Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з доходів фізичних осіб » Доходи, які не включаються до складу загального оподатковуваного доходу

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Чи є об`єктом оподаткування ПДФО компенсація вартості харчування донору за здавання крові від закладів охорони здоров’я?

25.08.2011

Не підлягає оподаткуванню,якщо компенсація вартості набору харчування (в межах встановлених норм) донору здійснюється закладом охорони здоров’я за рахунок коштів, передбачених законом.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В який термін власник сільськогосподарської продукції може одержати довідку про право на отримання доходу від податкового агента без утримання податку і куди йому необхідно звернутися?

25.08.2011

Довідка про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку видається безоплатно сільською, селищною, міською радою особисто власнику сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки) у 10- денний строк з дня звернення за місцем проживання або місцем розташування земельної ділянки на підставі письмової заяви.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об`єктом оподаткування ПДФО агітаційна продукція, що розповсюджується серед громадян під час проведення передвиборчої агітаційної кампанії?

25.08.2011

Ні, така агітаційна продукція не є об`єктом оподаткування для фізичної особи, за умови, що вартість такої продукції, одержаної нею, не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати на момент її одержання.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується ПДФО одноразова адресна грошова допомога, видана випускникам вищих навчальних закладів?

25.08.2011

Якщо така адресна грошова допомога видана випускникам вищих навчальних закладів, які входять до переліку категорій визначених законом, то вона не є об`єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню вартість проїзних квитків, що надаються працівникам під час виконання ними службових обов'язків?

25.08.2011

Суми, відшкодовані працівникам за проїзд під час виконання ними службових обов'язків які за специфікою виконуваної роботи вимагають переміщення цих працівників від одного об'єкта до іншого не є об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб за наявністю підтверджуючих документів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО у працівників ЮО, якщо ЮО уклала договір з медичною установою на лікування та медичне обслуговування своїх працівників?

25.08.2011

До складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку його працедавцем за рахунок коштів, які залишаються після оподаткування такого працедавця податком на прибуток підприємств, за наявності відповідних підтверджуючих документів, крім витрат, зазначених у пп. 5.3.4 п. 5.3 ст. 5 Закону.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується вартість спортивних відзнак у вигляді нагрудних значків, медалей, кубків, вимпелів, одержаних спортсменами?

25.08.2011

Ні, не оподатковуються. Вартість спортивних відзнак у вигляді нагрудних значків, спортивних медалей, кубків, вимпелів, якими відзначають спортсменів, тренерів, суддів та інших фахівців у галузі спорту, не є об`єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який максимальний розмір допомоги на поховання не оподатковується ПДФО у звітному календарному році?

25.08.2011

У 2010 році максимальний розмір допомоги на поховання, що не оподатковується податком з доходів фізичних осіб, становить 2440 грн. (у 2009 - 1880 гривень).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи сплачується ПДФО з основної суми депозиту внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається такому платнику податку?

25.08.2011

Ні, не сплачується. Основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається такому платнику податку не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 В яких випадках податок з доходу, одержаного від продажу землі не утримується?

25.08.2011

Не є об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб дохід, отриманий від продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що були надані безпосередньо платникам податку у межах норм безоплатної приватизації

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який граничний розмір суми, сплаченої працедавцем за навчання найманої особи, не включається до складу оподаткованого доходу платника?

25.08.2011

У 2010 році граничний розмір суми, сплаченої працедавцем за навчання найманої особи, який не включається до складу оподаткованого доходу платника, не повинен перевищувати 1220 грн. на місяць (у 2009 році – 940 році). У разі перевищення цієї суми, такий розмір перевищення оподатковується податком з доходів фізичних осіб за ставкою 15 %.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується стипендія, що виплачується учням ПТУ, студентам, ординаторам, аспірантам та ад’юнктам за рахунок коштів бюджету?

25.08.2011

Сума стипендії, яка виплачується за рахунок коштів бюджету учням, студентам, ординаторам, аспірантам та ад’юнктам не включається до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку і не є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб, за умови що її розмір не перевищує у 2010 році 1220 грн.(у 2009 році – 940 грн.).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО виплата грошової допомоги дітям сиротам – випускникам професійно-технічних училищ?

25.08.2011

Не підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб вартість одягу, взуття, а також грошової допомоги, що надаються дітям - сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків (в тому числі випускникам професійних освітньо-виховних закладів і вищих освітніх закладів І і ІІ рівня акредитації) у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО участь у семінарі платника податку, якщо семінар проводиться за профілем діяльності ЮО, але проводить його не заклад освіти?

25.08.2011

Ні, не підлягає. Оскільки згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" доходом фізичної особи - платника податку є сума будь-яких коштів, вартість матеріального чи нематеріального майна, інших активів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, а метою проведення підготовки чи перепідготовки працівників є створення інтелектуального потенціалу підприємства для досягнення цим підприємством значних позитивних результатів у здійснюваній господарській діяльності, то витрати підприємства, пов’язані з професійною підготовкою, перепідготовкою або підвищенням кваліфікації працівників за профілем діяльності такого підприємства, є з врахуванням норм Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", витратами на виробничі цілі, що пов’язані з господарською діяльністю підприємства, і не вважаються особистими доходами працівників. При цьому професійне навчання найманих працівників може здійснюватись як на базі самого працедавця, так і в інших суб’єктів господарювання на договірних засадах.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню дохід, отриманий від продажу власної сільськогосподарської продукції?

25.08.2011

Не підлягає оподаткуванню лише на підставі довідки про право фізичної особи на отримання доходу у джерела виплати без утримання податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Якщо працедавець надає найманим працівникам встановлений ним спеціальний одяг (корпоративну форму одягу), то чи слід вважати вартість такої форми додатковим благом працівників?

25.08.2011

Вартість спеціального одягу, передбаченого для носіння під час виконання трудових обов’язків усіма чи деякими працівниками, не є їх додатковим благом і не підлягає обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується одноразова матеріальна допомога на завершення будівництва індивідуального житла депортованим кримським татарам?

25.08.2011

Ні, не оподатковується, так як сума державної матеріальної та соціальних допомоги у вигляді адресних виплат коштів та надання соціальних послуг відповідно до закону, які отримуються платником податку відповідно з бюджетів не включається до складу загального оподаткованого доходу платника податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 На який термін видається довідка за формою № 3ДФ та яким чином її можна поновити у разі втрати?

25.08.2011

Довідка видається строком на п’ять років, інформація про видачу довідки передається сільською, селищною, міською радою органові державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки протягом 10 днів з моменту видачі власнику сільськогосподарської продукції. У разі втрати чи пошкодження довідки про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку, сільською, селищною, міською радою, за місцем видачі довідки, видається її дублікат, про що робиться відповідний запис на бланку довідки. У разі зміни інформації, зазначеної в довідці, власник сільськогосподарської продукції письмово інформує сільську, селищну, міську раду, яка у 10-денний строк видає йому нову довідку з урахуванням відповідних змін. При цьому попередня довідка

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується ПДФО продаж акцій, які були одержані у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати?

25.08.2011

Ні, не оподатковуються.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається вартість святкового вечора, яке проводиться працедавцем для своїх працівників, до складу загального місячного оподатковуваного доходу цих працівників?

25.08.2011

Ні, так як витрати підприємства на проведення святкового вечора є витратами, що пов’язані із соціальними програмами і послугами підприємства, а тому не є особистим (персоніфікованим) доходом („додатковим благом”) працівників.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО плата за навчання підприємством за свого працівника?

25.08.2011

Не оподатковується, якщо: 1. Фізична особа перебуває в трудових відносинах з працедавцем та дане навчання пов’язане з профілем та загальними виробничими потребами такого працедавця ; 2. Плата за навчання перерахована на користь закладу освіти не перевищує у 2010 році 1220 грн.(у 2009 році – 940 грн.) на місяць. У випадку, коли така наймана особа припиняє трудові відносини з працедавцем впродовж такого навчання або до закінчення другого календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, то сума, сплачена у компенсацію вартості такого навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такій найманій особі та підлягає оподаткуванню за ставкою 15 %.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума, що сплачена ЮО за користуванням житлом своїм працівником якщо це передбачено трудовою угодою?

25.08.2011

Так, за певних умов.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Яким чином оподатковується харчування спортсменів під час проведення тренувань, змагань або навчально-тренувальних зборів?

25.08.2011

На учасників офіційних спортивних заходів та пов'язаних з ними навчально-тренувальних зборів, можуть поширюватись положення пп. 4.2.9 "б" та пп. 4.2.9 "г", п. 4.2 та пп. 4.3.1 "а", та пп. 4.3.2 п. 4.3 ст. 4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" в частині забезпечення безоплатним харчуванням (в т. ч. замість добових), медико-відновлювальними засобами та спортивним одягом у межах Норм витрат. Отже, якщо витрати на харчування спортсменів перевищують встановлені Постановою норми, то сума перевищення буде вважатися як додаткове благо платника податку і оподатковуватися за ставкою 15%.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ЮО направляє свого працівника на курси підвищення кваліфікації. Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість цього навчання?

25.08.2011

Згідно з підпунктом 5.4.2 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 28 грудня 1994 року N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами та доповненнями, далі - Закон N 334) витрати платника податку, пов'язані з професійною підготовкою, навчанням, перепідготовкою або підвищенням квал...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи будуть вважатись додатковим благом працівника витрати підприємства на навчання своїх працівників з охорони праці?

25.08.2011

Якщо підприємство в межах здійснюваної ним господарської діяльності, в порядку встановленому законами, за рахунок власних коштів проводить навчання (підготовку, перепідготовку) своїх працівників, в тому числі з охорони праці, такі витрати є витратами на виробничі цілі, що пов’язані з господарською діяльністю такого підприємства і не вважаються особистими доходами (додатковим благом) працівників, тобто не включаються до складу загального оподатковуваного доходу цих працівників.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може розглядатися як об'єкт оподаткування ПДФО вода, кава, чай, придбані за рахунок коштів роботодавця, що призначені для споживання в офісі будь-яким працівником та відвідувачем офісу?

25.08.2011

Ні, не може. Вода, кава, чай, печиво, придбані за рахунок коштів роботодавця, що призначені для споживання в офісі будь-яким працівником та відвідувачем офісу не може розглядатися як об'єкт оподаткування податком з доходів фізичних осіб. Оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень Закону України про податок з доходів фізичних осіб розглядається лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які зміни внесені до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" щодо визначення об'єкту оподаткування у зв'язку з прийняттям Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік”?

25.08.2011

Внесені зміни, передбачають, що з 01.01.08р. до сукупного оподатковуваного доходу платника податку не включається не усі доходи, а лише отримувані за ними відсотки від розміщення ним коштів у цінні папери, емітовані Міністерством фінансів України.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковуються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду, чи треба їх відображати в річній податковій декларації?

25.08.2011

До складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються (не підлягають відображенню в його річній податковій декларації) аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковуються ПДФО надбавки до тарифних ставок і посадових окладів працівників, робота яких виконується вахтовим методом або постійно проводиться в дорозі, має роз'їзний (пересувний) характер?

25.08.2011

Відповідно до частини першої Загальних положень Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфін України від 13.03.98 N59 (далі–Інструкція) службовим відрядженням слід вважати поїздку працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк ...

Читати далі »

Діє 01.01.2009 Чи підлягає оподаткуванню інвестиційний прибуток ФО, отриманий від продажу облігацій внутрішньої позики, які емітовані Міністерством фінансів України?

25.08.2011

Не підлягає оподаткуванню до 2008 року.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як оподатковується матеріальна допомога, що виплачується ФО з міського бюджету?

25.08.2011

Не підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб матеріальна допомога, що виплачується громадянам з міського бюджету, якщо міська рада затверджує програму соціально-економічного розвитку чи цільову програму з питань діяльності місцевого самоврядування, в якій передбачено надання допомоги соціально незахищеним верствам населення за рахунок коштів місцевого бюджету (з конкретним визначенням її напрямів, умов надання та кошторисом), то така допомога не підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до загального місячного оподаткованого доходу платника сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, сплачена працедавцем-резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя аб

25.08.2011

До складу загального місячного оподаткованого доходу платника податку не включається сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових внесків (премій), пенсійних вкладів, сплачена працедавцем-резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення, якщо така сума у розрахунку на такого платника податку не перевищує 15 відсотків нарахованої таким працедавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується такий страховий внесок (премія), але при цьому не вище суми за сукупністю всіх таких внесків, що становить 1220 грн. для 2010 року (940 гривень для 2009 року).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають оподаткуванню ПДФО сума соціальної допомоги по вагітності та пологам та за якою ознакою доходу відображається в розрахунку ф. № 1ДФ?

25.08.2011

Сума соціальної допомога по вагітності та пологах не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку та не підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб, але відображається в податковому розрахунку за формою 1ДФ за ознакою доходу "22".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується вартість нагород (грамот, знаків тощо), що надаються неприбутковими громадськими організаціями своїм членам?

25.08.2011

Вартість нагород (грамот, знаків, тощо), що надаються неприбутковими громадськими організаціями своїм членам, не включається до складу загального оподатковуваного доходу таких платників податків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню вартість путівок на відпочинок, що надається безоплатно платнику податку профспілкою, членом якої він являється, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування

25.08.2011

До складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески такого платника податку - члена такої професійної спілки, створеної за законодавством України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування. Вартість зазначених путівок, що надаються йому безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) відображаються у податковому розрахунку за формою 1ДФ за ознакою доходу "41".

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковуються ПДФО кошти, відшкодовані ФО за повернутий нею товар?

25.08.2011

Ні, не оподатковуються, якщо грошова компенсація не перевищує ціну придбання товару.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується вартість профілактичного щеплення проти грипу та інших інфекційних захворювань?

25.08.2011

Ні, не оподатковується. До складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються (не підлягають відображенню в його річній податковій декларації) кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку його працедавцем за рахунок коштів, які залишаються після оподаткування такого працедавця податком на прибуток підприємств, за наявності відповідних підтверджуючих документів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума обов’язкового страхування життя членів добровільних пожежних дружин?

25.08.2011

При дотриманні вимог Закону України "Про пожежну безпеку", сума внесків на обов’язкове страхування членів добровільних пожежних дружин не підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають оподаткуванню ПДФО суми внесків на обов’язкове страхування від нещасних випадків водіїв, що перебувають у трудових відносинах з підприємством, під час виконання ними своїх професійних обов’язків?

25.08.2011

Суми внесків на обов’язкове страхування, що сплачуються підприємством за своїх працівників згідно з договором про обов’язкове страхування, не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу працівників.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи звільняються від оподаткування ПДФО суми страхових внесків (премій) сплачених особою-резидентом, яка за договором страхування визначається вигодонабувачем, за договорами страхування життя, іншими ніж договори довгострокового страхува

25.08.2011

Вигодонабувач (бенефіціар) – особа, на користь якої укладено договір, в тому числі договір добровільного страхування, і яка не брала безпосередньої участі в його укладанні. Вигодонабувачем може бути як громадянин, так і юридична особа. Суми страхових внесків (премій) сплачених особою-резидентом, яка за договором страхування визначається вигодонабувачем, в тому числі за договорами страхування життя, іншими ніж договори довгострокового страхування життя не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок оподаткування доходу ФО, одержаного від ломбарду у вигляді позики під заставу належного майна?

25.08.2011

Ломбард протягом дії договору позики не є податковим агентом щодо наданої суми позики.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об`єктом оподаткування ПДФО відшкодування витрат на проживання одного чоловіка в двухмістному номері, направленого компанією у відрядження?

25.08.2011

У разі якщо відряджений працівник сплатив за проживання в двохмісному номері готелю за двох, відшкодування йому витрат з віднесенням цих витрат до складу валових витрат підприємства здійснюється з розрахунку вартості проживання тільки однієї особи. При цьому, якщо підприємство вирішує відшкодувати працівнику повну вартість двохмісного номеру, то вартості іншого місця в даному номері буде вважатися додатковим благом платника податку. Таким чином, додаткове благо від працедавця включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 15 %.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування соціальна стипендія згідно з Постановою КМУ "Про деякі питання стипендіального забезпечення", а також грошове забезпечення на харчування та допомога згідно з Постановою КМУ "Про збільшення норм матеріального

25.08.2011

Не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу: - сума стипендії, яка виплачується з бюджету учню, студенту, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, але не вище 1220 грн. у 2010 році, 940 грн. - у 2009 році (сума перевищення за її наявності, підлягає кінцевому оподаткуванню при її виплаті за ставкою 15%); - вартість одягу, взуття, а також суми грошової допомоги, що надаються дітям-сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року №226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2003 року №1381.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума допомоги, яка виплачується постраждалим внаслідок стихійного лиха?

25.08.2011

Сума допомоги, яка виплачується постраждалим внаслідок стихійного лиха не включається до складу оподатковуваного доходу.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню одноразова грошова допомога, що надається військовослужбовцю внаслідок отримання ним каліцтва?

25.08.2011

Якщо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності осіб, звільнених з військовою служи здійснюються відповідно до Закону України від 25.03.92 №2232-ХІІ "Про військовий обов’язок і військову службу" та Закону України від 20.12.91 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", то такі виплати не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку (не підлягають відображенню в річній податковій декларації).

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи звільняється від оподаткування ПДФО сума грошової компенсації, яку отримують ФО за ведення статистичних спостережень з 1 січня 2010 року?

25.08.2011

. Відповідно до п.п. "е" п.п. 4.3.1 п. 4.3 ст.4 Закону України від 22 травня 2003 року №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (в редакції Закону України від 5 березня 2009 року №1070-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації статистичних спостережень") з 1...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується ПДФО дохід ФО не ФОП, отриманий від здавання вторинної сировини (відходи)?

25.08.2011

Не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу сума, одержувана платником податку за здану (продану) ним вторинну сировину та побутові відходи, за винятком брухту чорних або кольорових металів. Перелік вторинної сировини визначено Законом України „Про відходи”, згідно з яким відходи полімерів відносяться до вторинної сировини.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 За рішенням суду борг ФО за кредитним договором (у вигляді 2-х квартир, кожна з яких до 100 м. кв.) передано ЮО (колекторській фірмі), але квартири залишаються у власності ФО. При цьому, рішенням суду передбачено, що ЮО має право продат

25.08.2011

Оскільки продавцем при продажу нерухомого майна, яке належить на правах власності фізичній особі, є юридична особа (колекторська фірма), яка на підставі рішення суду має право здійснювати продаж нерухомого майна від свого імені та отримувати дохід, то об’єкта оподаткування у фізичної особи - власника квартири не виникає.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають оподаткуванню доходи ФО, отримані від реалізації перегною (гною) ЮО?

25.08.2011

Дохід, отриманий фізичними особами від реалізації сільськогосподарської продукції (зокрема, перегною, гною), не включається до складу загального оподатковуваного доходу за умови надання податковому агенту довідки про право на отримання доходу у джерела виплат без утримання податку за ф. № 3-ДФ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є об’єктом оподаткування вартість подарунків, що роздаються відвідувачам супермаркету під час проведення рекламної акції?

25.08.2011

Згідно із п. 1.2 ст. 1 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб” із змінами та доповненнями (далі – Закон), дохід платника податку визначено як суму будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у то...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як чином оподатковуються з 1 січня 2010 року грошові кошти, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків?

25.08.2011

Не підлягає оподаткуванню дохід, одержаний платниками податку – батьками дітей у вигляді дитячого святкового подарунка та квитків на новорічно - різдвяні заходи у разі їх отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських (у тому числі профспілкових) організацій та створених ними закладів освіти, охорони здоров'я та культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, за умови, що загальна вартість святкового подарунку не перевищує 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року. У 2010 році така вартість подарунку складає 69,52 грн. (у 2009 році – 53,52 грн.)

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до складу оподатковуваного доходу платника податків вартість вугілля та вугільних брикетів, які безоплатно надані працівникам вугледобувних підприємств, непрацюючим пенсіонерам, інвалідам і ветеранам війни та сім’ям праців

25.08.2011

З 1 січня 2009 року не включається до складу загального оподатковуваного доходу вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих в обсягах та за переліком професій, що встановлюються Кабінетом Міністрів України: - працівникам з видобутку (переробки) вугілля та вуглебудівних підприємств; - пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше ніж 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних із підземними умовами, - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше ніж 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше ніж 15 років - для жінок; - інвалідам і ветеранам війни та праці, особам, нагородженим знаками "Шахтарська слава" або "Шахтарська доблесть" I, II, III ступенів, особам, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання, у разі якщо вони користувалися цим правом до настання інвалідності; - сім'ям працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, що отримують пенсії у зв'язку із втратою годувальника.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума одноразової грошової допомоги, яка виплачується при звільненні військовослужбовцям строкової служби за рахунок фонду грошового забезпечення?

25.08.2011

Враховуючи те, що виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям строкової служби при звільненні здійснюється за рахунок фонду грошового забезпечення, то сума даної допомоги не включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку та не підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягають оподаткуванню кошти, які ФО перерахувала закладу охорони здоров’я за своє лікування та бажає повернути, оскільки за її лікування також сплатила і ЮО?

25.08.2011

Якщо кошти, які платник податку сплатив закладу охорони здоров’я за своє лікування повертаються йому цим закладом в зв’язку з тим, що за його лікування сплатила юридична особа, то дана сума коштів не включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку. Якщо ж повернення буде здійснено юридичною особою, то ця сума буде розглядатися як додаткове благо з його відповідним оподаткуванням.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню сума компенсації, яка виплачена ФО іншою ФО, відповідно до мирової угоди, укладеної в наслідок розірвання шлюбу?

25.08.2011

Сума компенсації, яка виплачена відповідно до мирової угоди, укладеної внаслідок розірвання шлюбу, не є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість медалей, грамот або інших пам’ятних призів, якими аматорські спортивні організації нагороджують спортсменів-аматорів під час проведення спортивних змагань?

25.08.2011

Вартість медалей, грамот або інших пам'ятних призів у формах, відмінних від грошової, якими аматорські спортивні організації нагороджують спортсменів-аматорів під час проведення спортивних змагань, не включають до оподатковуваного доходу спортсменів.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи підлягає оподаткуванню сума допомоги по частковому безробіттю, що виплачуються працедавцем своїм працівникам та відшкодовується Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття?

25.08.2011

Законом України від 2 березня 2000 року № 1533-ІІІ „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі – Закон № 1533) встановлено, що видами забезпечення за Законом № 1533 є, зокрема, допомога по частковому безробіттю (п. 1 ст. 7 Закону № 1533). Відповідно до п. ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи підлягає оподаткуванню сума допомоги по частковому безробіттю, що виплачуються працедавцем своїм працівникам та відшкодовується Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття?

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Закінчення. Початок див. І. Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб” із змінами та доповненнями (далі – Закон), дохід платника податку це сума будь – яких коштів, вартість матеріального і нематеріального ма...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню дохід у вигляді відсотків та основної суми депозиту, отриманий ФО при погашенні ощадного (депозитного) сертифікату на пред’явника, якщо даний сертифікат був придбаний ФО у ЮО?

25.08.2011

Дохід, у вигляді основної суми депозиту, отриманий фізичною особою при погашенні ощадного (депозитного) сертифікату (як іменного, так і на пред'явника) не включається до складу загального оподатковуваного доходу, незалежно від того, що даний сертифікат був придбаний фізичною особою у юридичної особи. При цьому, відсотки, які нараховані на основну суму депозиту за ощадним (депозитним) сертифікатом на пред’явника та виплачуються банком платнику податку, включаються до складу загального оподатковуваного доходу та підлягають оподаткуванню за ставкою 15 %.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 І Чи оподатковується сума страхової виплати, яка виплачується страховиком-резидентом відповідно до договору страхування здоров’я, якщо страховий випадок настав під час перебування найманого працівника у відрядженні за кордоном та підтвер

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Коротка: Якщо страхові виплати (страхове відшкодування) здійснюються застрахованій особі при настанні страхового випадку з додержанням вимог, зазначених у пп. 4.3.32 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” та у Порядку, такі суми не є оподатковуваним доходом платник...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи оподатковується сума страхової виплати, яка виплачується страховиком-резидентом відповідно до договору страхування здоров’я, якщо страховий випадок настав під час перебування найманого працівника у відрядженні за кордоном та підтве

25.08.2011

Діє до 01.01.2011 Закінчення. Початок див. І. Повна: Відповідно до пп. 4.3.32 п. 4.3 ст. 4 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб” із змінами та доповненнями (далі - Закон) до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума страхового відшкодування, яка перерахована страховою компанією банку в рахунок погашення кредиту ФО за придбане рухоме майно, яке потрапило в ДТП?

25.08.2011

Враховуючи те, що сума страхового відшкодування, яка була нарахована страховою компанією за пошкоджене рухоме майно, яке придбано у кредит, перераховано на розрахунковий рахунок банку для погашення кредиту фізичної особи, а не для відновлення пошкодженого майна, то до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку буде включатись сума погашеного (анульованого) кредиту.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно обмінювати раніше видані Довідки за формою №3 ДФ на нові, в зв'язку з внесенням змін до неї постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р. № 517?

25.08.2011

Згідно зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р. № 517, в новій формі довідки №3ДФ виключено графу - "найменування реалізованої сільськогосподарської продукції (перелік її видів, включаючи продукцію первинної переробки)". Отже, оскільки нова форма довідки №3ДФ не містить нових або змінених граф, то у разі якщо інформація, зазначена в Довідці №3ДФ не змінилася, обмінювати раніше видану Довідку за формою №3 ДФ на нову не потрібно.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи звільняється від оподаткування ПДФО сума грошової компенсації, що виплачується військовослужбовцям за належне їм для отримання жиле приміщення з 1 січня 2010 року?

25.08.2011

. Відповідно до п.п. "є" п.п. 4.3.1 п. 4.3 ст.4 Закону України від 22 травня 2003 року №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (в редакції Закону України від 11 червня 2009 року № 1510-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення житлом громадян") з...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума зменшення квартирної плати, що проведена комунальним підприємством рахунок за здійсненого ФО за власні кошти поточного ремонту квартири, яка знаходиться на балансі цього підприємства?

25.08.2011

Якщо проведення поточного ремонту передбачено договором, але комунальне підприємство не забезпечила виконання умов цього договору та платник податку самостійно здійснив за власні кошти ремонт квартири, то зменшення суми квартирної плати, що дорівнює вартості ремонту не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу такого платника податків, за умови, що є акт комісії щодо приймання поточного ремонту та понесені витрати в межах затвердженого кошторису.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО та яким чином відображається в податковому розрахунку ф. № 1ДФ сума допомоги, яка виплачується на поховання ФО ЮО відповідно до норм Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у

25.08.2011

Сума допомоги на поховання, яка виплачується юридичною особою фізичній особі за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування не є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб та відображається у податковому розрахунку ф. № 1ДФ за ознакою доходу „22”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума пенсії, яка отримується ФО - резидентом з іноземної держави?

25.08.2011

Сума пенсії, яка перераховується фізичній особі – резиденту з іноземної держави, не оподатковується за умови, що це передбачено міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню сума позики, яка надана працедавцем своєму працівнику та повернута їм своєчасно? При цьому, чи потрібно дану суму позики відображати у податковому розрахунку за формою № 1ДФ?

25.08.2011

Якщо позика, яка надана працедавцем своєму працівнику, повернута своєчасно, то вона не вважається доходом працівника і, відповідно, не є об'єктом оподаткування та не відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковується ПДФО вартість послуги щодо бронювання путівки, якщо дана путівка надається ФО за рахунок профспілкової організації безкоштовно?

25.08.2011

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV„Про податок з доходів фізичних осіб” із змінами та доповненнями (далі – Закон), дохід визначено як сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінн...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню сума коштів, що перерахована ФОП з фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у зв’язку із хворобою (лікарняні)?

25.08.2011

Виплати, які одержуються фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку з фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не включаються до виручки від реалізації продукції, оскільки дані виплати не відносяться до підприємницької діяльності, та не підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб, відповідно до пп. 4.3.1 п. 4.3 ст. 4 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу ФО сума державної соціальної допомоги у вигляді часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим гро

25.08.2011

Сума державної допомоги у вигляді часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, яку отримує платник податку з держаного або місцево бюджетів, не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу фізичної особи.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума, що сплачена ЮО за послуги з перевезення працівників до місця роботи, згідно із умовами колективного договору?

25.08.2011

Якщо умовами трудового договору (контракту) або умовами колективного договору передбачено зобов’язання підприємства щодо надання працівнику послуги перевезення його службовим автотранспортом до місця роботи та/або з роботи до дому, то вартість такого перевезення не буде оподатковуватися податком з доходів фізичних осіб на підставі пп. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”.

Читати далі »