Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Операції, звільнені від оподаткування: інші операції, звільнені від оподаткування

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЧи звільняються від оподаткування ПДВ постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами відповідно до норм ПКУ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Так, постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках, звільняються від оподаткування ПДВ згідно з переліком послуг, визначених в абзацах а) – й) пп.197.1.2 п.197.1 ст.197 р. V Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи передбачені пільги з ПДВ для підприємств легкої промисловості?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Для підприємств легкої промисловості Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755-VI пільг з ПДВ не передбачено.

Читати далі »

Чи може ЮО, що перебуває на спрощеній системі оподаткування зі сплатою ЄП за ставкою 6%, займатися виключно операціями, які звільнені від оподаткування ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Юридичні особи, які є платниками єдиного податку за ставкою 6% та платниками ПДВ, повинні забезпечувати сплату ПДВ в порядку, визначеному в р. V Податкового кодексу України.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД, у тому числі операцій з імпорту та експорту таких товарів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 До 1 січня 2014 року операції з постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД, у тому числі операції з імпорту таких товарів, звільняються від оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, у тому числі операцій з імпорту та експорту таких товарів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 До 1 січня 2014 року операції з постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, у тому числі операції з імпорту та експорту таких товарів, звільняються від оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Чи має право платник ПДВ відмовитися від податкової пільги з ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів платник податків вправі лише тоді, коли звільнення надається безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг. В частині, що стосується податку на додану вартість, це лише одна з категорій пільг, яка надається платникам податку – зменшення податкового зобов’язання після нарахування податку та збору, тобто право на формування податкового кредиту. Від таких видів пільг як встановлення зниженої ставки податку та збору та звільнення від сплати податку та збору платники податку на додану вартість не вправі ні відмовитися, ні зупинити її використання на один чи декілька звітних періодів, оскільки ці пільги надаються не безпосередньо платникам податків, а стосуються окремо перерахованих у відповідних статтях Податкового кодексу України операцій.

Читати далі »

Чи звільняються від оподаткування ПДВ роботи, послуги, пов’язані з будівництвом нерухомого майна, які виконуються та/або надаються нерезидентом на території України для проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Операція з постачання нерезидентом послуг, пов’язаних з будівництвом нерухомого майна на митній території України, є об’єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах. При цьому, у разі якщо нерезидент, або його постійне представництво, не зареєстровані як платники ПДВ, отримувач послуг буде відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету. При цьому, у разі якщо нерезидент, або його постійне представництво, не зареєстровані як платники ПДВ, отримувач послуг буде відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України лікарських засобів та виробів медичного призначення?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Операції з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, звільняються від оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг відповідно до Рамкової угоди між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств, вчиненої 12.12.06?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Заходи, визначені ст. 3 Рамкової угоди між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств, що фінансуються в цілому або частково коштом Співтовариства, не обкладаються податками, митними зборами, або іншими стягненнями аналогічного характеру.

Читати далі »

Чи підлягають звільненню від оподаткування ПДВ операції з поставки послуг з харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах відповідно до Постанови КМУ від 02.02.11 №116 за рахунок бюджетних коштів або власний р

25.08.2011

Від оподаткування ПДВ звільняються послуги з харчування дітей, що надаються у межах норм харчування в грамах або у межах визначеної грошової норми, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року №116 "Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість", оплата яких здійснюється за рахунок бюджетних коштів або за рахунок власних коштів дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які відшкодовуються батьками дітей, за умови, що між такими закладами та особами, які безпосередньо надають такі послуги, укладено відповідну угоду.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних шко

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 197.1.2 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України такі послуги звільняються від оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Чи діють з 01.01.2011 постанови КМУ, що були прийняті до набрання чинності ПКУ на виконання Закону України "Про податок на додану вартість", якщо відповідних постанов згідно з вимогами цього Кодексу не прийнято?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 10 підр. 10 р. ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями нормативно-правові акти, зокрема, Кабінету Міністрів України, прийняті до набрання чинності цим Кодексом на виконання законів з питань оподаткування, застосов...

Читати далі »

Які операції з постачання робіт та послуг, пов’язаних з виробництвом фільмів, підлягають звільненню від оподаткування ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.12 підрозділу 2 р.ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI визначено, що тимчасово, до 1 січня 2016 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання національних фільмів, визначених Законом України "Про кінематографію", виробник...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з виконання робіт та постачання послуг у видавничій діяльності, діяльності з виготовлення та розповсюдження книжкової продукції, виробленої в Україні?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.6 підрозд.2 р. ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з виконання робіт та постачання послуг у видавничій діяльності, діяльності з виготовлення та роз...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з оплати вартості державних платних послуг, які надаються ФО або ЮО органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, обов'язковість отримання (постачання) яких встановлюється законодавством?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Такі операції звільняються від оподаткування ПДВ.

Читати далі »

Який порядок звільнення від сплати ПДВ операцій з продажу товарів, робіт послуг та майна, що використовуються для виконання програм техніко-економічної та гуманітарної допомоги Україні від Уряду США?

25.08.2011

Товари, роботи послуги та майно, що використовуються для виконання програм техніко-економічної та гуманітарної допомоги Україні від Уряду США як при перетині ними митного кордону України, так і при подальшому їх використанні іншими особами, якщо таке використання передбачено безпосередньо програмами, звільняються від сплати ПДВ. Порядок звільнення від ПДВ товарів (робіт, послуг), що закуповуються на митній території України організаціями, які виконують в Україні програми та проекти міжнародної технічної допомоги відповідно до угод між Урядом України і Урядом США щодо техніко-економічного співробітництва, викладений у Положенні, затвердженому спільним наказом Національного агентства України з питань розвитку та європейської інтеграції і ДПА України від 29 грудня 1998 року №41/654.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.197.1 ст.197 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят за переліком, затвердженим Ка...

Читати далі »

Чи надаються платникам податків, зареєстрованим як платники ПДВ, податкові пільги з ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Оскільки податкові пільги з ПДВ визначаються за операціями з постачання товарів/послуг, що є об'єктами обкладення ПДВ, а не передбачають звільнення від оподаткування окремої категорії платників податку чи окремих суб’єктів господарювання, яким встановлено саме надання податкових пільг, то платникам податків, зареєстрованим як платники ПДВ, податкової пільги з ПДВ не надаються, а визначаються виключно за операціями з постачання товарів та/або послуг та застосовуються в обов’язковому порядку без можливості відмовитися від їх застосування.

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з безоплатної передачі в державну, комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об'єктів з балансу ЮО на баланс іншої ЮО, яка перебуває в державній або комунальній власності, що проводяться з

25.08.2011

Відповідно до пп.197.1.16 п.197.1 ст.197 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями звільняються від оподаткування операції з безоплатної передачі в державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну вл...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій у сфері кінематографічної діяльності?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.12 підрозділу 2 р.ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) тимчасово, до 1 січня 2016 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання національних фільмів, визначе...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання путівок на санаторно-курортне лікування на території України?

25.08.2011

Відповідно до пп. 197.1.6 п. 197.1 ст. 197 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на...

Читати далі »

Який порядок оподаткування операцій з постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами?

25.08.2011

Операції з постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами звільняються від оподаткування ПДВ згідно з переліком, визначеним пп.197.1.10 п.197.1 ст.197 р.V Податкового кодексу України.

Читати далі »

Які операції з постачання послуг з харчування звільняються від оподаткування ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. "в" - "д" пп. 197.1.7 п. 197.1 ст. 197 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з: харчування та облаштування на нічліг та надання інших соціальни...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ профспілковими організаціями операції з придбання та надання путівок на оздоровлення і відпочинок для членів профспілки і членів їхніх сімей?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи передбачено пільговий режим оподаткування для товарів/ОФ при їх ввезенні (імпорті)?

25.08.2011

У разі ввезення (імпорті) товарів/основних фондів, які згідно зі ст.197 р.V Податкового кодексу України звільняються від сплати ПДВ, суми податку митним органом не нараховуються.

Читати далі »

Яким документом підтверджується те, що перевезення є транзитним?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання устаткування, яке працює на відновлюваних джерелах енергії, а також матеріалів для його виробництва?

25.08.2011

Згідно із пп. 14.1.29 п. 14.1 ст. 14 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) відновлювальні джерела енергії - джерела вітрової, сонячної, геотермальної енергії, енергії хвиль та припливів, гідроенергії, енергії біомаси, газу з орган...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання та ввезення на митну територію України товарів/послуг, передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав і представництв міжнародних організацій в Україн

25.08.2011

Відповідно до п. 197.2 ст. 197 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із мінами та доповненнями (далі – ПКУ) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання та ввезення на митну територію України товарів/послуг, передбачених для власних потреб дипломатичних пред...

Читати далі »

Чи існують переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких тимчасово, до 1 січня 2014 року, звільняються від обкладення ПДВ?

25.08.2011

Так, переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2014 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №15.

Читати далі »

Діє до 01.07.2011 Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з надання послуг, що включаються до складу портових зборів?

25.08.2011

Операції з постачання послуг, що надаються іноземним суднам та вітчизняним суднам, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів, їхнього багажу і вантажів та оплачуються ними відповідно до законодавства України портовими зборами звільняються від оподаткування ПДВ. При цьому, основною умовою застосування такої пільги є наявність у порту документів, які підтверджують здійснення судном міжнародних перевезень. У разі здійснення внутрішніх перевезень, звільнення від сплати ПДВ на операції з надання послуг, що включаються до складу портових зборів і надаються суднам, не поширюється, і такі операції підлягають оподаткуванню ПДВ у загальному порядку за основною ставкою.

Читати далі »

Чи необхідно постачальнику у разі придбання у нього товарів/послуг за готівку та по безготівковому розрахунку представником дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав і представництв міжнародних організацій в Україні, на вимогу ост

25.08.2011

Платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну. Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Читати далі »

Чи встановлюються відповідно до Постанови КМУ від 02.02.2011р. №116 норми харчування, при утриманні осіб у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинках-інтернатах, пансіонатах для ветеранів війни і праці, геріатричних панс

25.08.2011

Постанова Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011р. №116 „Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість” (далі - По...

Читати далі »

І Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операція з продажу заставного майна (іпотеки), взятого на баланс банку (обліковується на рахунках для заставного майна) та отриманого в якості погашення заборгованості за кредитом від ФО?

25.08.2011

Банк - платник ПДВ при постачанні (продажу, відчуженні іншим способом) майна, що передане фізичними особами, а також суб'єктами підприємницької діяльності - приватними підприємцями та іншими особами, які не є платниками податку, у заставу (в тому числі іпотеку), повинен врахувати наступне: якщо на таке майно було звернено стягнення (тобто вживаються відповідні заходи) і зазначене майно перебуває на момент такого постачання у заставі, постачання такого майна здійснюється із застосуванням пільги, передбаченої п. 197.12 ст. 197 р. V Податкового кодексу України; якщо в результаті звернення стягнення на майно банк набуває права власності на заставлене майно (застава, у тому іпотека, припиняється), то операції з подальшого постачання майна, власність на яке банк набув в результаті припинення договору застави (іпотеки), здійснюється у загальному порядку, виходячи з договірної (контрактної) вартості такого майна, але не нижче звичайних цін, відповідно до п. 188.1 ст. 188 р. V Податкового кодексу України.

Читати далі »

ІІ Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операція з продажу заставного майна (іпотеки), взятого на баланс банку (обліковується на рахунках для заставного майна) та отриманого в якості погашення заборгованості за кредитом від ФО?

25.08.2011

(початок див. І) Повна: Відповідно до ст. 576 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) предметом застави може бути будь-яке майно (зокрема, річ, цінні папери, майнові права), що може бути відчужено заставодавцем і на яке може бути звернене ...

Читати далі »

Який порядок оподаткування ПДВ операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів)?

25.08.2011

Операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів) підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою ПДВ.

Читати далі »

Чи розповсюджується пільговий режим оподаткування, встановлений пп.197.1.3. "а" ПКУ на операції з поставки технічних та інших засобів реабілітації , послуги ремонту та доставки; товарів спеціального призначення, у тому числі виробів медичного призначення

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи розповсюджується обмеження щодо одного неоподаткованого мінінмуму доходів громадян на послуги з обробки землі багатодітним сім`ям та іншим особам, які зазначені у п.197.1.24 Податкового кодексу?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи звільняються згідно із п.19 р.2 р.ХХ операції з постачання УЄФА чи для УЄФА квитків та послуг?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи підпадає під дію п.19 підр.2 р.ХХ ПКУ виготовлення квитків для УЄФА?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції передачі повіреним резидентом доручителю нерезиденту послуг, що включаються до складу портових зборів?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров” я, якщо ПКУ для цих послуг не передбачено звільнення в межах відповідного переліку, а постанова КМУ №1186 від 30.07.1998р. втратила чинність

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »