Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Податкова накладна: розрахунок коригування

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Який порядок виписки розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, якщо підприємством повертається частинами в різних податкових періодах, а не всією сумою разом отримана попередня (авансова) оплата з

25.08.2011

Розрахунок коригування складається в момент зміни податкових зобов'язань. У разі поетапного повернення попередньої оплати за товари (послуги), які не постаслялися, такий розрахунок виписується на кожну дату повернення коштів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно виписувати розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної в момент здійснення першої події (оплати чи відвантаження), якщо повернення (товарів або коштів) здійснено у тому самому звітному періоді?

25.08.2011

Так, необхідно. У разі зміни податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням йому покупцем коштів за товари (послуги) або повернення товарів розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної виписується в день повернення незалежно від того, чи здійснювалася така операція у тому самому звітному періоді, в якому було виписано податкову накладну, чи в іншому періоді.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен проводити коригування податкових зобов’язань комітент у випадку повернення товару від покупця комісіонеру?

25.08.2011

Так, повинен.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може нова ЮО, що утворилася після реорганізації шляхом злиття, виписати розрахунок коригування до податкової накладної, яка була виписана раніше одним із перетворених підприємств?

25.08.2011

Новостворене підприємство не має законодавчих підстав для складання розрахунку коригування до податкової накладної, яка видана підприємством, що ліквідувалося в процесі перетворення (реорганізації).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право постачальник при поставці товарів неплатнику ПДВ на коригування податкових зобов’язань з ПДВ у разі, якщо оплата за товари не отримана і в наступному податковому періоді покупцем товар повернуто?

25.08.2011

Для того, щоб постачальник, зареєстрований платником ПДВ, зміг зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ при поверненні раніше поставлених товарів особам, які не були платниками ПДВ, операція з поставки таких товарів повинна бути повністю завершена. А саме: покупець повертає раніше отримані та оплачені ним товари та отримує від постачальника повну грошову компенсацію за ці товари.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право продавець зменшити нараховані податкові зобов’язання у разі надання послуг неплатнику ПДВ якщо покупець двома платіжними дорученнями перерахував суму за послуги (тобто здійснив двічі оплату однієї послуги), а продавець офор

25.08.2011

Ні.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може платник ПДВ зменшити суму податкових зобов’язань у разі повернення попередньої (авансової) оплати неплатнику ПДВ у зв’язку з розірванням угоди про поставку товарів (послуг)?

25.08.2011

Так, може.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду продавець повинен врахувати коригування податкових зобов’язань на підставі виписаного розрахунку коригування до податкової накладної?

25.08.2011

Суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню в одному податковому періоді.Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації подається одночасно постачальником та отримувачем разом з декларацією за наслідками податкового періоду, на який припадає дата отримання покупцем розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно постачальнику виписувати податкову накладну у разі неповернення грошових коштів за повернутий товар у разі, якщо постачальником був виписаний розрахунок коригування?

25.08.2011

В день повернення товару постачальник повинен виписати розрахунок коригування. На підставі розрахунку коригування постачальник має право відкоригувати суму податкового зобов'язання, а покупець повинен відкоригувати суму податкового кредиту. Якщо при поверненні товарів постачальник не повертає грошові кошти покупцю, то дане питання слід вирішувати в порядку врегулювання цивільно-правових відносин.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи має право головне підприємство – платник ПДВ виписати розрахунок коригування до податкової накладної, яка була виписана філією, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано?

25.08.2011

Розрахунок коригування складається виключно продавцем - платником ПДВ і заповнюється на підставі обов’язкових реквізитів, зокрема, зазначається індивідуальний податковий номер продавця і його номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, то після анулювання реєстрації філії, як окремого платника ПДВ, головне підприємство не має законодавчих підстав для складання розрахунку коригування до податкової накладної, яка була виписана філією до анулювання її реєстрації як платника ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Який порядок відображення в податковому обліку покупцем розрахунку коригування до податкової накладної, якщо він отриманий раніше ніж податкова накладна?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Розрахунок коригування до податкової накладної, виписаний продавцем раніше ніж така податкова накладна, за якою здійснюється таке коригування, не може вважатися оформленим у відповідності до затвердженого порядку заповнення податкової накладної. Покупець при отриманні т...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Який порядок відображення в податковому обліку покупцем розрахунку коригування до податкової накладної, якщо він отриманий раніше ніж податкова накладна?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І.) Повна: Відповідно до пп. 7.2.3 п. 7.2 ст. 7 Закону України від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями (далі - Закон) податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох п...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення у податковій декларації з ПДВ виписаної податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної, якщо повернення (товарів або коштів) здійснено у тому самому або в наступному податковому періоді?

25.08.2011

Загальні обсяги поставки за якими у платника в звітному податковому періоді виникло податкове зобов'язання за оподатковуваними за ставкою 20 відсотків операціями вказуються у рядку 1 декларації з ПДВ. У разі зміни податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням йому покупцем коштів за товари (послуги) або повернення товарів розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної виписується в день повернення незалежно від того, чи здійснювалася така операція у тому самому звітному періоді, в якому було виписано податкову накладну, чи в іншому періоді. Таке коригування відображається у рядку 8.3 податкової декларації з ПДВ та у додатку 1 до податкової декларації з ПДВ "Розрахунок коригування сум ПДВ".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має можливість платник ПДВ на проведення розрахунку коригування, що здійснюється відповідно до п. 4.5 ст. 4 Закону України „Про податок на додану вартість” після закінчення терміну позовної давності?

25.08.2011

Якщо зміна суми компенсації вартості товарів чи повернення товарів, відбувається після сплину 1095 днів з періоду, в якому були визначені податкові зобов'язання з ПДВ, то платник - продавець таких товарів не може застосувати норми п. 4.5 ст. 4 Закону „Про податок на додану вартість” і відкоригувати податкові зобов'язання з ПДВ, визначені 1095 днів і більше тому.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно до податкової накладної, що видана за першою подією виписувати розрахунок коригування, у разі якщо договором змінено номенклатуру поставки товарів (послуг), але при цьому загальну вартість товарів (послуг) не змінено?

25.08.2011

Якщо загальна вартість поставки товарів (послуг) у разі зміни номенклатури поставки товарів (послуг) не змінилась продавець в обов’язковому порядку повинен виписати розрахунок коригування до податкової накладної, до якої згідно з договором вносяться зміни, оскільки фактично відбулось повернення одних товарів, а отримання інших.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має можливість відкоригувати податкові зобов’язання, задекларовані в податковій декларації з ПДВ, платник податку, який нараховував ПДВ при поставці товарів (послуг), які відповідно до Закону України „Про податок на додану вартість”

25.08.2011

У разі, якщо платник податку нараховував ПДВ при поставці товарів (послуг), які звільнені від оподаткування, та відображав в податковому обліку зазначені операції як оподатковувані, а суми, утриманого податку, вносив до бюджету, то суми ПДВ, нараховані за такою операцією, підлягають коригуванню виключно за умови повернення покупцям сплаченого ними податку під час придбання таких пільгових товарів (послуг).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи зобов’язаний покупець неплатник ПДВ (без застосування РРО) підписувати розрахунок коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної?

25.08.2011

Якщо покупець - неплатник ПДВ повертає раніше придбані товари у власність продавця, а останній компенсує повну грошову вартість зазначеного товару, то продавцем до податкової накладної, до якої було включено суми поставки такого товару, складається розрахунок коригування. Враховуючи те, що продавцем – платником ПДВ було здійснено поставку товарів неплатнику ПДВ, який не отримував податкової накладної та, відповідно, сплачені раніше суми ПДВ не включав до податкового кредиту, то обидва примірники розрахунку коригування залишаються в продавця без підпису покупця – неплатника ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок виправлення помилок, допущених у розрахунку коригування до податкової накладної (додатку 2)?

25.08.2011

Виправлення помилок у розрахунку коригування до податкової накладної (додатку 2) проводиться шляхом виписки нового розрахунку коригування до цієї ж податкової накладної з урахуванням попередніх коригувань.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ операцій із гарантійної заміни товарів?

