Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Акцизний збір » Порядок обчислення акцизного збору

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Чи потрібно виробнику тютюнових виробів – платнику акцизного збору здійснювати перерахунок акцизного збору, якщо податкові зобов’язання нараховано на дату отримання попередньої оплати, а на дату відвантаження продукції ставки акцизного з

25.08.2011

Ні, не потрібно у разі відвантаження продукції виробленої в період до зміни розміру ставок акцизного збору. Нанесення виробником при виробництві тютюнових виробів дати виробництва та максимально-роздрібних цін на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів повинно відповідати задекларованій максимально-роздрібній ціні чинної декларації на дату виробництва з врахуванням розміру суми акцизного збору за ставками, які діяли в період до зміни розміру ставок акцизного збору.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи повинен СПД – виробник виноробної продукції повторно нараховувати податкові зобов’язання з акцизного збору у разі повторної реалізації власної продукції, яка була раніше повернена покупцем з інших причин, ніж невідповідність щодо я

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Чинним законодавством з питань акцизного збору не передбачено механізму коригування оборотів з реалізації готової продукції та задекларованих податкових зобов’язань з акцизного збору в разі повернення виробнику готової продукції, в тому числі, стан якої відповідає всім ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи повинен СПД – виробник виноробної продукції повторно нараховувати податкові зобов’язання з акцизного збору у разі повторної реалізації власної продукції, яка була раніше повернена покупцем з інших причин, ніж невідповідність щодо

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див.І) Повна: Відповідно до п. "а" ч. 1 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року №18-92 "Про акцизний збір" об'єктом оподаткування акцизним збором є, зокрема, обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), в тому числі ...

Читати далі »

Діє до 01.05.09 Як розраховується сума акцизного збору на тютюнові вироби?

25.08.2011

Акцизний збір на тютюнові вироби обчислюється одночасно за ставками акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) та у процентах до обороту з реалізації товару (продукції) виходячи з їх вартості, за встановленими максимальними роздрібними цінами, без податку на додану вартість та акцизного збору. При цьому змішані ставки акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару та у процентах до обороту з реалізації товару, а також мінімальне податкове зобов’язання із сплати акцизного збору у гривнях, окремо для сигарет з фільтром та сигарет без фільтру, встановлені Законом України "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як розраховується сума акцизного збору на тютюнові вироби?

25.08.2011

Акцизний збір на тютюнові вироби обчислюється одночасно за ставками акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) та у процентах до обороту з реалізації товару (продукції) виходячи з їх вартості, за встановленими максимальними роздрібними цінами, без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного збору. При цьому змішані ставки акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару та у процентах до обороту з реалізації товару, а також мінімальне податкове зобов’язання із сплати акцизного збору у гривнях, окремо для сигарет з фільтром та сигарет без фільтру, встановлені Законом України "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Коли виникають податкові зобов’язання у виробника при продажу підакцизних товарів за договорами комісії?

25.08.2011

Датою виникнення податкових зобов'язань у виробника підакцизних товарів (продукції) вважається дата зарахування коштів або дата відвантаження (передачі) продукції, яка не залежить від видів укладених договорів та умов за якими здійснюється продаж, безпосередньо покупцю чи через комісіонера).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 На яку дату і за яким курсом євро визначаються податкові зобов’язання з акцизного збору у виробника продукції на давальницьких умовах?

25.08.2011

Підприємство – виробник визначає податкові зобов’язання з акцизного збору з урахуванням курсу євро, який було встановлено на початок кварталу, в якому відбулось відвантаження продукції.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Коли у виробника підакцизної продукції (нафтопродукти), виробленої з давальницької сировини, виникають податкові зобов'язання з акцизного збору, якщо продукція на кінець звітного місяця знаходиться на складі виробника і оплата від замов

25.08.2011

Оскільки в даному випадку на кінець звітного місяця виробник не відвантажував готову продукцію, вироблену з давальницької сировини, то відсутні підстави для визначення таким виробником податкових зобов’язань з акцизного збору з такої продукції, та включення їх до розрахунку акцизного збору.

Читати далі »

Діє до 01.05.09 Як обчислюється акцизний збір?

25.08.2011

Акцизний збір обчислюється: а) за ставками у процентах до обороту з продажу: товарів, що вироблені на митній території України, - виходячи з їх вартості, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами, які він виробляє, без податку на додану вартість та акцизного збору; товарів, що імпортуються на митну територію України, - виходячи з їх вартості, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари, які він імпортує, без податку на додану вартість та акцизного збору (але не менше митної вартості таких товарів з урахуванням сум ввізного мита без податку на додану вартість та акцизного збору). б) у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції); в) одночасно за ставками у процентах до обороту з продажу та у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції); г) комбіновано, тобто за ставками у процентах до обороту з ціни реалізації, але не менше установленої твердої суми з одиниці реалізованого товару (продукції).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як обчислюється акцизний збір?

25.08.2011

Акцизний збір обчислюється: а) за ставками у процентах до обороту з продажу: товарів, що вироблені на митній території України, - виходячи з їх вартості, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами, які він виробляє, без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного збору; товарів, що імпортуються на митну територію України, - виходячи з їх вартості, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари, які він імпортує, без податку на додану вартість та з урахуваннямакцизного збору (але не менше митної вартості таких товарів з урахуванням сум ввізного мита без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного збору). б) у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції); в) одночасно за ставками у процентах до обороту з продажу та у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції); г) комбіновано, тобто за ставками у процентах до обороту з ціни реалізації, але не менше установленої твердої суми з одиниці реалізованого товару (продукції).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 У яких випадках виробникам лікарським засобів відшкодовуються суми акцизного збору, сплачені при придбанні спирту етилового, що використовується для виготовлення лікарських засобів?

25.08.2011

Перелік лікарських засобів, для виробництва яких використовується спирт етиловий, та по яких додаткові витрати на придбання спирту етилового підлягають компенсації, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2006 р. № 275 "Порядок використання у 2006 році коштів державного бюджету, які виділяються виробникам лікарських засобів для компенсації додаткових витрат, пов'язаних із зміною ставки акцизного збору на спирт етиловий" зі змінами та доповненнями. Зокрема, у 2009 р. видатковою частиною державного бюджету передбачено фінансування бюджетної програми за кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 2301480 "Компенсація виробникам додаткових витрат, пов'язаних з підвищенням з 1 січня 2004 р. ставки акцизного збору на спирт етиловий, що використовується для виготовлення лікарських засобів" в сумі 75,2 млн грн. для компенсації додаткових витрат минулого року виробникам лікарських засобів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може СПД – виробник вин марочних зменшити податкові зобов'язання з акцизного збору на суму акцизного збору, сплаченого з продукції, яка визнана покупцем після її отримання неякісною чи термін придатності якої закінчився, або була зіп

25.08.2011

Суб’єкт господарювання – виробник не має законних підстав для зменшення раніше задекларованих податкових зобов'язань з акцизного збору на суму акцизного збору, сплачену з продукції, яка визнана покупцем після її отримання неякісною чи термін придатності якої закінчився, або була зіпсована під час транспортування чи зберігання та повернута таким покупцем виробнику.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Виробник слабоалкогольних напоїв придбав до 01.07.09 для виробництва продукції спирт без видачі векселя (зі сплатою акцизного збору до придбання спирту). Чи необхідно здійснити доплату акцизного збору за спирт, що обліковується у залишка

25.08.2011

У випадку якщо виробник слабоалкогольних напоїв отримав спирт без видачі векселя (зі сплатою акцизного збору до придбання спирту) до 01.07.09, то при реалізації виробленої після 01.07.09, виробники слабоалкогольних напоїв повинні обчислювати акцизний збіру виходячи з обсягів реалізації продукції та ставок акцизного збору, діючих на момент реалізації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Чи може виробник тютюнових виробів зменшити податкові зобов’язання з акцизного збору, якщо розірвано договір поставки з покупцем та повернено попередню оплату (аванс)?

25.08.2011

У разі розірвання договору поставки між виробником та покупцем і відповідно повернення покупцю суми попередньої оплати (авансу) реалізація (відвантаження) тютюнових виробів не відбудеться, тобто об’єкт оподаткування акцизним збором у такому випадку відсутній. Якщо у поточному звітному періоді відбулось повернення покупцю суми попередньої оплати (авансу), у зв’язку розірванням договору поставки, а у попередній звітності суми такої попередньої оплати (авансу) були включені до оподатковуваних оборотів, виробник тютюнових виробів у розрахунку акцизного збору за поточний звітний період має підстави для відповідного коригування об’єкту оподаткування та сум податкового зобов’язання. Для цього в окремому рядку розрахунку акцизного збору зазначаються обороти з реалізації та сума податкового зобов’язання, на які проводиться коригування, при цьому такі показники вказуються зі знаком „–” (тобто сторнуються).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Чи може виробник тютюнових виробів зменшити податкові зобов’язання з акцизного збору, якщо розірвано договір поставки з покупцем та повернено попередню оплату (аванс)?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 ІІ. (початок див.І) Повна: ... Згідно зі ст. 4 Декрету датою виникнення податкових зобов’язань з продажу підакцизних товарів (продукції) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що настала раніше: – або дата зарахування ...

Читати далі »