Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Обов’язкова реєстрація

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЧи може бути платником ПДВ ФОП – платник ЄП відповідно до норм ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку не можуть бути платниками ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів та послуг, місце надання яких розташоване на митній території України.

Читати далі »

Діє до 14.02.2011 Який порядок реєстрації платником ПДВ суб’єкта господарювання - платника ЄП при переході на загальну систему оподаткування, якщо він має обсяги оподатковуваних операцій більші ніж 300 тис. грн.?

25.08.2011

Особи, які перейшли на загальну систему оподаткування із спрощеної системи оподаткування і не були зареєстровані платниками ПДВ, підлягають обов'язковій реєстрації платниками ПДВ у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 грн. Обсяг оподатковуваних операцій визначається починаючи з періоду переходу на загальну систему оподаткування.

Читати далі »

Чи повинні бути платниками ПДВ ЮО – платники ЄП, які обрали ставку оподаткування 6%?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Так, юридичні особи – платники єдиного податку, які обрали ставку оподаткування 6%, повинні бути платниками ПДВ.

Читати далі »

У яких випадках та в які терміни особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі: - якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (крім особи, яка є фізичною особою - підприємцем платником Єдиного податку, та юридичної особи – платника єдиного податку за ставкою 10%); - проведення нею операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 172 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг 300 тис. грн., а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством. У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн.

Читати далі »

Чи зобов’язані суб’єкти господарювання – платники ЄП, не зареєстровані як платники ПДВ, сплачувати ПДВ та реєструватися платниками ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації як платники такого податку.

Читати далі »

Які особи є платниками ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Згідно із п. 180.1 ст. 180 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) платником податку є: 1) будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному ст. 183 ць...

Читати далі »

Хто є особою для цілей оподаткування ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп.14.1.139 п.14.1 ст.14 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI особа для цілей оподаткування ПДВ р. V ПКУ - будь-яка із зазначених нижче осіб: суб’єкт господарювання - юридична особа, в тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, ...

Читати далі »

Як правильно розрахувати встановлений для реєстрації (обов’язкової, добровільної) платником ПДВ обсяг операцій з постачання товарів/послуг?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 При визначенні загального обсягу оподатковуваних операцій звітного періоду для реєстрації (обов’язкової, добровільної) платником ПДВ враховуються обсяги операцій, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, нульовою ставкою ПДВ, звільнені та тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Чи повинне представництво нерезидента реєструватися платником ПДВ при здійсненні операції з постачання товарів/послуг на митній території України?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 При здійсненні операції з постачання товарів/послуг на митній території України представництво нерезидента повинне обов’язково зареєструватися як платник ПДВ, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ). Таке представництво нерезидента має право добровільно зареєструватися як платник ПДВ, у разі якщо обсяги оподатковуваних операцій є меншими від 300 тис. грн. та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам ПДВ за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Читати далі »

Чи зберігається платником ПДВ оригінал свідоцтва про реєстрацію платника податку та який порядок розміщення копій такого свідоцтва?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.183.11 ст.183 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI оригінал свідоцтва про реєстрацію платника податку повинен зберігатися таким платником, а копії свідоцтва, достовірність яких засвідчена органом державної податкової служби, розміщуватис...

Читати далі »

Яким нормативно-правовим актом затверджено Положення про реєстрацію платників ПДВ та що визначається цим Положенням?

25.08.2011

Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість затверджено наказом ДПА України від 22.12.2010 №978, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за №1400/18695 (далі – Положення). Цим Положенням визначається порядок: реєстрації платників ПДВ; анулювання реєстрації плат...

Читати далі »

Який порядок перереєстрації платника ПДВ та заміни Свідоцтва у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання) платника податку, яка передбачає його зняття з обліку в одному податковому органі і взяття на облік в іншому?

25.08.2011

Перереєстрація платника ПДВ та заміна Свідоцтва у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання) платника податку, яка передбачає його зняття з обліку в одному податковому органі і взяття на облік в іншому, здійснюється у порядку, визначеному р.IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 №978.

Читати далі »

В які терміни суб’єктом господарювання подається реєстраційна заява платника ПДВ при реєстрації його платником ЄП за ставкою 6%?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011. При реєстрації суб’єкта господарювання платником єдиного податку за ставкою 6%, що передбачає реєстрацію платником ПДВ, реєстраційна заява платника ПДВ має бути подана ним податковому органу одночасно із заявою про перехід на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 6% та не пізніше ніж за 15 днів до початку звітного періоду (кварталу), з якого здійснюється такий перехід.

Читати далі »

І Який порядок заповнення поля "Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку" у реєстраційній заяві платника ПДВ за ф. №1-ПДВ, якщо на підприємстві не передбачено посади бухгалтера та бухгалтерський облік ведеться безпосе

25.08.2011

Коротка: Якщо на підприємстві звітність ведеться безпосередньо керівником підприємства, то у полі "Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку" розділу 5 реєстраційної заяви за ф. №1-ПДВ вказується прізвище та ініціали керівника підприємства. Якщо бухгалтерський...

