Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Податкова декларація: уточнюючий розрахунок

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Чи можна виправити в одному уточнюючому розрахунку чи в одній податковій декларації з ПДВ помилки, що виявлені у декількох податкових деклараціях з ПДВ?

25.08.2011

Оскільки в одному уточнюючому розрахунку, а також у податковій декларації звітного (податкового) періоду, можна виправити помилки лише однієї раніше поданої декларації, то для виправлення виявлених помилок платник податку має подати окремий уточнюючий розрахунок до кожної податкової декларації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 При виконанні яких умов платник податку має право виправити помилки в декларації з ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку? Чи передбачені штрафні санкції за заниження податкових зобов’язань з ПДВ у разі самостійного виправлення помилк

25.08.2011

Уточнюючий розрахунок подається платником до початку його перевірки контролюючим органом з урахуванням строків давності, тобто щоб з моменту граничного строку подання декларації, в якій допущено помилки, минуло не більше 1095 днів. Якщо платник ПДВ сплатив суму недоплати ПДВ він повинен самостійно нарахувати та сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків від суми недоплати перед поданням такого уточнюючого розрахунку до ДПІ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В яких випадках при самостійному виправленні платником податку помилки, виявленої в раніше поданій декларації, штраф у розмірі 5% не нараховується і не сплачується?

25.08.2011

При самостійному виправленні помилок в раніше поданій декларації, штраф у розмірі 5 % платником не нараховується і не сплачується у таких випадках : - виправлення помилок не призводить до заниження податкових зобов'язань з ПДВ, які підлягали сплаті до бюджету за підсумками того звітного періоду, в якому виправляються помилки. - в результаті перевірки зменшується сума ПДВ, заявлена до відшкодування, яка не була відшкодована з бюджету - помилку було виявлено і виправлено до закінчення граничного строку подання декларації шляхом подання нової звітної декларації з виправленими показниками.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок подання Розшифровки (додатку 5 до податкової декларації з ПДВ) у разі подання уточнюючого розрахунку (з розшифруванням по контрагентах чи ні)?

25.08.2011

У разі подання уточнюючих розрахунків, в яких проводиться коригування податкових зобов'язань та/або податкового кредиту, на суму уточнення подаються розшифровки згідно з додатком 5 до податкової декларації з ПДВ на суму уточнення у розрізі контрагентів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи правомірне подання уточнюючого розрахунку, якщо платник податку невірно визначив суму бюджетного відшкодування, а саме після виправлення помилки рядок 25.1 (рядок 25.2) зменшується, а рядок 26 відповідно збільшується на однакове значе

25.08.2011

Так, правомірно. Якщо платник податку невірно визначив суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню, то виправлення зазначеної помилки здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку, а також Розрахунку суми бюджетного відшкодування (додаток 3 до податкової декларації з ПДВ), який має містити інформацію щодо уточнених показників.

Читати далі »

Діє до 11.06.2010 Яким чином виправити помилку, допущену при заповненні Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 2 до податкової декларації з ПДВ (скороченої), додаток 5 до податкової декларації з ПДВ), яка

25.08.2011

Виправлення помилок проводиться шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за формою затвердженою наказом ДПА України від 30.05.97 №166, зі змінами та доповненнями, (далі - Уточнюючий розрахунок) до якого додається Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 2 до податкової декларації з ПДВ (скороченої), додаток 5 до податкової декларації з ПДВ) (далі - Розшифровка) з відміткою „уточнюючий”. При цьому виправлення помилок у записах контрагентів у Розшифровках проводиться способом коригування, а вартісні показники Уточнюючого розрахунку прокреслюються.

Читати далі »

Діє до 11.06.2010 Як заповнити уточнюючу Розшифровку податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 2 до податкової декларації з ПДВ (скороченої), додаток 5 до податкової декларації з ПДВ), що потребує уточнень показників, з

25.08.2011

Виправлення помилок проводиться шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за формою затвердженою наказом ДПА України від 30.05.97 №166, зі змінами та доповненнями, до якого додається Розшифровка податкових зобов’язань...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно подавати Розшифровку (додаток 2 до податкової декларації з ПДВ (скороченої), додаток 5 до податкової декларації з ПДВ), у разі подання Уточнюючих розрахунків, в яких проводиться коригування податкових зобов’язань та/або пода

25.08.2011

Починаючи з 30.03.08 податкову звітність з ПДВ необхідно подавати з урахуванням вимог наказу ДПА України від 17.03.08 №159 „Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість”. Отже, у разі виправлення помилок у рядках 1, 10.1, 10.2, 14 поданої раніше декларації, до Уточнюючог...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право підприємство у разі анулювання реєстрації платника ПДВ подати уточнюючий розрахунок за період, у якому він був платником ПДВ?

25.08.2011

Оскільки суб'єкт господарювання у разі анулювання реєстрації платника ПДВ виключається із Реєстру платників ПДВ, то уточнюючий розрахунок за період, у якому він був платником ПДВ, такий суб'єкт господарювання подати не може.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Як платнику самостійно виправити арифметичну помилку, яка була допущена в декларації за попередній звітний період?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Платник ПДВ має право самостійно виправити арифметичну помилку або шляхом подання уточнюючого розрахунку, або у складі декларації з ПДВ за будь-який наступний податковий період. застосовуються. (продовження див. ІІ)

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ.Як платнику самостійно виправити арифметичну помилку, яка була допущена в декларації за попередній звітний період?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Поняття арифметичної чи методологічної помилки наведено у роз'ясненні Комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності від 20.03.01 №06-10/167. Згідно з цим листом під терміном "арифметична помилка" слід розуміти помилки або описки, допущені платн...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином виправити помилку в додатку 2 до загальної декларації з ПДВ, у разі якщо платник невірно заповнив колонки 2 та 3, а підсумковий рядок "Усього" заповнений вірно?

25.08.2011

Довідка щодо сум залишку від’ємного значення попереднього податкового періоду, які після бюджетного відшкодування включаються до складу податкового кредиту наступного податкового періоду є складовою податкової декларації з ПДВ, та її подання є обов’язковим у разі заповнення рядка 24 податкової декларації. Так як подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації з ПДВ та оскільки Довідка є складовою такої податкової декларації, то виправлення помилок, що виникли при її заповненні, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з Довідкою, яка містить вірні показники. При цьому, платник до Довідки має надати пояснення в письмовій формі, засвідчене підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою (чи підписом платника, якщо платник - фізична особа), із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як виправити арифметичну помилку в додатку 5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів" до податкової декларації з ПДВ, якщо всі контрагенти та вартісні показники у додатку вказані правильно, але п

25.08.2011

У разі необхідності коригування обсягу поставки та суми ПДВ по рядку „Усього за місяць (квартал)” в уточнюючій Розшифровці податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів: 1) вказується нульова сума обсягу поставки та суми ПДВ по операціях з платником податку; 2) вказується нульова сума обсягу поставки та сума ПДВ в рядку „Інші”; 3) у підсумковому рядку „Усього за місяць (квартал)” обсяг поставки та сума ПДВ уточнюється (збільшується або зменшується) зі знаком „+” або „–”. В даному випадку, платником до уточнюючої Розшифровки додається довідка довільної форми, засвідчена підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою (чи підписом платника, якщо платник - фізична особа), із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 06.10.2010 Який порядок виправлення самостійно виявлених помилок платником ПДВ щодо експортних операцій та операцій, що не є об’єктом оподаткування або звільнені від оподаткування?

25.08.2011

Платник податку має право здійснити коригування обсягів поставок щодо експортних операцій, операцій, що не є об’єктом оподаткування або звільнені від оподаткування або шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість або шляхом зазначення відповідних показників у складі податкової декларації ПДВ, а саме у колонці А рядка 8.1 податкової декларації здійснити зменшення/збільшення обсягів придбаних товарів (послуг) та прокреслити колонку Б рядка 8.1. До уточнюючого розрахунку або декларації платником додається довідка довільної форми, засвідчена підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою (чи підписом платника, якщо платник - фізична особа), із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 11.06.2010 Яким чином виправити помилку допущену платником ПДВ у Розрахунку коригування сум ПДВ (додатку 1) до податкової декларації з ПДВ, яка не вплинула на вартісні показники податкової декларації з ПДВ?

