор...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник податку, який вирощує тютюнову сировину, на застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства?

25.08.2011

Оскільки тютюнова сировина належить до підакцизної продукції, то платник податку, який її вирощує, не має права на застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник ПДВ – суб’єкт спеціального режиму оподаткування значення рядка 18.2 податкової декларації з ПДВ (скороченої) поточного податкового періоду перенести до податкової декларації з ПДВ (скороченої) наступного податкового

25.08.2011

Значення рядка 18.2 податкової декларації з ПДВ (скороченої) поточного податкового періоду підлягає включенню до валових витрат платника ПДВ – суб’єкта спеціального режиму оподаткування в такому податковому періоді та не підлягає перенесенню до податкової декларації з ПДВ (скороченої) наступного податкового періоду в рахунок зменшення податкових зобов’язань.

Читати далі »

Діє до 01.07.2009 Який порядок формування податкового кредиту при зміні напряму використання товарів (послуг), ОФ з іншої діяльності на діяльність у сфері сільського господарства, якщо податкові накладні були отримані із запізненням, коли платник податку

25.08.2011

На дату отримання податкової накладної суб’єкт спеціального режиму оподаткування повинен розподілити податковий кредит між декларацією з ПДВ (скороченою) та декларацією з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом відповідно до частки використання товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та в інших операціях. В даному випадку розподілені суми ПДВ, що сплачені при придбанні таких товарів (послуг), основних фондів підлягають відображенню в рядку 10 декларації з ПДВ (скороченої) та декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом та довідково відображаються у рядках 10? податкової декларації (скороченої).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок обліку сум ПДВ, що відображаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування, платником ФСП, у рядку 18 (позитивне чи від’ємне значення) податкової декларації з ПДВ (скороченої)?

25.08.2011

ФСП - це один із різновидів спрощеної системи оподаткування, який розраховується виходячи з площ земельних угідь і прямо не залежить від результату господарської діяльності, то необхідність ведення обліку валових доходів та валових витрат. Тобто, сума ПДВ, що зазначена в рядку 18 декларації з ПДВ (скороченої), підлягає відображенню виключно у бухгалтерському обліку платника ПДВ, відповідно до Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 01.07.97 №141, зі змінами та доповненнями.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи потрібно сільськогосподарському підприємству визнавати умовний продаж товарів та ОФ і відповідно збільшувати податкові зобов’язання з ПДВ при переході на спеціальний режим оподаткування?

25.08.2011

Враховуючи те, що при реєстрації платника ПДВ суб’єктом спеціального режиму дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, то платник податку не повинен визнати умовний продаж по товарах (послугах), щодо яких був сформований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, та відповідно збільшити суми податкових зобов'язань при переході на спеціальний режим оподаткування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок використання сільськогосподарським підприємством сум ПДВ, які повністю залишаються у його розпорядженні?

25.08.2011

Сума ПДВ, яка повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства підлягає відображенню в особовому рахунку платника на підставі даних рядка 18 (позитивне значення) податкової декларації з ПДВ (скороченої) у поточному звітному періоді.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на застосування спеціального режиму оподаткування сільськогосподарське підприємство, яке здійснює поставку сільськогосподарських товарів, але їх виробництво здійснюється за видами діяльностей, які не визначені пп. 8?.15.2 -

25.08.2011

Спеціальний режим оподаткування поширюється лише на операції, що здійснюються сільськогосподарським підприємством в межах видів діяльності, визначених Законом України „Про податок на додану вартість” та Переліком видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8? цього Закону, в результаті яких відбувається поставка сільськогосподарських товарів, які відповідають визначенню, наданому пунктом 8?.7 ст. 8? Закону. Всі інші види діяльності, які здійснюються сільськогосподарським підприємством, та продукція, яка ним поставляється, підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій декларації сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування відображаються операції з поставки товарів, виготовлених з покупної сировини?

25.08.2011

У разі якщо, сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування здійснюються операції з поставки товарів, які відповідно до вимог ст. 8? Закону України „Про податок на додану вартість” не вважаються сільськогосподарськими, оскільки вони виготовлені з покупної сировини, то такі операції підлягають відображенню у податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму оподаткування застосовувати нульову ставку ПДВ при експорті товарів та супутніх такому експорту послуг?

25.08.2011

Сільськогосподарське підприємство при експорті власно вироблених сільськогосподарських товарів (послуг) має право на застосування ставки „0” відсотків до бази оподаткування та має право на відшкодування ПДВ за умови підтвердження такого вивезення (експортування) шляхом вчинення напису на оригіналах аркушів (ВМД) нової форми МД-2 з позначенням "3/8" про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Який порядок виписки податкових накладних з 01.01.2009 року сільськогосподарським підприємством, якщо Спеціальне свідоцтво ще не отримано?

25.08.2011

Податкові накладні, що виписуються до дати початку дії Спеціального свідоцтва за формою № 2-РС, повинні відображатися у податковому обліку з урахуванням реквізитів Свідоцтва за формою № 2-ПДВ відповідно до вимог п. 7.2 ст. 7 Закону №168.

Читати далі »

Діє з 01.01.2009 до 18.06.2009 Чи підпадає під спеціальний режим оподаткування операції з реалізації сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування продукції, виготовленої на давальницьких умовах із сільськогосподарсько

25.08.2011

Операції з поставки продукції, виготовленої на давальницьких умовах із сільськогосподарської сировини, що здійснюються сільськогосподарським підприємством, не підпадають під спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства, визначений ст. 8? Закону України „Про податок на додану вартість”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право покупець-платник ПДВ, який не є суб’єктом спеціального режиму оподаткування, на проведення розрахунку коригування до податкової накладної, що була виписана йому до 1 січня 2009 року на операції з поставки товарів (послуг), щ

25.08.2011

Оскільки, покупець не є суб’єктом спеціального режиму оподаткування та не подає декларацію з ПДВ (скорочену), то, розрахунок коригування до податкової накладної, що була виписана йому до 1 січня 2009 року на операції з поставки товарів (послуг), що використовувались у виробництві сільськогосподарських товарів (послуг) в умовах дії норм п.11.21 та п.11.29 ст.11 Закону України „Про податок на додану вартість”, в податковому обліку таким покупцем не відображається. Тобто, за таким розрахунком коригування, покупець не має можливості збільшити або зменшити суму податкового кредиту з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право на застосування спеціального режиму оподаткування ФО – СГ?

25.08.2011

Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства можуть застосовувати виключно сільськогосподарські підприємства – юридичні особи, які діють на основі статуту, мають відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом тощо. Таким чином, спеціальний режим оподаткування на фізичних осіб – суб’єктів господарювання не розповсюджується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій податковій декларації з ПДВ сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму оподаткування повинен відображати податкові зобов’язання з ПДВ, які виникають за операцією з повернення у 2009 році ОФ, що були придбані

25.08.2011

Податкові зобов’язання з ПДВ, які виникають за операцією з повернення об’єкта фінансового лізингу, сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму відображає в податковій декларації з ПДВ за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення платником ПДВ, який не є суб’єктом спеціального режиму оподаткування, у податковій декларації сум ПДВ, що були відображені в рядку 24 податкової декларації (скороченої) за останній податковий період в умовах ді

25.08.2011

У суб'єктів господарювання, які до 01.01.09 використовували спеціальний режим оподаткування ПДВ, встановлений п. 11.29 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість”, і на яких не поширюється спеціальний режим оподаткування, що застосовується з 01.01.09, сума ПДВ, відображена в рядку 24 податкової декларації (скороченої) сільськогосподарських товаровиробників за останній податковий період 2008 року, до податкової декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, не переноситься і з бюджету не відшкодовується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення платником ПДВ - суб’єктом спеціального режиму оподаткування, у податковій декларації сум ПДВ, що були відображені в рядку 24 податкової декларації (скороченої) за останній податковий період в умовах дії норм п.

25.08.2011

Суми ПДВ, що були відображені в рядку 24 податкової декларації (скороченої) за останній податковий період в умовах дії норм п. 11.21 та п. 11.29 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість” включаються із знаком "-" до рядка 8.4 "інші випадки" податкової декларації з ПДВ (скороченої), яка подається суб’єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства за січень 2009 року за новою формою.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій з поставки товарів (послуг) сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування?

25.08.2011

Сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування операції з поставки товарів (послуг) оподатковує за ставкою 20 відсотків за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка, Суми ПДВ, сплачені при придбанні та/або спорудженні товарів (послуг), основних фондів для подальшого використання їх у виробництві сільськогосподарської продукції сільськогосподарське підприємством має право віднести до податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 05.10.2010 Чи має право сільськогосподарське підприємство на застосування спеціального режиму оподаткування y разі надання сільськогосподарських послуг стороннім організаціям та ФО на власних виробничих потужностях?

25.08.2011

У разі надання сільськогосподарських послуг стороннім організаціям та фізичним особам на власних виробничих потужностях сільськогосподарське підприємство має право на застосування спеціального режиму оподаткування, але лише за умови, що такі послуги надаються у результаті здійснення діяльності визначеної законодавством та вартість цих послуг, включається до вартості сільськогосподарських товарів (послуг), питома вага яких становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок використання коштів, що були перераховані сільськогосподарським підприємством на окремий рахунок в умовах дії норм п. 11.21 та п. 11.29 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість”?

25.08.2011

Залишок коштів на окремому рахунку в кінці року вилученню до бюджету не підлягає і використовується сільськогосподарськими товаровиробниками на визначені цілі в наступному році, а починаючи з 1 березня року, що настає за звітним роком перераховується до державного бюджету.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок формування податкового кредиту платником ПДВ, у разі використання товарів (послуг), ОФ, в операціях сільськогосподарського виробництва, якщо вони не використовувалися в сільськогосподарських операціях та їх придбання відбул

25.08.2011

При реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ним проводиться коригування податкового кредиту, пов'язане з використанням раніше придбаних товарів (послуг), основних фондів частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково - для інших, виходячи із залишкової вартості основних фондів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському виробництві, відповідно до частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та в інших операціях, але не нижче питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг), розрахованої відповідно до вимог п. 8?.6 ст. 8? Закону України „Про податок на додану вартість”. У рядку 16.3 податкової декларації (скороченої) коригування відображається зі знаком "+" (до збільшення). У рядку 16.3 податкової декларації, у якій відображається інша діяльність, - зі знаком "-" (до зменшення).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які СГ мають право на застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства?

25.08.2011

Право на застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства має право суб’єкт господарювання за таких умов: питома вага вартості поставлених сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно (для новоствореного сільськогосподарського підприємства - за наслідками кожного звітного податкового періоду); сільськогосподарські товари (послуги), а також продукти їх обробки (переробки) безпосередньо виготовляються (надаються) сільськогосподарським підприємством на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах; сільськогосподарські товари (послуги) виготовляються (надаються) у результаті здійснення діяльності відповідно до пп. 8?.15.2 - 8?.15.7 п. 8?.15 ст. 8? Закону України „Про податок на додану вартість” та постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8? Закону України „Про податок на додану вартість”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно суб’єкту спеціального режиму оподаткування у разі здійснення ним діяльності у декількох сферах подавати окрему податкову декларацію з ПДВ (скорочену) за кожним видом діяльності?

25.08.2011

Сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування операції, пов'язані із сільськогосподарським виробництвом по всім видам діяльності, зазначених у його Спеціальному свідоцтві (незалежно від їх кількості), відображає всі разом у одній податковій декларації з ПДВ (скороченій). Операції, що не пов'язані із сільськогосподарським виробництвом, відображаються таким суб’єктом в податковій декларації з ПДВ за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій декларації суб’єкт спеціального режиму оподаткування повинен відображати операції з поставки сільськогосподарських товарів, виготовлених на давальницьких умовах?

25.08.2011

Операції з поставки сільськогосподарських товарів, виготовлених на давальницьких умовах сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування, відображаються у податковій декларації з ПДВ (скороченій).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи підлягає бюджетному відшкодуванню сума ПДВ, сплачена сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування митному органу, при ввезенні (імпорті) товарів, ОФ на митну територію України та в якій декларац

25.08.2011

Суб’єкт спеціального режиму оподаткування при імпортуванні товарів або основних фондів на митну територію України має право на включення до складу податкового кредиту та відображення по рядку 12.1 „ПДВ, сплачений митним органам” податкової декларації з ПДВ (скороченої) сум ПДВ, сплачених митним органам при наявності належним чином оформленої вантажної митної декларації та за умови, що такі імпортовані товари, основні фонди підпадають під визначення виробничих факторів, визначених пп. 8?.15.1 п.8?.15 ст.8? Закону України "Про податок на додану вартість". При цьому, перевищення сум ПДВ, сплачених сільськогосподарським підприємством постачальнику на вартість виробничих факторів над сумою податку, нарахованого по операціях з поставки сільськогосподарських товарів, бюджетному відшкодуванню не підлягає.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи підлягає бюджетному відшкодуванню сума ПДВ, сплачена сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування митному органу, при ввезенні (імпорті) товарів, ОФ на митну територію України та в якій деклара

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: При цьому, згідно із пп.8?.15.1 п.8?.15 ст.8? Закону №168 у разі якщо товари (послуги), основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а ч...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає коригуванню податковий кредит суб’єктом спеціального режиму у разі зміни напряму використання товарів (послуг), ОФ з діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства на іншу діяльність?

25.08.2011

Зміна напряму використання товарів (послуг), основних фондів з діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства на іншу діяльність чинним законодавством не передбачена. Крім того, встановленими формами декларацій з ПДВ як скороченої так і тієї, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, не передбачено здійснювати таке коригування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи встановлені терміни на використання сум ПДВ, які повністю залишаються у розпорядженні суб’єкта спеціального режиму оподаткування?

25.08.2011

Сума ПДВ, яка повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства і обліковується в картці особового рахунку, підлягає використанню за цільовим призначенням, а саме: для відшкодування суми ПДВ, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей до повного їхнього використання, але з урахування строків давності, визначених законодавством.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які наслідки для суб’єкта спеціального режиму оподаткування у разі якщо органом ДПС при проведенні документальної перевірки було виявлено заниження сум ПДВ по декларації з ПДВ (скороченій)?

25.08.2011

У разі якщо при перевірці органом державної податкової служби з'ясовано, що суб’єктом спеціального режиму оподаткування занижено суму ПДВ, яка повністю залишається у його розпорядженні, то з метою оподаткування ПДВ вважається що недорахована сума ПДВ, використовувалась ним не за цільовим призначенням та стягується до Державного бюджету України.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи подається додаток 3 „Розрахунок питомої ваги” разом з податковою декларацією (скороченою), яка подається з прочерками?

25.08.2011

Враховуючи те, що при заповненні податкової декларації з податку на додану вартість (скороченої) сільськогосподарське підприємство повинно враховувати питому вагу вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг), розрахунок якої проводиться у додатку 3 до декларації, то незалежно від того, що декларація подається з прочерками додаток 3 подається одночасно з податковою декларацією.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи зазначається від’ємне значення у колонці 3 Розрахунку питомої ваги (додатку 3 податкової декларації з ПДВ (скороченої)), яке виникло при проведенні коригування податкових зобов’язань з ПДВ на підставі п.4.5 ст.4 Закону України „Про п

25.08.2011

У разі, якщо суб’єктом спеціального режиму оподаткування у звітному періоді проводилось коригування податкових зобов’язань з ПДВ минулого періоду (на підставі п.4.5 ст.4 Закону України „Про податок на додану вартість”), яке призвело до виникнення від’ємного значення податку по декларації з ПДВ (скороченої), то при заповненні рядків 1-12 колонки 3 Розрахунку питомої ваги за звітний період ним зазначається показник з від’ємним значенням за такий звітний період. При цьому, якщо питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить менше 75 % вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, то сільськогосподарське підприємство втрачає право на застосування спеціального режиму оподаткування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який порядок відображення в податковому обліку значень рядків 8.3/8.4 уточнюючого розрахунку (додаток 6) до податкової декларації з ПДВ (скороченої), що подавалася сільськогосподарським товаровиробником до 01.01.09?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: У разі якщо платником податку при поданні уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ (скороченої), яка подавалася платником податку до 1 січня 2009 року, здійснюється зменшення/збільшення суми ПДВ, яка в наступному звітному періоді зменшує суму податку, що з...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок відображення в податковому обліку значень рядків 8.3/8.4 уточнюючого розрахунку (додаток 6) до податкової декларації з ПДВ (скороченої), що подавалася сільськогосподарським товаровиробником до 01.01.09?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І ) Повна: Відповідно до пп. 5.13.2 п. 5.13 Порядку заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97 №166, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №166) суми ПДВ, відображені в рядку 24 пода...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право підприємство, що перебуває на спрощеній системі оподаткування зі сплатою ЄП за ставкою 6% і одночасно є платником ПДВ, на застосування спеціального режиму оподаткування у сфері сільського і лісового господарства та рибальст

25.08.2011

Якщо підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, та сплачує єдиний податок за ставкою 6 % суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і одночасно є платником ПДВ, за умови дотримання вимог, установлених ст. 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", та відповідає всім критеріям, встановленим у п. 8?.6 ст. 8? Закону України "Про податок на додану вартість", то таке сільськогосподарське підприємство має право на застосування спеціального режиму оподаткування у сфері сільського і лісового господарства та рибальства.

Читати далі »

Діє до 01.07.2010 І Чи має право платник ПДВ після анулювання Спеціального свідоцтва подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ (скороченої) та виправити помилки, що виникли під час перебування його на спеціальному режимі оподаткування?

25.08.2011

Після анулювання Спеціального свідоцтва платник ПДВ має право виправляти помилки, що виникли під час перебування його на спеціальному режимі оподаткування, та подавати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ (скороченої). При цьому, якщо в результаті подання уточнюючого розрахунку та виправлення помилок, що виникли під час перебування платника податку на спеціальному режимі оподаткування, у такого платника податку: - обсяг поставки сільськогосподарської продукції за дванадцять послідовних податкових періодів складатиме менше 75 відсотків від загального обсягу поставки, то він зобов’язаний визначити податкове зобов’язання з ПДВ за наслідками звітного періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити ПДВ до бюджету в загальновстановленому порядку. - здійснюється збільшення суми ПДВ, що повністю залишається у його розпорядженні, то оскільки зазначені кошти не можуть бути використані за цільовим призначенням, такі кошти платник податку повинен сплатити до бюджету в загальновстановленому порядку.

Читати далі »

Діє до 01.07.2010 ІІ Чи має право платник ПДВ після анулювання Спеціального свідоцтва подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ (скороченої) та виправити помилки, що виникли під час перебування його на спеціальному режимі оподаткування?

25.08.2011

Діє до 01.07.2010 (початок див. І) Повна: Згідно із п. 33 Положення про реєстрацію платників податків на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 №79 із змінами та доповненнями (далі - Положення №79) спеціальне свідоцтво підлягає анулюванню у разі, якщо: а) сільськогосп...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно платнику податку при реєстрації платником спеціального режиму оподаткування здійснювати коригування податкового кредиту, що був сформований при придбанні товарів (послуг), які приймають участь у виробництві сільськогосподарс

25.08.2011

Платник податку при реєстрації його суб'єктом спеціального режиму оподаткування повинен здійснити коригування податкового кредиту та включити до податкової декларації з ПДВ (скороченої) суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів (послуг), в тому числі за незавершеним виробництвом, за умови, що вони підпадають під визначення виробничих факторів та приймають участь у виробництві сільськогосподарських товарів (послуг), операції з поставки яких відображаються в податковій декларації з ПДВ (скороченій).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення в податковому обліку сум податкового кредиту, сформованого щодо сільськогосподарських товарів (супутніх послуг), вивезених у митному режимі експорту сільськогосподарським підприємством?

25.08.2011

Сума податкового кредиту, сформованого щодо сільськогосподарських товарів (супутніх послуг), вивезених у митному режимі експорту, розрахована за визначеною у п. 5.8 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість схемою, відображається платником податку у рядках 16.5 податкової декларації з ПДВ та податкової декларації з ПДВ (скороченої). При від'ємному значенні суми податкового кредиту, розрахованої за вказаною схемою, така сума у рядку 16.5 податкової декларації з ПДВ та податкової декларації з ПДВ (скороченої) не відображається. Тобто, розрахована за схемою позитивна сума податкового кредиту, сформованого щодо сільськогосподарських товарів (супутніх послуг), вивезених у митному режимі експорту сільськогосподарським підприємством - виробником таких товарів, відображається у рядку 16.5 декларації з ПДВ (скороченої) із знаком "-" та у рядку 16.5 податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом із знаком "+".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи зберігається у суб'єкта спеціального режиму оподаткування право на податковий кредит, сформований при придбанні ТМЦ, у разі їх списання у зв’язку зі знищенням (загибеллю) врожаю?

25.08.2011

Якщо, у зв’язку зі знищенням (загибеллю) врожаю суб'єктом спеціального режиму оподаткування здійснюється операція зі списання ТМЦ при придбанні яких було сформовано податковий кредит, то такий суб'єкт спеціального режиму оподаткування у податковому періоді, в якому відбувається таке списання ТМЦ, повинен здійснити коригування податкового кредиту з відображенням зазначеної операції в рядку 16.4 „Інші випадки” податкової декларації з ПДВ (скороченої) зі знаком „-”, оскільки такі ТМЦ не можуть бути використані в межах його господарської діяльності. При цьому, якщо в податковому періоді, в якому відбулося коригування податкового кредиту у зв’язку зі списанням ТМЦ, різниця між сумами ПДВ, нарахованими таким сільськогосподарським підприємством на ціну поставлених ним сільськогосподарських товарів, та сумами ПДВ, сплаченими (нарахованими) ним на ціну виробничих факторів має позитивний характер, то така сума включається до валових доходів суб'єкта спеціального режиму оподаткування. Позитивна сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів (послуг), не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається у його розпорядженні для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи зберігається у суб'єкта спеціального режиму оподаткування право на податковий кредит, сформований при придбанні ТМЦ, у разі їх списання у зв’язку зі знищенням (загибеллю) врожаю?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див.І) Повна: Відповідно до пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону №168 податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняє...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок виправлення помилки в додатку 3 „Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг)”, якщо така помилка вплинула на правильність визначення показників податкової деклар

25.08.2011

Оскільки подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником ПДВ самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації з ПДВ та оскільки податкова декларація з ПДВ (скорочена) і Розрахунок питомої ваги є складовими такої податкової звітності, то виправлення помилок в податковій декларації з ПДВ, податковій декларації з ПДВ (скороченій) та відповідно в Розрахунку питомої ваги, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку до загальної податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ (скороченої) та Розрахунку питомої ваги з відміткою „уточнюючий”, який містить вірні показники. При цьому показники уточнюючих розрахунків та відповідні поля „ПВ” та „ПВН” уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ (скороченої) повинні містити вірні (уточнені) показники. Крім цього, платник ПДВ повинен надати пояснення в довільній письмовій формі, засвідчене підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою, із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій декларації сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування відображається операція з поставки сільськогосподарських товарів (послуг), звичайна ціна яких перевищує договірну ціну на такі товари (п

25.08.2011

Суб'єкт спеціального режиму оподаткування, який здійснює операцію з поставки сільськогосподарських товарів (послуг), звичайна ціна яких перевищує договірну ціну на такі товари (послуги), повинен виписати дві податкові накладні: одну - на суму, виходячи з фактичної ціни поставки, другу - на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. Податкова накладна, яка виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, покупцю не надається. Усі примірники таких податкових накладних зберігаються у суб'єкта спеціального режиму оподаткування та підлягають відображенню в Розділі I „Податкові зобов'язання” податкової декларації з ПДВ (скороченій).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій декларації з ПДВ сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування відображає податкові зобов’язання при наданні послуг населенню в рослинництві (КВЕД 01.41.0)?

25.08.2011

Послуги, надані населенню в рослинництві (КВЕД 01.41.0) сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування, не можуть бути віднесені до діяльності у сфері сільського господарства, на яку поширюються норми ст. 8? Закону України "Про податок на додану вартість", і відповідно у податковому обліку обсяги поставок таких послуг відображаються у податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи має право сільськогосподарське підприємство отримати свідоцтво платника ПДВ на загальних підставах, якщо воно за власною ініціативою відмовляється від застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ і при цьому ним не було допущено

25.08.2011

Сільськогосподарське підприємство має право отримати свідоцтво платника ПДВ на загальних підставах, якщо воно за власною ініціативою відмовляється від застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ та ним не допущено перевищення питомої ваги поставок несільськогосподарських товарів (послуг) 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів (послуг). У такому випадку підприємство подає: - заяву про реєстрацію платника ПДВ на загальних умовах за ф.№ 1-ПДВ з позначкою "Перереєстрація", в якій зазначає підставу для реєстрації платником ПДВ "п.п."а" п.8?.12 ст.8? Закону України "Про податок на додану вартість", крім випадку, визначеного п.8?.11 ст.8? Закону"; - Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ за ф.№ 2-РС (далі – Спеціальне свідоцтво); - всі засвідчені копії Спеціального свідоцтва.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 І Чи втрачає право на використання спеціального режиму оподаткування з ПДВ новостворене сільськогосподарське підприємство, якщо за певний податковий період (місяць) відсутні обсяги поставок як сільськогосподарських так і несільськогоспод

25.08.2011

Якщо у новоствореного сільськогосподарського підприємства - суб'єкта спеціального режиму оподаткування за певний податковий період (місяць) відсутні обсяги поставок як сільськогосподарських так і несільськогосподарських товарів, робіт (послуг), то вважається, що такий суб'єкт досяг перевищення 25 відсотків питомої ваги несільськогосподарських товарів (послуг). Податковий орган виключає таке підприємство з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування починаючи з першого числа звітного податкового періоду (місяця), в якому було допущено таке перевищення, та може повторно включити його до такого реєстру після спливу наступних дванадцяти послідовних звітних податкових періодів за наявності підстав. При цьому, таке підприємство зобов'язане визначити податкове зобов'язання з ПДВ за наслідками звітного періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 ІІ Чи втрачає право на використання спеціального режиму оподаткування з ПДВ новостворене сільськогосподарське підприємство, якщо за певний податковий період (місяць) відсутні обсяги поставок як сільськогосподарських так і несільськогоспо

25.08.2011

Діє до 13.12.2010 (початок див. І) Повна: Згідно із пп. 29.1 та пп. 29.2 п. 29 Положення №79 для новоствореного сільськогосподарського підприємства, зареєстрованого як суб'єкт спеціального режиму оподаткування, від дати державної реєстрації такого підприємства до спливу дванадцяти календарних міс...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ та відображення в податковій декларації з ПДВ операції з передачі незавершеного виробництва сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування?

25.08.2011

Операція з передачі незавершеного виробництва сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування іншим сільськогосподарським підприємствам є об’єктом оподаткування ПДВ та зазначена операція підлягає відображенню в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який порядок оподаткування та відображення в податковій декларації з ПДВ операції з поставки послуг сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування категоріям споживачів, визначених в пп. 5.2.4 Закону

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Послуги, які надані сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування третій особі (іншому суб'єкту господарювання), не можуть бути віднесені до сільськогосподарської діяльності, на яку розповсюджуються норми ст. 8? Закону України "Про по...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок оподаткування та відображення в податковій декларації з ПДВ операції з поставки послуг сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування категоріям споживачів, визначених в пп. 5.2.4 Закон

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Відповідно п. 8?.6 ст. 8? Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (нада...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право сільськогосподарське підприємство на застосування спеціального режиму оподаткування y разі надання сільськогосподарських послуг стороннім організаціям та ФО на власних або орендованих виробничих потужностях?

25.08.2011

Сільськогосподарське підприємство має право на застосування спеціального режиму оподаткування у разі якщо питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно. Послуги, які надані сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування третій особі (іншому суб'єкту господарювання), не можуть бути віднесені до сільськогосподарської діяльності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно суб’єкту спеціального режиму оподаткування коригувати податковий кредит при списанні кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності, якщо розрахунки з постачальником не проведено, а сформований податко

25.08.2011

Оскільки, суб'єктом спеціального режиму оподаткування отримані товари (послуги) протягом терміну позовної давності не оплачені, то факт придбання товарів (послуг) у такого сільськогосподарського підприємства відсутній, а такі товари (послуги) вважаються безоплатно отримані. Тому, в зв’язку з цим, суб'єкт спеціального режиму оподаткування за такими товарами (послугами) втрачає право на податковий кредит, і на дату списання кредиторської заборгованості повинен здійснити коригування податкового кредиту з відображенням зазначеної операції в рядку 16.4 „Інші випадки” податкової декларації з ПДВ (скороченої) зі знаком „-”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій податковій декларації з ПДВ підлягає відображенню операція з придбання незавершеного виробництва (засіяних зернових чи засаджених рослин) та операція з поставки товарів, зібраних з придбаного незавершеного виробництва (засіяних з

25.08.2011

Операція з придбання суб'єктом спеціального режиму оподаткування незавершеного виробництва (засіяних зернових чи засаджених рослин) та операція з поставки товарів, зібраних з придбаного незавершеного виробництва (засіяних зернових чи засаджених рослин) відображається в податковій декларації з ПДВ (скороченій), за умови, що витрати на вирощення таких рослин понесені безпосередньо платником податку – суб’єктом спеціального режиму.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 До якої декларації з ПДВ суб’єктом спеціального режиму оподаткування включається реалізація обідів своїм працівникам?

25.08.2011

Операції з поставки обідів своїм працівникам можуть відображатися суб’єктом спеціального режиму оподаткування в податковій декларації з ПДВ (скороченій) за умови, що зазначені обіди вироблені з власної сільськогосподарської сировини, продукти харчування, що входять до меню таких обідів, зазначені в групах 1-24 УКТ ЗЕД та поставка таких товарів (продуктів харчування) здійснюється відповідно до видів діяльностей, зазначених у Свідоцтві про реєстрацію сільськогосподарських підприємств як суб’єктів спеціального режиму оподаткування. У разі якщо зазначені умови одночасно не виконуються, то операції з поставки обідів своїм працівникам відображаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій декларації з ПДВ суб’єкту спеціального режиму оподаткування необхідно відобразити розрахунок коригування до податкової накладної, що була виписана ним до його реєстрації суб’єктом спеціального режиму, у разі, якщо до 1 січня 2009

25.08.2011

Враховуючи те, що суб’єктом спеціального режиму оподаткування до 1 січня 2009 року спеціальні режими оподаткування, визначені нормами п.11.21 та п.11.29 ст.11 Закону України „Про податок на додану вартість”, не застосовувались, та всі операції з продажу та придбання товарів (послуг) відображались у податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, то у разі, якщо таким суб’єктом спеціального режиму оподаткування виписується розрахунок коригування до податкової накладної, що була виписана ним до його реєстрації суб’єктом спеціального режиму, тобто до 1 січня 2009 року, такий розрахунок коригування підлягає відображенню в податковій декларації за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може продавець-суб’єкт спеціального режиму оподаткування, у зв’язку зі зміною умов договору, отриману попередню (авансову) оплату за майбутню поставку послуг (виконання робіт), яку було відображено в декларації з ПДВ (загальній) зара

25.08.2011

Якщо продавець-суб’єкт спеціального режиму оподаткування на дату отримання авансової оплати за майбутню поставку послуг (виконання робіт) в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, визначив податкові зобов'язання, та у разі, якщо надалі сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору, в результаті чого скасовано поставку послуг (виконання робіт), або відбулася зміна умов договору, то такий продавець за такою операцією повинен виписати розрахунок коригування до податкової накладної і в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, зменшити нараховану суму податкових зобов'язань. У разі, якщо при зміні умов договору передбачено, що сума авансового платежу зараховується продавцю-суб’єкту спеціального режиму оподаткування в рахунок оплати за іншою операцією, а саме на поставку сільськогосподарських товарів, то ці кошти набувають статусу передоплати за інший товар, і такий суб’єкт спеціального режиму оподаткування на цю дату повинен виписати окрему податкову накладну на інші товари та відповідно нарахувати податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ (скороченій).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В якій декларації з ПДВ суб’єктом спеціального режиму оподаткування відображається операція з придбання у сторонніх організацій послуг з оброблення сільськогосподарських площ, на яких вирощуються рослини, з метою їх використання у вироб

25.08.2011

Суб’єкт спеціального режиму оподаткування, операцію з придбання у сторонніх організацій послуг з оброблення сільськогосподарських площ, на яких вирощуються рослини, з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, повинен відобразити в декларації з ПДВ (скороченій).

Читати далі »