Читати далі »

ІІ Який порядок заповнення поля "Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку" у реєстраційній заяві платника ПДВ за ф. №1-ПДВ, якщо на підприємстві не передбачено посади бухгалтера та бухгалтерський облік ведеться безпос

25.08.2011

(початок див. І) Повна: Реєстрація платників ПДВ проводиться у порядку, встановленому Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом ДПА України від 22.12.10 №978 (далі – Порядок №978). Відповідно до п. 183.1 ст. 183 р. V Податкового кодексу України від 2 гру...

Читати далі »

У який строк особі, яка перебуває на сплаті ЄП, необхідно було зареєструватись платником ПДВ, якщо така особа перевищила обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), що визначений ст. 1 Указу Президента України „Про спрощену систему о

25.08.2011

Особа, яка, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування та сплачуючи єдиний податок, перевищила обмеження щодо обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік, установленого статтею 1 Указу Президента України від 03.07.98 №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", зобов'язана подати до податкового органу заяву про реєстрацію як платника ПДВ. Реєстраційна заява платника ПДВ має бути подана (надіслана) податковому органу: фізичною особою - підприємцем - не пізніше 20 календарного дня з моменту перевищення; юридичною особою не пізніше: ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу), у якому відбулося перевищення, якщо перевищення відбулося у першому або другому місяці звітного періоду (кварталу); 20 календарного дня після закінчення звітного періоду (кварталу), у якому відбулося перевищення, якщо перевищення відбулося у третьому місяці звітного періоду (кварталу).

Читати далі »

Які документи подаються разом з реєстраційною заявою платника податку на додану вартість за ф. №1-ПДВ?

25.08.2011

Відповідно до п. 183.1 ст. 183 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) та п. 5 р. ІІІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №978 (далі – Положення №978), будь-як...

Читати далі »

Який порядок реєстрації платником ПДВ особи – управителя майна?

25.08.2011

Порядок реєстрації платником ПДВ особи – управителя майна, яка веде окремий податковий облік з ПДВ щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном, здійснюється відповідно до ст. 183 р. V Податкового кодексу України та р. ІІІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Читати далі »

В який термін платнику ЄП потрібно подати заяву про реєстрацію платником ПДВ при переході на загальну систему оподаткування із спрощеної системи оподаткування?

25.08.2011

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п. 3 р. ІІІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №978 під обов’язкову реєстрацію як п...

Читати далі »

Який порядок перереєстрації Свідоцтва платника ПДВ, якщо проводиться процедура реорганізації платника ПДВ шляхом перетворення?

25.08.2011

Якщо датою державної реєстрації юридичної особи, утвореної в результаті перетворення, є дата державної реєстрації платника ПДВ - юридичної особи, припиненої в результаті перетворення, що підтверджується даними Єдиного державного реєстру, то реєстрація платником ПДВ новоутвореної юридичної особи проводиться за процедурами перереєстрації, визначеними р. ІV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Читати далі »

І Як для туристичного оператора та туристичного агента правильно розрахувати встановлений для реєстрації (обов’язкової, добровільної) платником ПДВ обсяг операцій з постачання послуг?

25.08.2011

Коротка: Оскільки при постачанні туристичними операторами або туристичними агентами туристичного ваучеру (путівки) база оподаткування визначається із вартості наданої послуги (без урахування податку), яка дорівнює сумі винагороди (маржі) такого туристичного оператора (агента), то при визначенні з...

Читати далі »

ІІ Як для туристичного оператора та туристичного агента правильно розрахувати встановлений для реєстрації (обов’язкової, добровільної) платником ПДВ обсяг операцій з постачання послуг?

25.08.2011

(початок див. І) Повна: Відповідно до п.181.1 ст.181 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локально...

Читати далі »

Чи заповнюється рядок 16 реєстраційної заяви за формою №1-ПДВ з позначкою „Перереєстрація”?

25.08.2011

Розділ 16 реєстраційної заяви за формою №1-ПДВ „Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу чи Указу”, підлягає обов’язковому заповненню.

Читати далі »

Чи розповсюджується норма п.183.10 ст.183 р.V ПКУ на платників податку, які вчасно подали реєстраційну заяву платника ПДВ при обов’язковій реєстрації?

25.08.2011

норма п.183.10 ст.183 р.V Податкового кодексу України розповсюджується на платників податків, які підлягають обов’язковій реєстрації як платники ПДВ та на перше число місяця, що настає за місяцем, в якому досягнуто обсягу 300 000 грн., не є платниками ПДВ, незалежно від того своєчасно подана ними реєстраційна заява чи з порушенням терміну її подання.

Читати далі »

Чи потрібно реєструватися платником ПДВ особі що ліквідується,якщо в процесі реалізації основних фондів та ТМЦ отримано коштів на суму що перевищує 300 тис.грн?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »