Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Об’єкт оподаткування

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯкі операції підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у т...

Читати далі »

Чи є об`єктом оподаткування ПДВ операція із внесення ФО рухомого/нерухомого майна до статутного фонду ЮО в обмін на корпоративні права?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Якщо фізична особа здійснює підприємницьку діяльність та є зареєстрованою платником ПДВ, то операція із внесення такою особою рухомого/нерухомого майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ новорічних подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Податковим кодексом України не передбачено звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей. Тобто, зазначені операції підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Читати далі »

Чи потрібно при здійсненні поставки товарів/послуг платником ПДВ до ціни таких товарів/послуг додавати ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 ПДВ додається до ціни товарів/послуг.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з управління майном, що здійснюється управителем за плату та в інтересах установника управління в межах договору управління майном?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Операція з управління майном, що здійснюється управителем за плату та в інтересах установника управління в межах договору управління майном, є операцією з поставки послуг, яка підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з постачання маркетингових послуг?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.

Читати далі »

Чи підлягають оподаткуванню ПДВ помилково зараховані кошти на розрахунковий рахунок платника ПДВ та в який термін необхідно повернути ці кошти?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Неналежний отримувач зобов'язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику, за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу. Оскільки об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, то кошти, що не пов’язані з такими взаємовідносинами між суб’єктами господарювання та які повернуто в належні терміни, не підпадають під об’єкт оподаткування. За наявності договірних відносин на предмет поставки товарів, надання послуг податкові зобов’язання нараховуються.

Читати далі »

2275 Чи є об’єктом оподаткування ПДВ компенсація земельного податку орендодавцю згідно з умовами договору оренди нежилого приміщення?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 У разі якщо орендар відшкодовує земельний податок орендодавцю згідно з умовами договору оренди нежилого приміщення, то таке відшкодування вважається частиною оплати вартості послуг оренди, є складовою частиною операції з постачання послуг, і відповідно є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Чи є об‘єктом оподаткування ПДВ винагорода (бонус), отримана покупцем від постачальника у зв`язку з досягненням покупцем необхідного обсягу придбання продукції у такого постачальника?

25.08.2011

Порядок відображення в податковому обліку операцій з надання винагороди (бонусу) покупцю від постачальника у зв`язку з досягненням покупцем необхідного обсягу придбання продукції у такого постачальника, можливо визначити після ознайомлення з первинними документами. А тому рекомендуємо звернутися до органів ДПС за місцем реєстрації з додатковим наданням копій первинних документів для отримання податкової консультації щодо порядку оподаткування такої операції.

Читати далі »

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ при постачанні проїзних документів на міські транспортні засоби своїм працівникам, студентам, пенсіонерам тощо?

25.08.2011

Порядок відображення в податковому обліку операцій з постачання проїзних документів на міські транспортні засоби платником податку своїм працівникам, студентам, пенсіонерам, тощо можливо визначити після ознайомлення з первинними документами. А тому рекомендуємо звернутися до органів ДПС за місцем реєстрації з додатковим наданням копій первинних документів для отримання податкової консультації щодо порядку оподаткування такої операції.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з надання/отримання платником податку поворотної фінансової допомоги у грошовому вигляді?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Оскільки операції з отримання поворотної фінансової допомоги не підпадають під визначення операцій з постачання товарів/послуг, то ПДВ за такою операцією не нараховується.

Читати далі »

Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції з надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами?

25.08.2011

Операція з постачання платником ПДВ резиденту майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній території України. Операція з постачання платником ПДВ нерезиденту майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами не є об’єктом оподаткування ПДВ, так як місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх за межами митної території України.

Читати далі »

Чи формуються податкові зобов’язання з ПДВ СПД - ФОП, який зареєстрований платником ПДВ, при продажу власного нерухомого або рухомого майна, яке не використовується ним у підприємницькій діяльності?

25.08.2011

Оскільки, власником нерухомого або рухомого майна можуть бути лише фізичні або юридичні особи, то постачання суб’єктом підприємницької діяльності - фізичною особою підприємцем, який зареєстрований платником ПДВ, такого майна може здійснюватись ним виключно, як фізичною особою. Якщо, операція з постачання нерухомого або рухомого майна не відноситься до господарської діяльності суб’єкта підприємницької діяльності – платника ПДВ, то відповідно за такою операцією податкові зобов’язання з ПДВ ним не формуються, а право на податковий кредит у такого суб’єкта підприємницької діяльності – платника ПДВ за операцією з придбання зазначеного майна не виникає.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з внесення нерезидентом до статутного фонду ЮО - резидента ввезених (імпортованих) на митну територію України ОФ?

25.08.2011

Операції з ввезення основних фондів в якості внеску в статутний фонд є об'єктом оподаткування та оподатковуються ПДВ на загальних підставах.

Читати далі »

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ на операцію з перерахування коштів учасниками процедури закупівлі до замовника - державної установи у вигляді забезпечення пропозиції конкурсних торгів?

25.08.2011

Кошти, що надходять від учасника процедури закупівлі до замовника – державної установи у вигляді забезпечення пропозиції конкурсних торгів та які в подальшому повертаються такому учаснику, не є оплатою товарів/послуг, а тому у замовника – державної установи при отриманні таких коштів об’єкта оподаткування ПДВ не виникає. При цьому, якщо кошти, що надійшли як забезпечення пропозиції конкурсних торгів, не підлягають поверненню учаснику та в разі здійснення закупівлі замовником не за бюджетні кошти зараховуються на його рахунок, то надходження таких коштів необхідно вважати операцією з отримання компенсації закуплених товарів/послуг, яка є об’єктом оподаткування ПДВ та податкові зобов’язання за якою виникають у замовника на дату зарахування коштів на його рахунок.

Читати далі »

Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів (робіт, послуг) неприбутковим організаціям, бюджетним установам, ФО, які не є платниками ПДВ або користуються пільгами згідно із іншими нормативно-правовими та законодавчими актами?

25.08.2011

Нормами Податкового кодексу України встановлено перелік операцій з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування та звільнені від оподаткування ПДВ, а не окремих категорій споживачів, тому і оподаткування таких операцій здійснюється незалежно від категорії споживачів.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з безоплатного розповсюдження матеріалів з метою реклами?

25.08.2011

Операції з безоплатного розповсюдження матеріалів з метою реклами є об’єктом оподатковування ПДВ і підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДВ операція з повернення ОФ, попередньо внесених до статутного фонду ЮО іншими ЮО або ФО, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої ЮО?

25.08.2011

Операція з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи, підпадає під визначення об'єкта оподаткування ПДВ та має оподатковуватись на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДВ кошти, що надходять на рахунок іноземного представництва в Україні від головної компанії - нерезидента для покриття витрат представництва і виплат заробітної плати?

25.08.2011

Кошти, що надходять на рахунок іноземного представництва в Україні від головної компанії на покриття будь-яких витрат представництва або виплат заробітної плати, необхідно розцінювати як кошти, які надаються нерезидентом за надані йому представництвом на митній території України послуги, які є об'єктом оподаткування ПДВ і оподатковуються на загальних підставах.

Читати далі »

Який порядок оподаткування операцій з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок?

25.08.2011

Відповідно до абзацу першого пп. 197.1.21 п. 197.1 ст. 197 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що...

Читати далі »

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція з відшкодування працівниками платнику податку особистих розмов по телефону?

25.08.2011

Якщо платник ПДВ не може підтвердити виробничий характер телефонних переговорів, або визначено, що такі переговори провадилися його працівниками в особистих цілях, то сума ПДВ, сплачена у складі вартості невиробничих телефонних переговорів, не включається до складу податкового кредиту такого платника ПДВ. При цьому, оскільки кошти, що надходять від працівника платника податків у вигляді компенсації за послуги зв’язку, не залишаються у розпорядженні такого платника, а перераховується ним безпосередньо установі, що надає послуги зв’язку, то при отриманні компенсації вартості послуг зв’язку, об’єкта оподаткування ПДВ не виникає.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з передачі товарів/послуг на окремий баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, а також їх повернення?

25.08.2011

Операції з передачі товарів/послуг на окремий баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, а також їх повернення є об’єктом оподаткування ПДВ.Відповідно до п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ безоплатне постачання товарів та послуг та який порядок виписки податкової накладної?

25.08.2011

Безоплатне постачання товарів та послуг є об’єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах за основною ставкою. При цьому, продавець за такою операцією виписує дві податкові накладні. Одна податкова накладна, де вказується загальний обсяг поставки „0” та сума ПДВ „0”, надається покупцеві. Друга податкова накладна, де обсяг поставки буде визначений за звичайною ціною та сума ПДВ за основною ставкою, зберігаються у продавця.

Читати далі »

Чи нараховуються податкові зобов’язання та чи зберігається право на податковий кредит при здійсненні операцій з списання ТМЦ (в т.ч. зіпсованих)?

25.08.2011

Оскільки платником ПДВ здійснюється операція зі списання товарно-матеріальних цінностей (в т.ч. зіпсованих), які вже не можуть бути використані в межах його господарської діяльності, то такий платник не має права залишити суми ПДВ, сплачені (нараховані) ним при придбанні таких товарів, у складі податкового кредиту. При цьому, якщо при придбанні таких товарно-матеріальних цінностей платником податку було сформовано податковий кредит, то у податковому періоді, в якому відбувається операція зі списання товарно-матеріальних цінностей (в т.ч. зіпсованих), платнику необхідно здійснити коригування податкового кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.07.2011 Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операція з постачання програмного забезпечення, попередньо придбаного у його розробника для подальшого продажу?