25.08.2011

Так як подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації з ПДВ та оскільки Розрахунок коригування сум ПДВ (додаток 1) є складовою такої податкової декларації, то виправлення помилок, що виникли при його заповненні, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з Розрахунком коригування сум ПДВ, який містить вірні показники. При цьому вартісні показники уточнюючого розрахунку прокреслюються. Платник податку до Розрахунку коригування має надати пояснення в довільній письмовій формі, засвідчене підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою (чи підписом платника, якщо платник - фізична особа), із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 11.06.2010 Який звітний (податковий) період зазначається у рядку 3 Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з ПДВ), що подається платником податку до уточнюючого розрахунку при самостійному виявленні за

25.08.2011

У рядку 3 „До декларації за звітній (податковий) період” Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з ПДВ) зазначається звітний період, в якому подається уточнюючий розрахунок.

Читати далі »

Діє до 06.10.2010 Який порядок виправлення платником податку самостійно виявлених помилок, що виникли при заповненні рядка 11.1 (11.2) податкової декларації з ПДВ?

25.08.2011

Платник податку має право здійснити коригування обсягів придбання товарів (послуг), основних фондів, що відображалися у рядку 11.1 (11.2) податкової декларації з ПДВ шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ або шляхом зазначення відповідних показників у складі податкової декларації ПДВ, а саме у колонці А рядка 16.1 податкової декларації здійснити зменшення/збільшення обсягів придбаних товарів (послуг), основних фондів та прокреслити колонку Б рядка 16.1 податкової декларації. При цьому, у разі коригування податкового кредиту за попередні звітні періоди (заповнення рядка 16 Декларації) обов'язковим є подання додатка 1 до податкової декларації "Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість". В тому числі до декларації або уточнюючого розрахунку платником додається довідка довільної форми, засвідчена підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою (чи підписом платника, якщо платник - фізична особа), із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок виправлення платником ПДВ самостійно виявленої помилку у рядку 28 податкової декларації з ПДВ у разі якщо платником податку помилково відображено позитивне значення у цьому рядку, а всі інші показники заповнені вірно?

25.08.2011

Формою податкової декларації з ПДВ та формою уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок не передбачено уточнення показників рядка 28 податкової декларації з ПДВ у разі якщо платником податку помилково відображено позитивне значення у цьому рядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином виправити самостійну виявлену технічну помилку, яка допущена при заповненні рядків 18.1, 18.2 в податковій декларації з ПДВ та яка призвела до переплати або недоплати ПДВ в бюджет (наприклад різниця рядків 9 та 17 дорівнює 100

25.08.2011

Оскільки суми рядків 18.1 та 18.2 акумулюються відповідно у рядках 20 та 21, то виправлення помилок платником податку в даному випадку здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок з відповідним відображенням уточнених показників за кодами рядків 20 або 21. До такого уточненого розрахунку платником податку додається довідка довільної форми, засвідчена підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою (чи підписом платника, якщо платник - фізична особа), із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має можливість суб’єкт підприємницької діяльності – ФО, який здійснює діяльність на спрощеній системі оподаткування та якому поновлено Свідоцтво платника ПДВ відкоригувати податкові зобов’язання, що були нараховані на залишки товарів

25.08.2011

Фізичні особи-підприємці, що при анулюванні Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ на товарні залишки збільшили свої податкові зобов’язання, тобто визнали умовний продаж таких залишків при відновлені такого Свідоцтва, мають право відкоригувати сплачені суми ПДВ за таким умовним продажем у складі податкової декларації з ПДВ за наступний податковий період по рядку 8.4 „Інші випадки” зі знаком „-” або шляхом подання Уточнюючого розрахунку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має право платник ПДВ подати уточнюючий розрахунок, якщо ним виявлені податкові накладні, які помилково не включені до податкового кредиту того звітного періоду, в якому вони отримані та з моменту виникнення права на формування податк

25.08.2011

Якщо платником податку виявлені податкові накладні, які помилково не включені до податкового кредиту того звітного періоду, в якому вони отримані та з моменту виникнення права на формування податкового кредиту минуло більше 1095 днів, то такий платник не має права подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ за той звітний період, в якому він мав право на включення сум ПДВ по зазначених податкових накладних до податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 13.12.2010 Чи може ЮО, утворена в результаті перетворення, виправити помилки допущені її попередником?

25.08.2011

Якщо внаслідок перетворення юридичної особи у свідоцтві про державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи датою її державної реєстрації буде визначено дату державної реєстрації попередника, то така особа перереєстровується як платник ПДВ, і дата реєстрації її платником ПДВ відповідає даті попередника. При цьому така новоутворена юридична особа може здійснити виправлення помилок, які допущені її попередником. Якщо датою державної реєстрації новоутвореної юридичної особи є нова дата, то одночасно проводиться анулювання реєстрації як платника ПДВ попередника та реєстрація платником ПДВ правонаступника з новою датою реєстрації платником ПДВ. Оскільки юридична особа у разі анулювання реєстрації платника ПДВ виключається із Реєстру платників ПДВ, то правонаступник такої особи не може здійснити виправлення помилок за період до дати власної реєстрації платником ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має можливість платник податку самостійно виправити арифметичну помилку в податковій декларації з ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку, якщо цю помилку виявлено під час камеральної перевірки?

25.08.2011

Ні, платник податку не може самостійно виправити помилку в податковій декларації з ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку, якщо таке порушення виявлено під час камеральної перевірки, а таке виправлення можливе лише шляхом складання акту про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з ПДВ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Платником виявлено, що декілька місяців тому, було занижено податкове зобов’язання з ПДВ. Чи може платник виправити таку помилку у складі декларації за будь-який наступний податковий період?

25.08.2011

Ні, не може.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок виправлення помилки в додатку 3 „Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг)” до податкової декларації з ПДВ (скороченої)?

25.08.2011

Оскільки подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації з ПДВ та оскільки податкова декларація з ПДВ (скорочена) і Розрахунок питомої ваги є складовими такої податкової звітності, то виправлення помилок, що виникли при заповненні Розрахунку питомої ваги, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку до загальної податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ (скороченої) та Розрахунку питомої ваги з відміткою „уточнюючий”, який містить вірні показники. При цому вартісні показники уточнюючих розрахунків прокреслюються, а відповідні поля „ПВ” та „ПВН” уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ (скороченої) повинні містити вірні (уточнені) показники. Платником подається пояснення в довільній письмовій формі, засвідчене підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою, із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який податковий період зазначається в рядку 02 „звітний (податковий) період” при заповненні Уточнюючого розрахунку ?

25.08.2011

Відповідно до встановленої форми Уточнюючого розрахунку (додаток 5 до Порядку), у рядку 2 „Звітний (податковий) період” зазначається місяць (квартал) та рік в якому здійснюється подання уточнюючого розрахунку до органів ДПС.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Як правильно заповнити уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з самостійно виявленою помилкою (збільшення податкового кредиту), що призвела до зменшення суми ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету. Як зазначене випр

25.08.2011

В уточнюючому розрахунку за той звітний період, коли платник мав право на включення сум ПДВ до податкового кредиту, повинні бути заповнені рядки 3.2 і 3.3 по коду 10.1 декларації з ПДВ зі знаком "+", рядок 5 зі знаком "-", рядок 6.2 по коду 21, рядок 6.4 по коду 22.2, рядок 7.2 по коду 21, рядок 7.4 по коду 22.2 і рядок 8.5. Значення рядка 8.5 уточнюючого розрахунку переноситься зі знаком "+" до рядка 23.3 податкової декларації з ПДВ за звітний період, наступний за періодом, у якому здійснено виправлення самостійно виявленої помилки і подано уточнюючий розрахунок. Відповідно в рядку 7 уточнюючого розрахунку відображається уточнена сума звітного періоду, в якому виправлена помилка (з урахуванням виправлення помилки, за кодами рядків декларації).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Як правильно заповнити уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з самостійно виявленою помилкою (збільшення податкового кредиту), що призвела до зменшення суми ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету. Як зазначене вип

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: У разі якщо, платником виявлені податкові накладні, отримані й оплачені у минулих податкових періодах, і помилково не включені до податкового кредиту того звітного періоду, в якому вони отримані, то платник може подати уточнюючий розрахунок податкових зо...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином виправити помилки, що допущені при заповненні Уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ?

25.08.2011

Виправлення помилок, що допущені при заповненні Уточнюючого розрахунку, здійснюється виключно шляхом поданням нового Уточнюючого розрахунку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок відображення в податковій декларації з ПДВ значення рядка 8.5 або 8.6 уточнюючого розрахунку?

25.08.2011

Якщо за наслідками уточнення показників раніше поданої податкової декларації з ПДВ або поданого уточнюючого розрахунку платником податку заповнюється рядок 8.5 або 8.6 уточнюючого розрахунку, то значення рядка 8.5 переноситься зі знаком „+” до рядка 23.3 податкової декларації з ПДВ за звітний період, наступний за періодом, у якому здійснено виправлення самостійно виявленої помилки і подано уточнюючий розрахунок, а значення рядка 8.6 відповідно зі знаком „-” до рядка 23.3 податкової декларації з ПДВ за звітний період, наступний за періодом, у якому здійснено виправлення самостійно виявленої помилки і подано уточнюючий розрахунок. Крім того, якщо в одному звітному періоді платником здійснюються виправлення помилок кількох звітних періодів (подаються декілька уточнюючих розрахунків), до рядка 23.3 податкової декларації з ПДВ за звітний період, наступний за періодом, у якому здійснено виправлення самостійно виявлених помилок і подано уточнюючі розрахунки, переноситься загальний підсумок рядків 8.5 та 8.6 цих уточнюючих розрахунків.

Читати далі »

Діє з 17.07.2009 до 09.09.2009 І Який порядок коригування або уточнення платником ПДВ показників декларації, пов’язане з несвоєчасним включенням сум податкової накладної до складу податкового зобов’язання або податкового кредиту з урахуванням вимог Розпо

25.08.2011

Якщо платником з будь-яких причин не задекларовано податкові зобов'язання за попередні звітні періоди, платник податку має право внести до податкової декларації відповідні уточнення, які мають бути відображені в рядку 8.1 розділу I декларації (за один звітний податковий період), та подати уточнюючий розрахунок (за другий та інші звітні податкові періоди). Податковий кредит покупця формується у період виникнення податкових зобов'язань продавця за даною операцією поставки. Як виключення з цього правила, з урахуванням об'єктивних обставин процедур виписки та надання (вручення, отримання) податкових накладних, Кабінет Міністрів України розпорядженням від 17 липня 2009 року №838-р „Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість” врахував можливість затримки в отриманні податкових накладних, на період, рівний двом місяцям з дати настання граничного терміну подання податкової декларації за той звітний період, в якому такі накладні були (повинні були бути) виписані. Якщо ж в податковій декларації платником податку відображаються податкові накладні, виписані (ним або йому) в термін, коли уточнення податкового зобов'язання або податкового кредиту не є виправданим (за період довший, ніж два попередні місяці з дати настання граничного строку подання відповідної декларації), то податкова звітність таких платників податку підлягає обов'язковій позаплановій виїзній перевірці відповідними структурними підрозділами (підрозділами податкового контролю юридичних осіб).

Читати далі »

Діє з 17.07.2009 до 09.09.2009 ІІ Який порядок коригування або уточнення платником ПДВ показників декларації, пов’язане з несвоєчасним включенням сум податкової накладної до складу податкового зобов’язання або податкового кредиту з урахуванням вимог Розп

25.08.2011

Діє з 17.07.2009 до 09.09.2009 (початок див. І) Повна: При формуванні податкових зобов'язань в рядку 1 розділу I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з ПДВ мають бути вказані податкові накладні, виписані в тому звітному періоді, за який подається декларація. Якщо платником з будь-яких...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За якою формою платником податку подається довідка до податкової декларації з ПДВ (уточнюючого розрахунку) про те, що ним виправляються помилки звітного періоду, за який вони вже виправлялися раніше?

25.08.2011

У податковій декларації з ПДВ та уточнюючому розрахунку у рядку 03 „Звітний податковий період за який виправляються помилки” позначкою „*” передбачено, що якщо платником податку виправляються помилки звітного періоду, за який вони вже виправлялися раніше, то платник податку повідомляє про це у до...

Читати далі »

Діє до 19.05.2010 Чи має право платник ПДВ при формуванні податкових зобов’язань за звітний період врахувати розрахунки коригувань, які були виписані в попередніх податкових періодах, але не відображені в декларації з ПДВ?

25.08.2011

Якщо платник самостійно виявив помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, то такий платник зобов'язаний подати в порядку, установленому для подання декларацій з податку на додану вартість уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок. Платник податку має право не подавати вказаний розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі декларації за будь-який наступний звітний (податковий) період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Читати далі »

Діє з 17.07.2009 до 09.09.2009 Як розраховується 10-відсоткове обмеження, що застосовується у разі коригування або уточнення платником ПДВ показників декларації?

25.08.2011

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року №838-р "Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість" визначене 10-відсоткове не обмеження коригування або уточнення платником ПДВ показників декларації, а умови та порядок проведення перевірки звітності...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як заповнюється рядок 8 Уточнюючого розрахунку у разі, якщо платником ПДВ в одному звітному періоді при самостійному виправленні помилки зменшується сума ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету та збільшується сума податкового кредиту?

25.08.2011

У разі якщо платником ПДВ самостійно виявлені помилки в одному звітному періоді виправляються шляхом подання уточнюючого розрахунку, в результаті чого зменшується сума ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету та збільшується сума податкового кредиту, то такому платнику в рядку 8 „Розрахунки у зв'язку з виправленням помилки” уточнюючого розрахунку необхідно заповнити рядок 8.2 „ Зменшення суми, яка підлягала сплаті до бюджету” та рядок 8.5 „Збільшення суми, що підлягала зарахуванню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду”. При цьому значення рядка 8.5 уточнюючого розрахунку переноситься до рядка 23.3 податкової декларації наступного звітного періоду.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином виправити помилку допущену платником ПДВ у Розрахунку коригування сум ПДВ (додатку 1) до податкової декларації з ПДВ загальної/(скороченої)/(переробного підприємства)/(спеціальної), яка не вплинула на вартісні показники податк

25.08.2011

Так як подання уточнюючого розрахунку є одним із способів виправлення платником податку самостійно виявлених помилок у показниках раніше поданої декларації з ПДВ та оскільки Розрахунок коригування сум ПДВ (додаток 1) є складовою такої податкової декларації, то виправлення помилок, що виникли при його заповненні, здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку разом з Розрахунком коригування сум ПДВ, який містить вірні показники. Вартісні показники уточнюючого розрахунку прокреслюються. Платник податку до Розрахунку коригування має надати пояснення в довільній письмовій формі, засвідчене підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою (чи підписом платника, якщо платник - фізична особа), із зазначенням змісту помилки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який звітний (податковий) період зазначається у рядку 3 Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з ПДВ), що подається платником податку до уточнюючого розрахунку при самостійному виявленні за

25.08.2011

У рядку 3 „До декларації (уточнюючого розрахунку) за звітній (податковий) період” Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з ПДВ) зазначається звітний період, в якому подається уточнюючий розрахунок, а у рядку 013 "Уточнююча" проставляється помітка.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином виправити помилку, допущену при заповненні Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до податкової декларації з ПДВ та додаток 2 до податкової декларації з ПДВ (скороченої)/(пе

25.08.2011

Виправлення помилок проводиться шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за формою затвердженою наказом ДПА України від 30.05.97 №166, зі змінами та доповненнями, (далі - Уточнюючий розрахунок) до якого додається Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до податкової декларації з податку на додану вартість та додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість (скороченої)/(переробного підприємства)/(спеціальної)) (далі - Розшифровка) з відміткою „уточнюючий”. При цьому виправлення помилок у записах контрагентів у Розшифровках проводиться способом коригування, а вартісні показники Уточнюючого розрахунку прокреслюються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як заповнити уточнюючу Розшифровку податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до податкової декларації з ПДВ та додаток 2 до податкової декларації з ПДВ (скороченої)/(переробного підприємства)/(спеціа

25.08.2011

Виправлення помилок проводиться шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за формою затвердженою наказом ДПА України від 30.05.97 №166, зі змінами та доповненнями, до якого додається Розшифровка податкових зобов’язань...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як заповнюється рядок 8 Уточнюючого розрахунку у разі якщо платником ПДВ в одному звітному періоді при самостійному виправленні помилки збільшується сума ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету, та зменшується сума залишку від’ємного значен

25.08.2011

У разі якщо платником ПДВ самостійно виявлені помилки в одному звітному періоді виправляються шляхом подання уточнюючого розрахунку, в результаті чого збільшується сума ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету, та одночасно зменшується залишок від’ємного значення, що підлягав зарахуванню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, то такому платнику в рядку 8 „Розрахунки у зв'язку з виправленням помилки” уточнюючого розрахунку необхідно заповнити рядок 8.1 „Збільшення суми, яка підлягала сплаті до бюджету” (буде нарахований в картці особового рахунку) та рядок 8.6 „Зменшення суми, що підлягала зарахуванню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду” (переноситься до рядка 23.3 податкової декларації наступного звітного періоду).

Читати далі »