Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Операції, що не є об’єктом оподаткування: операції з передачі майна у схов та у лізинг (оренду)

Бібліотека Бухгалтерського Обліку



Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з передачі майна у лізинг (оренду), крім передачі у фінансовий лізинг та повернення майна, попередньо переданого в лізинг (оренду) лізингодавцю (орендодавцю), крім переданого у фінансовий лізинг?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 196.1.2 п. 196.1 ст. 196 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI операції з передачі майна у схов (відповідальне зберігання), а також у лізинг (оренду), крім передачі у фінансовий лізинг та повернення майна із схову (відповідального збер...

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з передачі житла в оренду з викупом?

25.08.2011

Оскільки договір оренди житла з викупом передбачає передачу майнових прав на нерухомість, яка може бути як вторинним житлом так і житлом, будівництво якого не завершено, то з метою визначення порядку оподаткування ПДВ такої операції, необхідно звернутися до ДПІ за місцем своєї реєстрації з відповідними первинними документами.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з: передачі майна у схов (відповідальне зберігання), нарахування та сплати процентів (комісій) у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінансового лізингу, передачі майна в заставу позикодавцю, гро

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп.196.1.2 п.196.1 ст.196 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI не є об'єктом оподаткування операції з: передачі майна у схов (відповідальне зберігання), а також у лізинг (оренду), крім передачі у фінансовий лізинг; повернення майна із схов...

Читати далі »

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з передачі матеріальних активів на підставі договору про фінансовий лізинг та повернення матеріальних активів згідно з договором про фінансовий лізинг?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України. Постачанням товарів також вважаються, зокрема, фактична передача матеріальних активів іншій особі на підставі договору про фінансовий лізинг (повернення матеріальних активів згідно з договором про фінансовий лізинг).

Читати далі »

Чи нараховуються зобов’язання з ПДВ при передачі майна в оперативний лізинг (оренду) та на суму лізингових (орендних) платежів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Передача майна в оперативний лізинг (оренду), а також повернення такого майна його власнику не є об'єктом оподаткування ПДВ. При здійсненні платником ПДВ операцій з передачі майна в оперативний лізинг (оренду) об'єктом оподаткування ПДВ є вартість наданих послуг у межах договору лізингу (оренди), тобто, сума лізингових (орендних) платежів підлягає оподаткуванню в загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ та виписки податкової накладної при сплаті орендної плати за використання державного майна?

25.08.2011

На дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ державне підприємство - орендодавець виписує податкову накладну на всю суму орендної плати, передбачену договором оренди, незалежно від того, чи буде орендар сам розподіляти суму отриманої орендної плати або всю суму орендної плати буде ним перераховано на реєстраційний рахунок орендодавця, в якій в окремому рядку повинна бути виділена сума ПДВ, яка нараховується на базу оподаткування та включається до вартості орендної плати.

Читати далі »

Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ при отриманні орендної плати за договором суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності?

25.08.2011

Здійснювати перерахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, до місцевого бюджету повинен виключно орендар, який уклав з відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування договір оренди земельної ділянки. Орендна плата за договором суборенди земельної ділянки державної або комунальної власності не надходить безпосередньо до відповідного бюджету, а зараховується на банківський рахунок платника податку (особи, що уклала договір суборенди землі), тому, вартість наданих послуг у межах договору суборенди (орендна плата) є об'єктом оподаткування ПДВ і підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою.

Читати далі »

Як визначається база оподаткування ПДВ операцій з передачі майна у фінансовий лізинг та повернення майна, переданого у фінансовий лізинг?

25.08.2011

Операції з передачі майна у фінансовий лізинг та повернення майна, переданого у фінансовий лізинг, є об’єктом оподаткування ПДВ, база оподаткування яких визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості, але не нижче ціни придбання об'єкту лізингу. У разі постачання товарів за договорами фінансового лізингу, які були повернуті лізингоодержувачем, не зареєстрованим як платник податку у зв'язку з невиконанням умов такого договору, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів. При цьому ціна продажу визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості, а ціна придбання визначається на рівні суми лізингових платежів у частині компенсації вартості об'єкта фінансового лізингу, що несплачені за такий об'єкт лізингу на дату такого повернення.

Читати далі »

Чи повинен орендар нарахувати ПДВ на витрати, що понесені ним в зв’язку з поліпшенням орендованого приміщення, при поверненні цього приміщення орендодавцю?

25.08.2011

Якщо витрати на поліпшення об’єкта оренди проведено за згодою орендодавця та не компенсовано орендарю, то при поверненні об’єкта оренди вартість поліпшень вважається безоплатно наданою та підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою виходячи із фактично понесених витрат на поліпшення, але не нижче звичайних цін.

Читати далі »

У якому випадку база оподаткування об’єкту фінансового лізингу визначається лізингодавцем відповідно до п.189.5 ст.189 р.V ПКУ?

25.08.2011

База оподаткування об’єкту фінансового лізингу відповідно до норм п.189.5 ст.189 р.V Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначається лізингодавцем виключно при передачі лізингоодержувачу об’єкту фінансового лізингу, який раніше вже був у користуванні неплатника ПДВ та у зв'язку з невиконанням умов договору фінансового лізингу його було повернуто лізингодавцю, тобто, при повторній передачі об’єкта у фінансовий лізинг, за виключенням операцій, п.189.6 ст.186 ПКУ.

Читати далі »