Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Методичні рекомендації з організації та ведення...

Протягом якого терміну платник ПДВ має можливість на...

Який порядок коригування податкового кредиту покупця в...

Діє до 01.01.2011 Чи має право скористатися податковим...

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (кодифікований станом на 07.09.2017 р.)

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про захист прав споживачів"

Методичні рекомендації по застосуванню регістрів...

Про затвердження форми податкової накладної та Порядку...

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи має право покупець – платник ПДВ...

На яку дату виникають податкові зобов’язання у комітента...

Методичні рекомендації щодо застосування регістрів...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану...

Методичні рекомендації по застосуванню регістрів...

Щодо бухгалтерського та податкового обліку операцій у...

Бухгалтерський облік у будівельній організації

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Податкова накладна: порядок заповнення »

Діє до 13.12.2010 Чи є підставою для включення до складу податкового кредиту податкова накладна, в якій не вірно вказано номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ?

Надрукувати документ
25.08.2011

Згідно із пп. 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку. Відповідно до п. 14 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 №79 із змінами та доповненнями (далі – Положення №79) датою податкової реєстрації платником ПДВ є дата включення особи до Реєстру. Під час реєстрації датою видачі Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (далі – Свідоцтво), яка зазначається у Свідоцтві, є дата податкової реєстрації. Тобто, документом, який засвідчує реєстрацію платника податку як платника ПДВ, є відповідне Свідоцтво. Таким чином, особа, має право виписувати податкові накладні за умови реєстрації платником ПДВ, що буде підтверджене відповідним Свідоцтвом. При цьому, пп. 7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону №168 визначено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками: порядковий номер податкової накладної; дату виписування податкової накладної; повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ; податковий номер платника податку (продавця та покупця); місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ; опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача; ціну поставки без врахування податку; ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні; загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку. Форма податкової накладної затверджена наказом ДПА України від 30.05.97 №165 із змінами та доповненнями. Відповідно до затвердженої Форми податкова накладна крім реквізитів, що зазначені в пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону №168, повинна містити номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (продавця, покупця). Виходячи із вищенаведеного, оскільки основним документом, що підтверджує статус платника ПДВ є Свідоцтво, то у випадку, якщо у податковій накладній зазначений неправильний номер Свідоцтва (продавця, покупця), є підстави вважати таку податкову накладну оформленою неналежним чином. Підпунктом 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону №168 передбачено, що у разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг).


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.