Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Дата виникнення податкових зобов’язань

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯк визначається дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ на митній території України відповідно до норм ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.187.1. ст.187 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: ...

Читати далі »

На яку дату виникають податкові зобов’язання та податковий кредит у разі здійснення операції з постачання/придбання товарів/послуг шляхом проведення заліку однорідних вимог платником податку, що здійснює операції з постачання товарів/послуг категоріям спо

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Оскільки у разі здійснення операції з постачання/придбання товарів/послуг шляхом проведення заліку однорідних вимог платником податку, що здійснює операції з постачання товарів/послуг категоріям споживачів, визначеним у п. 187.10 ст. 187 Податкового кодексу України, зарахування коштів на банківський рахунок та списання коштів з банківського рахунка такого платника податку не відбувається, то податкові зобов’язання у нього виникають на дату отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів/послуг, та податковий кредит на дату надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг.

Читати далі »

На яку дату виникають податкові зобов’язання у платника податку, що здійснює операції з поставки товарів/послуг категоріям споживачів, визначеним у п. 187.10 ст. 187 ПКУ, у разі оплати вказаних послуг шляхом утримання коштів із заробітної плати працівникі

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Податкові зобов’язання у платника податку, що здійснює операції з поставки товарів/послуг категоріям споживачів, визначеним у п. 187.10 ст. 187 Податкового кодексу України, у разі оплати вказаних послуг шляхом утримання коштів із заробітної плати працівників такого платника, виникають на дату такого утримання.

Читати далі »

На яку дату виникають податкові зобов’язання та податковий кредит у платника податку, що здійснює операції з постачання товарів/послуг категоріям споживачів, визначеним у п. 187.10 ст. 187 ПКУ, а саме, чи має він право на застосування касового методу?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Платник податку, що здійснює операції з постачання товарів/послуг категоріям споживачів, визначеним у п. 187.10 ст. 187 Податковий кодекс України, визначає податкові зобов’язання та податковий кредит за касовим методом.

Читати далі »

Який порядок визначення дати виникнення податкових зобов'язань виконавця довгострокових договорів (контрактів) в 2011 році, що були укладені та операції за ними почали здійснюватись до 01.01.2011?

25.08.2011

PV Вибачте, відповідь на Ваше запитання в Єдиній базі податкових знань відсутня. Відповідь на зазначене запитання можливо буде надати після видання відповідної податкової консультації. З метою термінового отримання відповіді Ви можете звернутись в письмовому вигляді до ДПС України.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій, за якими в 2010 році за першою подією були нараховані податкові зобов’язання, якщо друга подія відбувається в 2011 році, коли такі операції, звільнені від оподаткування, не є об’єктом оподаткування чи підлягають оп

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Згідно з п.1 р. ХІХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року. У разі, якщо за операціями з постачання товарів/послуг платником податку за першою подією, яка сталася в 2010 році, нараховані податкові зобов...

Читати далі »

На яку дату виникають податкові зобов’язання з ПДВ у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 187.7 ст. 187 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2011 року №2755-VI датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку а...

Читати далі »

Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ, у разі коли відвантаження товарів/послуг покупцю відбулося в період, коли платник ЄП працював на спрощеній системі оподаткування, а оплата коштами отримана після його переходу на загальну систему і реєстрації пла

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 у разі коли відвантаження товарів/послуг покупцю відбулося в період, коли платник єдиного податку працював на спрощеній системі оподаткування та не був зареєстрованим платником ПДВ, а оплата коштами отримана після його переходу на загальну систему і реєстрації платником ПДВ, податкові зобов'язання з ПДВ за такою операцією не нараховуються (крім випадків, коли платник податку на додану вартість обрав касовий метод визначення податкових зобов'язань з ПДВ). Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов'язань, він зобов'язаний задекларувати податкові зобов'язання з ПДВ за фактом оплати та погасити їх у встановленому законодавством порядку.

Читати далі »

Чи нараховуються податкові зобов’язання при сплаті платником податку кредиторові суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми?

25.08.2011

Оскільки суми індексу інфляції та 3 % річних, які сплачуються покупцем у разі простроченого виконання ним договірних зобов'язань, розцінюються як компенсація вартості поставлених товарів/послуг, яка збільшує базу оподаткування ПДВ, то постачальник таких товарів/послуг на дату фактичного отримання цих сум повинен збільшити податкові зобов’язання з ПДВ та виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, наданої за операцією з постачання товарів/послуг.

Читати далі »

Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ у платника податку, у разі коли перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації таким платником?

25.08.2011

Якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія відбулася після такої реєстрації платника ПДВ, то податкове зобов'язання з ПДВ за такою операцією не нараховується, за умови, що такий платник не обрав касовий метод визначення податкового зобов'язання. Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов'язань, то уразі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов'язаний задекларувати податкові зобов'язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку. Крім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з набранням обсягу оподатковуваних операцій більше 300 тис. грн., але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.

Читати далі »

На яку дату визначаються податкові зобов’язання з ПДВ при ввезені (імпорті) товарів на митну територію України та у разі постачанні послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України?

25.08.2011

Відповідно до п.187.8 ст.187 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення. Датою виникнення податкових зо...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ товарів/послуг, постачання яких відбулось в 2010 році, а оплата здійснена за рахунок бюджетних коштів після 1 січня 2011 року, у разі якщо у відповідності до передбачених норм ПКУ така операція не є об’єктом оподаткування П

25.08.2011

У разі якщо продавцю за поставлені товари/послуги в 2010 році оплата здійснюється за рахунок бюджетних коштів після 1 січня 2011 року, то така операція підлягає оподаткуванню у відповідності до передбачених норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ). У разі якщо норми ПКУ передбачають, що така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ або звільняється від такого оподаткування, то платник податку за такою операцією ПДВ не нараховує. При цьому, умови договору та вартість товарів/послуг повинні бути переглянуті.

Читати далі »

За яких умов платник податку може вибрати касовий метод податкового обліку згідно ПКУ?

25.08.2011

Право на застосування касового методу мають право платники податку, що здійснюють операції з постачання товарів/послуг категоріям споживачів, визначеним у п. 187.10 ст. 187 р. V Податкового кодексу України, крім того у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів платники податку визначають податкові зобов’язання на дату зарахування коштів банківський рахунок платника податку або дату отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Читати далі »

Чи нараховуються податкові зобов’язання платником податку, що здійснював до 2011 року операції з поставки товарів/послуг категоріям споживачів, визначених у п. 11.11 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", якщо товари/послуги залишаються н

25.08.2011

Якщо платником податку до 2011 року були здійсненні операції з поставки товарів/послуг категоріям споживачів, визначених у п. 11.11 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", та зазначені товари/послуги не були сплачені до 2011 року, то відповідно податкові зобов’язання таким платником податку не нараховувалися. Починаючи із 2011 року операції з постачання платником податку вищевказаним категоріям споживачів підлягають оподаткуванню ПДВ відповідно до п. 187.10 ст. 187 р. V Податкового кодексу України також за касовим методом. Враховуючи зазначене, а також те, що списання заборгованості з метою оподаткування, вважається наданням інших видів компенсацій вартості поставлених товарів/послуг від покупця, то у разі анулювання свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ платник податку, що застосовує касовий метод визначення податкових зобов’язань, повинен збільшити податкові зобов’язання на дату списання дебіторської заборгованості, що виникла за операціями з постачання товарів/послуг.

Читати далі »

Як визначаються дати виникнення податкових зобов'язань виконавця та податкового кредиту замовника при виконанні довгострокових договорів?

25.08.2011

Датою виникнення податкових зобов'язань виконавця довгострокових договорів (контрактів) є дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами). Датою виникнення права замовника на віднесення сум до податкового кредиту є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).

Читати далі »

Який порядок оподаткування платником ПДВ поставлених до 1 липня 2011 року послуг, визначених у пп."в" п.186.3 ст.186 р.V ПКУ, у разі якщо оплата за них здійснюється за рахунок бюджетних коштів після 1 липня 2011 року?

25.08.2011

У разі якщо платнику ПДВ за поставлені до 1 липня 2011 року послуги, визначені у пп."в" п.186.3 ст.186 р.V ПКУ, оплата здійснюється за рахунок бюджетних коштів після 1 липня 2011 року, то така операція підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

Читати далі »

Чи виникає податкове зобов`язання з ПДВ, якщо покупець повернув частину товару, а кошти, отримані за товар, залишаються у продавця та будуть зараховані в рахунок оплати за іншою поставкою товарів?

25.08.2011

У разі якщо на дату повернення товарів сума оплати за них зараховується в рахунок оплати іншого товару, тобто ці кошти набувають статусу передоплати за інший товар, то постачальник на цю дату повинен виписати окрему податкову накладну на інші товари та відповідно нарахувати податкові зобов’язання.

Читати далі »

Чи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання у разі списання кредиторської заборгованості за отриманою попередньою (авансовою) оплатою за товари (послуги), якщо термін позовної давності минув, але товари так і не були поставлені?

25.08.2011

Ні, не має такого права.

Читати далі »

Чи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання у разі списання дебіторської заборгованості за поставленими товарами/послугами, якщо термін позовної давності минув, але оплату за товари/послуги ними так і не було отримано та процедура досуд

25.08.2011

Враховуючи те, що покупцем не були повернуті продавцю раніше поставлені товари/послуги та протягом терміну позовної давності не відбулося оплати за такі товари/послуги, то, незалежно від того чи було проведено процедуру досудового врегулювання сумнівної дебіторської заборгованості, чи ні, продавець не має законодавчих підстав на коригування суми податкових зобов’язань з податку на додану вартість при списанні дебіторської заборгованості.

Читати далі »