Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Облік » Спільні питання » Касові операції »

Щодо здавання підприємством невикористаної в закордонному відрядженні валюти

Надрукувати документ
15.06.2009

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.05.2009 р. N 11-113/2098-9922

Щодо здавання підприємством невикористаної в закордонному відрядженні валюти

Національний банк України розглянув лист <...> щодо здавання підприємством невикористаних в закордонному відрядженні коштів в іноземній валюті працівником підприємства і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до пункту 3.10 глави 3 Положення про порядок емісії платіжних карток і здійснення операцій з їх застосування, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 19.04.2005 р. N 137 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.05.2005 р. за N 543/10823, держателі корпоративних карток можуть одержувати готівку в іноземній валюті за межами України для оплати витрат на відрядження.

Згідно з пунктом 3.12 глави 3 зазначеного Положення кошти, які списані з картрахунка юридичної особи або фізичної особи - підприємця за операції, що здійснені з використанням корпоративних платіжних карток, вважаються виданими під звіт держателю платіжної картки. Ці кошти можуть бути використані виключно за цільовим призначенням. Використання коштів має бути підтверджене відповідними звітними документами. Повернення довіреною особою клієнта невикористаних коштів здійснюється відповідно до законодавства України.

Виходячи з вищезазначеного іноземна валюта, яку працівник зняв з картрахунка за межами України для оплати витрат на відрядження, вважається виданою йому під звіт.

У той же час пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. N 663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" (редакція від 19.03.2008 р.) визначено, що залишок коштів понад суму, витрачену згідно зі звітом про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, підлягає поверненню працівником до каси або нарахуванню на відповідний рахунок підприємства, установи, організації, що їх видала (у разі відрядження за кордон - у грошових одиницях, у яких було видано аванс), у встановленому законодавством порядку.

Невикористаний залишок готівкової іноземної валюти, що була отримана юридичною особою - резидентом або іноземним представництвом з поточного рахунка в іноземній валюті для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон та/або на експлуатаційні витрати, пов'язані з обслуговуванням транспортних засобів за кордоном, підлягає зарахуванню безпосередньо на поточний рахунок в іноземній валюті юридичної особи - резидента або іноземного представництва в уповноваженому банку України протягом п'яти банківських днів з часу його оприбуткування до каси юридичної особи - резидента або іноземного представництва (відповідно до пункту 8.4 глави 8 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 30.05.2007 р. N 200 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.06.2007 р. за N 656/13923).

 

Виконавчий директор з питань
готівково-грошового обігу 

 
О. Дащенко 

 


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.