Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок на додану вартість » Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯкий порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання/придбання зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками або посередниками?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Згідно з п. 15 підр. 2 р. ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) тимчасово, до 1 січня 2014 року, операції з постачання зернових культур товарних позицій 1001-1008 (крім товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00), технічних ...

Читати далі »

Чи проводиться коригування податкового кредиту при реєстрації платника податку суб'єктом спеціального режиму оподаткування, у разі використання у сфері сільського господарства раніше придбаних товарів/послуг, ОФ, щодо яких суми ПДВ при придбанні були заде

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. "а" пп. 209.15.1 п. 209.15 ст. 209 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) у разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлен...

Читати далі »

Чи продовжено з 1 січня 2011 року дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства та до якого часу?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства з 1 січня 2011 року застосовується відповідно до ст. 209 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ). Пунктом 4 ч. 2 р. XIX ПКУ передбачено...

Читати далі »

Чи має право сільськогосподарське підприємство на застосування спеціального режиму оподаткування y разі надання послуг сільськогосподарським підприємствам та ФО з використанням сільськогосподарської техніки?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Сільськогосподарське підприємство має право на застосування спеціального режиму оподаткування y разі надання послуг з використанням сільськогосподарської техніки лише іншим сільськогосподарським підприємствам.

Читати далі »

Які операції з постачання зернових культур та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками вважаються операціями з їх першого постачання?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Операції з постачання сільськогосподарськими підприємствами – виробниками зернових культур товарних позицій 1001-1008 (крім товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00), технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 УКТ ЗЕД, які вирощені, зібрані (заготовлені) безпосередньо таким підприємством, а не придбані у інших осіб, вважаються операціями з їх першого постачання.

Читати далі »

Чи підлягає сплаті до бюджету сума ПДВ, нарахована суб’єктом спеціального режиму оподаткування на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг та де акумулюються зазначені суми ПДВ?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей. Зазначені суми ПДВ акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків

Читати далі »

Який порядок коригування податкового зобов’язання у разі зміни ціни на зернові культури в 2011 році, за операціями з постачання яких перша подія відбулася в 2010 році?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Будь-яких перерахунків податкових зобов’язань у зв’язку зі зміною ціни на зернові культури, які звільняються від оподаткування ПДВ в 2011 році, за операціями з постачання яких перша подія відбулася в 2010 році, законодавством не передбачено.

Читати далі »

На які операції, що здійснюються лісовими господарствами, розповсюджується спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Для підприємств, які здійснюють діяльність у сфері лісового господарства, спеціальний режим оподаткування поширюється лише на операції, що здійснюються в межах видів діяльності, визначених ст. 209 р. V ПКУ. Всі інші види діяльності та продукція, яка одержуватиметься суб'єктами спеціального режиму оподаткування, які здійснюють діяльність у сфері лісового господарства, повинні оподатковуватися ПДВ поза межами спеціального режиму оподаткування у загальновстановленому порядку.

Читати далі »

Яким критеріям повинне відповідати сільськогосподарське підприємство, з метою застосування спеціального режиму оподаткування?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Сільськогосподарське підприємство, з метою застосування спеціального режиму оподаткування повинне відповідати критеріям встановленим п.209.6 ст.209 р.V Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи підлягає коригуванню податковий кредит суб’єктом спеціального режиму у разі зміни напряму використання товарів/послуг, ОФ з діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства на іншу діяльність?

25.08.2011

Якщо товари/послуги, необоротні активи виготовлені та/або придбані з метою використання в межах господарської діяльності та податковий кредит за операціями з їх придбання/виготовлення відображений в податковій декларації з ПДВ (скороченій), то у разі зміни напряму використання таких товарів/послуг, необоротних активів із сільськогосподарської діяльності на іншу діяльність в наступних податкових періодах коригування податкового кредиту не провадиться. Крім того, встановленими формами декларацій з ПДВ як скороченої так і тієї, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, не передбачено здійснювати таке коригування.

Читати далі »

Чи розповсюджується спеціальний режим оподаткування на операції з постачання сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування товарів, придбаних у інших осіб?

25.08.2011

Ні не розповсюджується, оскільки операції з постачання товарів, придбаних у інших осіб, які здійснюються сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування, відповідно до вимог ст. 209 Податкового кодексу України не вважаються сільськогосподарськими. При цьому, в податковому обліку обсяги поставок таких товарів відображаються у податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Чи підлягає коригуванню податковий кредит у разі продажу суб’єктом спеціального режиму оподаткування ОФ, щодо яких сума ПДВ, сплачена при їх придбанні, відображалася в податковій декларації з ПДВ (скороченій)?

25.08.2011

Операції з продажу основних фондів, щодо яких сума ПДВ, сплачена при їх придбанні, відображалася в податковій декларації з ПДВ (скороченій), відображаються суб’єктом спеціального режиму в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. При цьому, при зміні напряму використання основних фондів із сільськогосподарської діяльності на іншу діяльність в наступних податкових періодах коригування податкового кредиту не провадиться. Крім того, встановленими формами декларацій з ПДВ як скороченої так і тієї, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, не передбачено здійснювати таке коригування.

Читати далі »

І У яких випадках платника може бути виключено з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування?

25.08.2011

Згідно із п. 209.11 ст. 209 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п. 4 р. VІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №978 (далі – Положення №978) якщо суб'єкт...

Читати далі »

ІІ У яких випадках платника може бути виключено з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування?

25.08.2011

Відповідно до пп. 4.5 п. 4 р. VI Положення №978 якщо за результатами документальної або камеральної перевірки податковий орган встановить, що підприємство не відповідало критеріям, встановленим п. 209.6 ст. 209 р. V ПКУ (пп. 1.1 п. 1 р. VI Положення №978), на момент подання заяви про реєстрацію с...

Читати далі »

Чи вважатиметься цільовим використанням коштів спеціального рахунку спрямування їх на погашення кредиту та відсотків установам банку, якщо сільськогосподарський товаровиробник використав кредит на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого приз

25.08.2011

Спрямування коштів з окремого рахунку на погашення кредиту та відсотків за кредитом (за умови цільового призначення кредиту на придбання товарів/послуг виробничого призначення) буде вважатись цільовим використанням акумульованих коштів.

Читати далі »

Яка ставка ПДВ застосовується сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму у разі експорту сільськогосподарської продукції?

25.08.2011

Відповідно до п.209.14 ст.209 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування здійснює оподаткування операцій з продажу (постачання) сільськогосподарської продукці...

Читати далі »

В якій декларації з ПДВ сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування відображає податкові зобов’язання при наданні послуг населенню в рослинництві (КВЕД 01.41.0)?

25.08.2011

Оскільки спеціальний режим оподаткування у сфері сільського господарства поширюється на надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використанням сільськогосподарської техніки, то на операції з постачання послуг населенню в рослинництві (КВЕД 01.41.0) дія спеціального режиму не поширюється. Тому, обсяги постачання послуг, наданих населенню в рослинництві (КВЕД 01.41.0), відображаються суб'єктами спеціального режиму оподаткування у податковій декларації з ПДВ, згідно з якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Який порядок заповнення заяви та свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ, у разі якщо сільськогосподарським підприємством зазначається більше шести видів діяльності, що підпадають під

25.08.2011

Кількість видів діяльності, які можуть бути внесені до заяви про реєстрацію та свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ та реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування, не обмежена, і до таких полів може бути внесено сім і більше видів діяльності.

Читати далі »

Яка передбачена відповідальність за несвоєчасне відкриття спеціального рахунку сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування, та/або несвоєчасне перерахування коштів на такий рахунок?

25.08.2011

Відповідно до п. 2 Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11, (далі – Порядок №11) сільськогосподарське підприємство у разі о...

Читати далі »

Чи має право сільськогосподарське підприємство, в якого свідоцтво про реєстрацію його як суб'єкта спеціального режиму оподаткування анульовано, на використання коштів, які залишились на спеціальному рахунку, відкритому в установі банку?

25.08.2011

У разі, якщо у сільськогосподарського підприємства, в якого свідоцтво про реєстрацію його як суб'єкта спеціального режиму оподаткування анульовано, на спеціальному рахунку, відкритому в установі банку залишились кошти, то таке підприємство має право використати їх за цільовим призначенням. При цьому, у разі нецільового використання таких коштів, таке підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.

Читати далі »

Чи потрібно суб’єкту спеціального режиму оподаткування у разі анулювання реєстрації як платника ПДВ нараховувати умовний продаж та відображати у загальній декларації податкові зобов’язання стосовно товарів або необоротних активів, щодо яких податковий кре

25.08.2011

Платник податку – суб’єкт спеціального режиму оподаткування, в обліку якого на день анулювання реєстрації платника ПДВ знаходяться товари та необоротні активи, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах та відображений в податковій декларації, за якою проводяться розрахунки з бюджетом, і в податковій декларації з ПДВ (скороченій), зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів та необоротних активів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань і відобразити їх в податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.

Читати далі »

Який порядок засвідчення копії Свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за ф. №2-РС для надання установі банку при відкритті спеціального рахунку?

25.08.2011

Для засвідчення копії свідоцтва про реєстрацію його суб'єктом спеціального режиму оподаткування (далі – Спеціальне свідоцтво) платник ПДВ подає до податкового органу заяву про засвідчення копій Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість за ф. №2-РК, додає відповідну кількість копій Спеціального свідоцтва та при поданні заяви пред’являє оригінал Спеціального свідоцтва. В п. 3 заяви за ф. №2-РК сільськогосподарським підприємством робиться відмітка "для установи банку". Органом державної податкової служби у лівій верхній частині копії Спеціального свідоцтва робиться спеціальний запис "Копія для установи банку". Засвідчена копія Спеціального свідоцтва видається платнику ПДВ або Представнику податковим органом протягом трьох робочих днів від дня отримання відповідної заяви за умови пред'явлення оригіналу Спеціального свідоцтва. Дана копія Спеціального свідоцтва не підлягає поверненню одночасно з поверненням Спеціального свідоцтва або поданням відповідної заяви платником до податкових органів у разі анулювання реєстрації, заміни чи втрати Спеціального свідоцтва.

Читати далі »

Які КВЕД відповідають послугам, що надаються при застосуванні спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства?

25.08.2011

КВЕД, які відповідають послугам, що надаються при застосуванні спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, визначені п.209.17 ст.209 р.V Податкового кодексу України.

Читати далі »

Чи виникає право на формування податкового кредиту при сплаті ПДВ сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування при ввезенні (імпорті) товарів, ОФ на митну територію України та чи підлягає дана сума бюджетному відшкодув

25.08.2011

Суб’єкт спеціального режиму оподаткування при імпортуванні товарів або основних фондів на митну територію України має право в податковій декларації з ПДВ (скороченій) на включення до складу податкового кредиту сум ПДВ, сплачених митним органам при наявності належним чином оформленої ВМД та за умови, що такі імпортовані товари, основні фонди підпадають під визначення виробничих факторів. При цьому, перевищення сум ПДВ, сплачених сільськогосподарським підприємством постачальнику на вартість виробничих факторів над сумою податку, нарахованого по операціях з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, бюджетному відшкодуванню не підлягає.

Читати далі »

Чи має право платник податку, який здійснює постачання товарів, що виготовлені з придбаних у сільськогосподарських товаровиробників зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206, віднести до податкового кр

25.08.2011

Якщо платник податку здійснює операції з постачання продуктів переробки (готової продукції), які виготовлені з придбаних у сільськогосподарських товаровиробників зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206, то оскільки такі операції підлягають оподаткуванню ПДВ в загальновстановленому порядку за основною ставкою, платник податку має право на формування податкового кредиту при придбанні таких культур.

Читати далі »

Який порядок здійснення контролю за використанням сум ПДВ, що залишаються у розпорядженні сільськогосподарського підприємства?

25.08.2011

Контроль за використанням сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість, які залишаються в розпорядженні таких підприємств для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей, здійснюють органи державної податкової служби. Суми податку на додану вартість, використані не за призначенням, повертаються до відповідного бюджету з нарахуванням пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.

Читати далі »

На які цілі сільськогосподарські підприємства, які обрали спеціальний режим оподаткування, можуть використовувати суми ПДВ, що акумульовані на спеціальному рахунку?

25.08.2011

Відповідно до п. 209.2 ст. 209 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) згідно із спеціальним режимом оподаткування сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/по...

Читати далі »

Яким вимогам повинно відповідати сільськогосподарське підприємство - виробник для правомірного нарахування основної ставки ПДВ на операції з першого постачання зернових культур та технічних культур та чи повинно воно обов’язково бути зареєстроване суб’єк

25.08.2011

Операції з першого постачання зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 (крім товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00) та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою за умови, що такі операції здійснюються сільськогосподарським підприємством, яке відповідає вимогам, визначеним п. 209.6 ст. 209 р.V Податкового кодексу України, та є зареєстрованим суб’єктом спеціального режиму оподаткування, а також ці зернові культури та технічні культури є продукцією власного виробництва такого сільськогосподарського товаровиробника.

Читати далі »

В якій податковій декларації з ПДВ підлягають відображенню суб’єктом спеціального режиму оподаткування операції з продажу незавершеного виробництва (поля, засіяного чи засадженого рослинами)?

25.08.2011

Податкові зобов’язання з ПДВ, які виникають за операцією з продажу незавершеного виробництва (поля, засіяного чи засадженого рослинами, тощо), що здійснюється суб’єктом спеціального режиму оподаткування, підлягають відображенню в загальній податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. При цьому, податковий кредит по таких операціях не коригується та в загальну податкову декларацію з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, не переноситься.

Читати далі »

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ суб’єктом спеціального режиму оподаткування при отриманні ним відшкодування (компенсації) за пошкоджений/знищений врожай (сільськогосподарську продукцію)?

25.08.2011

Суб’єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ при отриманні відшкодування (компенсації) вартості пошкодженого (знищеного) врожаю (сільськогосподарської продукції), повинен на вартість такого відшкодування (компенсації) нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою та відобразити таку операцію в загальній податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Читати далі »

Який порядок розподілу податкового кредиту суб’єктом спеціального режиму оподаткування у разі якщо товари/послуги, ОФ, виготовлені та/або придбані, використовуються ним частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших

25.08.2011

У разі якщо суб’єктом спеціального режиму оподаткування придбані товари/послуги, необоротні активи будуть використовуватись частково для виготовлення сільськогосподарських товарів/послуг, а частково для інших товарів/послуг, то такий суб’єкт спеціального режиму оподаткування, у періоді, у якому він здійснював відповідне виготовлення та/або придбання, суму сплаченого (нарахованого) податкового кредиту за такими товарами/послугами, необоротними активами, повинен розподілити виходячи з частки їх використання в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях. При цьому, розподілені суми включаються до значень рядків 8, 10, 11 декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом та довідково відображаються у рядках 8?, 10?, 11? податкової декларації (скороченої).

Читати далі »

Чи потрібно коригувати податковий кредит, що був сформований при виготовленні, придбанні до 01.01.11 зернових культур товарних позицій 1001-1008 (крім товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00), технічних культур товарних позицій 1205 і

25.08.2011

Відповідно до п. 15 підр. 2 р. XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) тимчасово, до 1 січня 2014 року, операції з постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 (крім товарної ...

Читати далі »

Чи залишається у розпорядженні сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним ст. 209 ПКУ, але не обрали спеціального режиму оподаткування, сума ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету за реалізовані ними молоко,

25.08.2011

Сума ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 цього Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, передбаченого статтею 209 цього Кодексу, і на загальних підставах вважаються платником ПДВ, за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також за молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції.

Читати далі »

В які терміни перераховуються суб’єктом спеціального режиму оподаткування суми ПДВ на окремий (спеціальний) рахунок, у разі якщо за наслідками уточнюючого розрахунку, який подається за період до та/або після 1 січня 2011 року, суми ПДВ збільшуються?

25.08.2011

У разі якщо за наслідками уточнюючого розрахунку (щодо діяльності відповідно до ст.209 ПКУ), який подається суб’єктом спеціального режиму оподаткування за період до та/або після 1 січня 2011 року (з урахуванням строків давності) збільшуються податкові зобов’язання з ПДВ, то такі суми податку підлягають перерахунку на окремий (спеціальний) рахунок, у термін, не пізніше дня подання уточнюючого розрахунку

Читати далі »

Як платнику податку - зернотрейдеру скористатися послугою з "горизонтального моніторингу"?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Який порядок виписки податкових накладних та ведення податкового обліку сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним ст.209 Податкового кодексу України, але які не обрали спеціальний режим оподаткування

25.08.2011

Сільськогосподарські підприємства усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним ст.209 Податкового кодексу України, але які не обрали спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства та реалізують молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, за такою діяльністю подають податкову декларацію з ПДВ (спеціальну), яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період, до якої включаються лише операції, визначені п.209.18 ст.209 р.V Податкового кодексу України, складають окремі податкові накладні, у порядковому номері яких після дробу перед номером філії чи структурного підрозділу зазначають код діяльності - „3” та складають окремі Реєстри виданих та отриманих податкових накладних.

Читати далі »

Чи вважатиметься цільовим використанням коштів спеціального рахунку спрямування їх на виплату заробітної плати своїм працівникам, які задіяні у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг?

25.08.2011

Спрямування коштів сільськогосподарськими товаровиробниками з окремого рахунку на виплату заробітної плати своїм працівникам, які задіяні у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг, вважається цільовим використанням акумульованих коштів, за умови, що розрахунки з постачальниками в частині відшкодування сум ПДВ, сплачених (нарахованих) на вартість виробничих факторів, проведені в повному розмірі.

Читати далі »

Який порядок відображення в податковому обліку операції з експорту власно вироблених сільськогосподарським підприємством сільськогосподарських товарів?

25.08.2011

Операція з експорту власно вироблених сільськогосподарським підприємством сільськогосподарських товарів відображається у рядку 2.1 податкової декларації з ПДВ (скороченої) за умови підтвердження такого вивезення (експорту) шляхом вчинення напису на оригіналах аркушів (ВМД) нової форми МД-2 з позначенням "3/8". При цьому, податковий кредит, сформований при придбанні товарів/послуг, які приймали участь у виготовленні експортованої сільськогосподарської продукції, підлягає коригуванню по рядку 12.3 податкової декларації з ПДВ (скороченої) зі знаком "-" та переноситься зі знаком "+" до рядка 16.3 податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. Крім того, суми податку, перенесені до рядка 16.3 податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, можуть приймати участь у бюджетному відшкодуванні у загально встановленому порядку, визначеному ст.200 р.V Податкового кодексу України.

Читати далі »

Який порядок заповнення продавцем - платником ПДВ податкової накладної, яка виписується неплатнику ПДВ на товари, об’єкт оподаткування за якими визначається на суму торгової націнки (надбавки) такого продавця?

25.08.2011

В податковій накладній, яка виписується продавцем неплатнику ПДВ на товари, об’єкт оподаткування за якими визначається на суму торгової націнки (надбавки) такого продавця: в графі 2 – вказується дата виникнення податкового зобов'язання у продавця; в графі 3 – зазначається номенклатура постачання товарів; в графі 4 –кг; тонни тощо; в графі 5 –проставляється кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг; в графі 6 - зазначається торгова націнка (надбавка) встановлена таким платником податку на одиницю продукції без урахування податку на додану вартість; в графі 7 - вказуються обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ, що підлягає оподаткуванню за основною ставкою; в графі 11 зазначається загальна сума коштів, що підлягає сплаті; графи 8, 9, 10 не заповнюються. При цьому, сума податку на додану вартість в такій податковій накладній відображається по розділу ІІІ графи 11.

Читати далі »

Чи потрібно суб'єкту спеціального режиму оподаткування у разі знищення (загибелі) врожаю здійснити коригування податкового кредиту, сформованого за придбаними товарами/послугами, що були використані для вирощування таких посівів (насаджень) та відображали

25.08.2011

Якщо, у зв’язку зі знищенням (загибелі) врожаю, суб'єктом спеціального режиму оподаткування компенсації не отримано, то такий суб'єкт спеціального режиму оподаткування повинен здійснити операцію зі списання товарів/послуг, що були використані для вирощування таких посівів (насаджень) та при придбанні яких було сформовано податковий кредит. У податковому періоді, в якому відбувається таке списання товарів/послуг, які були використані для вирощування знищених посівів (насаджень), здійснюється перерахунок податкового кредиту, шляхом нарахування податкових зобов’язань в рядку 1 розділу І "Податкові зобов’язання" податкової декларації з ПДВ (скороченої), оскільки такі товари/послуги не можуть бути використані в оподатковуваних операціях.

Читати далі »

На які цілі використовуються кошти зі спеціального рахунку по ПДВ за продану електроенергію і яка відповідальність за нецільове використання цих коштів?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 130., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »