Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Дата виникнення податкових зобов’язань

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Яким чином оподатковуються ПДВ операції з поставки товарів (робіт, послуг) за рахунок бюджетних коштів?

25.08.2011

Оподаткування здійснюється на загальних підставах за ставкою 20%. Податкові зобов`язання виникають по оплаті.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг)?

25.08.2011

Датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: - або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; - або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкових зобов'язань у разі коли поставка товарів (робіт, послуг) здійснюється з використанням кредитних або дебетових карток, дорожніх, комерційних, персональних або інших чеків?

25.08.2011

Датою збільшення податкових зобов'язань вважається або дата оформлення податкової накладної, що засвідчує факт поставки платником податку товарів (робіт, послуг) покупцю, або дата виписування відповідного рахунка (товарного чека), залежно від того, яка подія відбулася раніше.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкових зобов'язань у разі поставки товарів або послуг з використанням торговельних автоматів або іншого подібного устаткування?

25.08.2011

Датою виникнення податкових зобов'язань вважається дата виймання з таких торговельних апаратів або подібного устаткування грошової виручки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкових зобов'язань платника ПДВ у разі виконання робіт (послуг) нерезидентом?

25.08.2011

Датою виникнення податкових зобов'язань при імпортуванні робіт (послуг) є дата списання коштів з розрахункового рахунку платника податку в оплату робіт (послуг) або дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) нерезидентом залежно від того, яка з подій відбулася першою.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ на операцію з перерахування коштів у вигляді гарантійних внесків, які в майбутньому будуть зараховані в оплату за товари (роботи, послуги)?

25.08.2011

У разі, перерахування коштів у вигляді гарантійних внесків, які в майбутньому зараховуються в оплату за товари (роботи, послуги), то податкові зобов’язання за таким перерахунком відбуваються на дату зарахування таких коштів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникають податкові зобов’язання у платника ПДВ, у разі отримання ним від нерезидента попередньої (авансової) оплати за товари, які будуть експортовані?

25.08.2011

Попередня (авансова) оплата вартості товарів (супутніх послуг), які експортуються, не змінює значення податкових зобов'язань платника податку - експортера.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ, у разі коли відвантаження товарів (послуг) покупцю відбулося в період, коли платник ЄП працював на спрощеній системі оподаткування, а оплата коштами отримана після його переходу на загальну сис

25.08.2011

В цьому випадку податкові зобов'язання з ПДВ за такою операцією не нараховуються (крім випадків, коли платник податку на додану вартість обрав касовий метод визначення податкових зобов'язань з ПДВ).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Коли виникають податкові зобов’язання з ПДВ, якщо право власності на нерухоме майно переходить у момент нотаріального посвідчення договору, а оплата та підписання акта прийому-передачі протягом 30 днів від дати нотаріального посвідче

25.08.2011

Відповідь на таке питання може надаватися лише при ознайомленні з первинними документами, оскільки перехід права власності відбувається по факту виконання умов, передбачених договором, а такими умовами є оплата та підписання акта прийому-передачі, то це і визначає дату виникнення податкових зобов’язань згідно із пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України „про податок на додану вартість”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Коли виникають податкові зобов’язання з ПДВ, якщо право власності на нерухоме майно переходить у момент нотаріального посвідчення договору, а оплата та підписання акта прийому-передачі протягом 30 днів від дати нотаріального посвідч

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І.) Повна: Крім того, Законом встановлено чіткі правила визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ. Зокрема, пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка пр...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як визначається дата виникнення податкових зобов'язань виконавця з контрактів, визначених довгостроковими?

25.08.2011

На дату збільшення валового доходу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховують податкові зобов`язання з ПДВ у випадку, коли перша подія відбулася в податковому періоді, в якому підприємство не було зареєстроване платником ПДВ?

25.08.2011

Ні, не нараховуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно орендарю коригувати сформований податковий кредит на суму ПДВ із вартості послуг оренди приміщення у разі, якщо рішенням суду визнано недійсним договір-купівлі приміщення, що належить орендодавцю?

25.08.2011

Так , потрібно, оскільки неналежним чином оформлений договір оренди приміщення не створює для сторін будь-яких юридичних наслідків, він також не створює будь-яких наслідків і в податковому обліку підприємства-орендаря. Тобто за таким договором орендар не мав права відображати у податковому обліку податковий кредит за витратами, пов'язаними зі сплатою орендних платежів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином визначити резиденту податкове зобов’язання з ПДВ при наданні послуг нерезиденту на митній території України оплата за які здійснюється в іноземній валюті, та якщо між датою оформлення документа, що засвідчує факт виконання по

25.08.2011

У разі якщо платник податку за послуги, що надаються нерезиденту, отримує оплату в іноземній валюті, то договірна (контрактна) вартість перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на момент виникнення податкових зобов'язань. Датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, або дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно Ф.О. – СГ, що є платником ПДВ, нараховувати податкові зобов’язання при продажу транспортного засобу, який використовувався в господарській діяльності такої особи та був оформлений на приватну Ф.О. (без позначки СПД)?

25.08.2011

Фізична особа - суб’єкт господарювання, платник ПДВ, при продажу транспортного засобу, що використовувався в процесі його господарської діяльності, повинен нарахувати податкові зобов’язання на загальних підставах за ставкою 20 %.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно платнику ПДВ нараховувати податкові зобов’язання при здійсненні операцій з ліквідації товарно-матеріальних цінностей, стосовно яких не був нарахований податковий кредит?

25.08.2011

Ні, не потрібно. Нарахування податкових зобов’язань, у разі якщо відбувається ліквідація (списання) товарів при придбані яких суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником податку, не були віднесені до податкового кредиту, не передбачено.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання у разі списання кредиторської заборгованості за отриманою попередньою (авансовою) оплатою за товари (послуги), якщо термін позовної давності минув, але товари так і не були

25.08.2011

Ні, не має.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання у разі списання дебіторської заборгованості за поставленими товарами (послугами), якщо термін позовної давності минув, але оплату за товари (послуги) ним так і не було отрим

25.08.2011

Ні, не має.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникає податкове зобов`язання з ПДВ, якщо покупець повернув частину товару, а кошти, отримані за товар, залишаються у продавця та будуть зараховані в рахунок оплати за іншою поставкою товарів?

25.08.2011

В день повернення товару на підставі розрахунку коригування постачальник має право відкоригувати суму податкового зобов'язання, а покупець повинен відкоригувати суму податкового кредиту. Оскільки на дату повернення товарів сума оплати за них зараховується в рахунок оплати іншого товару, тобто ці кошти набувають статусу передоплати за інший товар, то постачальник на цю дату повинен виписати окрему податкову накладну на інші товари та відповідно нарахувати податкові зобов’язання.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають коригуванню податкові зобов’язання з ПДВ, які нараховані платником за першою з подій – дата складання акту виконаних робіт, у разі якщо в договорі передбачено, що вартість послуги, яка визначена в доларах США, перераховуєт

25.08.2011

Чіткі правила визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ встановлено пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість”. При цьому, слід врахувати, що згідно із п. 4.5 ст. 4 цього Закону якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок нарахування податкових зобов’язань при сплаті платником податку, який обрав касовий метод податкового обліку, кредиторові суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних в

25.08.2011

Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ з сум індексу інфляції та 3 % річних, які сплачуються покупцем у разі простроченого виконання ним договірних зобов'язань є дата фактичного отримання продавцем цих сум. Такі суми необхідно розцінювати як компенсацію вартості поставлених товарів (робіт, послуг), яка збільшує базу оподаткування ПДВ. У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань постачальник товарів (послуг) виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникають податкові зобов’язання при списанні дебіторської заборгованості (поставлені товари (послуги) і неоплачені), якщо податкові зобов’язання виникають згідно із пп.7.3.5 п. 7.3 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартіст

25.08.2011

Враховуючи те, що списання заборгованості з метою оподаткування, вважається наданням інших видів компенсацій вартості поставлених товарів (послуг) від покупця, то на дату списання дебіторської заборгованості постачальник повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають коригуванню податкові зобов’язання при списанні кредиторської заборгованості (оплата за товари (послуги) отримана, а їх фактичної поставки не відбулося), якщо податкові зобов’язання виникають згідно із пп.7.3.5 п. 7.3 ст.

25.08.2011

Враховуючи те, що продавцем не були повернуті кошти, раніше отримані від покупця як попередня оплата за товар (послуги), то у разі якщо протягом терміну позовної давності не відбулося фактичної поставки товару (послуг) продавець не має законодавчих підстав на коригування суми податкових зобов'язань з ПДВ при списанні кредиторської заборгованості.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ якщо відвантаження товарів покупцю відбулося до реєстрації ЮО платником ПДВ, а оплата отримана після такої реєстрації?

25.08.2011

Податкове зобов'язання з ПДВ за такою операцією не нараховується, за умови, що платник ПДВ не обрав касовий метод визначення податкового зобов'язання.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникають у постачальника податкові зобов’язання з ПДВ на дату списання кредиторської заборгованості по отриманій попередній (авансовій) оплаті за якою, товар покупцю не відвантажувався і кошти не повернені, у разі якщо передоплата б

25.08.2011

Оскільки на дату отримання попередньої оплати постачальник не мав статусу платника ПДВ, то відповідно за датою отримання коштів у такого постачальника не виникає об’єкта оподаткування ПДВ і податкові зобов’язання не нараховуються. Окрім того, нормами Закону України „Про податок на додану вартість” не передбачено нарахування податкових зобов’язань постачальником при списанні кредиторської заборгованості.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно продавцю коригувати податкові зобов’язання у разі визнання за рішенням суду договору купівлі-продажу приміщення недійсним після сплину 1095 днів з моменту його укладення?

25.08.2011

Оскільки загальна позовна давність встановлена тривалістю у три роки, то у разі визнання за рішенням суду договору купівлі-продажу приміщення недійсним після сплину 1095 днів з моменту його укладення продавець не має права на коригування податкових зобов'язань з ПДВ, що були визначені за такою угодою 1095 днів і більше тому.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 На яку дату виникають податкові зобов’язання з ПДВ у виконавця та податковий кредит з ПДВ у замовника довгострокового контракту, що укладений між бюджетними організаціями?

25.08.2011

У разі поставки товарів (робіт, послуг) з оплатою їх бюджетними коштами податкові зобов'язання у бюджетної організації - виконавця довгострокового контракту виникають у момент надходження таких коштів від замовника на його рахунок за касовим методом. Право на податковий кредит у бюджетної організації - замовника довгострокового контракту виникає на дату отримання податкової накладної, яка відповідає даті списання коштів з банківського рахунку або каси замовника в оплату вартості придбаних товарів (робіт, послуг) у виконавця.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування ПДВ відсотків, що сплачуються нерезиденту за товарним кредитом?

25.08.2011

Сплата резидентом - платником ПДВ нерезиденту відсотків за товари, надані ним на умовах товарного кредиту не змінює базу оподаткування ПДВ та митну вартість, а враховується при визначені митної вартості такого товару.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 На яку дату виникають податкові зобов’язання з ПДВ у бюджетної організації при отриманні нею на митній території України консультаційних послуг, пов'язаних з будівництвом нерухомості, яка буде розташована на митній території України, ві

25.08.2011

При наданні нерезидентом, який не має на митній території України представництва, консультаційних послуг, пов'язаних з будівництвом нерухомості, яка буде розташована на митній території України, податковим агентом такого нерезидента і відповідальним за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету є бюджетна організація, яка на дату списання нею коштів з розрахункового рахунку в оплату послуг нерезиденту або на дату оформлення документа, що засвідчує факт виконання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася першою, нараховує податкові зобов’язання з ПДВ. При цьому, базою оподаткування є контрактна вартість таких послуг, що перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на кінець операційного дня, що передує дню, в якому було складено акт, який засвідчує факт отримання послуг.

Читати далі »