Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Акцизний збір » Відповідальність

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання розрахунку акцизного збору?

25.08.2011

Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена за несплату або несвоєчасну сплату податкового зобовязання платником податку?

25.08.2011

У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: •при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; •при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; •при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена якщо під час перевірки виявлено заниження податкового зобов'язання по акцизному збору?

25.08.2011

У разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків під час проведення документальної перевірки, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого збору, починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена у випадку, якщо платник податків самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання по акцизному збору?

25.08.2011

Платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму такої недоплати та штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку, б) або відобразити суму такої недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий період, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми податкового зобов'язання з цього податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена, якщо під час камеральної перевірки виявлено заниження податкового зобов’язання по акцизному збору внаслідок допущення арифметичної або методологічної помилки?

25.08.2011

Платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 5% суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка адміністративна відповідальність передбачена за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору, або з підробленими чи фальсифікованими марками акц

25.08.2011

Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору, або з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору посадовими особами підприємств-виробників, імпортерів і продавців цих товарів - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів. Повторні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано стягненню, або вчинені у великих розмірах, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв чи тютюнових виробів

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка адміністративна відповідальність передбачена за незаконне зберігання марок акцизного збору?

25.08.2011

Незаконне зберігання марок акцизного збору - тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією марок акцизного збору.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка адміністративна відповідальність передбачена за торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без марок акцизного збору чи з підробленими марками?

25.08.2011

Роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. Повторні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка кримінальна відповідальність передбачена за незаконне виготовлення підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору?

25.08.2011

Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору або контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних чи голографічних захисних елементів - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються штрафом від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією товарів, промаркованих підробленими марками чи голографічними захисними елементами.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи застосовуються штрафні санкції до платника за порушення термінів сплати акцизного збору, що визначаються Законом України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", якщо реалізація продукції здійснюється за договором к

25.08.2011

Ні.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена в разі виявлення нестачі акцизних марок?

25.08.2011

У разі встановлення факту нестачі марок (розкрадання, знищення, реалізації на експорт продукції з використанням вітчизняних марок тощо) у їх покупця матеріально відповідальна особа підприємства-виробника несе матеріальну відповідальність у розмірі вартості марок та розрахункової суми акцизного збору, яку виробник повинен сплатити до бюджету за умови реалізації продукції, для якої купувалися марки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Хто несе відповідальність за недодержання порядку маркування алкогольних напоїв, виробники чи продавці алкогольних напоїв?

25.08.2011

Відповідно до ст.8 Закону України від 15 вересня 1995 року N329/95-ВР „Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” із змінами та доповненнями відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв несуть виробники, імпортери, продавці цих товарів та...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яку відповідальність передбачено за передачу акцизних марок від одного СПД іншому?

25.08.2011

Незаконне використання марок акцизного збору карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Під час перевірки працівники податкового органу виявили, що партія алкогольних напоїв, дата розливу яких серпень 2006 року, маркована марками акцизного збору, дата виготовлення яких квітень 2005 року. В акті документальної перевірки зазн

25.08.2011

Починаючи з 1 червня 2005 р. алкогольні напої мають бути марковані виключно марками акцизного збору нового зразка залежно від вмісту спирту етилового в горілці чи лікеро-горілчаних виробах та від виду виноробної продукції. Алкогольні напої з марками акцизного збору попереднього зразка, що не відповідають виду продукції та місткості тари, вважаються немаркованими. У разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 100 відсотків вартості товару, але менше 1700 гривень.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Яка відповідальність імпортера у разі неввезення готової маркованої продукції з об'єктивних причин або неможливості повернення пошкоджених марок?

25.08.2011

У разі неввезення готової маркованої продукції або неможливості повернення пошкоджених марок імпортер не має можливості отримати марки для ввезення наступної партії виробів, оскільки ним не подається продавцю марок копія ввізної вантажної митної декларації про ввезення попередньої партії товарів, копія платіжних документів про сплату акцизного збору в повному обсязі та звіт про використання марок, придбаних за попередній місяць. Для отримання марок на ввезення наступної партії товару імпортер повинен видати продавцю марок документ Торгово-промислової палати або іншого органу (за процедурою країни нерезидента), про підтвердження факту неввезення готової маркованої продукції або неможливості повернення пошкоджених марок з обов'язковим зазначенням кількості використаних та/або пошкоджених марок, який легалізується в установленому порядку. При цьому вартість марок та акцизний збір не відшкодовуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Яка відповідальність імпортера у разі неввезення готової маркованої продукції з об'єктивних причин або неможливості повернення пошкоджених марок?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.). Повна: Пунктом 17 Положення №567 визначено, що строки одержання марок за кожним договором (контрактом) визначаються імпортером (замовником) за погодженням з продавцем марок залежно від обсягів товарів, що імпортуються. На оригіналі зовнішньоекономічного догов...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є підстави у представників органів ДПС на акцизних складах підприємств - виробників спирту (горілки та лікеро-горілчаних вироби) здійснювати контроль за додержання стандартів, технічних умов, рецептур, регламентів та технологічних ін

25.08.2011

. Повноваження представників ДПС на акцизних складах підприємств, що виробляють спирт, визначені Положенням про контрольні пости державних податкових інспекцій на акцизних складах підприємств, що виробляють спирт, затвердженим наказом ДПА України від 24.03.04 № 160 "Про посилення державного контр...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена за нецільове використання спирту етилового або спирту етилового неденатурованого (спирту технічного)?

25.08.2011

У разі нецільового використання суб’єктами підприємницької діяльності спирту етилового або спирту етилового денатурованого (спирту технічного) з таких суб’єктів справляється штраф у розмірі, який обчислюється виходячи із обсягів використаного не за призначенням спирту етилового або спирту етилового неденатурованого (спирту технічного) та ставки акцизного збору, передбаченої статтею 1 Закону України "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої", збільшеної в 1,5 раза.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена за сплату акцизного збору шляхом взаємних заліків, зустрічних зобов'язань, векселям?

25.08.2011

У разі сплати сум акцизного збору та податку на додану вартість шляхом взаємних заліків, зустрічних зобов'язань, векселями, в тому числі казначейськими, та в інших формах, які не передбачають сплату таких платежів коштами, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі вартості відвантаженої продукції.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну реєстрацію як платника акцизного збору?

25.08.2011

За несвоєчасну реєстрацію як платника акцизного збору до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок здійснення органами ДПС контролю за відпуском горілки та лікеро-горілчаних виробів, якщо згідно договору комісії здійснюється внутрішнє переміщення до складу комісіонера без оформлення товарно-транспортної накладної згідно

25.08.2011

При відвантаженні горілки та лікеро–горілчаних виробів заповнення товарно–транспортної накладної, в якій представник ДПС на акцизному складі робить відмітку про погодження відпуску і особистого підпису, є обов’язковим незалежно від того за яким договором здійснюється переміщення горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є підстави у представника ДПС на акцизному складі підприємства, що виробляє горілку та лікеро-горілчані вироби, здійснювати контроль за проведенням перевірки отриманого спирту на відповідність і кількість, а також розрахунку природних

25.08.2011

Оскільки представник ДПС на акцизному складі підприємства, що виробляє горілку та лікеро-горілчані вироби, повинен здійснювати повний контроль за надходженням і витрачанням спирту, то він має підстави для здійснення контролю за оприбуткуванням спирту, у тому числі за перевіркою спирту на відповідність та кількість, а також за розрахунком природних втрат спирту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є підстави у представників ДПС на акцизному складі підприємства, що виробляє горілку та лікеро-горілчані вироби, бути присутніми під час проведення інвентаризації спирту, горілки, лікеро-горілчаних виробів та складання акту інвентариз

25.08.2011

Так, представники органу державної податкової служби на акцизних складах підприємств, що виробляють горілку та лікеро-горілчані вироби, мають підстави бути присутніми під час роботи комісії, яка провадить інвентаризацію залишків спиртовмісних рідин (спирту, горілки, лікеро-горілчаних виробів) та під час складання акту інвентаризації.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Хто має право вилучити алкогольні напої та/або тютюнові вироби для проведення експертизи, якщо під час проведення перевірки працівниками органів державної податкової служби виникає необхідність перевірити зазначену продукцію на предме

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Однією з функцій податкових органів є проведення роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосування у випадках передбачених законодавством фінансових санкцій до суб’єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Хто має право вилучити алкогольні напої та/або тютюнові вироби для проведення експертизи, якщо під час проведення перевірки працівниками органів державної податкової служби виникає необхідність перевірити зазначену продукцію на предм

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.). Повна: Згідно ст. 8 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" із змінами та доповненнями (далі – Закон №509) ДПА України здійснює функції щодо проведення роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І. Як визначається розпорядок роботи представників ДПС на контрольних постах на акцизних складах підприємств, що виробляють спирт, та на акцизних складах підприємств, що виробляють горілку та лікеро-горілчані вироби?

25.08.2011

Розпорядок роботи представників ДПС на контрольних постах на акцизних складах підприємств, що виробляють спирт, та на акцизних складах підприємств, що виробляють горілку та лікеро-горілчані вироби, визначається наказом органу ДПС за місцем розташування акцизного складу і повинен відповідати режиму роботи акцизного складу. Копія такого наказу надсилається керівнику підприємства, на якому створюється такий податковий пост. При цьому представники ДПС повинні перебувати на акцизному складі відповідно до розпорядку роботи, затвердженого наказом органу ДПС за місцем розташування акцизного складу, незалежно від того, що суб’єктом господарювання тимчасово припинено виробництво або відвантаження спирту (горілки та лікеро-горілчаних виробів).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ. Як визначається розпорядок роботи представників ДПС на контрольних постах на акцизних складах підприємств, що виробляють спирт, та на акцизних складах підприємств, що виробляють горілку та лікеро-горілчані вироби?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (Початок див. І.). Повна: .....Порядок роботи представників органу державної податкової служби на акцизних складах підприємств, що виробляють горілку та лікеро-горілчані вироби, (далі – Порядок) встановлено наказом ДПА України від 14.05.05 N178. Згідно з п. 1.2 Порядку предс...

Читати далі »