25.08.2011

У разі зміни ціни внаслідок гарантійної заміни товару, продавець має право на коригування податкових зобов’язань (+ чи -) в залежності від того як змінилася ціна і на виписування розрахунку коригування до раніше виданої податкової накладної. При цьому, якщо покупцем товарів є неплатник ПДВ, то обидва примірники розрахунку коригування залишаються в продавця без підпису покупця – неплатника ПДВ.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Як у податковому обліку продавця відображається операція з повернення товарів покупцем, якщо на дату відвантаження товару продавець був зареєстрований платником ПДВ, потім його було виключено з реєстру платників ПДВ, а на момент отриманн

25.08.2011

У продавця, який повторно зареєстрований платником ПДВ, повернення товарів від покупця, які були відвантажені ним в період його попередньої реєстрації, в податковому обліку не відображається. Платник податку-покупець при поверненні товарів припиняє їх використання у межах господарської діяльності, що є однією з основних вимог формування податковго кредиту, а тому право на податковий кредит щодо таких товарів у платника відсутнє та підлягає коригуванню з відповідним відображенням в рядку 16.4 „Інші випадки” податкової декларації з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Який порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування, що видається платником податку після перереєстрації платника ПДВ, якщо податкова накладна була виписана ним до такої перереєстраці

25.08.2011

Оскільки при перереєстрації платника ПДВ дата реєстрації платником ПДВ та його індивідуальний податковий номер не змінюються, то такий платник податку у разі будь-якої зміни суми компенсації вартості товарів (послуг), перегляду цін, перерахунку у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, має право виписувати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, з урахуванням реквізитів нового Свідоцтва. При цьому, збільшення або зменшення податкових зобов'язань та податкового кредиту, що здійснюється на підставі розрахунку коригування, відображаються платником податку та його контрагентом відповідно у рядку 8.3 та у рядку 16.2 податкової декларації з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як у податковому обліку покупця буде відображатися операція з придбання товарів, якщо на дату оплати товару продавець був зареєстрований платником ПДВ, потім його було виключено з реєстру платників ПДВ, а на момент поставки товару прода

25.08.2011

Оскільки покупець при придбанні товарів сформував податковий кредит на підставі отриманої податкової накладної від продавця, реєстрацію платника ПДВ якого в подальшому анульовано, та факту поставки товарів від такого продавця не відбулося, то в даному випадку покупцю необхідно відкоригувати суму податкового кредиту з відповідним відображенням такого коригування в рядку 16.4 „Інші випадки” податкової декларації з ПДВ. При цьому, так як поставка товарів фактично відбудеться іншим платником ПДВ, то покупець має право на формування податкового кредиту тільки в частині, яку він сплатить за такі поставлені товари новому постачальнику за умови наявності належним чином оформленої податкової накладної.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право продавець зменшити нараховані податкові зобов’язання з ПДВ при поверненні покупцю частини попередньої (авансової) оплати за поставлені ним товари (послуги) у зв’язку із зменшенням їх вартості, у разі, якщо на момент поверне

25.08.2011

У разі якщо постачальником за першою з подій були нараховані податкові зобов’язані та видана податкова накладна покупцю, яким в свою чергу на підставі такої податкової накладної було сформовано податковий кредит, то при зміні компенсації вартості поставлених товарів (послуг) коригування податкових зобов’язань постачальника можливе при виконанні вимог п. 4.5 Закону України „Про податок на додану вартість”. Якщо зменшення суми компенсації вартості поставлених товарів (послуг) на користь постачальника здійснюється в період, коли покупець вже не є платником ПДВ, то постачальник за такою операцією не має права здійснити коригування податкових зобов’язань.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як відображається в податковому обліку з ПДВ у покупця-платника ПДВ операція з повернення ним неоплачених товарів (ОФ) продавцю, якщо їх придбання покупцем відбулось до реєстрації покупця платником ПДВ?

25.08.2011

У разі якщо покупець–платник ПДВ повертає продавцю товари (основні фонди), придбані у продавця до реєстрації такого покупця платником ПДВ, і неоплачені ним на момент такого повернення, то операція з повернення покупцем таких товарів (основних фондів) не підпадає під визначення „поставка товарів” та відповідно не є об‘єктом оподаткування ПДВ, і не призводить до зміни податкових зобов’язань з цього податку у покупця.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виписується розрахунок коригування до податкової накладної, що виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, при поверненні товару покупцем - платником ПДВ?

25.08.2011

Якщо після поставки товарів, звичайна ціна яких перевищує фактичну, здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, то суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню. При цьому постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок виходячи із фактичної ціни операції, та надсилає отримувачу розрахунок відкоригованого значення податку. Розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної на суму перевищення звичайної ціни над фактичною не виписується та податкові зобов’язання за такою податковою накладною не коригуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно виписувати розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, якщо повернення товарів (коштів) здійснено у тому самому звітному періоді до моменту виписування продавцем зведеної податкової накладної?

25.08.2011

Оскільки, зведена податкова накладна виписується за підсумками, визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції та не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, то у разі, якщо до моменту виписування продавцем зведеної податкової накладної відбулась зміна податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги) або повернення покупцем товарів, суми ПДВ в зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів (послуг). При цьому розрахунок коригування до такої податкової накладної не виписується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок присвоєння номеру податковій накладній в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних, якщо до Реєстру крім виписаних податкових накладних внесено і розрахунок коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2

25.08.2011

Податковій накладній в Реєстрі присвоюється номер, який відповідає виключно порядковому номеру запису в реєстрі, незалежно від того який документ внесено до Реєстру попередньо: податкову накладну, розрахунок коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної), вантажну митну декларацію чи інші подібні документи визначені пп.7.2.6 п.7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість". При цьому, розрахунок коригування не може бути включений до Реєстру раніше, ніж податкова накладна, до якої його виписано.

Читати далі »

Діє до 24.06.2010 Чи виписується розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі повернення товару кінцевим споживачем?

25.08.2011

Якщо кінцевий споживач повертає раніше придбані товари у власність постачальника, а останній компенсує повну грошову вартість зазначеного товару, то до щоденної підсумкової податкової накладної, до якої було включено суми поставки такого товару, складається розрахунок коригування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виписується розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної на підставі показників РРО за щоденним підсумком операцій з поставки товарів за готівку кінцевому споживачеві (неплатнику ПДВ), у разі повернення покупцю (кінцевом

25.08.2011

При поверненні покупцем (кінцевим споживачем) товарів повернута такому покупцю вартість товару з урахуванням ПДВ враховується у щоденних підсумках, загальні підсумки яких фіксуються у показниках РРО (касових звітів), податкових накладних, виписаних на підставі таких звітів, і у Реєстрах отриманих та виданих податкових накладних. Тому до податкової накладної, виписаної за щоденним підсумком операцій з поставки товарів за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), з урахуванням повернення покупцю (кінцевому споживачу) коштів, якщо таким покупцем товар повернуто, Розрахунок коригування не виписується.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи вираховується продавцем сума ПДВ з щоденних підсумків операцій з поставки товарів за готівку кінцевому споживачеві (неплатнику ПДВ), при поверненні покупцем частини товару, якщо у скриньці РРО не вистачає готівкових коштів?

25.08.2011

При поверненні покупцем (кінцевим споживачем) товарів повернута такому покупцю вартість товару з урахуванням ПДВ на дату такого повернення вираховується з щоденних підсумків. При цьому, сума ПДВ, що вираховується продавцем з щоденних підсумків визначається виключно в межах коштів, отриманих за продані товари, тобто вирахування сум ПДВ в щоденних підсумках з від’ємним значенням не допускається.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає коригуванню податковий кредит, сформований платником ПДВ при придбанні товарів, у разі якщо продажна ціна на такі товари є нижчою ціни їх придбання?

25.08.2011

Порядок формування податкового кредиту не залежить безпосередньо від фінансового результату звітного періоду, але слід мати на увазі, що податковий кредит не може перевищувати більше як на 20% рівень звичайної ціни, а податкові зобов’язання не можуть бути менші ніж на 20% від звичайної ціни. Тому, якщо продажна ціна на такі товари є нижчою ціни їх придбання, то слід переглянути і податкові зобов’язання і податковий кредит на предмет їх відповідності рівню звичайної ціни.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно продавцю виписувати розрахунок коригування до зведеної податкової накладної при отриманні ним від покупця більшої суми коштів ніж вартість товарів, поставлених такому покупцю, у разі якщо надлишок коштів буде зарахований пр

25.08.2011

Оскільки, зведена податкова накладна виписується, виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції, але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, то суми ПДВ у зведеній податковій накладній зазначаються продавцем загальною сумою, що відповідає фактичній сумі, поставлених покупцю товарів (послуг). У разі, якщо продавцем отримано від покупця більшу суму коштів ніж вартість поставлених ним такому покупцю товарів, то такий продавець до зведеної податкової накладної повинен виписати розрахунок коригування, а надлишок коштів повернути покупцю. При цьому, якщо надлишок коштів залишається у продавця в рахунок оплати за іншою поставкою товарів, то за такою операцією продавцем нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ та виписується нова податкова накладна.

Читати далі »