Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Бюджетне відшкодування »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи має право покупець – платник ПДВ задекларувати бюджетне відшкодування та залишити у складі податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при імпорті товарів, що придбані у нерезидента, який в подальшому відступає право грошової вимоги ін

Надрукувати документ
25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І) Повна: Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пп. 7.2.6 цього пункту) (пп. 7.4.5 п. 7.4 ст.7 Закону № 168). Датою виникнення права платника податку на податковий кредит для операцій з імпорту товарів (супутніх послуг) вважається дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7 Закону, а саме: дата подання митної декларації із зазначенням у ній суми податку, що підлягає сплаті (пп.7.5.2 п.7.5 ст. 7 Закону). Порядок розрахунку суми бюджетного відшкодування встановлено пп.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону №168. Відповідно до пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону №168 бюджетному відшкодуванню підлягає частина від'ємного значення, розрахованого згідно з пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг). Тобто, для отримання права на бюджетне відшкодування: від'ємне значення різниці податкових зобов'язань та податкового кредиту окремого звітного періоду повинно хоча б частково зберегтися за наслідками наступних податкових періодів (не бути погашеним додатними податковими зобов'язаннями наступних періодів), при цьому, таке від'ємне значення повинно бути оплачено постачальникам товарів (послуг), а у разі якщо постачальник – нерезидент, то грошові розрахунки (в частині сплати ПДВ) повинні бути проведені також із бюджетом. Відповідно до ст. 512-519 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV зі змінами та доповненнями кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). Правочин щодо заміни кредитора у зобов’язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов’язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові. До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов’язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом. У разі укладення договору відступлення права вимоги між двома нерезидентами за кордоном не може застосовуватися матеріальне право України, але в результаті відступлення права вимоги першим кредитором - нерезидентом іншому кредитору - нерезиденту, боржник – резидент, що є імпортером товарів, не змінюється, а тому такий боржник - покупець має право залишити у складі податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при імпорті товарів, придбаних у нерезидента, за умови належним чином оформленої вантажної митної декларації та використання таких товарів в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Якщо ж розрахунки за поставлений товар з новим кредитором - нерезидентом проведені не будуть та заборгованість з таких розрахунків буде закрита, тобто товар отримується без оплати, то на підставі пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону №168 платник податку втрачає право на включення до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при імпорті товарів. При цьому, оскільки боржником - покупцем розрахунки будуть проведені не з постачальником товарів – нерезидентом, яким виступає першим кредитором, а з іншим нерезидентом, який є новим кредитором, то право на бюджетне відшкодування у платника податку за такою операцією відсутнє.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.