25.08.2011

Операція з постачання програмного забезпечення, попередньо придбаного у його розробника для подальшого продажу, є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій за договором товарного кредиту?

25.08.2011

Якщо сторони укладають договори купівлі-продажу на умовах товарного кредиту, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент, то незалежно від наявності боргового інструменту та форми розрахунків за такі товари база оподаткування ПДВ у продавця таких товарів (робіт, послуг) визначається виходячи з договірної вартості цих товарів, збільшеної на загальну суму процентів, визначених договором.

Читати далі »

Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операції з отримання субсидій, трансфертів комунальним підприємством за кодом бюджетної класифікації 1310 "Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)"?

25.08.2011

Якщо субсидії і трансфертні платежі, що видаються платнику податку – одержувачу коштів за кодом бюджетної класифікації 1310 "Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)" не передбачають компенсації вартості товарів/послуг, що постачаються таким платником податку, то при їх отриманні об'єкта оподаткування ПДВ не виникає. Разом з тим, якщо зазначені кошти надходять до платника податків на виконання програми благоустрою міста, то для цілей оподаткування ПДВ такі кошти слід вважати оплатою (компенсацією) виконаних ним робіт по такому благоустрою, а тому їх сума має бути включена такими платником до бази оподаткування вартості виконаних ними робіт/послуг.

Читати далі »

Чи є об`єктом оподаткування ПДВ операція з внесення грошових коштів до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права?

25.08.2011

Операціія з внесення грошових коштів до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права (частки у статутному фонді) не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ, за умови, що такі кошти підтверджені відповідними статутними та розрахунковими документами.

Читати далі »

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ на операцію з перерахування коштів у вигляді гарантійних внесків, які в майбутньому будуть зараховані в оплату за товари (роботи, послуги)?

25.08.2011

Оскільки кошти у вигляді гарантійних внесків в майбутньому зараховуються в оплату за товари (роботи, послуги), то податкові зобов’язання за такою операцією виникають на дату отримання таких коштів продавцем.

Читати далі »

Чи оподатковуються ПДВ геодезичні роботи в будівництві?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря?

25.08.2011

Кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання брухту і відходів дорогоцінних металів, що утворились при розбиранні та списанні ОФ?

25.08.2011

На дату виникнення податкових зобов'язань, при реалізації у вигляді брухту і відходів золота, платини, металів платинової групи, дорогоцінного каміння, срібла, підприємством виписується податкова накладна, в якій зазначається

Читати далі »

Як в податковому обліку з ПДВ відобразити недостачу або крадіжку ОФ, у разі якщо сума компенсації, відшкодовується/не відшкодовується винною особою?

25.08.2011

Якщо платником податку встановлено факт недостачі або крадіжки основних фондів, за якими платник ПДВ скористався правом на податковий кредит, то, незалежно від того чи встановлено винних осіб, заподіяних в крадіжці, а також незалежно від того чи стягуються з таких осіб втрати, платник податку у податковому періоді, в якому встановлено факт недостачі або крадіжки основних фондів, повинен нарахувати на такі основні фонди податкові зобов’язання з ПДВ виходячи із їх звичайної ціни. При цьому, відшкодування заподіяних втрат винними в крадіжці особами, не призводить до виникнення податкових зобов’язань з ПДВ.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з продажу торгової марки резиденту/нерезиденту?

25.08.2011

Якщо покупець придбаває право на використання об'єкта права інтелектуальної власності без одержання права власності на нього, то винагорода (платежі) за таке використання не є об'єктом оподаткування ПДВ. Якщо об'єкти права інтелектуальної власності передаються у володіння або розпорядження чи власність, то така операція є об'єктом оподаткування для особи, яка передає об'єкт такого права, оскільки відповідно до п.185.1 ст.185 р.V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податків, зокрема, з поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України.

Читати далі »

Чи оподатковуються ПДВ операції зпостачання товарів на митній території України нерезидентом, у якого не має представництва, резиденту?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ факторингових операцій?

25.08.2011

Якщо об’єктом факторингових операцій є валютні цінності, цінні папери, у тому числі компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, іпотечні сертифікати з фіксованою дохідністю, операції з відступлення права вимоги за забезпеченими іпотекою кредитами (позиками), житлові чеки, земельні бони та деривативи, то такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ. В іншому випадку, якщо об’єктом факторингових операції є об’єкти відмінні від зазначених вище, то факторингові операції є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Яким чином оподатковується операція з купівлі резидентом - платником ПДВ нерухомості, яка розташована на митній території України і належить на правах власності нерезиденту?

25.08.2011

Враховуючи те, що місцем постачання нерухомого майна є фактичне його місцезнаходження, то представництво нерезидента, яке зареєстроване платником ПДВ, при здійсненні ним операції з постачання нерухомості, розташованої на митній території України, повинно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

Чи зберігається право на податковий кредит та чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій з списання ТМЦ в зв’язку з їх недостачею, знищенням, якщо втрати платнику податку відшкодовуються винною особою (її встановлено), не відшкодовуют

25.08.2011

У разі якщо платником податку встановлено факти недостачі, знищення товарно-матеріальних цінностей (далі – ТМЦ), то на дату їх списання коригування податкового кредиту не провадиться, а здійснюється нарахування податкових зобов’язань з ПДВ виходячи із звичайної ціни таких ТМЦ незалежно від того чи відшкодовуються винною особою (її встановлено), чи не відшкодовуються винною особою (її не встановлено) витрати, понесені в такому випадку платником податку.

Читати далі »

Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операція з внесення цінних паперів (резидентом або нерезидентом) до статутного фонду ЮО - платника ПДВ в обмін на корпоративні права?

25.08.2011

Операція з внесення цінних паперів до статутного фонду юридичної особи – платника ПДВ в обмін на корпоративні права не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Чи підлягають оподаткуванню ПДВ витрати з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів?

25.08.2011

Витрати з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів підпадають під визначення об'єкта оподаткування ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з безоплатної передачі корпоративних прав, що виражені у формі володіння часткою підприємства, ЮО - платником ПДВ іншій ЮО (ФО)?

25.08.2011

Враховуючи те, що юридична особа – платник ПДВ надає частку корпоративних прав іншій юридичній особі (фізичній особі) без відповідної компенсації (безкоштовно), то така операція є об’єктом оподаткування та оподатковується ПДВ на загальних підставах. При цьому слід зазначити, що якщо особа, що отримує корпоративні права, є платником ПДВ, то така особа не має права на формування податкового кредиту за такою операцією, оскільки відсутній факт придбання корпоративних прав.

Читати далі »

Чи оподатковується ПДВ операція із внесення платником податку основних засобів до статутного фонду іншої ЮО?

25.08.2011

Операція із внесення платником податку основних засобів до статутного фонду інших юридичних осіб є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з отримання платником податку коштів з міського бюджету на виконання програми благоустрою міста?

25.08.2011

Отримані підприємствами кошти з міського бюджету на виконання програми благоустрою міста для цілей оподаткування ПДВ слід вважати оплатою (компенсацією) виконаних ним робіт по такому благоустрою, і сума таких коштів має бути включена такими підприємствами до бази оподаткування, як вартість виконаних ними робіт (наданих послуг) з урахуванням суми ПДВ.

Читати далі »

Чи виникає об`єкт оподаткування ПДВ при обміні майнових прав на об`єкт нерухомості, якій знаходиться на митній території України на корпоративні права?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з придбання товарів у нерезидента за межами митної території комісіонером - резидентом без їх фактичного ввезення на митну територію України та постачання іншому нерезиденту без їх фактичного вивезення?

25.08.2011

Оскільки операції з придбання товарів у одного нерезидента і постачання товарів іншому нерезиденту здійснюються за межами митної території України, а саме товари фактично не ввозяться на митну територію України та не вивозяться, то за даними операціями у комісіонера – резидента не виникає об’єкта оподаткування ПДВ. Послуги, що надані комісіонером – резидентом в межах договору комісії з нерезидентом (комісійна винагорода), підлягають оподаткуванню ПДВ в загальновстановленому порядку за основною ставкою ПДВ.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ сума коштів, яка виділяється платнику податку з бюджету у вигляді капітальних інвестицій за кодом бюджетної класифікації 2410?

25.08.2011

Якщо отримання платником ПДВ коштів, які виділяються з бюджету у вигляді капітальних інвестицій за кодом бюджетної класифікації 2410, не передбачає постачання товарів/послуг, чи компенсації втрат, пов’язаних з пошкодженням основного капіталу, об’єкта оподаткування ПДВ при отриманні таких коштів не виникає.

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з оприбуткування надлишків товарно-матеріальних цінностей?

25.08.2011

Так як операція по оприбуткуванню надлишків товарно-матеріальних цінностей, не відповідає визначенню терміну „постачання товарів”, то така операція не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Чи має право платник ПДВ при списанні ТМЦ, від дати придбання яких минуло більше 1095 днів, залишити у складі податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) ним при придбанні таких товарів?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з внесення нерезидентом до статутного фонду ЮО - резидента майнових прав, як нематеріальних активів?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »