Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Акцизний збір » Об’єкт оподаткування

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Які товари належать до підакцизної групи товарів?

25.08.2011

Постановою Верховної Ради України від 12.09.1996 № 365/96-ВР "Про перелік товарів (продукції), на які встановлюється акцизний збір" встановлено, що перелік товарів (продукції), на які встановлюється акцизний збір, визначається і обмежується переліком підакцизних товарів, які ввійшли до законів Ук...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно сплачувати акцизний збір, якщо нерезидент- ЮО вносить до статутного фонду транспортні засоби?

25.08.2011

Так, потрібно.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що є об’єктом оподаткування акцизним збором при продажу податковими агентами для вироблених на території України підакцизних товарів?

25.08.2011

При продажу (інших видах відчуження) податковими агентами підакцизних товарів (продукції) об’єктом оподаткування акцизним збором для вироблених на території України товарів (продукції) є обороти з реалізації таких підакцизних товарів (продукції), включаючи вартість будь-яких додаткових послуг або робіт, пов’язаних із такою реалізацією.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що є об’єктом оподаткування акцизним збором при продажу податковими агентами для імпортних (ввезених, пересланих) на митну територію України підакцизних товарів?

25.08.2011

При продажу (інших видах відчуження) податковими агентами підакцизних товарів (продукції) об’єктом оподаткування акцизним збором для імпортних (ввезених, пересланих) на митну територію України товарів (продукції) є обороти з реалізації таких підакцизних товарів (продукції), включаючи вартість будь-яких додаткових послуг або робіт, пов’язаних із такою реалізацією на митній території України, але не менше митної вартості таких підакцизних товарів(продукції), з урахуванням сум сплаченого або нарахованого, але не сплаченого ввізного (імпортного) мита.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що є об’єктом оподаткування акцизним збором?

25.08.2011

Об’єктом оподаткування акцизним збором є: а) обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), в тому числі з давальницької сировини, шляхом їх продажу, обміну на інші товари (продукцію, роботи, послуги), безплатної передачі товарів (продукції) або з частковою їх оплатою, а також обсяги відвантажених підакцизних товарів (продукції), виготовлених з давальницької сировини; б) обороти з реалізації (передачі) товарів (продукції) для власного споживання, промислової переробки (крім оборотів з реалізації (передачі) для виробництва підакцизних товарів, за виключенням нафтопродуктів), а також для своїх працівників; в) вартість товарів (продукції), які імпортуються (ввозяться, пересилаються) на митну територію України, у тому числі в межах бартерних (товарообмінних) операцій або без оплати їх вартості чи з частковою оплатою.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи спирт етиловий 96 %, який зареєстрований як лікарський засіб, є підакцизним товаром у разі здійснення оптової торгівлі?

25.08.2011

Так.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи відноситься спирт етиловий з концентрацією спирту 96 об. % до підакцизної групи товарів, якщо він зареєстрований як лікарський засіб і його реалізація здійснюється у флаконі 100 мл?

25.08.2011

Так, відноситься. Зокрема, для спирту етилового, неденатурованого, з концентрацією спирту 80 об. % або більше, спирту етилового та інших спиртових дистилятів та спиртних напоїв, одержаних шляхом перегонки, денатурованих, будь-якої концентрації (код товару згідно з УКТ ЗЕД - 2207) передбачено ставку акцизного збору у 21,5 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи відноситься нафта до підакцизної групи товарів?

25.08.2011

Нафта не відноситься до підакцизних товарів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи сплачується акцизний збір з алкогольних напоїв та тютюнових виробів, реалізація яких здійснюється через магазини безмитної торгівлі?

25.08.2011

Алкогольні напої та тютюнові вироби, які призначені для реалізації магазинами безмитної торгівлі і відвантажуються безпосередньо українськими виробниками цієї продукції, звільняються від сплати акцизного збору і не маркуються марками акцизного збору. При цьому підставою для звільнення від сплати акцизного збору є належним чином оформлена ВМД, яка оформляється при відвантаженні цієї продукції від такого виробника.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи сплачується акцизний збір з алкогольних напоїв та тютюнових виробів, реалізація яких здійснюється через магазини безмитної торгівлі?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.) Повна: Згідно зі ст. 15 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” із змінами та доповненнями відвантаження алкогольних напоїв, щ...

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 Які операції з алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також з сировиною для їх виготовлення, не підлягають оподаткуванню акцизним збором?

25.08.2011

Не підлягають оподаткуванню акцизним збором: а) вартість та обсяги ввезених і конфіскованих на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, щодо яких не визначено власника, а також тих, що перейшли до держави за правом спадкоємства; б) вартість та обсяги алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що перевозяться через територію України транзитом; в) вартість та обсяги імпортованої чи обороти з реалізації (передачі) української сировини, що ввозиться або використовується для виробництва підакцизних товарів; г) вартість алкогольних напоїв та тютюнових виробів, експортованих за межі митної території України за іноземну валюту, за умови надходження цієї валюти на валютний рахунок підприємства; д) вартість та обсяги алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що ввозяться (пересилаються) фізичними особами на територію України в межах норм, визначених законодавством України для безмитного ввезення цих видів товарів; е) вартість та обсяги зразків алкогольних напоїв та тютюнових виробів, ввезених на територію України з метою показу чи демонстрації, якщо вони залишаються власністю іноземних юридичних осіб і їх використання на території України не має комерційного характеру. При цьому зразки алкогольних напоїв та тютюнових виробів, ввезені в Україну і призначені для показу чи демонстрації під час проведення виставок, конкурсів, нарад, семінарів, ярмарків тощо, пропускаються через митний кордон за рішенням митного органу в достатній кількості з урахуванням мети переміщення; ж) вартість та обсяги алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які призначені для реалізації магазинами безмитної торгівлі, при відвантаженні їх безпосередньо українськими виробниками цієї продукції.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають оподаткуванню акцизним збором алкогольні напої та сировина для їх виробництва у випадку знищення під час пожежі, крадіжки, зміни якості (псування) тощо?

25.08.2011

Так підлягають, оскільки до випадків, при яких не підлягають оподаткуванню акцизним збором алкогольні напої та сировина для їх виробництва, не включено випадки знищення під час пожежі, крадіжки, зміна якості (псування).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи відноситься до виробництва нафтопродуктів діяльність зі змішування низькооктанових сортів автомобільних бензинів, дизельного палива з відповідними присадками, добавками та іншими компонентами та чи оподатковуються виготовлені таким

25.08.2011

Введення в товарні бензини та дизельне паливо присадок, які покращують експлуатаційні властивості палив (наприклад мийні властивості, зміна кольору тощо), при цьому не змінюється марка нафтопродуктів, не може визначатись як виробництво, а змішування компоненту автомобільного бензину та компоненту дизельного палива, які не є товарною продукцією, з додатками (присадками), внаслідок чого отримують товарні бензини та товарне дизельне паливо вважається виробництвом, і їх оподаткування акцизним збором здійснюється на загальних підставах.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи відноситься до виробництва нафтопродуктів діяльність зі змішування низькооктанових сортів автомобільних бензинів, дизельного палива з відповідними присадками, добавками та іншими компонентами та чи оподатковуються виготовлені таки

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див.І.). Повна: ...... Відповідно до ст. 280 Митного кодексу України від 17 липня 2002 року № 92-IV не можуть визнаватися як достатня переробка товарів такі технологічні операції змішування товарів (компонентів) без надання одержуваній продукції характеристик, що істотн...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що відноситься до сировини, яка використовується при виробництві горілки та лікеро-горілчаних виробів?

25.08.2011

Перелік сировини, яка застосовується для виробництва горілки та лікеро-горілчаних напоїв, визначено Державним стандартом України ДСТУ 4257:2003 "Напої лікеро-горілчані. Технічні умови".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи справляється акцизний збір, якщо підприємство вторинного виноробства реалізує іншому підприємству вторинного виноробства виноматеріали, які були придбані як сировина для виробництва вин без сплати акцизного збору?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: У підприємства вторинного виноробства відсутні підстави на отримання виноматеріалів без сплати акцизного збору, які у подальшому ним не переробляються, а реалізуються іншим суб’єктам господарювання. В свою чергу, підприємства вторинного виноробства, неправомірно користу...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи справляється акцизний збір, якщо підприємство вторинного виноробства реалізує іншому підприємству вторинного виноробства виноматеріали, які були придбані як сировина для виробництва вин без сплати акцизного збору?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.). Повна: Законом України від 16.06.2005 № 2662-IV “Про виноград та виноградне вино" визначено, що виноматеріали виноградні – продукти первинної переробки винограду призначені для виробництва вин та іншої виноробної продукції. Відповідно до п. "б" ст. 3 Декрету К...

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 І. Як оподатковуються виноградні виноматеріали (код 2204 30, вироблені на давальницьких умовах, якщо замовник отримує ці виноматеріали для подальшої реалізації, у т. ч. підприємствам вторинного виноробства?

25.08.2011

Платником акцизного збору є замовник, за дорученням якого виготовляються виноматеріали на давальницьких умовах. Замовником можуть виступати як сільськогосподарські підприємства, що вирощують виноград, так і інші суб’єкти господарювання, які його закуповують. У випадку коли замовник є підприємством вторинного виноробства і отримує виноматеріал безпосередньо для виробництва готової продукції (вина), то акцизний збір не сплачується, а в іншому випадку сплата акцизного збору замовниками проводиться до відвантаження виноматеріалів виконавцем, незалежно від напрямків подальшої реалізації замовником виноматеріалів, в т.ч. підприємствам вторинного виноробства. Розмір ставки акцизного збору застосовується замовником виходячи з того закуповувалась ним сировина (виноград) чи вирощувалась. В разі якщо сировина закуповувалась, то застосовується ставка у розмірі 1 грн. за 1 літр (ст. 2 Закону №178), якщо вирощувалась – за нульовою ставкою.

Читати далі »

Діє до 16.06.2010 ІІ. Як оподатковуються виноградні виноматеріали (код 2204 30, вироблені на давальницьких умовах, якщо замовник отримує ці виноматеріали для подальшої реалізації, у т. ч. підприємствам вторинного виноробства?

25.08.2011

Діє до 16.06.2010 (Початок див. І.). Повна: ... В той же час, статтею 2 Закону України від 7 травня 1996 року №178/96-ВР "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" (далі – Закон №178) передбачено, що виноматеріали, вироблені на підприємствах первинного виноробства для суб'...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковуються акцизним збором нафтопродукти, які вироблені із давальницької сировини, і за дорученням замовника будуть відвантажені підприємством – виробником на експорт?

25.08.2011

Підприємство – виробник у разі відвантаження нафтопродуктів, вироблених з давальницької сировини, замовнику або за дорученням замовника іншій особі на митній території України, зобов’язане сплатити акцизний збір до бюджету в установленому порядку. При цьому замовник повинен перерахувати акцизний збір на розрахунковий рахунок підприємства - виробника не пізніше дня відвантаження таких нафтопродуктів. Разом з цим, не оподатковується акцизним збором нафтопродукти, які відвантажені за дорученням замовника-резидента за межі митної території України (експорт) за умови підтвердження такого вивезення належно оформленою вантажно-митною декларацією з підтвердженням фактичного вивезення. При цьому у графі 2 "Відправник/Експортер" ВМД мають бути зазначені відомості про підприємство – виробника.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Як оподатковуються акцизним збором нафтопродукти, виготовлені з давальницької сировини, що ввозиться на митну територію України іноземним замовником?

25.08.2011

При відвантаженні нафтопродуктів для реалізації на митній території України, вироблених з давальницької сировини іноземного замовника, суми акцизного збору мають бути сплачені замовником виробнику не пізніше дня відвантаження продукції.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Як оподатковуються акцизним збором нафтопродукти, виготовлені з давальницької сировини, що ввозиться на митну територію України іноземним замовником?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 ІІ. (початок див.І) Повна: ...Відповідно до п. "а" ч.1 ст.3 Декрету КМУ від 26 грудня 1992 року №18-92 "Про акцизний збір" об'єктом оподаткування є обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), в тому числі з давальницької сировини, шляхом їх продаж...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що є підставою для звільнення від сплати акцизного збору з алкогольних напоїв (тютюнових виробів), що вивозяться (експортуються) за межі митної території України?

25.08.2011

Акцизний збір не справляється з алкогольних напоїв (тютюнових виробів), що були вивезені (експортовані) платником акцизного збору за межі митної території України за умови, що їх вивезення (експортування) засвідчене оригіналом аркуша ВМД форми МД-2 з позначенням "3/8".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Як оподатковуються виноградні виноматеріали (код 2204 30), вироблені на давальницьких умовах, якщо замовник отримує ці виноматеріали для подальшої реалізації, у т. ч. підприємствам вторинного виноробства?

25.08.2011

Платником акцизного збору є замовник, за дорученням якого виготовляються виноматеріали на давальницьких умовах. Замовником можуть виступати як сільськогосподарські підприємства, що вирощують виноград, так і інші суб’єкти господарювання, які його закуповують. У випадку коли замовник є підприємством вторинного виноробства і отримує виноматеріал безпосередньо для виробництва готової продукції (вина), то акцизний збір не сплачується, а в іншому випадку сплата акцизного збору замовниками проводиться до відвантаження виноматеріалів виконавцем, незалежно від напрямків подальшої реалізації замовником виноматеріалів, в т.ч. підприємствам вторинного виноробства. Розмір ставки акцизного збору застосовується замовником виходячи з того закуповувалась ним сировина (виноград) чи вирощувалась. В разі якщо сировина закуповувалась, то застосовується ставка у розмірі 1 грн. за 1 літр (ст. 2 Закону №178), якщо вирощувалась – за нульовою ставкою.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Як оподатковуються виноградні виноматеріали (код 2204 30), вироблені на давальницьких умовах, якщо замовник отримує ці виноматеріали для подальшої реалізації, у т. ч. підприємствам вторинного виноробства?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.). Повна: ...... В той же час, статтею 2 Закону України від 7 травня 1996 року №178/96-ВР "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" зі змінами та доповненнями (далі – Закон №178) передбачено, що виноматеріали, вироблені на підприємствах п...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В яких випадках не оподатковуються акцизним збором алкогольні напої та тютюнові вироби, вироблені на території України або імпортовані на митну територію України?

25.08.2011

. Відповідно до частини 2 статті 3 Закону України від 15 вересня 1995 року № 329/95-ВР "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" зі змінами та доповненнями не підлягають оподаткуванню: а) вартість та обсяги ввезених і конфіскованих на території України алкогольних напоїв та тютю...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи є об'єктом оподаткування акцизним збором реалізація підприємству вторинного виноробства конячних спиртів і купажів кон'яків для їх наступної переробки і виробництва готової продукції (кон'яків)?

25.08.2011

Відповідно до чинного законодавства сировиною для виготовлення коньяків є виключно спирт коньячний. Отже, обсяги реалізації купажів коньяків є об’єктом оподаткування акцизним збором за ставкою, затвердженою ст.2 Закону №178. У разі реалізації спирту коньячного суб'єкту господарювання, який використовує його в якості сировини для виробництва коньяків та алкогольних напоїв за коньячною технологією відповідно до ліцензії на їх виробництво, то такі обсяги з реалізації не є об'єктом оподаткування акцизним збором за умови надання власнику коньячного спирту копії довідки за формою, наведеної у додатку 5 до Положення, завірену в установленому порядку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи є об'єктом оподаткування акцизним збором реалізація підприємству вторинного виноробства конячних спиртів і купажів кон'яків для їх наступної переробки і виробництва готової продукції (кон'яків)?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.). Повна: Щодо оподаткування акцизним збором спирту коньячного, то відповідно до абзацу 7 статті 2 Закону України від 7 травня 1996 року №178/96- ВР „Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої” у разі реалізації спирту коньячного підприємств...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи є об'єктом оподаткування акцизним збором реалізація підприємству вторинного виноробства виноматеріалів для виробництва готової продукції?

25.08.2011

У разі реалізації виготовлених підприємством первинного виноробства виноматеріалів підприємству вторинного виноробства, які використовуються ним в якості сировини для виробництва підакцизних товарів, то такі обсяги реалізації не є об'єктом оподаткування акцизним збором за умови надання виробнику підприємством вторинного виноробства копії довідки за формою, наведеної у додатку 5 до Положення про порядок нарахування, терміни сплати i подання розрахунку акцизного збору, завірену в установленому порядку. У випадку, коли підприємство вторинного виноробства здійснює подальший продаж виноматеріалів, отриманих ним для виробництва іншої підакцизної продукції від підприємства первинного виноробства, тобто не є виробником цих виноматеріалів, то така діяльність провадиться ним на підставі ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, а виручка, отримана від реалізації такої продукції оподатковуються збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи є об'єктом оподаткування акцизним збором реалізація підприємству вторинного виноробства виноматеріалів для виробництва готової продукції?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.). Повна: Відповідно до статті 1 Закону України від 09 квітня 1999 року № 587-XIV „Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства” платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізуют...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи нараховується акцизний збір на втрати готової продукції, понесені виробником нафтопродуктів, у межах норм природного убутку та понад них?

25.08.2011

З приводу нарахування акцизного збору при виявленні розбіжностей між обліковими та фактичними залишками готової продукції платнику податку слід звертатись до органу ДПС за місцем реєстрації разом з відповідними документами, що пояснюють причину виникнення таких розбіжностей.

Читати далі »