Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Порядок ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Чи включаються до реєстру отриманих та виданих податкових накладних дані розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної?

25.08.2011

Оскільки розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної є додатком 2 до податкової накладної, то його дані, як і дані податкової накладної, включаються до реєстру отриманих та виданих податкових накладних.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок ведення обліку операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню за ставкою 20 %, операцій які не є об'єктом оподаткування та звільнені від оподаткування платниками ПДВ?

25.08.2011

Платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню за ставкою 20 %, а також які не є об'єктом оподаткування та звільнені від оподаткування шляхом включення таких даних до реєстру отриманих та виданих податкових накладних. Зведені результати такого обліку відображаються у деклараціях з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи зобов’язаний платник ПДВ забезпечити доступ податковому органу до реєстру податкових накладних?

25.08.2011

При проведенні документальної (планової або позапланової виїзної) перевірки платник податку зобов'язаний забезпечити доступ податковому інспектору до реєстру податкових накладних, а у разі ведення його в електронному вигляді - надати носій електронної інформації за власний рахунок.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно записувати до реєстру податкових накладних придбання товару в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ?

25.08.2011

Так, потрібно. При цьому облік придбаних товарів (послуг) на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ, ведеться на підставі документів, що засвідчують поставку таких товарів (послуг).

Читати далі »

Діє до 01.01.2010 Як відобразити в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та в податковій декларації з ПДВ товари та послуги від постачальників, які не є платниками ПДВ?

25.08.2011

В реєстрі отриманих та виданих податкових накладних: •в гр.1 – порядковий номер документа; •в гр.2 – дата отримання документу; •в гр.3 – номер такогодокументу; •в гр.4 – назва постачальника; •в гр.5 – робиться позначка “Х”; •в гр.6 – загальна сума поставки; •в гр.7, 9, 11 – сума поставки, що й у гр.6; •в гр.8, 10, 12,14 - робиться позначка “Х”. У податковій декларації з ПДВ відображаються у розділі 2 “Податковий кредит” у рядку 11 та/ або в залежності від мети їх використання у господарській діяльності - у ряд.11.1 та 11.2.

Читати далі »

Діє до 01.01.2010 Як в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних відображати розподіл сум ПДВ, сплачених за товари, які використовуються в оподатковуваних операціях та звільнених від оподаткування?

25.08.2011

В розділі І реєстру отриманих та виданих податкових накладних кожна отримана податкова накладна зазначається окремими рядком. У разі, якщо платник податку придбаває товари (послуги) та основні фонди, які в подальшому використовуються в оподатковуваних і звільнених від оподаткування податком на додану вартість операціях у межах господарської діяльності такого платника, то на підставі отриманої податкової накладної у відповідних графах розділу І реєстру зазначається та частка вартості товарів (послуг) та основних фондів (без ПДВ) і сум ПДВ, яка відповідає обсягу їх використання в оподатковуваних і звільнених від оподаткування операціях.

Читати далі »

Діє до 01.01.2010 Як записуються отримані товарні чеки в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних: загальною сумою за місяць, загальною сумою за день чи кожен товарний чек окремо?

25.08.2011

Платник податку на додану вартість повинен записувати кожен товарний чек окремо.

Читати далі »

Діє до 01.01.2010 У якій графі розділу I „Отримані податкові накладні” реєстру отриманих та виданих податкових накладних вказується дата виписки податкової накладної?

25.08.2011

У розділі I реєстру податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної), вантажні митні декларації, а також інші подібні документи (згідно з підпунктом 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону № 168) відображаються за датою отримання таких документів. При цьому Порядок не передбачає відображення у розділі I реєстру дати виписки податкових накладних, розрахунків коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної), вантажних митних декларацій, а також інших подібних документів (згідно з підпунктом 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону № 168)

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних необхідно відображати видані податкові накладні, що не були включені до реєстру на дату їх виписки?

25.08.2011

Оскільки виписка податкової накладної і її включення до Реєстру повинні відбувається одномоментно, то податкова накладна виписана та не включена до Реєстру на дату їх виписки не може вважатися оформленою у відповідності до затвердженого порядку. Зазначене порушення призведе до заниження податкових зобов'язань звітного періоду, як продавця так і покупця, викликає необхідність проведення позапланової виїзної перевірки та застосування адмінштрафу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як відображається у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних вантажні митні декларації, що оформлені при безоплатному отриманні товарів від нерезидента?

25.08.2011

Операції з безоплатного отримання товарів, в тому числі і від нерезидентів, в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних не відображаються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В яких рядках реєстру отриманих та виданих податкових накладних та податкової декларації з ПДВ потрібно відображати вартість придбаного легкового автомобіля, якщо сума ПДВ, сплачена при придбанні такого автомобіля, до складу податкового

25.08.2011

Платник податку не повинен у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та у податковій декларації з ПДВ відображати придбання легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2010 Чи потрібно платнику податку на додану вартість в розділі І реєстру отриманих та виданих податкових накладних відображати операції з придбання товарів (послуг), в особи, яка не зареєстрована платником податку на додану вартість? Якщо та

25.08.2011

Облік придбаних товарів (послуг) на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники податку на додану вартість, ведеться на підставі документів, що засвідчують поставку таких товарів (послуг). При цьому, у разі, якщо товари (послуги) придбані в особи, яка не зареєстрована як платник податку, у графі 5 розділу І Реєстру робиться позначка "Х". У графі 6 вказується загальна сума придбаних товарів (послуг). Якщо платником податку придбаваються товари (послуги): з метою їх використання у межах господарської діяльності для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню за ставкою 20%, 0% їх вартість відображається в графі 7, з метою їх використання у межах господарської діяльності для здійснення операцій, які звільнені від оподаткування, не є об'єктами оподаткування – графі 9, які не призначаються для їх використання у господарській діяльності – графі 11, для поставки послуг, місце поставки яких визначається відповідно до п. 6.5 ст. 6 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями – графі 13. У відповідних графах 8, 10, 12 та 14 , тобто „Сума ПДВ”, робиться позначка "Х".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до колонки 8 розділу І Реєстру отриманих та виданих податкових накладних сума збору на обов’язкове пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв’язку, що включається до ціни товарів (послуг)?

25.08.2011

Якщо постачальник послуг надає покупцю податкову накладну, в якій збір на обов'язкове державне пенсійне страхування входить до загальної вартості послуг, а саме до графи 11 Розділу VII „Загальна сума з ПДВ”, то в графі 8 розділу І Реєстру отриманих та виданих податкових накладних загальна сума придбаних послуг відображається з урахуванням податку на додану вартість та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Читати далі »

Діє до 01.07.2010 З якого часу платнику податку необхідно вести реєстри отриманих та виданих податкових накладних? Чи обов’язково вести реєстри в електронному вигляді та надавати їх в електронному вигляді до ОДПС?

25.08.2011

Початок записів у реєстрах отриманих та виданих податкових накладних повинен формуватися по операціях з поставки/придбання товарів (послуг), що здійснюються не пізніше 1 серпня 2005 року. Реєстр ведеться у документальному або електронному вигляді за вибором платника податку. Реєстр подається в електронному вигляді до органів ДПС за добровільним рішенням платника податків.

Читати далі »

Діє до 01.07.2010 Чи в обов’язковому порядку платник ПДВ повинен вести реєстр отриманих та виданих податкових накладних? Яка передбачена відповідальність за невиконання вимог щодо ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних?

25.08.2011

Платник податку в обов’язковому порядку зобов'язаний вести реєстр отриманих та виданих податкових накладних та забезпечити доступ податковому інспектору до реєстру при проведенні документальної (планової або позапланової виїзної) перевірки. Невиконання вимог щодо ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних призведе до застосування адміністративного штрафу до платника податку передбаченого ст. 163? Кодексу про адміністративні правопорушення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2010 Як виправити помилку у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та податковій декларації з ПДВ, якщо за однією угодою продавцем було двічі виписано податкову накладну за першою та другою подією?

25.08.2011

Платник податку, який двічі виписав податкову накладну за першою та другою подією і відобразив зазначені податкові накладні в Реєстрі, має можливість відкоригувати податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної, що виписана платником за другою подією. Оскільки, платник податку нарахував податкові зобов’язання на підставі податкової накладної, що виписана платником за другою подією, то в даному випадку платнику необхідно відкоригувати суму податкових зобов’язань в тому податковому періоді в якому виписаний розрахунок коригування з відповідним відображенням такого коригування в рядку 8.4 „Інші випадки” податкової декларації з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як виправити помилку у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних?

25.08.2011

Наказом ДПА України від 26.10.09 №582 "Про внесення змін до форми Реєстру отриманих та виданих податкових накладних та Порядку ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, затверджених наказом ДПА України від 30.06.2005 №244", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.11....

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право філія, якій делеговано право виписки податкової накладної та ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, відображати в реєстрі отриманих податкових накладних отримані податкові накладні, якщо в реквізиті "міс

25.08.2011

Філія, якій делеговано право виписки податкової накладної та ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, має право відображати в реєстрі отриманих податкових накладних отримані податкові накладні, якщо в реквізиті "місцезнаходження покупця" зазначено тільки адресу головного підприємства - платника ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Як відобразити в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних податкові накладні, що виписані платником податку при отриманні послуг від нерезидента, у якого відсутнє представництво на території України?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Податкова накладна, що виписана платником податку – покупцем при отриманні послуг від нерезидента відображається на дату виникнення податкових зобов’язань платника податку в розділі ІІ Реєстру, а на дату виникнення податкового кредиту - в розділі І Реєстру із заповнення...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Як відобразити в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних податкові накладні, що виписані платником податку при отриманні послуг від нерезидента, у якого відсутнє представництво на території України?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див І) Повна: Відповідно до пп. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) датою виникнення податкових зобов'язань при імпортуванні робіт (послуг) є дата списання к...

Читати далі »

Діє до 31.10.2009 Який механізм реалізації прийнятого Кабінетом Міністрів України рішення про запровадження процедури реєстрації податкових накладних, які видаються платниками податку — продавцями товарів (робіт, послуг)?

25.08.2011

Рішення про запровадження процедури реєстрації податкових накладних, які видаються платниками податку – постачальниками товарів (послуг) прийнято розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 року №1178-Р „Питання загального реєстру податкових накладних”. Реєстрація податкових нак...

Читати далі »

Діє до 31.10.2009 Який порядок подання продавцем податкових накладних для реєстрації у Загальному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку?

25.08.2011

Рішення про запровадження процедури реєстрації податкових накладних, які видаються платниками податку–постачальниками товарів (послуг) прийнято розпорядженням КМУ від 23.09.09 №1178-Р „Питання загального реєстру податкових накладних”. Порядок подання податкових накладних для реєстрації у Загально...

Читати далі »

Діє до 31.10.2009 Який порядок отримання покупцем податкових накладних з Загального реєстру податкових накладних в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку?

25.08.2011

Рішення про запровадження процедури реєстрації податкових накладних, які видаються платниками податку – постачальниками товарів (послуг) прийнято розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 року №1178-Р „Питання загального реєстру податкових накладних”. Порядок подання податкови...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних відобразити податкові накладні, що отримані платником податку при придбанні товарів (послуг), які використовуються частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (п

25.08.2011

Податкові накладні, що отримані платником податку при придбанні товарів (послуг), які використовуються частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів (послуг), відображаються двічі, а саме у загальному реєстрі отриманих та виданих податкових накладних і в окремому реєстрі, який складається за сільськогосподарською діяльністю. До кожного з реєстрів за такою податковою накладною включається тільки та сума придбання товарів (послуг) та сума ПДВ, що відповідає частці їх використання в інших операціях та відповідно в операціях сільськогосподарського виробництва.

Читати далі »

Діє до 12.03.2010 Який порядок заповнення граф в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних при здійсненні платником податку операцій з експорту товарів?

25.08.2011

Оскільки за операціями з експорту товарів платником податку виписується податкова накладна, а підтвердженням такого експорту товарів є належним чином оформлена ВМД, то у графі 1 розділу ІІ Реєстру записується порядковий номер податкової накладної, що відповідає порядковому номеру запису в реєстрі, у графах 2, 3 відображається дані податкової накладної, у графі 4 - позначка ВМД, у графі 5 – країна нерезидента та найменування (прізвище, ім’я, по батькові /за наявності/ - для фізичної особи) нерезидента, у графах 6, 8, 9, 10, 11 – позначка "Х", у графі 7 – загальна сума поставки товарів та у графі 12 – база оподаткування експортованих товарів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який вид документа платнику податку необхідно зазначати в графі 5 розділу І та графі 4 розділу ІІ Реєстру отриманих та виданих податкових накладних?

25.08.2011

У графі 5 розділу І Реєстру зазначається вид документа згідно з такими позначеннями: ПН - податкова накладна; РК - розрахунок коригування до податкової накладної (розрахунок коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної)); ВМД - вантажна митна декларація; ЧК - товарний (касовий) чек; ТК - транспортний квиток; ГР - готельний рахунок; ПЗ - рахунок за послуги зв'язку; ПО - послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку; ЗП - заява платника відповідно до пп. 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість". У графі 4 розділу ІІ Реєстру зазначається вид документа згідно з такими позначеннями: ПН - податкова накладна; РК - розрахунок коригування до податкової накладної (розрахунок коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної)); ВМД - вантажна митна декларація; ПП - податкова накладна за щоденними підсумками операцій; ЗЦ - податкова накладна, виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. При цьому, у разі якщо дані документа включаються до уточнюючих розрахунків за звітний період, до виду документа додається літера "У" (наприклад, ПН - податкова накладна, ПНУ - податкова накладна, яку включено до уточнюючих розрахунків).

Читати далі »

Діє до 12.03.2010 Який порядок заповнення платником податку граф розділу ІІ Реєстру отриманих та виданих податкових накладних у разі здійснення операцій з поставки товарів (послуг) неплатникам ПДВ?

25.08.2011

При здійсненні операцій з поставки товарів (послуг) неплатнику ПДВ платник податку вносить до Реєстру відповідні реквізити виписаної ним податкової накладної, а саме у графі 1 розділу ІІ реєстру платником податку записується порядковий номер податкової накладної (порядковий номер податкової накладної відповідає порядковому номеру запису в реєстрі), до граф 2, 3, 5, 6 переносять відповідні реквізити податкової накладної, розрахунку коригування кількісних і вартісних показників, зокрема, у графі 6 зазначається позначка "Х", у графі 4 зазначається вид документа згідно з визначеними позначеннями, у графах 7 - 12 відображається відповідна інформація щодо поставки товарів (послуг).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 На яку дату в розділі І Реєстру отриманих та виданих податкових накладних відображаються отримані податкові накладні платником податку, що застосовує касовий метод податкового обліку?

25.08.2011

Податкові накладні, отримані при придбанні товарів (послуг), платником податку, що застосовує касовий метод, відображаються в розділі І Реєстру на дату формування податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 12.03.2010 Яким чином платнику ПДВ заповнити графу 5 розділу I реєстру отриманих та виданих податкових накладних при придбанні товарів (послуг) в особи, яка не є платником ПДВ, у разі відсутності у такого платника документів, на підставі яких запов

25.08.2011

Оскільки, платником ПДВ облік придбаних товарів (послуг) на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ, ведеться на підставі документів, що засвідчують поставку таких товарів (послуг), то при відсутності у нього документів, визначених у п.9.5 Порядку ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, на підставі яких заповнюється графа 5 розділу I реєстру, таким платником ПДВ у графі 5 розділу I реєстру зазначається

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних відображається операція зі списання ТМЦ в зв’язку з їх нестачею?

25.08.2011

Якщо при придбанні товарів (послуг) платником податку було сформовано податковий кредит, то у разі списання ТМЦ в зв’язку з їх нестачею такі товари не можуть бути використані у господарській діяльності і в такому випадку платнику податку необхідно здійснити коригування податкового кредиту з відображенням зазначеної операції в рядку 16.4 „Інші випадки” податкової декларації з ПДВ зі знаком „-”. Відображення коригування податкового кредиту, що здійснюється при списанні ТМЦ у зв’язку з їх нестачею, в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних не передбачено.

Читати далі »

Діє до 12.03.2010 Яким чином платнику ПДВ заповнити графи розділу I та розділу ІІ Реєстру отриманих та виданих податкових накладних при здійсненні операцій з придбання/поставки товарів (послуг), які не є об’єктом оподаткування?

25.08.2011

Згідно з п. 6 Порядку ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України від 30.06.05 №244 із змінами та доповненнями, (далі – Порядок №244) у Реєстрі окремо обліковуються операції: з придбання товарів (послуг) з метою використання у господарській діяльн...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення переробним підприємством в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних операції з реалізації готової продукції, яка виготовлена частково з продукції придбаної у сільськогосподарських товаровиробників, а ч

25.08.2011

Переробне підприємство, яке здійснює виготовлення продукції, як з продукції, придбаної у сільськогосподарських товаровиробників, так і з продукції придбаної зі сторони, повинне забезпечити ведення окремого податкового обліку готової продукції, а саме податкові накладні або інші документи, що засвідчують поставку переробним підприємством товарів виготовлених з продукції: - придбаної у сільськогосподарських товаровиробників, відображаються в розділі II „Видані податкові накладні” окремого реєстру, який складається за сільськогосподарською діяльністю; - придбаної у інших постачальників, - в розділі II „Видані податкові накладні” загального реєстру. До кожного з реєстрів за такою податковою накладною включається тільки та сума проданих товарів (послуг) та сума ПДВ, що відповідає частці виготовленій продукції, з придбаної зі сторони та відповідно з продукції придбаної у сільськогосподарських товаровиробників.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення у податковій декларації з ПДВ та в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних отриманих процентів за депозитом?

25.08.2011

Суми коштів, що надходять від банків як плата процентів за депозитом, не підлягають включенню ні по рядку 3 "Операції, що не є об'єктом оподаткування" декларації з ПДВ ні по іншим рядкам податкової декларації з ПДВ, а також не відображаються і в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який номер розрахунку коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної) необхідно зазначати платнику ПДВ в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної) платником ПДВ присвоюється номер, який має вигляд дробу, чисельник якого відповідає порядковому номеру розрахунку коригування та відповідає порядковому номеру запису в реєстрі, ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який номер розрахунку коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної) необхідно зазначати платнику ПДВ в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Відповідно до п. 28 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97 №165, зі змінами та доповненнями розрахунку коригування присвоюється номер, який має вигляд дробу, чисельник якого відповідає порядковому номеру ро...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та податковій декларації з ПДВ відображаються податкові накладні, за якими податковий кредит формується одночасно як за касовим методом так і за першою з подій?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 За роз’ясненнями з даного запитання Ви можете в письмовому вигляді звернутись до ДПА України. Відповідь на Ваше запитання можливо буде надати після видання відповідного податкового роз’яснення.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Який порядок відображення в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та податковій декларації з ПДВ отриманих проїзних документів, в яких збір на обов’язкове страхування від нещасних випадків на транспорті не включається до б

25.08.2011

Так як у графі 8 розділу І Реєстру вказується загальна сума, включаючи ПДВ, то в цій графі слід відображати вартість придбаних транспортних послуг, вказаних в квитку з урахуванням ПДВ, у графі 9 вказується частина вартості транспортного квитка (без збору на обов’язкове страхування від нещасних випадків на транспорті та без ПДВ), що підлягає оподаткуванню ПДВ, в графі 10 - ПДВ з цієї частини, при цьому в графі 5 вказується "ТК", а сума збору на обов'язкове страхування від нещасних випадків на транспорті вказується в графі 9 окремим рядком, в графах 5, 10 – позначка "Х". Тобто, транспортний квиток відображається в Реєстрі двома рядками. При цьому частина вартості, транспортного квитка, що підлягає оподаткуванню ПДВ підлягає відображенню в рядку 10.1 розділу ІІ податкової декларації з ПДВ, а сума збору на обов'язкове страхування від нещасних випадків на транспорті – в рядку 11.1 розділу ІІ такої податкової декларації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Який порядок відображення в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та податковій декларації з ПДВ отриманих проїзних документів, в яких збір на обов’язкове страхування від нещасних випадків на транспорті не включається до

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І) Повна: Так як відповідно до п. 9 Порядку №244 у графі 8 розділу І Реєстру вказується загальна сума, включаючи ПДВ, то в цій графі слід відображати вартість придбаних транспортних послуг, вказаних в квитку з урахуванням ПДВ, у графі 9 вказується частина вартості ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних незамортизованої частини вартості легкового автомобіля, з метою формування податкового кредиту, у разі виведення його з експлуатації, у зв’язку з продажем як

25.08.2011

Враховуючи те, що Реєстр є основою для відображення зведених результатів операцій з придбання та поставки товарів (послуг) в податкових деклараціях з ПДВ, а також те, що суми ПДВ, сплачені при придбанні легкового автомобіля включаються до складу податкового кредиту на дату виключення його зі складу основних фондів і продажу його як товару, то податкова накладна, отримана при придбанні платником ПДВ такого автомобіля, відображається в розділі І Реєстру на дату формування податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок заповнення Реєстру отриманих та виданих податкових накладних при придбанні товарів (послуг) на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ?

25.08.2011

Платником ПДВ при занесенні до розділу I Реєстру документів, що засвідчують факт придбання товарів (послуг) на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ: у графі 1 записується порядковий номер отриманого документа, який переноситься на документ як вхідний номер; у графі 2 указується дата отримання документа; до граф 3, 4, 6 переносяться відповідні реквізити документа; у графі 5 робиться прочерк; у графі 7 вказується умовний ІПН "400000000000"; у графах 10, 12, 14, 16 - позначка "Х"; у графі 8 відображається сума щодо придбання товарів (послуг); графи 9, 11, 13, 15 заповнюються відповідно до характеру використання придбаних товарів (послуг).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок заповнення платником податку граф розділу ІІ Реєстру отриманих та виданих податкових накладних у разі здійснення операцій з поставки товарів (послуг) неплатникам ПДВ?

25.08.2011

Порядок ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних затверджений наказом ДПА України від 30.06.05 №244 із змінами та доповненнями (далі – Порядок №244). При занесенні до розділу ІІ Реєстру податкових накладних, виписаних у разі поставки товарів (послуг) покупцю, який не зареєстрован...

Читати далі »

Діє до 26.10.2010 І Яким чином у рядку "З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період" реєстру отриманих та виданих податкових накладних необхідно відображати податкові накладні, що включаються до уточнюючого розрахунку?

25.08.2011

Діє до 26.10.2010 Коротка: Якщо платник ПДВ при поданні уточнюючого розрахунку за відповідний період відображає у ньому отримані та/або видані податкові накладні (інші розрахункові документи), які не включені ним до складу його податкового кредиту та/або зобов’язань, та відповідно не були відобра...

Читати далі »

Діє до 26.10.2010 ІІ Яким чином у рядку "З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період" реєстру отриманих та виданих податкових накладних необхідно відображати податкові накладні, що включаються до уточнюючого розрахунку?

25.08.2011

Діє до 26.10.2010 (Початок див.І) Повна: Відповідно до положень пп. 7.2.3 та 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями (далі – Закон №168) податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язан...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином платнику ПДВ заповнити графи розділу I та розділу ІІ Реєстру отриманих та виданих податкових накладних при здійсненні операцій з придбання/поставки товарів (послуг), які не є об’єктом оподаткування?

25.08.2011

Відповідно до вимог ст. 7 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які не є об'єктом оподаткування, при цьому податкові накладні ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок заповнення граф в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних при здійсненні платником ПДВ операцій з експорту товарів?

25.08.2011

Порядок ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних затверджений наказом ДПА України від 30.06.05 №244 із змінами та доповненнями (далі – Порядок №244). При занесенні до розділу ІІ Реєстру податкової накладної, складеної на операції з експорту товарів (п. 8.1 Порядку №244): у графі ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення в розділі ІІ Реєстру отриманих та виданих податкових накладних, виписаної податкової накладної, яка містить суми податків, зборів (податок з реклами, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з вартості

25.08.2011

Так, як у графі 7 розділу ІІ Реєстру вказується загальна сума, включаючи ПДВ, то в цій графі слід відображати повну вартість поставлених товарів (послуг), вказаних в податковій накладній з урахуванням ПДВ та суми податків і зборів, що не включаються до бази оподаткування, у графі 8 вказується частина вартості товарів (послуг), що підлягає оподаткуванню ПДВ, в графі 9 - ПДВ з цієї частини, а сума податків, зборів (податок з реклами, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку), які не включається до бази оподаткування ПДВ вказується в графі 11.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно сільськогосподарським підприємствам, які не обрали спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства та відповідають вимогам передбаченим ст.8? Закону України „Про податок на

25.08.2011

Сільськогосподарські підприємства, які не обрали спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, передбачений ст.8? Закону України „Про податок на додану вартість”, складають за такою діяльністю окремі реєстри виданих і отриманих податкових накладних, про що робиться відмітка у спеціальному полі "Спеціальний режим оподаткування" із посиланням на норми цього Закону, відповідно до яких застосовується спеціальний режим оподаткування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Починаючи з якого періоду платники ПДВ повинні подавати органу ДПС разом з податковою декларацією за відповідний звітний період копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді?

25.08.2011

Копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних вперше подаються разом з податковою декларацією з ПДВ за червень 2010 року.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 З якого часу платнику податку необхідно вести реєстри отриманих та виданих податкових накладних?

25.08.2011

Початок записів у реєстрах отриманих та виданих податкових накладних повинен формуватися по операціях з поставки/придбання товарів (послуг), що здійснюються не пізніше 1 серпня 2005 року.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка передбачена відповідальність за невиконання вимог щодо ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних?

25.08.2011

Невиконання вимог щодо ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних призведе до застосування адміністративного штрафу до платника податку передбаченого ст. 163? Кодексу про адміністративні правопорушення. Окрім того, податкові декларації платника податку можуть бути не визнані контролюючим органом як податкова звітність та зазначене порушення є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки такого платника податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу ДПС з прочерками, додавати копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді?

25.08.2011

Платник податку зобов’язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до органу державної податкової служби з прочерками, додавати копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді за відповідний звітний період.

Читати далі »

Діє до 30.09.2010 Яким чином платник податку, що має у своєму складі філії, яким делеговано право ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, подає до органу державної податкової служби разом з податковою декларацією за відповідний звітний

25.08.2011

Платник податку подає до органу державної податкової служби на безоплатній основі разом з податковою декларацією за відповідний звітний період всі копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних за такий період в електронному вигляді, включаючи реєстри, що ведуться як головним підприємством так і філіями (незалежно від їх кількості), яким делеговано право виписки податкових накладних та право ведення реєстру.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином, а саме на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках) чи засобами телекомунікаційного зв'язку, необхідно подавати копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних до податкової декларації з ПДВ

25.08.2011

Платник податку, який надсилає податкову декларацію з ПДВ за відповідний звітний період поштою у зв’язку з відмовою у її прийнятті податковим органом, зобов’язаний надіслати до органів державної податкової служби копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних за такий звітний період в електронному вигляді зручним для себе способом: або на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках), або засобами телекомунікаційного зв'язку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 З якого податкового періоду платникам податку, що звітують щоквартально, необхідно подавати до органів ДПС копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді?

25.08.2011

Платники податку, які звітують до органів ДПС щоквартально, починають подавати копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних електронному вигляді разом з податковою декларацією за другий квартал 2010 року.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи повинен платник податку при поданні реєстрів отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді до органів ДПС здійснити накладання електронного цифрового підпису?

25.08.2011

Платник податків повинен здійснити накладання електронного цифрового підпису за допомогою програмного забезпечення шифрування та накладання електронного цифрового підпису виключно при наданні реєстру отриманих та виданих податкових накладних органам ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який номер Реєстру отриманих та виданих податкових накладних проставляється платником податку при поданні його в електронному вигляді до органів ДПС?

25.08.2011

Згідно із пп. 7.2.8 п. 7.2 ст. 7 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями платники податку подають органу державної податкової служби на безоплатній основі разом з податковою декларацією за відповідний звітний період копії реєстр...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно платнику податку подавати до органів ДПС копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, які містять виправлені помилки, та копії реєстрів до уточнюючих розрахунків?

25.08.2011

Оскільки здійснення платником податку коригування помилкових записів у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних (далі – Реєстр) не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів, то і подавати до органу ДПС копії уточнюючих Реєстрів не потрібно. Окрім того, платнику податку не потрібно подавати копії Реєстрів разом з уточнюючим розрахунком, так як копії Реєстрів, що подаються ним разом з податковою декларацією за відповідний звітний період до органу ДПС в електронному вигляді, у щомісячних (щоквартальних) підсумках щоденно зареєстрованих операцій містять в тому числі показники, включені до уточнюючих розрахунків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як в розділі І реєстру отриманих та виданих податкових накладних відображаються податкові накладні, отримані при придбанні товарів (робіт, послуг), які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні?

25.08.2011

В розділі І Реєстру кожна отримана податкова накладна зазначається окремими рядком на дату її отримання, а розподіл сум податку здійснюється відповідно до п. 7.4.3 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи відображаються в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних послуги, які отримані за межами митної території України резидентом від нерезидента, у якого відсутнє представництво на митній територій України?

25.08.2011

Порядок відображення в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних послуг, які отримані за межами митної території України резидентом від нерезидента, у якого відсутнє представництво на митній територій України, залежить від визначення місця їх поставки. Тобто, для отримання конкретної відповіді на запитання щодо відображення в реєстрі отриманих та виданих податкових накладних послуг, які отримані за межами митної території України резидентом від нерезидента, у якого відсутнє представництво на митній території України, платник податку повинен звернутися до ДПІ за місцем своєї реєстрації з відповідними первинними документами.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та податковій декларації з ПДВ операції зі списання ТМЦ, які не відносяться до категорії основні фонди та придбавалися для їх використання не в господарській

25.08.2011

Оскільки, платником ПДВ придбані товарно-матеріальні цінності не призначалися для використання їх в господарській діяльності, та сплачені суми ПДВ до складу податкового кредиту згідно з пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” не включались, то при списанні таких товарно-матеріальних цінностей податковий кредит платника ПДВ коригуванню не підлягає. При цьому, операція зі списання товарно-матеріальних цінностей, придбаних для їх використання не в господарській діяльності платника ПДВ в Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та податковій декларації з ПДВ не відображається.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно реєструвати в Загальному реєстрі податкових накладних податкові накладні, сума ПДВ в яких становить понад 100 тис.грн.?

25.08.2011

Рішення про запровадження процедури реєстрації податкових накладних, які видаються платниками податку – постачальниками товарів (послуг) прийнято розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 року №1178-Р „Питання загального реєстру податкових накладних”. Постановою Кабінету Мініс...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як в розділі І реєстру отриманих та виданих податкових накладних відображається податкова накладна з придбання товарів (послуг), якщо в ній одночасно зазначено товари (послуги), що оподатковуються за ставками 20% та 0?

25.08.2011

Податкова накладна з придбання товарів (послуг), в якій одночасно зазначено товари (послуги), що оподатковуються за ставками 20% та 0, записується до розділу І Реєстру одним рядком, при цьому в залежності від подальшого використання придбаних товарів (послуг) їх вартість зазначається у графах 9, 11, 13 та 15, а сума ПДВ - у графах 10, 12, 14 та 16.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно платнику ПДВ за звітній період подавати реєстри отриманих та виданих податкових накладних до органу ДПС на паперових носіях, у разі якщо вони були подані на магнітних носіях?

25.08.2011

Платник ПДВ повинен обрати для себе зручний спосіб подання реєстру отриманих та виданих податкових накладних до органу державної податкової служби, а саме: або у електронному вигляді за допомогою телекомунікаційних мереж загального користування з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису за умови отримання їх у порядку, визначеному чинним законодавством, або на магнітних носіях з копіями такого реєстру на паперових носіях.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином платник податку, що має у своєму складі філії, яким делеговано право ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, подає до органу державної податкової служби разом з податковою декларацією за відповідний звітний

25.08.2011

Платник податку до органу державної податкової служби на безоплатній основі разом з податковою декларацією за відповідний звітний період в електронному вигляді подає за такий період всі копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, при цьому, такі копії реєстрів в електронному вигляді платником податку подаються окремими файлами по головному підприємству та по кожній філії (незалежно від їх кількості), яким делеговано право виписки податкових накладних та право ведення реєстру.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може нумерація виданих податкових накладних, які відображені у загальному реєстрі співпадати з нумерацією виданих податкових накладних, відображених в окремому реєстрі?

25.08.2011

Платники податку, які відповідно до законодавства зобов’язані складати загальний та окремий реєстри отриманих та виданих податкових накладних, у графі 1 розділу II як загального так і окремого реєстру, зазначають виключно порядковий номер виданої податкової накладної, який і відповідає порядковому номеру запису в реєстрі. Тобто, нумерація виданих податкових накладних, які підлягають відображенню у загальному реєстрі може співпадати з нумерацією виданих податкових накладних, які підлягають відображенню в окремому реєстрі.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які реквізити необхідно зазначити в графі 5 та графі 6 розділу ІІ Реєстру отриманих та виданих податкових накладних при придбані платником ПДВ послуг на митній території України у нерезидента, який не має постійного представництва на те

25.08.2011

Платник ПДВ при придбанні послуг на митній території України у нерезидента, який не має постійного представництва на території України, є податковим агентом такого нерезидента та повинен виписати податкову накладну, реквізити якої зазначити в Реєстрі. При цьому, в графі 5 „найменування (ПІБ для фізичної особи)” та у графі 6 „індивідуальний податковий номер” розділу ІІ Реєстру проставляються реквізити покупця.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно платнику податку при поданні нової звітної декларації з ПДВ подавати до органу ДПС копію Реєстру отриманих та виданих податкових накладних?

25.08.2011

Оскільки, відповідно до вимог пп.7.2.8 п.7.2 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість”, копія Реєстру в електронному вигляді подається до органу ДПС на безоплатній основі разом з податковою декларацією за відповідний звітний період, то у випадку якщо до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період подається нова звітна декларація у зв’язку зі змінами (доповненнями) показників у Реєстрі, платник податку до такої нової звітної декларації з ПДВ подає копію Реєстру. Якщо при поданні нової звітної декларації з ПДВ показники Реєстру залишаються без змін, копія Реєстру не подається.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином платником ПДВ заповнюється реєстр отриманих та виданих податкових накладних у разі подання ним заяви зі скаргою на постачальника товарів (послуг)?

25.08.2011

Платник податку, який до податкової декларації за звітний податковий період подає заяву зі скаргою на постачальника, має право включити суми ПДВ до складу податкового кредиту, за умови, що до заяви таким платником ПДВ додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг). При цьому, платник податку в розділі І Реєстру „Отримані податкові накладні” у графі 5 зазначає позначку „ЗП”, в графах 6, 7 вказує реквізити постачальника (найменування, індивідуальний податковий номер) на якого таким платником подається скарга.

Читати далі »